Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağın benzin kokması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Yağı kontrol için çubuğu çıkardım çubuktaki yağda benzin kokusu vardı.
    300 km önce yaptığım kontrolde böyle bi koku yoktu.

Bu gün 200 km yol yaptım motor baya ısınmıştı dinlendirmek için durduğumda o arada yağına bakıyım dedim. O arada çubuğun üzerindeki kalan yağda benzin koktuğunu farkettim.
    Yolda hep 5. viteste kullandım rampalarda falanda. Gelirken çok rüzgar vardı bende tırların arkasından yavaş yavaş geldim. Acaba fazla mı boğdum motoru öyle koktu.
    Bu yağı değiştirmeme gerek var mı? Daha değişimine 300 km kadar var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Gömleğimi çizdin, yağ değişimine 300km kala? Kompressionda segman hava kaşırıyorsa, hava/gaz karışımı kartere sızar. Başka bir yolu yok. 2 zamanlı motorla trollemiyorsan.

Motosikleti
    Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gömleğimi çizdin, yağ değişimine 300km kala? Kompressionda segman hava kaşırıyorsa, hava/gaz karışımı kartere sızar. Başka bir yolu yok. 2 zamanlı motorla trollemiyorsan.
    Yok 4 zamanlı motor.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Motor soğukken 1 dakika çalıştırıp, sonra kontrol etseniz ve yağ çubuğu gaz kokarsa, segman gömlekduvarı. Koku yoksa, uzun süre kullanımdan genleşme ve zamanla, biraz gaz sızmış olabilir, kartere. Yarïn temiz kafayla kontrol etseniz daha iyi anlarsınız. Kolay gelsin.

Motosikleti
    Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor soğukken 1 dakika çalıştırıp, sonra kontrol etseniz ve yağ çubuğu gaz kokarsa, segman gömlekduvarı. Koku yoksa, uzun süre kullanımdan genleşme ve zamanla, biraz gaz sızmış olabilir, kartere. Yarïn temiz kafayla kontrol etseniz daha iyi anlarsınız. Kolay gelsin.
    Teşekkürler, evet genleşmeden dolayı olma gibi bi imkan varsa haklı olabilirsiniz çünkü baktığım zaman motor 200 km lik bir yolu gelmişti ve aşırı sıcaktı zaten şişme belirtileri de vardı çekişten düşmüştü sesi değişmişti.

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    Yağ eksiltmiyorsa sorun yok

Motosikleti
    Alıntı cihangir151 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ eksiltmiyorsa sorun yok
    Eksiltme yok dostum baktım.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    normal bu, aslında tam benzin kokmuyor ,sağlıklı olan hemen hemen bütün motorlarda var bu , bazılarında daha yoğun . panik yapmayın aynısını ben yaşadım sonra araştırdım , hatta arkadaşların taze motorlarında bile denedim , şuan taze olan 2 motorumdada o koku var ama tam böyle benzin kokmuyor , madeni yağdan gelen bir koku yada egzoz kokusu gibi :D

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Benimki de kokuyor, kompresyonunda da ciddi bir sıkıntı vardı son zamanlarda. Motorun üst kısmını komple dağıttım, piston segman ve silindir sağlam çıktı. Egzoz supapım kaçırıyordu. Emme kolayca söküldü ama egzoz sıkışmıştı ve zor çıktı. Egzoz supapını çıkarınca bir baktık ki kafası yamulmuş.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yağı kaba boşalt, yangın çıkartamayacağın bir açık alanda çakmakla yakmaya çalış. Yağ alev alırsa yağda benzin vardır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)