Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Muayene Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Arkadaslar selam.

650F'in muayenesi bitmiş, o kadar kullanmıyoruz ki, 7300 km'de muayene gelmiş durumda. Neyse konunun özüne gelelim. Alette açık egzoz mevcut, ve bunu sökmeden muayene yaptırmamız mümkün mü ? Son zamanlarda bu konu hk. fikri olan çözüm bulan, eden birileri var mıdır? Nasıl ilerleyebilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Muayene istasyonunda amir yardımcılığı yapan bir abime sormuştum geçenlerde bu egzoz olayını. Eğer sesinde bir anormallik olduğunu farkeder de orijinal olduğunu ispatlayamazsa geçirmiyoruz demişti.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Koy otobüsün bagajına yolla. Muayenesini yaptırıp geri yollamayayım.
    Levent bunu beğendi.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Bendede cbr650f var,bu Cumartesine randevu aldım , aynı dertten bende muzdaribim ama bikaç arkadaşa sordum,orijinal olmayan egzozlarla muayeneden geçmişler sıkıntı çıkmamış

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Abi yozgatta adam full tiger egzozlu susturucusuz fazeri geçirdi ama ben lastik dişinden kaldım. Lastiğim öyle bitik de değildi. Lastik, plaka ve zincirden kaldım.(zincire hafif yazdılar ama yine de yazdılar. )

Motosikleti
    falcon flash 100
    Normal yolda trafik polisinin bile çevirip ceza yazdığı egzoz için muayeneden geçer mi sorusu hele bunu motosiklet formunda moderatörün sorması

Diğer moderatörün de koy otobüsün bagajına yolla muayeneden geçirip geri yollayayım diye cevap yazması

Motosiklet net formu için tarihi günler yaşıyoruz beyler, bayanlar.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal yolda trafik polisinin bile çevirip ceza yazdığı egzoz için muayeneden geçer mi sorusu hele bunu motosiklet formunda moderatörün sorması

Diğer moderatörün de koy otobüsün bagajına yolla muayeneden geçirip geri yollayayım diye cevap yazması

Ne yani Apaçi moderatör olmaz mı Bizim de bi egzozumuz olmasın mı şu fani dünyada.. Zaten kullanacak vakit bulamıyoruz, üzerime gelmeyin ;) Ayrıca polisler hiç ceza yazmadı henüz, ara gaz verip, kazasız belasız diyorlar, Galiba bana denk gelen polisler de apaçi.. Susturucusu var ama yine de biraz sesli calisiyo gibi geldi bana sanki yani, tam da emin değilim

Yollamayayım Yazmış oysa ki

Sayın abim saygım sonsuz size lakin, kardeşin olarak gözlük numaralarının değişim zamanının geldiğini üzülerek düşündüğümü belirtirsem terbiyesizlik etmiş olmam umarım.

Zira, yolla bana, geri yollamayayım yazmışım.
    Tabiki usulüne uygun egzos takıp muayeneden geçirip güzel güzel nizami nizami kullanacağım
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Erdem sana bilet alayım da gel şurada hallet şu işi

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın abim saygım sonsuz size lakin, kardeşin olarak gözlük numaralarının değişim zamanının geldiğini üzülerek düşündüğümü belirtirsem terbiyesizlik etmiş olmam umarım.

Zira, yolla bana, geri yollamayayım yazmışım.
    Tabiki usulüne uygun egzos takıp muayeneden geçirip güzel güzel nizami nizami kullanacağım
    Pardon. Pardon.

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erdem sana bilet alayım da gel şurada hallet şu işi
    IBAN numaranı yolla da ben sana egsoz yollayayım, boğazdan hemde. Nasıl fikir ?
    Utanmıyorsun yasal olmayan egsozlarla gezmeye, hep sizin gibi apaçiler yüzünden tüm motosiklet camiası kötü tanınıyor, kınıyorum

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    IBAN numaranı yollada ben sana egsoz yollayayım, boğazdan hemde. Nasıl fikir ?
    Utanmıyorsun yasal olmayan egsozlarla gezmeye, hep sizin gibi apaçiler yüzünden tüm motosiklet camiası kötü tanınıyor, kınıyorum
    Ben piste çıkıyorum genç, sokakta edvençırımı kullanıyorum, hadi simdi yavaş yavaş ilerle

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben piste çıkıyorum genç, sokakta edvençırımı kullanıyorum, hadi simdi yavaş yavaş ilerle
    Şile yolundaki 650F'li resimlerin mevcut elimde, şile yoluna pist mi yaptılar ? Yeni edvençırınla da başarılar diliyorum genç

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Şile yolundaki 650F'li resimlerin mevcut elimde, şile yoluna pist mi yaptılar ? Yeni edvençırınla da başarılar diliyorum genç
    Piste kamyonetle mi goturelim tescilli motoru sampiyon

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    benım motorumda salyangoz kat ıptalı vardı eksoz barıyordu halıylebu sekılde gectı sormadılar bıle ordakı cakan adamlara denk gelırsen kalırsın ama bılmeyene denk gelırsen gecersın bence

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Motosiklete özel istasyona gidersen geçemezsin , orada gaz verip sesini dinliyorlar yada ses ölçümü yapıyorlar , benim orj egzozu bile açık alana çıkarıp gaz açtı , otomobil muayene istasyonunda böyle birsey görmedim , fren testini bile abi şurda 20 mt sür freni kilitlede bakalım şeklinde yaptık

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete özel istasyona gidersen geçemezsin , orada gaz verip sesini dinliyorlar yada ses ölçümü yapıyorlar , benim orj egzozu bile açık alana çıkarıp gaz açtı , otomobil muayene istasyonunda böyle birsey görmedim , fren testini bile abi şurda 20 mt sür freni kilitlede bakalım şeklinde yaptık
    Anladım, hiç sevmiyorum bu işleri ;) Genelde de elimde tutmam aslında muayene bitmeden satarım da bu sefer kaldı ;)

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    ölçülerini alıp sanayide susturucu yaptırabilirsin geçici olarak işini görür en azından

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı ichiroo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ölçülerini alıp sanayide susturucu yaptırabilirsin geçici olarak işini görür en azından

Aslında bende susturucusu var ama işe yarayacak mı bilmiyorum.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Bir kaç ay önce bu konu açılmıştı bende o sıralarda muayne yaptirdiğım için yardımcı olmak maksadı ile yazmıştım.

İki farklı muayene istasyonuna gittim egzozum orjinal değil ve helikopter gibi sesi var ama ikisindede kimse sese takılmadı. Hafif kusur bile yazmadılar ses için.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)