Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kim kazanıyor? Bayimi firmamı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    net bilgi vereyim, bayi 80 bin liralık motosiklet satışı yaparsa en az 50 bin kar marjı var. Kesin bilgi. (mesela yani)

https://www.youtube.com/watch?v=h9aEc64m1Kc

- ''bu motorlar niye böyle pahalı kardeşim, kesin biri çok para kazanıo,onların ümüğünü sıkmak lazım''

devlet kazanıyor arkadaşım devlet, döviz olmuş ebesinin nikahı , vergiler elinin körü hala ''kim kazanıyosa çıksın ortaya haram olsun'' mantalitesi

- 'e fuarda çok ucuzdu şimdi niye böyle kesin her motorda 20 bin para kazanıyolar' .. eh kazanmadıklarında alsaydın?
    Thesinner83 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İş hayatında 23 yıllık deneyimi devirdim.. Türkiye' de rasyonel olan herhangi bir iş dalı / sektör / iş adamı görmedim.. ( Çok uluslu şirketlerde görev aldım adamlar Türkiye'deki iş yapma biçimini anlayamıyor abartmıyorum )
    hahaha üstat nokta atışı olmuş. az evvel ingiliz bi arkadaş feyste, bir aydır yıkık vaziyette bekleyen telekom direğinden şikayet ediyordu. dedim daha çok beklersin. burası Türkiye. rasyonel bir hareket beklemek hata olur. her şey günlük gider bizde.

çocuklar rasyonel akıl ile büyüsün diye onlara hiçbir şekilde metafizik öğelerden bahsetmiyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahaha üstat nokta atışı olmuş. az evvel ingiliz bi arkadaş feyste, bir aydır yıkık vaziyette bekleyen telekom direğinden şikayet ediyordu. dedim daha çok beklersin. burası Türkiye. rasyonel bir hareket beklemek hata olur. her şey günlük gider bizde.

çocuklar rasyonel akıl ile büyüsün diye onlara hiçbir şekilde metafizik öğelerden bahsetmiyorum.
    Vallahi ben de 25 yıldır büyük ve kurumsal sanayi, inşaat ve perakende şirketlerinde çalışıyorum iş yapıyorum Yönetim Bilişim Sistemleri alanında, böyle bir uygulama görmedim; sektörün özelliği diyelim... Bu sektörü bilmiyorum. İlginçmiş...

Anadolu halkının zeka seviyesi 10 yaşındaki bir çocuğun zeka seviyesine eşit. bunu hakaret anlamında söylemiyorum. rasyonel düşünce olmadığı için duygusal hareket ediliyor. bu da iş hayatına ve sosyal yaşantıya direkt etki ediyor.

duygularıyla hareket eden insanlar iş hayatında ve sosyal hayatta asla başarılı olamazlar.

başarılı olmak için metafizik öğeleri bir kenara bırakıp akıl ve mantık çerçevesinde hareket etmek lazım gelir.
    RoofRoof, newmoto76 ve MrMud bunu beğendiler.

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anadolu halkının zeka seviyesi 10 yaşındaki bir çocuğun zeka seviyesine eşit. bunu hakaret anlamında söylemiyorum. rasyonel düşünce olmadığı için duygusal hareket ediliyor. bu da iş hayatına ve sosyal yaşantıya direkt etki ediyor.

duygularıyla hareket eden insanlar iş hayatında ve sosyal hayatta asla başarılı olamazlar.

başarılı olmak için metafizik öğeleri bir kenara bırakıp akıl ve mantık çerçevesinde hareket etmek lazım gelir.
    Üstad yazdıklarına içtenlikle katılıyorum.Lakin şahsen iyi niyet olması şartıyla duygularında özellikle estetik algı ve gelişim motivasyonu için çok değerli olduğuna inanıyorum.

Rahmetli Mustafa Kemal'in yapmaya çalıştığı seninde söylediğin gibi rasyonel algısı yerlerde olan milletin fabrikalar açarak matematik düşünmesini ilime yönelmesini sağlamaktı bana göre.. Çünkü o zaman için ahlaksızlık bizim milletimiz adına büyük bir sorun değildi.. Günümüzde ise en büyük sorunumuz ahlaksızlık.. Bununda nedeni daha çok ruhların buna müsait olması.. Sen müsaitsen herşeyin ticaretini yapabilirsin. Ülkemize baktığımızda ticaret biçimimizin birbirine milyon yalan söylemek olduğunu hepimiz görüyoruz.

Tabiki bunun temelinde algılama kapasitesi var ancak önce yüksek karakter, ahlak özeti "adam" olmak lazım..Ancak şuanda adamı dedektörle arasak bulamayacağımız bir çöküşün içindeyiz.. Buda mal canın yongasıdır mentalitesinden kaynaklı. Oysa ki "Adalet Mülkün Temelidir" ..

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Bayi yedek parça ve işçilikten;firma yedek parça ve satıştan; Devlet ise alayından kazanıyor :D

Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad yazdıklarına içtenlikle katılıyorum.Lakin şahsen iyi niyet olması şartıyla duygularında özellikle estetik algı ve gelişim motivasyonu için çok değerli olduğuna inanıyorum.

Rahmetli Mustafa Kemal'in yapmaya çalıştığı seninde söylediğin gibi rasyonel algısı yerlerde olan milletin fabrikalar açarak matematik düşünmesini ilime yönelmesini sağlamaktı bana göre.. Çünkü o zaman için ahlaksızlık bizim milletimiz adına büyük bir sorun değildi.. Günümüzde ise en büyük sorunumuz ahlaksızlık.. Bununda nedeni daha çok ruhların buna müsait olması.. Sen müsaitsen herşeyin ticaretini yapabilirsin. Ülkemize baktığımızda ticaret biçimimizin birbirine milyon yalan söylemek olduğunu hepimiz görüyoruz.

Tabiki bunun temelinde algılama kapasitesi var ancak önce yüksek karakter, ahlak özeti "adam" olmak lazım..Ancak şuanda adamı dedektörle arasak bulamayacağımız bir çöküşün içindeyiz.. Buda mal canın yongasıdır mentalitesinden kaynaklı. Oysa ki "Adalet Mülkün Temelidir" ..
    dediğiniz gibi, bir malı "tutturabildiğine satmak" ile, etiket fiyatı belirleyip belli bir oran üzerinde satmak arasında fark var.

etiket fiyatına satmak, şeffaf bir ticaret anlayışı ile tüketiciyi mağdur etmeden her iki tarafın da kazandığı bir sistem.

bizde ise misal pazarlık mevzusu hep kafamı kurcalayan bir hadise olmuştur. pazarlık konusu bana göre ahlaksızlığın dik alasıdır. medeni memleketlerde pazarlık diye bir şey yok. olsa da profesyonel bir şekilde süreci yönetiyorlar. mesela belli bir miktar üzerinde alım yapana belli bir oranda indirim yapılıyor.

bizim gibi memleketlerde önce aşırı kâr payı konulup daha sonra yalapşap pazarlık mevzusuna giriliyor. yapmacık hareketler, yavşakça tavırlar. yani bir malın fiyatı 10 birimse 10 birimdir. bakarsın, bütçene uyarsa alırsın. ben karşı taraf ile yavşakça samimi olmak zorunda mıyım?

temel felsefenin birbirini zkme üzerine kurulduğu ticaret anlayışı kaybetmeye mahkumdur.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim kazanmadıgımız kesin

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bizde ticaret kültürü zayıf, tarihsel olarak bu topraklarda ticaretle uğraşan insanlar savaştır, mübadeledir, varlık vergisidir, 6-7 Eylül'üdür vs vs göçtü gitti bu topraklardan. Ticareti bilen adam neredeyse hiç kalmadı...

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    Şöyle bi bakıyım dedim harbiden kim kazanıyor diye, r3 avrupada 5300 dolar bugünkü kurla yaklaşık 30000 tl, bizde r25 28000 tl. Bunca vergiye rağmen fiyat aynı gibi. Piyasanın bu durgunluğuyla iyi bile ayakta kalıyorlar. Fiyatlarda bişiy yok da sanki biz biraz fakiriz fakir. Adamlar 3.5 asgari ücrete alıyor biz 13... tabi adamlarda çalışanların yüzde kaçı asgari ücret alıyor bizde kaçı bi de o var... Fakiriz net! Bizim neyimize 28000lik motor. Neyse silivri soğuktur daha...

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Bir şiirin, bir dörtlüğü;

Dosta köleyiz, düşmana esir,
    Aslında suçluyuz, çünkü hep bizde kusur.
    Uyanmıyor bu halk, geçsede yüz asır,
    Bak gör memleket ne hâle gelmiş...

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    90k 100k lık motordan bayi 6-9 bin arası kazanıyor,bunu liste fiyatı 70 kende kazanıyor 100 kende,bu farkı distribütör kendi kar marjından düşüyor.Stok erisin ,gelişine satsa yine kar oluyor kısa vadeli dönemde

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)