Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sol bilek ağrısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Arkadaşlar, son günlerde sol bileğimin sol alt tarafında çok büyük bir ağrı hissediyorum. Oturuş pozisyonumun doğru olduğunun kanaatindeyim ki sağda ağrı sızı yorgunluk vs hiçbir şey yok. Debriyajı çekerken bildiğiniz işkence çekiyorum. İlk 1 hafta hem sağ hem sol bilekte ağrılar yaşamıştım fakat alışınca geçti. Şimdi de sol bilek ağrısı başladı. SS kullandığım için gidon açılı ve debriyaj çekerken üzerine ağırlık verdiğim taraf ağrıyor. Normal dururken sıkıntı yok, elimi yumruk yapınca ağrı yapmaya başlıyor. Bükülü olan taraf ağrıyor bilekte, sanki 5-6 cm çatlak varmış ta, onu esnetiyormuşum gibi bir ağrı oluyor. Sizce nedeni nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha R25
    Benim bir arkadaşım yeni motosiklete başladı, o da aynı şeyi söylüyordu ama onun sol serçe parmağında çatlak varmış. Hem oturuş pozisyonundan olabilir hem de gidonu çok sıktığından olur. Aslında gevşek tutman gerekir. Psikolojik yani...
    Birde sana tavsiye ben müzikle uğraştığım için el yayı kullanıyordum, hem parmaklarımı güçlendiriyor hemde o anı reflekste kasların daha iyi tepki veriyor. Düzenli antremanla parmaklarını güçlendir birde relaks ol :

https://www.decathlon.com.tr/ayarlanabilir-el-yayi-id_8344978.html?LGWCODE=1834416;119903;6841&gclid= Cj0KCQjw7sDlBRC9ARIsAD-pDFqWFcG1l76y9PCRAC-bYpEMq4VTZoN3vwjVmF57Yw_FSjujza8pI4kaAtggEALw_wcB

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:07 ----------

Bu arada ağer bilek ağrısı geçmezse doktora git bazı çatlaklar fark edilmiyor sonradan çıkıyor. Benim de boksçu kemiğim çatlak uzun yola gittiğimde uzun süre gaz veremiyorum maalesef uyuşuyor. Lise çağımda bisikletle çok kırmışım kolumu bileğimi durmadan sınıfçıya götürürlermiş...
    HRider bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Oğuzhan10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bir arkadaşım yeni motosiklete başladı, o da aynı şeyi söylüyordu ama onun sol serçe parmağında çatlak varmış. Hem oturuş pozisyonundan olabilir hem de gidonu çok sıktığından olur. Aslında gevşek tutman gerekir. Psikolojik yani...
    Birde sana tavsiye ben müzikle uğraştığım için el yayı kullanıyordum, hem parmaklarımı güçlendiriyor hemde o anı reflekste kasların daha iyi tepki veriyor. Düzenli antremanla parmaklarını güçlendir birde relaks ol :

https://www.decathlon.com.tr/ayarlanabilir-el-yayi-id_8344978.html?LGWCODE=1834416;119903;6841&gclid= Cj0KCQjw7sDlBRC9ARIsAD-pDFqWFcG1l76y9PCRAC-bYpEMq4VTZoN3vwjVmF57Yw_FSjujza8pI4kaAtggEALw_wcB

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:07 ----------

Bu arada ağer bilek ağrısı geçmezse doktora git bazı çatlaklar fark edilmiyor sonradan çıkıyor. Benim de boksçu kemiğim çatlak uzun yola gittiğimde uzun süre gaz veremiyorum maalesef uyuşuyor. Lise çağımda bisikletle çok kırmışım kolumu bileğimi durmadan sınıfçıya götürürlermiş...
    Solo gitaristim yeterli mi :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:51 ----------

Bu arada çok sağol tavsiyelerin için, gidonu gevşek tutmaya çalışıyorum lakin trafiğe girdiğimde işler değişiyor, oturuş pozisyonu cbr 250 veya r25 tarzı değil daha ileride ve kompresyon fazla olduğu için tutunmak durumunda kalıyorum

Motosikleti
    MH Drift 125
    Gidonu serbest bırakmıyorsan olabilir, ama sağ elinin daha çok ağırması lazım çözemedim. Siz yine de gidonu serbest bırakın o kendi işini görür.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bende geçen sene acayip ağrı çektim bi ara.1-2 hafta sürdü. Geçene kadar motosiklet surmemeye çalış. Debriyajın çok ağır da olabilir o yüzden ağrı da yapıyordur ki benimki öyleydi.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Karpal tünel başlangıcı olabilir bileğinizde bir doktora görünün

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Dizlerinle depoyu sıkıp kollarını rahat biraktigindan emin misin? Depoda stomp grip tarzı pütürlü kaydırmaz birşey yoksa ondan dolayı da dizlerinle siksanda metal kaydirdigi için bileğine yük biniyor olabilir

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Sevgili HRider, gerçekten gidonu sıkı sıkı tutmadığında denge vb. ile ilgili şüphen varsa acil eğitim al. Seni motorun üzerinde tutan kuvvet ellerin yahut kolların değildir. Bacakların depoyu hafifçe sıkacak, bu da bacaklarını yoracak ağrıtacak kadar değil. Eğer gidonu kullanıyorsan selede oturur durumda kalmak için bir yerlerde bir şeyler yanlış yapılıyor. Bahsettiğin ağrı da yüklenmekten kaynaklanıyordur emin ol.

Motosikleti
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili HRider, gerçekten gidonu sıkı sıkı tutmadığında denge vb. ile ilgili şüphen varsa acil eğitim al. Seni motorun üzerinde tutan kuvvet ellerin yahut kolların değildir. Bacakların depoyu hafifçe sıkacak, bu da bacaklarını yoracak ağrıtacak kadar değil. Eğer gidonu kullanıyorsan selede oturur durumda kalmak için bir yerlerde bir şeyler yanlış yapılıyor. Bahsettiğin ağrı da yüklenmekten kaynaklanıyordur emin ol.
    Denge vb problemim yok ustam, sıkça ellerimi bıraktığımı dinlendirdiğimi söyleyebilirim. Trafikte ellerim çok debriyaja gidiyor haliyle fakat çok ta bir alakası olacağını sanmıyorum

Motosikleti
    YZF R25
    Aea'da tank slaper bilek ağrısı yanlış oturuş pozisyonu için bunu öneriyordu ama fiyatları hakkında hiçbir fikrim yok. Kesinlikle ilacın bu : stompgrip (traction pad)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:34 ----------

Srompgrip.com dan motosikletine özel bakabilirsin yoksa üniversal olanları falan da var..

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Havadandır. Bilek dirsek boyun gibi eklem ve az yağ olan kısımlarda ince kaslar rüzgardan çabuk etkikenir. Boyun, kol ve pantolon paçalarından hava almamasına dikkat etmek gerek. Ezacıdan ısı bandı alın. Geçmezse, kaslarda kuruma ve yırtılma olabilir. Doktora görününüz. Krem filanla daha iyi olabilir.

Motosikleti
    MT 25
    debriyaj manetiniz sıkı geliyor olabilir mi ? genelde avuç icini agritir ama bünye bu sonuçta

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bacaklar ondan ağrıyor o zaman. Artçı olunca benimde bileklerim ağrıyor

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Öncelikle geçmiş olsun benimde aklıma ilk gelen karpal tünel sendromu olabileceği.Bir doktor ile ivedi bir şekilde görüşüp muayenenizi yaptırmanızı öneririm.bu süreçte eğer motosiklete keyfi amaçla biniyor iş olarak binmiyorsanız biraz ara vermenizi tavsiye edebilirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)