Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Pantolon üzeri pantolon (Overpants) öneri

Motovento
    REKLAM ALANI
    chipsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Pantolon üzeri pantolon (Overpants) kullanan yada tavsiye verebilecek kişiler var mıdır?

Amatörüm ve dizlik güven vermiyor. İşe gidiş gelişler esnasında giyip çıkarabileceğim pantolon arayışındayım. Kışın motoru hiç kullanmayı düşünmüyorum. O yüzden yazlık yada 3 mevsim (yazın baharlık katmanı çıkarılabilir) ürün bakıyorum. Diz ve kalça korumasına sahip olması gerekiyor. Mümkünse uygun fiyatlı olmalı...

Birkaç ürün gördüm web de. Revit Axis şahane bir ürün ama çok pahalı... LBC fiyatı uygun ama sanırım yazın kullanılamaz.. Ne önerirsiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Yazın hiçbir overpants'i kullanamazsınız. Tam yazlık, fileli overpants de görmedim ben bugüne kadar. Zaten yağmur, çamur, soğuktan koruma amaçlı tasarlanmış bir ürün.
    Kalça korumalısını da görmedim. Fermuar olduğu için yanlara koruma koymuyorlar.

Yazlık motosiklet pantolonu alacaksınız mecbur.

Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazın hiçbir overpants'i kullanamazsınız. Tam yazlık, fileli overpants de görmedim ben bugüne kadar. Zaten yağmur, çamur, soğuktan koruma amaçlı tasarlanmış bir ürün.
    Kalça korumalısını da görmedim. Fermuar olduğu için yanlara koruma koymuyorlar.

Yazlık motosiklet pantolonu alacaksınız mecbur.
    Peki ilk ve son bahar için hangi overpants önerirsiniz?

Motosikleti
    Honda 2017 CRF 250L
    Merhaba, bana kalırsa çözüm net olarak bu ama fiyatı çok pahalı. Ayrıca, bütçe ayrılsa bile, satın almak kolay değil. Keşke muadili olsa da alsak.
    https://www.revzilla.com/motorcycle/...rglide-4-pants

Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Olympia Airglide 4 Pantolon 230 dolar, beni satsan bu kadar etmem
    Şaka bi yana, f/p olarak bir ürün yok mudur?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Olympia'nin zamanındaki bir modelini almıştım, tavsiye ederim.

Yazın şortun üzerine giyebilirsiniz, ve koruma içeren tüm alternatiflerden daha serin olur.

Diz ve kalça koruması var.

Sadece kasık ve apış arası deri. Diz ve kalça yerleri Cordura 2000d, diğer kısımlar Cordura 500d. Cordura olan kısımlar aşırı dayanıklıymış, ancak kalın değil.

Bacakların üzerinde aşırı büyük havalandırma flapleri var. Göstermelik değil, iyi çalışıyor.

Yanlar boydan boya fermuar, çıkarıp giymek kolay, ve kullanımı rahat. Kışın kotun üzerine giyebilirsiniz.

Asıl ilgincime giden yani aşırı rahat olması. Bu tip bir kıyafetin insanı uyuz etmesi o kadar kolay ki. Değil ama. Acaip ilginç...
    pea ve chipsy bunu beğendiler.

Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Teşekkürler. Olympia diya arattırdım ama başka ürünler çıkıyor. Tam marka model ismi nedir?
    Yoksa şu yukarıda bahsedilen model mi?

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı chipsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Olympia diya arattırdım ama başka ürünler çıkıyor. Tam marka model ismi nedir?
    Yoksa şu yukarıda bahsedilen model mi?
    Cok once almistim. Hatta aliyorken de seri sonu indirimi oldugu icin ucuza almistim. Yeni modelleri cikmistir simdi. Revzilla'da illa ki vardir yeni versiyonlari, oraya bakin bence.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    reviti bilmiyorum

lbc'nin pantolonunu uzun zamandır kullanıyorum, benim ihtiyaçlarımı karşılıyor.
    kışın kesintisiz, yazın da duruma göre kullanıyorum.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Lbc kullanıyorum memnunum.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    https://www.motosikletaksesuarlari.c...RoCCvEQAvD_BwE

Revitin hercules modeli bu sitede m ve l olmak üzere uygun. Beden uyarsa aklınızda bulunsun.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Bende lbcnin var. Korumaları çok dandik koruma bile denemez. Fakat rüzgar geçirmiyor ve içinde bulunan icligi güzel. Fakat baya ağır bir pantolon.

Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Alıntı burakmetu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende lbcnin var. Korumaları çok dandik koruma bile denemez. Fakat rüzgar geçirmiyor ve içinde bulunan icligi güzel. Fakat baya ağır bir pantolon.
    Pantolon almaktaki amacım önceliklte ilk darbe için kalça ve diz koruması, sürüklenme konusu zaten malum. Yani rüzgar koruması için almıyorum çünkü soğuk havalarda kullanmicam. Şayet korumaları kadar kötü ise, yorumlardan içimin ısınmaya başladığı LBC yi yeniden siliyorum.
    Başka öneri var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.motosikletaksesuarlari.c...RoCCvEQAvD_BwE

Revitin hercules modeli bu sitede m ve l olmak üzere uygun. Beden uyarsa aklınızda bulunsun.
    Ama Hercules te diz ve kalça koruma yok. Axis te var ama pahalı.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Pantolon almaktaki amacım önceliklte ilk darbe için kalça ve diz koruması, sürüklenme konusu zaten malum. Yani rüzgar koruması için almıyorum çünkü soğuk havalarda kullanmicam. Şayet korumaları kadar kötü ise, yorumlardan içimin ısınmaya başladığı LBC yi yeniden siliyorum.
    Başka öneri var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

Ama Hercules te diz ve kalça koruma yok. Axis te var ama pahalı.

Lbc nin korumaları bunlar karar sizin, hiçbirşeyden koruyacak durumları yok :D
    pea ve chipsy bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Benimkinin korumaları düzgün. Diz koruması hem rahat (belli yönlere esniyor), hemen de sertifikalı. Kalça koruması sertifikasız, ancak rahat ve büyük. Yukarıdaki resimdekinden çoook daha iyi.

Fiyatını tam hatırlamıyorum, çok ucuz değildi sanki, ama indirimde olunca hesaplı gelmişti...
    chipsy bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Riderdenim' e baktınız mı?
    chipsy bunu beğendi.

Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Sanırım ülkemizde motosiklet pantolonu olarak overpants tercih edilen bişey değil. Seçeneklerin az oluşu ve gelen yanıtlar bunu gösteriyor. Acaba ben yanlış yolda mıyım? Normal mp alıp, işyerinde değiştirsem mi? Yoksa 3 mevsim bişey alıp, kışlık katmanı söküp, pantolon üstüne mi giysem? Brandaya kadar aldım, bi pantolona karar veremedim. Üstelik motor bile gelmedi daha.

Motosikleti
    Benelli Leoncino
    https://www.durt.com.tr/urun/motosiklet-kargo-pantalon-durt-motorrad

fuardan almıştım bu havalarda memnunum işe gidip-gelirken kullanıyorum direk pantolonun üzerine giyiyorum. diz koruması var ama kalça koruması göstermelik tiplerden. içinde içliği var. yazın ne kadar kullanışlı olacak bilmiyorum henüz tecrübe edemedim.
    chipsy bunu beğendi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Sanırım ülkemizde motosiklet pantolonu olarak overpants tercih edilen bişey değil. Seçeneklerin az oluşu ve gelen yanıtlar bunu gösteriyor. Acaba ben yanlış yolda mıyım? Normal mp alıp, işyerinde değiştirsem mi? Yoksa 3 mevsim bişey alıp, kışlık katmanı söküp, pantolon üstüne mi giysem? Brandaya kadar aldım, bi pantolona karar veremedim. Üstelik motor bile gelmedi daha.
    iş yerinde kot giyemiyor musun ? Korumalı kot alsan ? iş yerinde korumaarını çıkarırsın günlük pantolon gibi giyersin ? hemde daha ucuz bi çözüm olur
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

rasitkoksal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 BMW 1200GS
    http://www.torchsuits.com/torchprolight.html
    derim ben de...
    chipsy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)