Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha bakım ücretleri ne kadar?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cb 250 R
    R25 1000km bakımı yaptırmak istiyorum fakat ücreti bu aralar ne kadar bilmiyorum. Servisi aradım 160 tl civarı dedi ama tam fiyatı sistem veriyor bilemiyorum dedi sanki beni oraya çağırıp bakımı yaptırıp kusura bakma sistem bu fiyatı verdi deyip 250 300 tl civarı ücret çıkarır diye korkuyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    korkma git önceden peşinen konuş fazla rakam çıkartmazlar

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD ( 2013 )
    Bugün ybr aldım ve sol tarafinda kontak anahtari girecek biyer var orası nedir ne ise yarar beni bi aydınlatın

Motosikleti
    Dominar 250
    Gidonun altında ise gidon kilididir dostum.
    Çevirirken, gidonu hafif hareket ettirip kitleyebilirsin. Açarkende aynı şekilde.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD ( 2013 )
    Yok gidonun altinda değil akünün olduğu grenajın üstünde sol alt tarafta

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    sok çevir bakalım ne olacak ?

Motosikleti
    MT-07
    250kağıt 1000 bakımı. Çok kurcalama. Seve seve çıkacak o para

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    [QUOTE=loggex;4454235]Bugün ybr aldım ve sol tarafinda kontak anahtari girecek biyer var orası nedir ne ise yarar beni bi aydınlatın[/QUOTE

Akü kapağını çıkartmak için oraya anahtarı takıp sağa çevirmen gerekiyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    servise göre değişir fiyatlar.bayi kendinden iskonto yapabiliyor ama 170 tutar diye tahmin ediyorum 200ü görmezsin

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Rodajda yağ değişimi olacak ekstra bir şey değişmez. Bayii ile baştan konuşun ne fiyat alırsanız o olur. Ekstra bir ödeme çıkacağını sanmıyorum, baştan net bir şekilde anlaşın tamamdır.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    böyle bir grup kurup , boş bir arazide bir takım çantasıyla kendimiz yapsak , yapamayan ,parası olmayan kardeşlerimize yardımcı olsak, ne güzel olur,

bence kendin yap bakımlar çok basit, yağ değiştirmek öyle kolayki.birde ne koydukları belli değil , yok yamalube ,yok motül,
    espresso ve Volkan76 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Servisler telefonla arayınca fiyat konusunda kesin bir şey söyleyemiyorlar çünkü standart bakım dışında kontrol edilip değişmesi gerekiyorsa değişecek parçalar çıkma ihtimali var. Hava filtrelerini kontrol ederler mesela, çok aşırı kirlenmişse değişir bu da fiyatı etkiler.

Benim xmax 250'yi bir ay önce 7bin bakımına götürmüştüm. Yağ değişimine ek olarak varyatör hava filtresi değişti, bir de o eklenmişti fiyata.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:19 ----------

Alıntı ozansntrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle bir grup kurup , boş bir arazide bir takım çantasıyla kendimiz yapsak , yapamayan ,parası olmayan kardeşlerimize yardımcı olsak, ne güzel olur,

bence kendin yap bakımlar çok basit, yağ değiştirmek öyle kolayki.birde ne koydukları belli değil , yok yamalube ,yok motül,
    Yeni motorlarda garanti olayı yüzünden mecburen bakımları serviste yaptırmak zorunda kalıyoruz.

İşin bir de şu yönü var: Yetkili servise bakım için girdiyse bir motor onun her yeri kontrol edilmeli, soru çıkartma ihtimali olan bir yeri varsa ortaya çıkmalı. Ama motoru servise götürüp de servis başka hiç bir kontrol yapmadan sadece yağını değiştirip gönderiyorsa o zaman eee ben niy egeldim bu servise bunu kendim de yapabilirdim diyor insan. Servisler sorumluluk almalı bir şekilde servise giren motor her yönü ile kontrolden geçmeli ama bu tür servis her yerde yok sanırım.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250kağıt 1000 bakımı. Çok kurcalama. Seve seve çıkacak o para
    Tekrar ediyorum 250 kağıt.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    Alıntı 2wsx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 1000km bakımı yaptırmak istiyorum fakat ücreti bu aralar ne kadar bilmiyorum. Servisi aradım 160 tl civarı dedi ama tam fiyatı sistem veriyor bilemiyorum dedi sanki beni oraya çağırıp bakımı yaptırıp kusura bakma sistem bu fiyatı verdi deyip 250 300 tl civarı ücret çıkarır diye korkuyorum.
    160 dediği şey malzemeler toplamıdır. yağ, filtre vs...
    buna işçilik de ekliyorsun.
    ve angrypower'ın dediğine geliyor. 250 civarı.

yani korktuğun başına geliyor

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Yamaha İstanbul'a gitmemenizi öneriyorum.

İlk bakımı orada yaptırmıştım, önce bir fatura çıktısı getirdi sanırım 230-240 sularında bir ücretti: "Epey yüksekmiş" dedim öylesine. Buna karşılık aslında eksik yazdıklarını, 100 TL daha ödeme yapmam gerektiğini belirttiler. Aslında o an beklemekten sıkılmış olmanın verdiği heyecanla idrak edemedim, fakat faturaya yansıtmadan bir meblağ daha almış oldular. Oldukça kurnaz bir işletme. Bir daha kapısından da girmedim evime en yakın servis olmasına rağmen, niyeti olanı da vazgeçirmeye söz verdim kendime.
    espresso bunu beğendi.

bu anlattıklarınzı gerçek mi? kaçıncı yılda yaşıyoruz bu nedir?

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar ediyorum 250 kağıt.
    Tam anlaşılmadı bir daha söyle...

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Hazır Yamaha konusu açılmışken konu dışı olarak. MT 07 için ön kısa siyah cam arıyorum. Uyguna nereden bulabilirim yada ikinci el satan bildiğiniz yer var mı ?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yazıyla ``iki yüz elli gayme``
    Rakamla``250``
    Angrypower bunu beğendi.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Boş arazide yağ soğutma sıvısı filan olmazda. Brende çok hobi tamirhane aradımm. Ülkede çok az veya yok. Varsada birilerine özel. Ufak tefek işleri halletmek için iyi hir imkan olur. Ortam olur, ondan bundan biraz tecrübe edinir. Hatta tefuarat işler için usta tavsiyesine kadar paylaşïla bilinir. Ortakıkda yer olmadığından en ufak işimi bahçede halletmek için merdivenleri indirip çıkartmak tam bie eziyet. Yetkili servis iki kere sübap ayarı yaptı, ses dahada çoğaldı. Garantiye birşey girmiyorsa bende işimi kendim halleder, hakkımı helal etmem. İyi günler.
    Alıntı ozansntrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

200-250 kağıta ne yapılıyor. 1000km'de motosiklette bir sorun yoksa, ışıklar bir deneniyor, manet sıkılıp bırakîlıyor, göstergeler göstreriyormu bir bakıyor. Görünen vidalara bir bbakıyor, oda büyük olanlara anca. Birde yağ değiştiriyor. Su soğutmada belki birde sudaki antifriz kontrol edip suyu değiştiriyor. Toplasan, 50-100 lira yağ, oda yağ ise, bendeki gibi karıştırıp motuul deposuna koyduğu 1 litre yağı 60 liraya kakalamıyorsa. 50 lira işcilik bilmedik 70 lira. Etti, 170-200 en fazla. Bir 50 lirada servis defterine bakımı zamanında yapıldı diye damga parasımı. Nedir detayı, dökümü alam varmı sorunsuz bir rötaj bakımı yaptıram. Bana postam yarısı için bir fişden hariç hiç bir detaylı fatura verilmedi. Detalyı faturası olan varsa paylaşırsa neye ne verdiğimizi anlarız.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)