Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HGS sınıfı hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar herkese.

dün motosikletime hgs almak için pttye başvurdum ruhsatı kimliği verdim her şey normal, 57.5 TL ücret verdim bana verdiği etiket 1.sınıf etiketi. Benim bildiğim motosikletler 6. sınıf olarak geçiyor. Memura bunu belirttim, sisteme okuttum 1. sınıf olarak gösteriyor dedi. Ne kadar alacak benden geçince dedim yarısını mı alacak dedim onu bilemiyorum dedi ama hata olsa sistem kabul etmez dedi. Sormak istediğim şu, eğer otomobil ücreti çekerse ne yapmam gerekecek veya bunun sınıfını değiştirebilir miyiz daha sonra

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    1. sınıftan araba ücreti çekilir, motosiklet 6. sınıf.

Motosikleti
    NC750X
    bizim bir tanıdıgın da basına geldi, olanıniptal edip 6. sınıf aldı 50 tl ye sonrasında.. 20 tl kart ucretı 30 tl içinde yüklü geliyor.. etiket değil bu bildiğin kredi kartı gibi pleksiden mamül bir kart vermeleri lazım.. iptal ettirin içindeki ücreti 1 ay sonrasında yeni karta aktarıyorlar.. kaybınız sadece fazladan 7,5 tl ilk aldığınız etiketin ücreti olur günün sonunda...

Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim bir tanıdıgın da basına geldi, olanıniptal edip 6. sınıf aldı 50 tl ye sonrasında.. 20 tl kart ucretı 30 tl içinde yüklü geliyor.. etiket değil bu bildiğin kredi kartı gibi pleksiden mamül bir kart vermeleri lazım.. iptal ettirin içindeki ücreti 1 ay sonrasında yeni karta aktarıyorlar.. kaybınız sadece fazladan 7,5 tl ilk aldığınız etiketin ücreti olur günün sonunda...
    öyle yapacağım artık napalım ama bazılarıda PTT de 6. sınıf bulunamıyor diyor

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Peki bu kartı motosikletin bir yerine tutturmamız mı lazım?

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Benim cebimde duruyor nadiren okuyor.Okumayınca plakadan düşüyor.
    emenyasin bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben aldığımdan beri ruhsatta duruyor. 2 defa kopruden gectim 2 gun sonra dusuyor meblağa.. sıkıntı olmaz..
    emenyasin bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kartı yanınızda taşımanıza gerek yok, plakayı okuduğu zaman düşüyor.
    emenyasin bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    O kartı yavşaklığından vermiş başka bir açıklaması yok. %90 elinde 6.sınıf hgs kartı yoktur die vermiştir. Depozitolu zaten. Git değiştir 6.sınıf olanını al. Sırf bu kartlar zor bulunuyor her motosiklette aynı kartı kullanıyorum. Plaka güncelleyip devam ediyorum. Bir ülkede bir kart basıp, sisteme girmek bu kadar zor olmamalı die düşünüyorum... Nie senelerdir bunu beceremiyorlar? Aklım bir türlü almıyor.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kartı yavşaklığından vermiş başka bir açıklaması yok. %90 elinde 6.sınıf hgs kartı yoktur die vermiştir. Depozitolu zaten. Git değiştir 6.sınıf olanını al. Sırf bu kartlar zor bulunuyor her motosiklette aynı kartı kullanıyorum. Plaka güncelleyip devam ediyorum. Bir ülkede bir kart basıp, sisteme girmek bu kadar zor olmamalı die düşünüyorum... Nie senelerdir bunu beceremiyorlar? Aklım bir türlü almıyor.
    Daha fazla para aldıkları için olabilir mi

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha fazla para aldıkları için olabilir mi
    Öyle birşey olabilir mi? O zaman en başından 6.sınıf die bir sınıf açmazlardı sonradan. Bu tamamen lakayıtlık. Başka birşey değil. Tmm heryerden sömürülmeye alışmışız ama bu başka bir olay.

themeh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 RALLY KTM EXC300
    bir ptt çalışanı olarak 1. sınıf hgs vermesini tamamen işi bilmediğinden verdiğini söyleyebilirim.
    motosikletle geçişler daha uygundur. 1. sınıf etiketle araba ücreti ödersin. özelden yaz bana yardımcı olayım ne yapman gerektiği ile ilgili.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    6. sınıf motosiklet HGS kullanıyorum.
    Ototol gişeleri ve köprüde çalışıyor.

Dün Sirkeci-Harem, Harem-Sirkeci arabalı vapura girişte denedim bir türlü okumadı.

Gişedeki çocuğada ilginç geldi.

Kartı çıkardık. Havaya kaldırdık. Antene yaklaştırdık yinede okumadı.

Sizin HGS'ler Sirkeci-Harem arabalıya girişte çalışıyor mu?

Motosikleti
    MT-07
    Abi ben feribotu sadece çanakkaleye geçerken kullanıyorum.
    ufoz bunu beğendi.

Garanti bankasında 6. Sınıf mevcut otomatik yüklemeyede açık kartlar bilginize.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    1. sınıf alıp düdüklenmeyin. 1. sınıf ile 3.50 olan yol 6. sınıf ile 1.25 Yarısından ucuz. Aman diyeyim oyuna gelmeyin.

Mahmutbey gişelerde 6. sınıf var. Bilginize .
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Her ptt'de 6.sınıf olmuyor büyük merkezi pttlerde mevcut. Bankalarda da var ama kartı yüksek fiyata satıyor. 1.sınıf aldıysan araba tarifesi çeker. İptal edersen 1 ay sonra iadeni alırsın. 6. sınıf hgs al. Kartı yanında taşımana gerek yok ! Plakadan düşüyor.

Forumdaki PTT de çalışan arkadaşla konuştum, sağolsun söyledi merkez PTT gidip 1. sınıfı 6. sınıfa çevireceğim içindeki bakiye hemen diğerine devroluyormuş, teşekkürler
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)