Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yıl 2019 0 km karbüratörlü motor alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    SağdaÇalışma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Dash VX
    Arkadaşlar merhaba

Yakın zamanda 0 motosiklet alacağım kısmet olursa. 2.el daha önce araçla eski motosikletim de yaşadığım sorundan dolayı düşünmüyorum.

Aklıma en çok benelli tnt125 yatıyor da 2 yıl sonra motorun parça durumu kalitesi ne olur bilmiyorum. Birde bugün bayide rks cafe 152 diye model gördüm ama karbüratörlü.

Eski araçlardan ve eski motorumdan dolayı karbüratöre pek sıcak bakmıyorum.

Yorumlarınız nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:21 ----------

Bütçem maksimum 9 bin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Alıntı SağdaÇalışma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba

Yakın zamanda 0 motosiklet alacağım kısmet olursa. 2.el daha önce araçla eski motosikletim de yaşadığım sorundan dolayı düşünmüyorum.

Aklıma en çok benelli tnt125 yatıyor da 2 yıl sonra motorun parça durumu kalitesi ne olur bilmiyorum. Birde bugün bayide rks cafe 152 diye model gördüm ama karbüratörlü.

Yorumlarınız nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:21 ----------

Bütçem maksimum 9 bin.
    Kötü enjeksiyon yerine karbüratör daha iyidir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Hero Dash VX
    Enjeksiyonun kötü oldugunu nereden biliyorsunuz. Yurtdisi incelemelerinde msx killer deniyor. Bir kac kullanicisiyla konustum onlarda memnun gibi.

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Enjeksiyonun kötü oldugunu nereden biliyorsunuz. Yurtdisi incelemelerinde msx killer deniyor. Bir kac kullanicisiyla konustum onlarda memnun gibi.
    Pardon tnt125 olduğunu unutmuşum. Rksden daha iyidir tnt125 al gitsin.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Enjeksiyon ve elektronik sşstemleri sevemedim. Karbüratör ile enjeksiyon arasında bşr depoda en fazla bir su bardağı fark eder gibi ama enjeksiyonlu sistemler genelde yakıt seçer, kirli yakıtta sorun çıkma ihtimali çok fazla. Hele depoyu sonuna kadar kullandıysan ve dipte tortu varsa dünya bir iş çıkabiliyor başınıza..
    Ben kaliteli karbüratörü her daim tercih ederim..
    ayetlervaray, levend84, EnvEng ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    9bin tl butçe ile,

A2 Ehliyet sorunun yoksa,0km Tvs Apache rtr180 önerebilirim.

Çift beşik şasi
    Az yakit

Bahsi geçen motorlarin içinden geçer.gerek mekanik,gerek sağlamlik

Mikuni,Ucal Bs29 karburator var,motorumun sesini dinleyen ``Hocam bu enjeksiyonlu mu diyor``soguk havada 4-5 gun yatsa bile ikinci marşi istemedi,stop etmedi,jikleye ihtiyac duyurmadi

Ayni karburatoru Royal enfield modelleri,ve hindistanda ve brezilyada yamaha fz150 ve suzuki gixxer 150cc kullaniyor,Tps sistemine ilave olarak hazirda yakit bekletme hazneli.

Herhangi bir karburatoru sök masaya koy yaninada bu karburatoru koy farki en boş adama gostersen bile ``Abi bu daha iyi diyecektir``

@Yürekçe`ye selam olsun,yorumu tam kararinda..
    EnvEng ve 07DFB18 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung GV650 Aquila
    Enjeksiyon sistemi kibar narindir. Karbüratör eski sistem kara düzen ama çok üzmeyendir. İkiside iş görür. Yeni motorda çok sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum fabrikasyon bi problemi yoksa eğer.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Arkadaşlar merhaba

Yorumlarınız nedir?

Bütçem maksimum 9 bin.
    İşletme bakım maliyetleri açısından enjeksiyonluya göre daha düşük maliyetle sorunu çözülebilir karbüratörlülerin yani karbüratörlü bi nebze daha iyidir

Eski motorcular bilir, Karbüratör Dellorto marka olursa zerre sorun çıkmaz.

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Işini düzgün yapan bir enjeksiyon tabi ki tercih sebebidir. Yaklaşık %10 civarı tasarrufla beraber performans artışıda sağlar. Ama 1000 km de 1 de olsa debriyajı çekince stop etme ihtimali olan bir enjeksiyona karşı, ayar tutan-düzgün bir karbüratör değil 2019 da 2029 da bile tercih edilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Alıntı Mossberg500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski motorcular bilir, Karbüratör Dellorto marka olursa zerre sorun çıkmaz.
    17 sene kadar önce lise-apaçi döneminde 19-19 unu kullandım...harbiden taş gibidir...

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Karbüratör candır.

Motosikleti
    Hero Dash VX
    cafe 152 modeli alınır mı yani karbüratörlü olan o.

Yoksa biraz daha borç ödeyip ekjeksiyonlu tnt yi alayım?

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Motoru sokup takmayi seviyorsaniz, karburator.
    Ugrasmak istemem diyorsaniz enjeksiyon bence.
    Karburatorlu motoru kisin calistirmak icin bile ayarlarini iyi bilmek gerekiyor. Jiklesiyle, hava ayariyla falan oynamak gerekiyor.
    Enjeksiyonda her sey otomatik, yaz kis tek marsta calisir.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    alacağınız modelden bağımsız olarak bir cevap yazmak istiyorum.

günümüz araçlarının karbratörden enjeksiyon sistemine geçmesindeki en büyük sebep, euro normlarına uyum sağlamak zorunda olmalarıdır. bilinenin aksine karbratör çok yakıt yakan(çok küçük bir miktar fazla yakıyor olabilir.), sürekli bozulan, pahalı parçaları olan bir sistem değildir. üreticiler egzoz emisyonunu düşürmek zorunda olduğu için enjeksiyon sistemi geliştirildi ve araçlara onlarca sensör ve elektronik donanim eklediler, bu geçiş süresindeki araçlarda çok sorunlu bir dönem oldu. (2000 li yıllar) neyse lafı fazla uzatmayayım. bu yıllarda bile karbratörlü araç alınır.

şimdiye kadar 2 motorum, 1 arabam karbratörlüydü ve hiç birinde karbratör kaynaklı sorun yaşamadım, ayar veya bakım yaptırmadım.

ek olarak günümüzde enjeksiyon sistemli araçlar çok güzel ve karbratörlü araçlara göre bir kaç avantajı var, amacım karbratörü övmek değil, sadece satın alınabilecek bir konumda olduğunu söyledim.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enjeksiyon ve elektronik sşstemleri sevemedim. Karbüratör ile enjeksiyon arasında bşr depoda en fazla bir su bardağı fark eder gibi ama enjeksiyonlu sistemler genelde yakıt seçer, kirli yakıtta sorun çıkma ihtimali çok fazla. Hele depoyu sonuna kadar kullandıysan ve dipte tortu varsa dünya bir iş çıkabiliyor başınıza..
    Ben kaliteli karbüratörü her daim tercih ederim..
    kişinin kilosu fazlaysa , deponun 3te 1 i kadar farkeder
    yürekçe bunu beğendi.

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Artçı da varsa, enjeksiyon benzinsiz de gider
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı ozansntrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kişinin kilosu fazlaysa , deponun 3te 1 i kadar farkeder
    O kadar fark etmez, etmemeli.. Kullanımda devir-ara gaz vs kullanım faktörleri vardır..
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    kışın soğukta çalışmaz stop eder, hadi çalıştırdın 10dk durman gerekir motor soğur tekrar çalışmaz, çalışırsa stop eder. fazla yakar yok hava ayarıydı yok bilmemnesiydi benzin şamandırasıydı bir dünya derdi vardır. tek silindir motorda fazla sıkıntı çıkmaz ama 4 silindir bir karbüratörlüye denk gelirseniz işte işkence o zaman başlıyor.
    enjeksiyon motor verimini yükselten mükemmel bir icat. marşa basarsın tek marşta hangi koşulda olursa olsun çalışır. karbüratörde ki gibi yaz kış ayrı hava ayarı rölanti ayarı istemez, jiklesi otomatiktir az yakar. bu zamanda karbüratörlü motor kalmadı zaten ama hala alanın aklından şüphe ederim. bu arada enjeksiyonlu motorlarda benzin filtresi veya direk benzin pompasının üzerinde filtre bulunur herhangi bir kir kaçma olayı olmaz. kir kaçması gibi olasılıklar imkansıza yakın olasılıklar öyle ufak tefek şeylerde bile kir kaçıp tıkansaydı 95 model enjeksiyonlu bmwler yüzlerce kez yolda kalmıştı. enjeksiyon yeni bir icat değil

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşletme bakım maliyetleri açısından enjeksiyonluya göre daha düşük maliyetle sorunu çözülebilir karbüratörlülerin yani karbüratörlü bi nebze daha iyidir
    Yanlış buluyorum, şöyle ki enjeksiyon karbüratöre göre çok daha az oranla arıza yaşatır. Karburatörde yaz kış ayar gerekebilir artı olarak sabahları geç çalışma(soğukken) gaz yememe gibi problemler doğurduğuna eminiz. Yani bir motosikleti 5 yıl kullanıp bir kere enjeksiyon sıkıntısı yaşamanla 5 yıl karbüratorlü motor kullanıp ona yapacağın ayar ,ariza soğukken stop etme gibi problemleri toplasan mantık yine işaret parmağıyla enjeksiyonu gösterir dostum . HAYIRLI CUMALAR

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar fark etmez, etmemeli.. Kullanımda devir-ara gaz vs kullanım faktörleri vardır..
    eder , aynı motor biri enjeksiyonlu biri zor bela 425km yaparken belki nadir 450km ---- diğer enjeksiyonlu versiyonu 650 km yapıyorsa :D öyledir,

karbüratörlüde yokuş aşağı gaz vererek inerseniz egim az iken mecburi veriyorsunuz..... çok yakar--- enjeksiyonluda rölanti kadar yakar. fark burada epey bi açılır zaten. karbüratörlü motora yük bindikçe yakıt sarfiyatı arttıkça artar. enjeksiyonlu bunu pek hissetmez, motora gerektiği kadar verilir. karbüratörlü içtikçe içer :D sizin dediğiniz vitaminsiz 45-50 kg bir adam için evet bir bardak , bizim için 2.5luk :D

denemesi bedava , cb125e cb125f için gerçerli yazdıklarım , denendi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)