Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çanakkale-Edremit-Balıkesir-Balya-Yenice-Çanakkale rotası için tavsiye ve önerile

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda 2017 CRF 250L
    Merhabalar,

23 Mart Cumartesi günü Çanakkale'den çıkıp, Ayvacık-Edremit üzerinden Balıkesir'e gitmeyi planlıyorum CRF 250L motosikletimle. Dönüş için de aklımda Balıkesir-Balya-Yenice-Çan-Çanakkale güzergahı var. Dönüş Pazar günü öğleden sonra olacak.

Bu güzergahla ilgili tavsiyeleriniz varsa (yol, trafik, yemek, vs.), çok makbule geçer. Özellikle de dönüş güzergahı ile ilgili.

Şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Tam adamına geldin. Şöyle bir konu açmıştım;

http://www.motosiklet.net/forum/moto...h-bilgisi.html

Harika güzergah, müthiş virajlar. Hele bir de telefon tutucu ile yandex, google haritalar falan kullanırsan bir sonraki virajı da görebiliyorsun. Sözde meşhur Uçmakdere'de harika virajlar 20 km ise, bu güzergahta toplam 100-150 km müthiş zevkli virajlar var. Tavsiye ederim.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Honda 2017 CRF 250L
    Teşekkür ederim. Sizin konuyu okumuştum, tadı da damağımda kalmıştı Telefon tutucu var, sanırım kullanmak yerinde olacak bu sefer, normalde pek ihtiyaç hissetmiyorum ya şehiriçi, ya arazi sürüşü yaptığım için. Ne yazık ki aksiyon kameram yok. Belki bir sonraki sefere.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ergün,
    yemeğe bana uğramak istersen iletişime geçebilirsin,
    saat 10 gibi kahvaltı servisi başlıyor.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Donus yolunda bol doga manzarali bol virajli ve dar yollar seni bekloyor. Kazasiz belasiz gidip gelmen dilegiyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:13 ----------

Donus yolunu bir miktar kisaltmak istersen balya.ya girmeden ara köy yollarindan gecerek farkli bi rota izleyebilirsin. (tahminen 40 km falan)(itinayla yol tarifi yapilir😄)

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bence bu tarz motosikletlerde zaman problemi yoksa navigasyonu kullanacağına yedek benzin alarak ( gerekirse ) kaybolmak daha güzel. Sonuçta dağ bayır motosikleti.
    hotbiber3 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda 2017 CRF 250L
    Alıntı borana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Donus yolunda bol doga manzarali bol virajli ve dar yollar seni bekloyor. Kazasiz belasiz gidip gelmen dilegiyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:13 ----------

Donus yolunu bir miktar kisaltmak istersen balya.ya girmeden ara köy yollarindan gecerek farkli bi rota izleyebilirsin. (tahminen 40 km falan)(itinayla yol tarifi yapilir😄)
    Valla bayılırım köy yollarına. Dönüşte acelem olmayacak, karanlığa kalmak istemememin dışında. Yol tarifini sabırsızlıkla bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

Teşekkür ederim mesajınız için. CRF'nin deposu küçük olduğundan hep aklımda bir yedek depo, ama fırsat olmadı. Belki bu güzergah için sizin o güzel seyahatlerinizde yaptığınız gibi bir küçük pet şişeye koyarım yarım litre benzini.
    Kendi şehrimde kaybolmaya çalışıyorum ama oralarda kaybolmak çok keyifli olmayacaktır. Ama navigasyonu sadece Balya-Yenice arasında kullanırım diye düşünüyorum, o kadar çok viraj var ki yolda, odaklanmam gerekebilir. Ya da rastgele giderim, bilemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ergün,
    yemeğe bana uğramak istersen iletişime geçebilirsin,
    saat 10 gibi kahvaltı servisi başlıyor.
    Sağolasın Barış. Yazdım sana özelden. Kahvaltı olmasa da belki bir çay içeriz senin oralarda.
    The Dude bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    gidiş yolunda zeus altarı'na uğramanızı tavsiye ediyorum, babakale ve antik assosu mevsimi olmadığı için yazmıyorum ama siz bilirsiniz.

dönüş yolunda ise 100 kilometre boyunca 2. ve 3. viteste viraj dönerek yol alabilirim diyorsanız gidin, motosiklet için çok keyifli bir yol ama fazlasıyla uzun olduğu için bir süre sonra yoruyor.

Motosikleti
    Honda 2017 CRF 250L
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidiş yolunda zeus altarı'na uğramanızı tavsiye ediyorum, babakale ve antik assosu mevsimi olmadığı için yazmıyorum ama siz bilirsiniz.

dönüş yolunda ise 100 kilometre boyunca 2. ve 3. viteste viraj dönerek yol alabilirim diyorsanız gidin, motosiklet için çok keyifli bir yol ama fazlasıyla uzun olduğu için bir süre sonra yoruyor.
    Teşekkür ederim. Ayvacık bölgesine, Assos, Behramkale, Babakale, Apollon, Alexandria Troas, vd. dahil, çok defa gittim. Ama Zeus Altarı'nı görmemiştim. Görmeye çalışacağım yarın.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı habara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Ayvacık bölgesine, Assos, Behramkale, Babakale, Apollon, Alexandria Troas, vd. dahil, çok defa gittim. Ama Zeus Altarı'nı görmemiştim. Görmeye çalışacağım yarın.
    manzarası şahanedir, edremit körfezinin tamamını gören üç noktadan birisidir. umarım vakit ayırırda görürsün.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Alıntı habara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bayılırım köy yollarına. Dönüşte acelem olmayacak, karanlığa kalmak istemememin dışında. Yol tarifini sabırsızlıkla bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

Teşekkür ederim mesajınız için. CRF'nin deposu küçük olduğundan hep aklımda bir yedek depo, ama fırsat olmadı. Belki bu güzergah için sizin o güzel seyahatlerinizde yaptığınız gibi bir küçük pet şişeye koyarım yarım litre benzini.
    Kendi şehrimde kaybolmaya çalışıyorum ama oralarda kaybolmak çok keyifli olmayacaktır. Ama navigasyonu sadece Balya-Yenice arasında kullanırım diye düşünüyorum, o kadar çok viraj var ki yolda, odaklanmam gerekebilir. Ya da rastgele giderim, bilemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

Sağolasın Barış. Yazdım sana özelden. Kahvaltı olmasa da belki bir çay içeriz senin oralarda.
    Edremit balikesir anayolunda ivrindi sapagina gelmeden baya bi once gokceler alti derler kavsak vardir ordan iceri gireceksin gokceler koyunun icinden gecip devam edeceksin camavsar koyune girmeden dortyol koyu istikametine gideceksin. Yollar dar ve cok iyi degildir ama pisman olmicana eminim. Yine dortyol koyune girmeyip kavsaktan yaylacik koyu tarafina doneceksin yaylacik koyunun icinden gecip devam edeceksin. Canakkale yoluna cikacaksin orasi ana yol zaten devam edersin. Bu sekilde ivrindi tarafina gitmeden balyayi dolasmadan canakkale yoluna cikmis olursun. Yolun tahminen 40-50 km kisalir. Koyde olsaydim misafir ederdim ama malesefki degilim. Insallah nisanda balyada olucam😄 ayrinti istersen yada o civarda biseye ihtiyacin olursa ozelden msj at. Elimden geleni yapmaya calisirim

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    manzarası şahanedir, edremit körfezinin tamamını gören üç noktadan birisidir. umarım vakit ayırırda görürsün.
    Soyle bir sey manzarasi deyip araya karisayim.

ogzcngdk ve -Black- bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda 2017 CRF 250L
    Manzara harika imiş hakikaten. Kısmetse yarın sabah canlı canlı görmek lazım.
    Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

Edremit balikesir anayolunda ivrindi sapagina gelmeden baya bi once gokceler alti derler kavsak vardir ordan iceri gireceksin gokceler koyunun icinden gecip devam edeceksin camavsar koyune girmeden dortyol koyu istikametine gideceksin. Yollar dar ve cok iyi degildir ama pisman olmicana eminim. Yine dortyol koyune girmeyip kavsaktan yaylacik koyu tarafina doneceksin yaylacik koyunun icinden gecip devam edeceksin. Canakkale yoluna cikacaksin orasi ana yol zaten devam edersin. Bu sekilde ivrindi tarafina gitmeden balyayi dolasmadan canakkale yoluna cikmis olursun. Yolun tahminen 40-50 km kisalir. Koyde olsaydim misafir ederdim ama malesefki degilim. Insallah nisanda balyada olucam😄 ayrinti istersen yada o civarda biseye ihtiyacin olursa ozelden msj at. Elimden geleni yapmaya calisirim
    Çok teşekkürler ayrıntılı tarif için. Haritada baktım, kolayca buldum güzergahı. Toplam km'de bir eksilme yapmıyormuş aslında, Balya üstünden gidilince de Gökçeler-Yaylacık yolunu takip edince de 226 km gösteriyor toplamda. Ama yorgun olursam ve Balya virajlarına girmek istemezsem bu yolu kullanabilirim.
    Tekrar teşekkür ederim

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bu gezi gerçeklendi mi?

Motosikleti
    Honda 2017 CRF 250L
    Merhabalar,

katkıda bulunanlara, özellikle de "The Dude"a teşekkür ederim. Yolun yarısında, kısa da olsa görüştük, kahve içtik. Devamının gelmesi dileğiyle.

Yolculuk çok keyifliydi. Planladığım gibi ÇK-Balıkesir'i Edremit Körfezi üzerinden gerçekleştirdim. Zeus Altarı'na çıktım, çıkana kadar o muhteşem doğaya hayran kaldım bir kez daha. Altar'da iken ise Körfez manzarası muhteşemdi. Ama benim gönlüm daha çok doğada kaldı.
    Benim için sürpriz olan Edremit'ten sonra Balıkesir'e kadar deli deli esen rüzgardı. Çoğunlukla 100-140 km/saat arası gidip gelen hızım, rüzgarlar ve yokuşlar nedeniyle bazen 55-60'lara kadar düştü. Planladığımdan 15-20 dk geç vardım, onun da sebebi Zeus Altar'ına giderken, yolu yanlış tahmin edip, yandaki patikaya girip, ordan da Adatepe köyüne çıkmış olmamdı. Ama değdi, çünkü köy harikaydı.

Dönüşte ise, yine planladığım gibi Balya üzerinden gitmekle çok doğru bir karar vermişim. Edremit yolundan Balya sapağına girdikten sonra Balya'ya gelene kadarki yol çok ahım şahım değildi. Ama Balya'ya yaklaştıktan sonra, ve de özellikle de Balya'yı geçtikten sonra muhteşem doğa ortaya çıktı. Çok fazla durup fotoğraf çekmek istemedim, o anın keyfini çıkarmak için. Ama bazı yerlerde, ki en güzel yerler değildi, yolun kenarında güvenli bir alan bulup birkaç foto çektim. Balya-Yenice arasındaki yolun Yenice'ye yakın olan kısmında motosiklet sürmüşlüğüm vardı, çok sürpriz yaşamadım. Balya çıkışındaki ilk keskin virajda (ki aynı zamanda köprü) kaygan asfalt nedeniyle ufak bir ani ön fren-yalpalama macerası yaşamak da daha sonraki virajları daha temkinli almam konusunda bana yardımcı oldu

Becerebilirsem birkaç fotoğraf paylaşacağım gün içinde.

Velhasıl: Gönen-Balya-Yenice üçgeni hakikaten doğada motosiklet sürmek isteyenler için muazzam bir bölge. Tekrarı olmasını umuyorum.
    The Dude bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    her zaman beklerim,
    zaten istediğim gibi ağırlayamadım.

tadımlık bir görüşme oldu,
    mesafemiz uzak değil, görüşürüz mümkün olduğunca.
    dünya gözüyle tanıştığımıza da oldukça memnun oldum.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Gerçekten bu güzergahtan sonra Uçmakdere-Şile gibi yerler benim için cazibesini kaybetti. GErçekten güzel bir güzergah. Çeşmeler, dereler, orman, köyler...
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Merhaba
    Çanakkale den Mt25 ile selamlar.

Daha önce senin dönüş yolunu kullanmıştım eşimle beraber.

Manzarası çok iyi.

Hızlı gidemiyorsun ama doğa harika.

Yenice de baraj vardı galiba. Orada piknik yapmıştık.

Bu bölgede başka gezilecek yerler var mı önerilerini beklerim.

Motosikleti
    Honda 2017 CRF 250L
    Alıntı tugbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Çanakkale den Mt25 ile selamlar.

Daha önce senin dönüş yolunu kullanmıştım eşimle beraber.

Manzarası çok iyi.

Hızlı gidemiyorsun ama doğa harika.

Yenice de baraj vardı galiba. Orada piknik yapmıştık.

Bu bölgede başka gezilecek yerler var mı önerilerini beklerim.
    Merhaba, Çanakkale'de keyifli çok güzel yerler var bana kalırsa. Benim için motosiklet amaç değil araç, özelikle de doğayla bütünleşmeyi sağlama anlamında.

Doğa yollarına çıkmaya uygun benim motosikletim, o yüzden bazı yollar size uygun olmayabilir.

Yine de sevdiğim birkaç rotayı yazayım:
    Çan yolu-Atikhisar barajını geçtikten sonra solda Akçalı köyü-Bodurlar köyü-MFÇ köyü-Kemel köy-aşağıya Dörtyol'a iniş.
    Kalabaklı-Taşlıtarla-Denizgöründü-Salihler üzerinden Bayramiç köylerinden geçerek Bayramiç merkez. Dönüş Ezine üzerinden yapılabilir.
    Ya da yukarıdaki rotayı takip edip, Salihler göletinin oradan Kayışlar mh-Ovacık-Kemerdere-Civler
    İzmir yolunda, Ezine'nin yakın köyleri olan Derbentbaşı üzerinde Çamlıca köyü-Mormat şelalesi.
    Gelibolu yarımadası (özellikle Eceabat tarafı)
    Gökçeada'nın tüm yolları
    Assos tarafına İzmir yolunda değil de Ezine ve Ayvacık köyleri üzerinden giden rota.
    Henüz gitmediğim iki rota da Kazdağları üzerinden: Biri Bayramiç dağ köylerinden Küçükkuyu-Mıhlı'ya çıkış, diğeri Yenice-Kalkım-Edremit, yine dağı aşarak.

Daha çok var aslında ama aklıma ilk gelenler bunlar. Bir de aklımda olan ama yol şartları nedeniyle gitmenizin pek mümkün olamayacağını düşündüğüm yerleri yazmadım

Görüşmek üzere.

Motosikleti
    Honda 2017 CRF 250L
    İlk 5 fotoğraf Zeus Altarı ve Adatepe köyü. Son 3 ise Balya-Yenice yolu arası

fazil ve gurcanozturk bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)