Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Peki ya motoru bağlayacağımız bir cisim yoksa?

Motovento
    REKLAM ALANI
    volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    sitede otruyorum. güvenlik kameraları var fakat caydırıcı olmuyor hırsızlar için. onguard beast zincir ve securage alarmlı disk kilidim var. sorun şu ki, motoru bağlayacak bir direk ya da başka bişey yok. zinciri arka tekere arka teker demirlerinden sarıp bırakıyorum ama bana güvenli gelmiyor.
    böyle bir durumda ne önerirsiniz? motoru nasıl sabitleyebilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Eğer zemine delik açmana izin veriyorlarsa ABUS WBA-100 diye bi ürün var bunu kullanmanı öneririm

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sitede otruyorum. güvenlik kameraları var fakat caydırıcı olmuyor hırsızlar için. onguard beast zincir ve securage alarmlı disk kilidim var. sorun şu ki, motoru bağlayacak bir direk ya da başka bişey yok. zinciri arka tekere arka teker demirlerinden sarıp bırakıyorum ama bana güvenli gelmiyor.
    böyle bir durumda ne önerirsiniz? motoru nasıl sabitleyebilirim?
    Bu durumda kasko tavsiye ederim. Aklınız kalmaz.
    espresso bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer zemine delik açmana izin veriyorlarsa ABUS WBA-100 diye bi ürün var bunu kullanmanı öneririm

https://cdnmos-bikeradar.global.ssl....tf-630-354.jpg
    Delikleri açınca çelik dübeli çakmadan evvel deliklere epoksi yapmakta fayda var.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bağlayacağımız bir cisim yoksa, bize doğru yaklaşan bir cisim var mi diye bakilabilir belki...
    karayel90 bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bu Abus wba 100 ü bende almayı düşündüm.Yandan keskiyle betonu kırıp çelik dübelleri çıkarırlar diye güvenemedim.Kapalı garajda arka lastikten binanın kolonuna sarıp kitliyorum .Zincir uzun olsada kolon kalın olduğu için motoru sıfır yanaştırmam gerekiyor bir gün bu yüzden çizicem motoru.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Abus wba 100 ü bende almayı düşündüm.Yandan keskiyle betonu kırıp çelik dübelleri çıkarırlar diye güvenemedim.Kapalı garajda arka lastikten binanın kolonuna sarıp kitliyorum .Zincir uzun olsada kolon kalın olduğu için motoru sıfır yanaştırmam gerekiyor bir gün bu yüzden çizicem motoru.
    o yüzden bu parçayı takmadan evvel direk diker gibi ufak bir temel hazırlanmalı saplamalar kullanılarak daha sağlam olması için

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Site otoparkının etrafı duvarla çevriliyse ve hırsızların içeriye kamyonetle girmesine imkan yoksa hiçbir sıkıntı olmaz. Ancak girişte herhangi bir güvenlik yoksa motoru bir kamyonete yükleyip götürebilirler.

Arkadaşların önerdiği yere çakmalı bir sabitleme noktası faydalı olur. İlla abusa bir dünya para vermek istemezseniz bir demirciden U şeklinde kalın bir demir büktürün. Yapı marketlerden 10kg kadar çimento alın. Sonra sabitlemek istediğiniz yeri kazıp çimentoyu çukura döküp büktürdüğünüz U şeklindeki demiri ayakları çimentoya batacak şekilde gömün. 1 günde kurur. Alın size ucuz sabitleme noktası

Hiçbir hırsız kolay kolay elinde balyozla gece yarısı pata küte yerdeki betona girişmez. Demir makasıyla kilitleri kesmeye çalışır, kesemezse daha kolay bir av arar.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bağlayacağımız bir cisim yoksa, bize doğru yaklaşan bir cisim var mi diye bakilabilir belki...
    Yahu hasmet hocam sende fena halde trole bağladın bu aralar

Şüphelenmiyor da değilim aslında, acaba hesabın hacklendi de bu satırları bir başkası mı yazıyor diye

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu hasmet hocam sende fena halde trole bağladın bu aralar

Şüphelenmiyor da değilim aslında, acaba hesabın hacklendi de bu satırları bir başkası mı yazıyor diye
    Cisim kelimesi geçince tutamıyorum kendimi

Bi de konuya çok yabancıyım. Değil motosikleti bağlamak, bazen anahtarı kontak üzerinde unutuyorum. Yaz kış eldiven ve kaskı motosikletin üzerine bırakıyorum zaten. Yazın file montu da motosikletin üzerine bırakıyorum... On beş senedir kaybolan bir şey olmadı. Velhasıl faydalı olabilecek hiç bir fikrim yok. Can sıkıntısından biraz da...

Motosikleti
    Ktm duke 250

Bi de konuya çok yabancıyım. Değil motosikleti bağlamak, bazen anahtarı kontak üzerinde unutuyorum. Yaz kış eldiven ve kaskı motosikletin üzerine bırakıyorum zaten. Yazın file montu da motosikletin üzerine bırakıyorum... On beş senedir kaybolan bir şey olmadı. Velhasıl faydalı olabilecek hiç bir fikrim yok. Can sıkıntısından biraz da...
    Oralarda olmayabilir ama ben sinava girerken iceri almadilar diye semsiyemi guvenligin onune birakmistim ve cikinca calinmis oldugunu gorup siril siklam islanarak eve dondugum o istanbuldaki ilk yilimdan sonra birak ekipman anahtar birakmayi uzerinde kolay cikabilen civata bile birakmiyorum motorda. Calarlar itneler
    efendy06 bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v

Komutan logar, bir cisim yaklaşıyor

Valla buralarda motorun üzerinde kilitsiz ne bulsa (ç)alıyorlar. Hatta istanbulda birçok kullanıcı arkadaş artık topcase içerisine eşya koymuyor, adamlar bağlantı kısmını kanırtıp kırarak arka çantayı komple çalıyorlarmış.

Müstakil kapalı garajımdaki motorumu 2 farklı kilitle bağlıyorum, hala içim tam rahat değil. Bizim ülkenin de bu tarafı güzel işte, macera hiç bitmiyor

Amerikan aksiyon filmleri kıvamında yaşıyoruz, hep bir olay, hep bir macera, hep bir sürpriz, her an her şey olabilir

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Hocam ABUS WBA-100 güzel ürün. Sıkıntı şu ki sadece kısa süreli bir engelleme sağlıyor.

Yere delik delmenize müsaade ediliyorsa, çelik dübel tabir edilenlerin en büyüğünden 4 adet, yukarda denildiği gibi, epoksi tarzı yapıştırıcı (araştırmak lazım, hem betona hem metale mukavemetli yapışması gerek) alıp sanayiye bir demirciye gidiyorsunuz. Tabana 2 adet 40 cm x 40 cm (mümkünse 50 x 50) en az 6 milim sac kesiyor (ne kadar büyük, o kadar güvenli), bu sacların içine 30 cm x 30 cm bir kare belirliyor ve köşelerinden aldığınız çelik dübellere uygun delik deliyor. Sonra bu 30 cm'lik karenin ortasına sizin kilidin geçebileceği bir şekilde bir demir kaynatıyor (mümkünse fazladan yaptırdığımız taban sacına bu demire göre kesik açıp üzerine geçirip buna ekstra kaynak yaptırın) sonra bu elde ettiğiniz malzemeyi götürüp 4 adet delik delip, deliklere epoksi yapıştırıcı uygulayıp, dübelleri takıp sonrasında demiri oturtup dübellerin civatalarını sıkıyorsunuz. Sonra en kısa sürede demirciyi götürüp bu çelik dübel civatalarına da kaynak yaptırıyorsunuz. Hayırlı olsun, artık yerinden çıkartmak için kesmek gerekir.

Kenarlarda fazlalık 10 cm genişliğinde ve 12 mm kalınlığa ulaşan sac sayesinde keski vb. ile çok gürültü yapmaları ve çok uğraşmaları gerekiyor. Kimse o işle uğraşmaz. Elde ettiğimiz sonuç hala kurşungeçirmez olmamakla birlikte, hırsızlar için pek uğraşılası da değil. Burada önemli olan kilidi geçirmek için kaynatılacak malzemenin de kırılmaması için sağlam kaynatılması ve sağlam malzeme seçilmesi. Bunları sağlayınca kullandığınız kilitten daha sağlam olur emin olabilirsiniz. Tabiki dübelleri ABUS WBA-100 ürünündeki gibi küçük değil, mümkün olduğunca büyük seçmelisiniz.

İlk etapta biraz pahalıya gelir, ancak adres değişmediği sürece kullanılabilir. Kimse lütfedip yerinden sökmek için de uğraşmaz.

Bütün işlemler bittiğinde güzelce astar ve boya yapmanızı da şiddetle öneririm.
    mombohunter bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolona sarabiliyorsanız bi bez parçası ile kolonu sarın yada bağladığınız kısım tarafına gelecek şekilde poliüretan köpük alıp sabitleyin çizilmeyi engelleyecektir

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    400 kiloluk motoru pazar arabası gibi kaldırıp minübüse atan adamları gördükten sonra bolbol dua ve kasko gerisi sadece gönül rahatlatma çabası
    espresso bunu beğendi.

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    ABUS WBA100 ü ilkkez dün burada gördüm heycanlandım acaba benim binanın arkasına yapabilirmiyim dedim.
    Adamlar binanın arkasına kaldırım taşı döşemişler. Heves kursakta kalacak gibi yine :/

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı sutlusoda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABUS WBA100 ü ilkkez dün burada gördüm heycanlandım acaba benim binanın arkasına yapabilirmiyim dedim.
    Adamlar binanın arkasına kaldırım taşı döşemişler. Heves kursakta kalacak gibi yine :/
    İlla zemine yapmak zorunda değilsiniz sağlam bir duvar yada kolona uygulamak işinizi görebilir
    Hatta zeminden yüksek bir şekilde uygulamak hırkızların demir makası kullanmasını zorlaştıracaktır

Misal Şöyle;

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)