Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi Zincir/Kilit?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NC750X
    Merhaba arkadaşlar motosikleti alırken yanında orta kalite bir urban marka zincirim de oldu ancak bu zincirin buyuk makasla kesilebileceğini söyledi yakından gören motorcu bir arkadaşım.. çok kalın bir şey değil zaten.. sanırım 10 mm falan.. ben de yeni zincir arayışına girdim şu anda motosiklet kapalı bir garajda ancak sezon açıldığında mecburen sokağıma elektrik direğine vs. bağlayacağım.. yani sağlam ve gören hırsızı caydırabilecek bir zincir/kilit arayışındayım.. ekstra olarak alarmlı disk kilidi de alacağım.. velhasıl önceliğim zincir.. 2 model arasında kaldım ikisi de yakın fiyatlarda birbirine..

1. maggi fort knox 180 cm lik 16mm bakla kalınlığı olan alarmlı squarelock u kilitli model..
    2. securage guardian 200 cm lik yine 16mm bakla kalınlığında grade80 zincir ve multilock sbne12 model kayar pimli kilit

şimdi öncelikle kendi fikrim securage guardian (rahmetli Barkın Bayoğlu denemişti), sebebine gelince 2 mt. olması ağaca falan bağlama durumlarında daha uzun olması bakımından olumlu.. kilidi zincire taktığınızda arada neredeyse hiç boşluk kalmadığından levye vs. sokulacak kanırtılabilecek gibi durmuyor..

maggi nin artı yönü ise kilidinin boşluklu da olsa çok sağlam olması ve alarmlı olması

siz bu durumda hangisini seçerdiniz? ya da en az bu 2 zincir kadar ya da daha güçlü bir zincir var mıdır 1000-1200 tl bandında? önerilerinize açığım.. zinciri gemi zinciri satan yerlerden de temin edebilirsiniz gibi bir şey okumuştum bir yerde.. aynı sistemi, kilidi ayrı zincirini ayrı yerlerden alarak daha ucuza mal etme imkanım var ise onun da yolunu göstermenizi rica ederim.. teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    2 metre olması iyide yere temas etmemesi gerek zincirin.Alırken onu da hesaba kat.O büyük zincir makaslarını yere koymadan kullanmak zor.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 metre olması iyide yere temas etmemesi gerek zincirin.Alırken onu da hesaba kat.O büyük zincir makaslarını yere koymadan kullanmak zor.
    teşekkürler cevabınız için, zaten amacım, zincir yere temas etse de makasın kesememesi.. şu anki zinciri havadan bağlasam o da iş görür. ama çoğu zaman bu imkan maalesef olmuyor. securage guardian'ın test videosu bu şekilde..

Motosikleti
    Suzuki VanVan 125 L6
    Abus Granit Detecto XPlus 8077 + 12KS 120 cm modelini kullanıyorum, tavsiye ederim. Disk kilidi tek de kullanılabiliyor. n11'de 1400 lira civarı fiyatı var, kuponla daha uyguna alınabilir.

Granit Detecto 8077 Yellow + 12KS Black Loop

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Onguard Beast serisi zincirler de iyidir. O kadar bin küsür TL vermeye de gerek yok. 12mm liğini kullanıyorum.
    https://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/...E&gclsrc=aw.ds

Motosikleti
    Mt-125
    Onguard da güzel markadır ya da Armor 714 military bu kilitte güzeldir

Motosikleti
    2018 cafe152 >2016 tnt25 >2015 xmax 250 abs
    Maggi nin de YouTube de videosu var, kesilememişti

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı MeRİchJane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onguard da güzel markadır ya da Armor 714 military bu kilitte güzeldir
    Bu armorlar ilgimi çekiyor fiyatı da uygun güvenilir mi o kadar?Motomax'ın zincirleri gibi çıkmasın

Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar motosikleti alırken yanında orta kalite bir urban marka zincirim de oldu ancak bu zincirin buyuk makasla kesilebileceğini söyledi yakından gören motorcu bir arkadaşım.. çok kalın bir şey değil zaten.. sanırım 10 mm falan.. ben de yeni zincir arayışına girdim şu anda motosiklet kapalı bir garajda ancak sezon açıldığında mecburen sokağıma elektrik direğine vs. bağlayacağım.. yani sağlam ve gören hırsızı caydırabilecek bir zincir/kilit arayışındayım.. ekstra olarak alarmlı disk kilidi de alacağım.. velhasıl önceliğim zincir.. 2 model arasında kaldım ikisi de yakın fiyatlarda birbirine..

1. maggi fort knox 180 cm lik 16mm bakla kalınlığı olan alarmlı squarelock u kilitli model..
    2. securage guardian 200 cm lik yine 16mm bakla kalınlığında grade80 zincir ve multilock sbne12 model kayar pimli kilit

şimdi öncelikle kendi fikrim securage guardian (rahmetli Barkın Bayoğlu denemişti), sebebine gelince 2 mt. olması ağaca falan bağlama durumlarında daha uzun olması bakımından olumlu.. kilidi zincire taktığınızda arada neredeyse hiç boşluk kalmadığından levye vs. sokulacak kanırtılabilecek gibi durmuyor..

maggi nin artı yönü ise kilidinin boşluklu da olsa çok sağlam olması ve alarmlı olması

siz bu durumda hangisini seçerdiniz? ya da en az bu 2 zincir kadar ya da daha güçlü bir zincir var mıdır 1000-1200 tl bandında? önerilerinize açığım.. zinciri gemi zinciri satan yerlerden de temin edebilirsiniz gibi bir şey okumuştum bir yerde.. aynı sistemi, kilidi ayrı zincirini ayrı yerlerden alarak daha ucuza mal etme imkanım var ise onun da yolunu göstermenizi rica ederim.. teşekkürler..

Merhaba benim sattığım alarmlı model var ilginizi çekerse piyasa fiyatına göre 500-600 tl daha ucuz veriyorum.
    http://www.motosiklet.net/forum/sati...ne-850-tl.html

Motosikleti
    MT 25
    http://www.kilitdeposu.com/index.php?route=product/product&product_id=439

ne maggi ne başka bir marka eğer parasını denkleştirirsem bundan alacağım.

Eğer link silinirse gelecek zamanlardaki arkadaşlar için ARMOR 714 MV Zincir + ARMOR U BAR (ARMOR MİLİTARY SERİES) OKSİJEN kaynağı ile 2 dakikaya yakın kesilebilirken abus ve maggi aynı segmentte kilitleri ile 1 dakika içerisinde yenik düşmüştür Canavar ile kesilme süresi de 2 markaya göre daha uzun.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.kilitdeposu.com/index.php?route=product/product&product_id=439

ne maggi ne başka bir marka eğer parasını denkleştirirsem bundan alacağım.

Eğer link silinirse gelecek zamanlardaki arkadaşlar için ARMOR 714 MV Zincir + ARMOR U BAR (ARMOR MİLİTARY SERİES) OKSİJEN kaynağı ile 2 dakikaya yakın kesilebilirken abus ve maggi aynı segmentte kilitleri ile 1 dakika içerisinde yenik düşmüştür Canavar ile kesilme süresi de 2 markaya göre daha uzun.
    ben bizzat altın elbiseli adamın denediği zinciri aldım şu an hala da %50 indirimde..

https://www.motomax.com.tr/securage-...t-16x200-11430

hem 2 mt. hem de 14 değil 16 mm bakla kalınlığına sahip grade 80 sertlik klasmanında bir zincir. inşallah gerektiğinde iş görür ve umarım o gün hiç gelmez. Kilidi de 14 mm boron alaşımlı kayar pimli mul-t-lock'un sbne12 kilidi.. görenin vazgeçeceği türden bir zincire benziyor bence.. tek dezavantajı çok ağır.. tarttım 15 kg civarında çıktı kilidiyle beraber..

Bu da test videosu..

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    15 kilo fenaymış ya hayırlı olsun güzel fiyat.

Motosikleti
    2018 Yamaha nmax 125
    Armor military 812mv 160 lira. Kilit zincir nasıldır? 120cm 12mm.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Abus U kilit kullanıyorum granit ,dünyanın en sağlam kilitlerinden diyolar. Tabi 1-2 tane başka kilitte takılı.

Alıntı yilmazozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abus Granit Detecto XPlus 8077 + 12KS 120 cm modelini kullanıyorum, tavsiye ederim. Disk kilidi tek de kullanılabiliyor. n11'de 1400 lira civarı fiyatı var, kuponla daha uyguna alınabilir.

Granit Detecto 8077 Yellow + 12KS Black Loop
    Ben de modeli düşünüyorum ama bunda zinciri bağlayacak ayrı bir kilit yok. Yolculuk sırasında zinciri ne yapıyorsunuz? Ya evde bırakmak gerekiyor ya da bir sekilde motosiklete bağlamak lazım sanıyorum ki?

Bir de bu zincir sırt çantasında tasınabilir ağırlıkta mı sizce?

Motosikleti
    Suzuki VanVan 125 L6
    Alıntı kym adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de modeli düşünüyorum ama bunda zinciri bağlayacak ayrı bir kilit yok. Yolculuk sırasında zinciri ne yapıyorsunuz? Ya evde bırakmak gerekiyor ya da bir sekilde motosiklete bağlamak lazım sanıyorum ki?

Bir de bu zincir sırt çantasında tasınabilir ağırlıkta mı sizce?
    Zinciri garajda bırakıyorum, sadece disk kilidini alıyorum yanıma. Yalnızca disk kilidi 940g, o bile sırt çantasında bayağı ağırlık yapıyor. Zincirin ağırlığı 4kg civarı, sırt çantasında taşımak için uygun değil.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bende de Abus Granit extreme 170cm zincir kilit var. Sabah yola çıkarken motoru bağladığım ağacın üzerinde bırakıyorum, işyernin önünde esnaflar var fazla çalınma ihtimali az diye sadece dandik bir alarmlı disk kilidi ile kilitliyorum. Zincir kilit taşımak için pek uygun değil. Bazen çok nadiren taşımam gerekirse xmax gibi sele altında dev bagajı olan motorda bile bagajda çok yer kaplıyor.

Bak iyi aklıma geldi, yaklaşık 2 hafta önc ekaza geçirmiştim, motor serviste, ama kilit hala evin önünde ağaçta bağlı duruyor. evden çıkabilir olunca oradan alayım onu boşuna dışarıda kalmasın.

IceFrog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bizzat altın elbiseli adamın denediği zinciri aldım şu an hala da %50 indirimde..

https://www.motomax.com.tr/securage-...t-16x200-11430

hem 2 mt. hem de 14 değil 16 mm bakla kalınlığına sahip grade 80 sertlik klasmanında bir zincir. inşallah gerektiğinde iş görür ve umarım o gün hiç gelmez. Kilidi de 14 mm boron alaşımlı kayar pimli mul-t-lock'un sbne12 kilidi.. görenin vazgeçeceği türden bir zincire benziyor bence.. tek dezavantajı çok ağır.. tarttım 15 kg civarında çıktı kilidiyle beraber..

Bu da test videosu..
    https://www.youtube.com/watch?v=kqKfWa52ABQ

Aslında bu indirimli fiyatı değil. Bir ara indirime girmişti fakat şimdiki fiyatı bindirip indirme taktiği...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)