Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir çok soru

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    1-Benzin bitti diyelim motoru yürütmenin zararı olur mu

2-Benzin filtresi kaç km de değiştirilir temizlesek olur mu anladığım kadarıyla çay süzgeci gibi

3-Egzoz temizliği oluyor mu is kurum vs...

4-Hava soğutmalılarda suya gerek var mı fanın orda rezistans gördüğümü hatırlıyorum tel yani antifiriz vs koymaya gerek var mı suya gerek varsa

5-Disk kilidini arka tekere bağlasak daha iyi olmaz mı teker daha zor sökülür

6-2018 aralık ayında motorum oldu diyelim hem 2018 hem 2019 un vergisi mi ödenir

7-Yaz kış motoru çalıştırırken çalışır halde beklemek zorundamıyız komşunun bahçesine koycam motor hemen pencerenin yanında olacak ve sabahın

köründe işe gitmek zorundayım enjeksiyonlu olacak scooter

8-Euro 4 ve Euro 5 arasında ne fark var

9-50 cc almayı düşünmüyorum Şu sebeblerden dolayı zaten hızı ne rodajdayken 5-10 km hızla gitsem daha çok yakar yavaş gidince daha çok

yakıyormuş 1000 km rodaj 1000 senede biter rodaj bitince son hızı neyki top speed yapsak 50 cc daha çok yakmayacak mı

10-Esterli yağ Tozu motor talaşı vs silindire pistona yapıştırmaz mı

11-sym jet 14 motorda 50 cc 125 cc ve diğer 200 cc denilip yaklaşık 170 cc diye hatırladığım motorlar 100 km ne yakar yani kaç cc ne kadar

yakar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    1-Benzin bitti diyelim motoru yürütmenin zararı olur mu
    Kasdtettiğin iteklemekse hiçbir şey olmaz
    2-Benzin filtresi kaç km de değiştirilir temizlesek olur mu anladığım kadarıyla çay süzgeci gibi
    Kitapçığında yazar, zaten ucuz bir şey, temizlediğine değmez
    3-Egzoz temizliği oluyor mu is kurum vs...
    Hayır
    4-Hava soğutmalılarda suya gerek var mı fanın orda rezistans gördüğümü hatırlıyorum tel yani antifiriz vs koymaya gerek var mı suya gerek varsa
    Hava soğutmalı motorda su olmaz, antifirize gerek olmaz. Su olması için radyatör olması gerekir.
    5-Disk kilidini arka tekere bağlasak daha iyi olmaz mı teker daha zor sökülür
    Olabilir, eskiden bir çok motorun arka freni kampanaydı, ordan kalma alışkanlık öne takmak.
    6-2018 aralık ayında motorum oldu diyelim hem 2018 hem 2019 un vergisi mi ödenir
    Sıfır değilse hayır.
    7-Yaz kış motoru çalıştırırken çalışır halde beklemek zorundamıyız komşunun bahçesine koycam motor hemen pencerenin yanında olacak ve sabahın

köründe işe gitmek zorundayım enjeksiyonlu olacak scooter
    1 dakika yeterlidir, o 1 dakikada motor yeterince yağlanır zaten
    8-Euro 4 ve Euro 5 arasında ne fark var

9-50 cc almayı düşünmüyorum Şu sebeblerden dolayı zaten hızı ne rodajdayken 5-10 km hızla gitsem daha çok yakar yavaş gidince daha çok

yakıyormuş 1000 km rodaj 1000 senede biter rodaj bitince son hızı neyki top speed yapsak 50 cc daha çok yakmayacak mı

10-Esterli yağ Tozu motor talaşı vs silindire pistona yapıştırmaz mı

11-sym jet 14 motorda 50 cc 125 cc ve diğer 200 cc denilip yaklaşık 170 cc diye hatırladığım motorlar 100 km ne yakar yani kaç cc ne kadar

yakar
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

hoş geldin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    cevap veren arkadaşa teşekkürler yanıtlanmamış sorulara destek bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

cevaplanmamış sorulara yardım edelim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yardımcı olalım

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    9-50 cc almayı düşünmüyorum Şu sebeblerden dolayı zaten hızı ne rodajdayken 5-10 km hızla gitsem daha çok yakar yavaş gidince daha çok yakmayacak mı

Hesaplamana değecek bir yakit gideri olacağını sanmıyorum 50cc scooter'ın.
    Canını cikarsan 100km'de 3 litre ya yakar, ya yakmaz.

Kabaca ortalama 2.5-4 litre arası, "Kabaca Tahmin".

Forumdan Uzaklaştırıldı
    gidişat 50 cc yi gösteriyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

üstüne biraz koy hatta koyma 125 likler o fiyata böyle yapmamak için çin malı alalımda canımız tehlikeye mi girsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

ha 50 cc ha 125 lik aynı yakıtı harcıyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bilen varsa cevapsız kalmış sorular var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)