Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Türkmenistan uyruklu paketçiler.

Motovento
    REKLAM ALANI
    cnyt34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt09
    İstanbulda heryerdeler kaldırımda tersyönde yada bir anda solunda.şimdi sorum şu geçen gün birtanesi ile konuştum ülkelerinde motosiklet olmadığını motosikletin yasak olduğunu söyledi.Acaba bunlar ne kadar denetleniyo ehliyetleri varmı .Beni durdurup bin dereden su getiryiolar ama yanımdan geçen patlak egzozlu farları kırık bu paketçiler vip person gibi geçip gidiyorlar.
    Bu ne iştir hocam ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Onların en fazla donlarını alırlar, senin için egzozdan beleşe ceza yazmak var. Ne die uğraşsınlar ki?
    cnyt34 bunu beğendi.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Maalesef üzülerek söylüyorum, ülkemizde ciddi bir motosiklet terörü var. Burada denetim eksikliğinin payı da büyük. İnsanların bize düşman olmaları boşuna değil. Patlak egzos tayfası, plakasız, kasksız gezenler, kaldırımdan gidenler, ters yönden gidenler, trafiğe kapalı alanlardan gidip korna ile yaylaları taciz edenler, sıkışık trafikte korna ile arabaları taciz edenler vs.

Tabii ki kusursuz kullanmıyorum ben de. Ama efendi efendi giderken defalarca çevirmeye takıldım bu arkadaşlar vızır vızır dolanıyor ama ne hikmetse kimse durdurmuyor. Geçen Barbaros Bulvarında bir tanesi polisinin gözünün içine baka baka tersten geldi, kaskı yok devam etti şaşırdım kaldım.

Furkan_venus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsx-R 600
    hocam bende kendi ülkelerinde büyük motosikletlerin yasak olduğunu duymuştum çalıştığım yerde türkmenistanlılardan ehliyeti bırakın çoğunun çalışma izni oturma izni bile yok kaçak yaşıyorlar türkiyede türk vatandaşından başka herkes başına buyruk yaşıyabiliyor işte

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Size bir olay anlatayım baya meşhur sayılabilecek bir büfe sahibiyle konuşuyordum neden yabancı çalıştırıyorsun yarın bir şikayet olsa totoşu doğrultamazsın diyorum.
    başlıyor anlatmaya asgari ücret 1604 TL iken bir moto paketçinin bana maliyeti aylık 5000 TL yabancı çalıştırırsam 3000 TL arada 2000 TL fark var vergideki artışa dayanamayıp kapatmamız lazımdı ama bu şekilde ayakda durmaya çalışıyoruz resmi kurumlarda bunun farkında göz yumuyorlar. sıra sıra 10'dan fazla büfe restaurant var hepsinde en az 1 tane olmak üzere yabancı çalıştırıyor çoğuda özbek diye devam eden bir konuşma.
    yani vergi arttırımına iş yerleri dayanabilmek için sigortasız yabancı insan çalıştırıyor ve bunada göz yumuluyor.
    peki kim aç bırakılıyor benim dünyalar güzeli gözlüm vatandaşım (dünyanın en güzel gözleri hangi canlıdaydı)

Şunuda eklim inşaat sektöründe kalfalıkdan tutunda ameliye işine gelene kadar her noktada süriyeliler çalıştırıldı ssk derdi yok iş güvenlik derdi yok ölürse tazminat derdi yok peki ne var demokrasi var aç cebini doldur küpünü var demokrasi nedir sevgili hemşerilerim demokrasi öyle güzel bir şeydirki tadından yenmez. afiyet olsun
    espresso, ERTOBİ, YasinC ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    yamaha mt09
    su işleri özbeklerde paketçilik Türkmenlerde kağıt toplama işi Afganlarda akan trafikteler hocam bu kağıt toplayıcıları .Hepimiz görüyoruz emniyet şeridinde gördü bu gözler kağıt toplayanları. Lanet olsun samimi söylüyorum lanet olsun.
    Ne motor sürmekten ne başkabişeden haz almaz olduk artık.

Bu ülkede (Türk/Kürt ve Müslüman) isen sıkıntı bunlardan teki sorun değil ne Türk ne de müslüman değil isen on numara beş yıldır bir ülke .
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Motosikletli paketçilerin trafikteki sıkıntılı sürüşlerini, yabancıların sigortasız çalıştırılmalarını konu eden başlığınızı soydaşlarımızın ismi üzerinden açmasaydınız iyiydi...

Türk cumhuriyetlerinden gelenlere kapılarımızın açık olmasından yanayım ... mütekabiliyet esasına göre, elbette ...

Milyonlarca suriyeliyi görmeyip de ülkemizdeki daha az sayıdaki kendi soydaşlarımızı konu etmeyi doğru bulmuyorum...

Irak Türkmenlerine ise zaten doğrudan sahip çıkılması gerektiğini düşünüyorum... Türkmen deyip ötekileştirmenin anlamı yok; bildiğin Türk.

Tabii, dışişleri bambaşka bir siyaset alanı... monşerlerle olmuyor, haliyle (!) ...
    Metehan07-70 bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha mt09
    Ne yaplım hocam ne yapalım sen söyle ? gözmü yumalım sesmi çıkarmıyalım aman bana ne mi diyelim.Bu yaşananları yokmu sayalım doğru değilmi yazılanların hepsi? İstabulda gel bir güm motorsiklet kullan bakalım.

Buradan tmp üyeleride okuyodur bence ( birkaçını tanırım ) bu katil bariyer işini çok güzel götürüyorlar. Bu yukarda yazılanlarada bir el atsalar çok güzel olacak.

Suriyelileride dahil ediyorum hatta tüm motosiklet kullananlarıda dahil ediyorum.
    Suriyeliler genelde motosiklet kullanma olayında fazla yoklar ama sallasan her yerdeler.

türkmeni süriyelisinin ekmeğinin peşinde koşanlara sözüm yok amanna ama denetim olmadığı için piyasayı öldüren kişiler bunlar adam bizleri kurye olarak almıyor gidiyor özbek alıyor normalde 2.500 calısmazsın 12 saat ama türkmenler 12 saat o paraya çalışıyorlar sonra piyasa düşüyor malesefki adalet yok.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bu iş Nasrettin hocanın işine döndü be herkes haklı. Suriyeli ülkesinde savaş var kaçmış haklı Afganı terör hayatın bir parçası can havli açmış haklı. Özbek, Türkmenistanlı ülkesinde fakirlikten açlık bile gelmiyor o öyle haklı. Türk vatandaşları iş piyasası bozuluyor onlarda öyle haklı. Kısacası herkes kendine göre haklı.

Motosikleti
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iş Nasrettin hocanın işine döndü be herkes haklı. Suriyeli ülkesinde savaş var kaçmış haklı Afganı terör hayatın bir parçası can havli açmış haklı. Özbek, Türkmenistanlı ülkesinde fakirlikten açlık bile gelmiyor o öyle haklı. Türk vatandaşları iş piyasası bozuluyor onlarda öyle haklı. Kısacası herkes kendine göre haklı.
    Tek haklı Türkiyede yaşayan millet nedendir'ki çünkü kimse bu millete suriyeli afgan özbek türkmenistan veya daha doğrusu yabancılara ülkemize alırken sormadı en büyük haksız bu milletin haklarını çiğneyen kişilerdir.
    onların kim olduğuda zaten belli ne olduğu ise belirsiz
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Paketçilikten siyasete doğru kayıyor iş. Türkiye'de sistem bir garip. Bazısının işine geliyor, bazısı bu ne ya diyor. Japonyadaki ingilteredeki trafiği ve motosiklet sürücülerini görünce medeniyet kelimesi anlam kazanıyor. Bizde herkesin canı sıkkın herkes sinirli. Büyük ihtimalle ekonomik sıkıntılar, az paraya çok iş vs millet kafayı yiyor. Anlayışsız, hoşgörüsüz bir millet haline geldik. Herkesin işi acil, bunu da anlamıyorum. Hep bir koşuşturma. Kimse hayattan tat almıyor artık.

Ben artık köken olarak bakmıyorum. Türk mü kaldı ülkede. Türküm doğruyum çalışkanım demiyor artık çocuklar.

Pakeçiye laf diyoruz da o adam çok mu memnun halinden. Acil götür gel diyorlar çabuk ol lan diyorlar. Geç gelince bir fırça da müşteri kayıyor nerde kaldı ya.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    bu türkmenistan kadınları efsane bağlı , sessiz sakin iyi bir eş oluyormuş , bana bi tane ayarlasanıza alayım

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Yabanci isci olayi benimde canimi sıkıyor dostlar cevremde o kadar insan issizki, özellikle insaat sektorunde afganlar v.s derken kendi insanimiz is bulamiyor. Paketci mevzusuna gelince bende kuryelik yapiyorum, Çalıştıgım isletmeden herhangi bir baski görmüyorum ve sakin bir sekilde isimi yapabiliyorum ancak çogu isletmede bu sekilde degil hızlı git, paket geç kaldi diye baski var. Müşteri desen paketi geç kalınca iptal eder, gelen kuryeyi azarlar, kime sorsaniz baski yok der ama ben isin icindeyim ve net sekilde görüyorum. Kurye sorununun çözülmesi için yapilmasi gereken şey kurye üzerindeki baskıya engel olmak ve bu meslegi sertfikali kisilerin yapmasini sağlamak.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek haklı Türkiyede yaşayan millet nedendir'ki çünkü kimse bu millete suriyeli afgan özbek türkmenistan veya daha doğrusu yabancılara ülkemize alırken sormadı en büyük haksız bu milletin haklarını çiğneyen kişilerdir.
    onların kim olduğuda zaten belli ne olduğu ise belirsiz
    Öyle deme hocam Avrupa ülkelerinde de bir çok kaçak Türk var. O ülke vatandaşlarına da soruldu mu? Bu Türkleri kaçak olarak alalım mı diye? Üstelik normal yollardan gidenlerin de bir çoğu sosyal yardımlarla geçinmeyi yaşam biçimi haline getirmişler.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha mt09
    Hocam şunu demek istiyorum bu arkadaşların ehliyetleri yok hatta çoğu motorsikleti burada görmüşler ve trafikte çok kötüler hem kullanış şekilleri hem motosikletleri.Ve insanlar şikayet ediyor bu sefer uyguamaları sıklaştırıyolar memurlar, ama kime, bize tabiki. Durmadan uygulamaya takılıyorum ama bu arkadaşlar yanımızdan gaz kesmeden gidiyolar. Yani hem arkadaşlarımızın ekmeğini ellerinden alıyorlar hemde biz ceza yiyoruz veya durmadan uygulamaya takılıyoruz. ???????

Motosikleti
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle deme hocam Avrupa ülkelerinde de bir çok kaçak Türk var. O ülke vatandaşlarına da soruldu mu? Bu Türkleri kaçak olarak alalım mı diye? Üstelik normal yollardan gidenlerin de bir çoğu sosyal yardımlarla geçinmeyi yaşam biçimi haline getirmişler.
    Elma ile armut kıyaslaması olmuş doğru olmamış neden. Bunun bir çok açıklaması var araştırın azıcık yani benim yazmadan ziyade kendinizin öğrenmesi daha mantıklı. Ayrıca en ufak benzerlik yok.
    cnyt34 bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Furkan_venus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsx-R 600
    ben bahçelievler yenibosnada çalışıyorum işçi olarak 9 kişiyiz 6 sı türkmen 3 kişide pasta ustası olduğu için türk türkmenler pastacılığı pek bilmediği için,emin olun bilselerdi onlarda türkmen olurdu çünkü daha ucuza çalışıyolar bu iş suriyeli türkmen özbek vs farketmez benim için hem benim vatandaşım işsiz kalıyor hem ülkenin parasını dışarı çıkarıyorlar kimseye bir düşmanlığım yok ama ülke ekonomisini çok derinden etkilediğini düşündüğüm için istemiyorum

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Furkan_venus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bahçelievler yenibosnada çalışıyorum işçi olarak 9 kişiyiz 6 sı türkmen 3 kişide pasta ustası olduğu için türk türkmenler pastacılığı pek bilmediği için,emin olun bilselerdi onlarda türkmen olurdu çünkü daha ucuza çalışıyolar bu iş suriyeli türkmen özbek vs farketmez benim için hem benim vatandaşım işsiz kalıyor hem ülkenin parasını dışarı çıkarıyorlar kimseye bir düşmanlığım yok ama ülke ekonomisini çok derinden etkilediğini düşündüğüm için istemiyorum
    Sana faydası yok ama işverene var. Düşük maaş, daha uzun çalışma süresi, işverene itiraz yok tam itaat, senelik izin yok, sigorta yok, maaştan yatırılan gelir vergisi yok.
    Zaten sattığı pastaların % 99 na fiş fatura kesmez ne kdv ne gelir vergisi. Yani patron tam görünmez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)