Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KARARSIZLIK :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar Hayırlı akşamlar çok ikilemde kaldım yardımcı olursanız sevinirim
    Benelli tnt250 ile mt25 arasında kaldım
    benelli tarafında 15.000tl ye 7000km de çok temizler var mt tarafında gene aynısı ama 2 3 bin tl daha yüksek ama beni ikilemde bırakan SESSSSS
    o lanet benelliyi açık egzoz ile sürdüm yok böyle birşey cidden diğer çift silindirlere göre sağır ediyor 46 yerine 42 dişli takılmış motora top speed 190 ı deviriyor diğer yandanda mt görüntüsü aşırı hoş bikaç modifikasyonla top speed hemen hemen aynı olur diye düşünüyorum bana yardımcı olurmusunz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT 25
    bn 251'ler bir ara 2-3 ay önce 14bin tlye 0km satılıyordu bayiler ile bir konuş istersen.

Benim için yüksek hızı önemli değil o yüzden ara hızlanmaları hangisinin iyiyse ve servisi yakın aynı zamanda iyi olanı tercih ederdim. Tnt250’nin sıfırını 12bin ₺’ye satılırken alamadığıma çok üzülüyorum hala.

251 ler tek silindir bir farkı yok benim dediğim tnt250 diğerlerinden ayıran şeyi sesi zaten :D

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Sırf tnt sesi için mtden vazgeçilmez bence. Sesini canlı canlı da duydum, süper ama replika akrepli mt'nin sesini de çıkarmıyor meret.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    Artık Yok...
    arada kalınıcak bir şey yok direk düşünmeden mt.. 2-3 fazla verirsin satarkende mt ikinci eli çok kuvvetlidir misli misli kar ederek satarsın.. yamaha ismi kaliteside ayrı bir artı.. düşünmezdim bile. kıyasladığın bir honda cb250r olsa suzukiden olsa ninja olsa kawadan bir düşünürdüm kıyaslardım gene ama benelli ile yamahayı kıyaslamazdım biri japon biri ne kadar italyan densede neticede çinde üretilen çin menşeili bir motor..

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    mt25 alırdım ben olsam satarken canın sıkılabilir tnt yi ayrıca mt25 e güzel bi egzoz yaptırır sesi telafi edersin

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    böyle bir soruyla yamahaya ayıp etmişsin ama mt 25in bakımları pahalıya gelir :D 250 cc nin 5 sene önceki 600 cc motor kadar gideri olur artık herşey daha pahalı 2x

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    İnşallah km sini sardırmamışlardır. Yanlız ben o aletin şekline, tek tarafta bulunan arka yatay süspansiyonuna hastayım.

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Kardeş madem niyetlisin ben sana açık açık yazayım her ikisini de;her iki motorun asıl tasarımı 300cc avrupada satılan modeller,mt03 ve bn302,Benelli İtalyan markası Çinde üretiliyor,Yamaha Japon ama mt25 DE maalesef Japonyada değil Endonezyada üretiliyor,açıkçası biri Çinli biri Japon değil,malzeme kalitesi olarak ortada bir fark var yalan söyleyemem ama çok uçuk farklar değil,parça sorunu her iki model için de olmaz,Yamaha parçası daha kolay bulursun birde kazalı birçok mt25 olur parçaya ayrılan bunlardan faydalanabilirsin ama TnT250 de çıkma parça bulamazsın,Yamahada da Benellide de çok çok ekstrem parça gereksinimin olursa örneğin su pompası her iki marka için de söylüyorum herhangi bir servislerine gittiğinde kesinlikle stoklarında yoktur,denemesi bedava ara her ikisinin de servisini sor,getirtiriz derler ki her ikisi de aynı sürede getirtir parçayı,ancak Yamaha servisine gittiğinde Yamahanın yağ,hava filtresi stokta vardır gittiğin gibi alırsın Benelli Servislerinin büyük şehirleri dışındaki servislerde ellerinde bulundurmmama ihtimalleri var bunu söyleyeyim ancak Gaziantepten 1-2 güne getirtirler,Örneğin Benelli yağ pompasını Aliexpress aracılığı ile kendin 250 liraya ithal edebilirsin bu arada toplam maliyet 250 lira,mt25 yağ pompası 400 lira.TnT250 biraz hantaldır mt25 gibi hızlanmaz,ama hakikaten sesi güzeldir ve maalesef ne yaparsan yap mt25 ten bu veya benzer bir ses alamazsın,iyice düşün taşın açıkça modeller arasında fiyat farkı çok değilse Yamaha almanı isterim ancak 10-12 arası temiz düşük kilometreli tnt250 bulursan onu da kaçırma derim,ben olsam 18600 liraya bayilerde kalan son 2017 mt25 lerden birini alırdım,benim şu anki motorum Tnt600 yanlış olmasın doğrusu neyse onu yazıyorum,ben motorumu sıfır aladım henüz 11 ay oldu,o dönemde mt25 fiyatı baya yükselmişti ötv falan derken şöyle söyleyeyim o zaman için sıfır mt25 parasından 5-6 bin farkla sıfır tnt600 aldım,hatta biraz daha zorlasam belki biraz daha uyguna alabilirmişim,şunu da belirteyim geçen seneki durum olsaydı ve sen bana tnt600 mü mt25 mi deseydin kesinlikle tnt600 derdim ki çünkü 5000 lira fark vardı sadece aralarında.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Konuyla alakasız gereksiz bilgi vereyeim, Benelli'nin 250cc motorlarının ismini 251 yapmasının sebebi, Çincede 250 kelimesinin telafuzunun "Salak" anlamına gelmesiymiş, alın şimdi bu bilgi ile ister mt25 sürün oster tnt.

Hayırlı olsun şimdiden.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    arkadaşlar olay sadece sayılar değil , hangisini daha çok beğendiysen onu al .
    ikisinin arasında aman aman bir fark yok ,
    benim tercihim tnt250 olur , baştan rengimi belli edeyim

birazda uculuk var işin içinde öğrenci olduğum için şidmi bi arızalansa mt daha pahalıya gelir diye tahmin ediyorum ama biraz zamanım var iyice tercihimi kararlaştırıcam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)