Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

ARAZİYE SIFIRDAN BAŞLAMAK - SORABİLECEĞİNİZ HER ŞEY

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu nefis olmuş,satır satır emek kokuyor.

Elinize sağlık.

Bu arazi işi bağımlılık. Ybr ile iki keçe,bir ön cam,bir depo hasarı ile zamanında amatörce sürmüştüm.

Baktım tek başıma bu iş olmayacak,telefon çekmeyen yerlerde mahsur kalırım korkusuyla şimdilik bıraktım ama ileride bakalım ne olur.

Şehir içindeki ayılar ormandaki ayılardan bana göre daha tehlikeli
    Sağolun hocam teşekkür ederim, yapılan işi övmek gibi olmasın ama, motorların teknik özellikleri dışında kopyala yapıştır yaptığım tek satırlar fotograf linkleri, uğrasmadım dersem kendime haksızlık ederim.

Arazi kesinlikle bağımlılık, ve bunu eroinman seviyesinde yaşıyorum .

Dediğiniz gibi araziye tek gitmek, cidden çok berbat senaryolara sebep olabiliyor, oldu da.
    Arazide kirilan bir kemiğiniz, bir de telefonunuz çekmiyorsa (ki çoğu zaman çekmez), hayatınızda başınıza gelebilecek en acı dolu günü yaşatıyor net.
    Sağ elde 2 tane kırık parmakla elcik çevirmenin acısı tahmin edilenden çok çok daha acı dolu bir durum.
    İnkar etmeyeyim, biraz sinirden, biraz acıdan orman çıkışına kadar isteri krizi geçirdiğim oldu.
    Kırık parmakla arazide 30-40 dakika gaz çevirince ne mi oluyor,

Kırılan küçük parmağınız böyle kalıcı olarak mullholland virajına benziyor

İşlevde bi problem yok çok şükür, yamukluğunu da bu zamana kadar kimse ben söylemeden fark etmedi.
    Şekli değil işlevi önemli deyip, mazisi acı dolu, ama hatırası efsane bi işaret olarak saklıyorum

Şehir içinde ki ayılarla tartışma esnasında "Bak bu parmağı gözüne sokarım" diyebileceğim bi uzvum oldu kendisi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    konu etiketine kendisini yazan narsist konu sahibini "toplumun asfalt değerlerini aşağılamak ve dağa çıkmaya teşvik etmekten" ceza kanununun 141-142. maddeleri üzerinden soruşturmama açılması gerekirken bir de yüz veriyorsunuz.
    MrMud, ozansntrk, yilmazozkan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu etiketine kendisini yazan narsist konu sahibini "toplumun asfalt değerlerini aşağılamak ve dağa çıkmaya teşvik etmekten" ceza kanununun 141-142. maddeleri üzerinden soruşturmama açılması gerekirken bir de yüz veriyorsunuz.
    Ahahahahaha, görüyorsun dude amcaaa
    Matrix neo gibisin algılar zehir gibi açık yeminle :D
    La adam nelere dikkat ediyor ürktüm şuan :D
    Narsistlik değil yani ne biliyim ne etiket koyabilirdim başka, çamur çorak yazmak istemedim bilinç altında irilti yaratmasın diye...

Şaka bi yana dağa çıkmak falan derken anlamadan dinlemeden götürürler ağzını hayra aç
    The Dude bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    allahtan motor hakkında bildikleri, ülke hakkındaki bildikleriyle doğru orantılı değil
    MrMud bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, düzeltilse bile o gidon bir yerden 1-2 kere baya esneyip zayıflamış sayılır. Düzelttirirsen sakin gidon yükseltici kullanma, kkalkış ve frenleme anında bile gidon elinde kalır, allah göstermesin. Yemnni gidon salıncada gidon yükseltici kullanacağına direk daha yûksek gidon al. Şahsen gidon yükselticileri tavsiye etmiyorum. Gidionun sınırlarını zorluyor.
    Yarışlarda ne kopan gidon ve gidon kelepceleri gördüm. Adamı boydan boya jlt gibi... biiip, artı 18, biçen. Allah korusun.
    Yarın hepsine bakarım. Şimdi alet edevat sıkıntım var tamirciye kuma olmak istemiyorum
    Volkan76 bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı ozansntrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allahtan motor hakkında bildikleri, ülke hakkındaki bildikleriyle doğru orantılı değil
    Yav ozan :D
    Seni tanımam etmem, ama espri yeteneği ortalama üzerinde bir arkadaşsın belli :D
    Espri yeteneği IQ seviyesine orantılıdır, aptal bir insan olmadığını görmek zor değil, ama senle bu hususta anlaşamayacağımız da aşikar :D
    Cidden söylüyorum, ideolojik düşüncem konusunda en ufak bi fikrin yok bak emin ol buna, var ama hepsi yanlış
    Siyaset muhabbetinden nefret ettiğimi forumda beni bilen herkes bilir, onun için ne sen beni üz ne ben seni üzeyim güzel Kardeşim/Abicim/Dostum, anlaştık mı ? :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:13 ----------

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın hepsine bakarım. Şimdi alet edevat sıkıntım var tamirciye kuma olmak istemiyorum
    Amortisör sağlamsa kafana takacak birşey oldugunu sanmam için ferah olsun.
    Halledilmeyecek işler değil
    bursalıali bunu beğendi.
    -MrMud

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    yok

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı ozansntrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok
    Değişik adamsın, ben değişikleri severim : D , R6 satıp 450exc felan alırsan yakında şaşırma.
    Bana elini uzatan çamur oluyo haberin olsun.
    -MrMud

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    yorumlarda dahil baştan sona tek nefeste okudum.
    Eline emeğine sağlık.
    Ama ufak tefek eksikleri var. Bu eksikleri çözebilsem şu an Crf ilanlarına bakıyor olurum. Ama yazmayı bitirince yine de bakacam lan

1- Bekar olacaksın (Evde hanım ''bir pazarın var çoluğunla çocuğunla ilgilen yine dağa bayıra çıkıyorsun'' demeyecek) ya da o da motosiklet veya enduro sevecek ama artçılı da enduro olmaz ki kardeşim. (itiraf ediyorum kılıbığım ben kalbi ılık da diyebiliriz )

2- Vaktin olacak. Bu hafta sonu araziye çıkayım dediğinde Ankara gibi bir yerde en yakın arazi 20 30 km mesafede. Oralarda piknik yapanlarla dolu. Atletli bir amcanın mangalının üstünden atlamak zorunda kalabilirsin.

3- Şehir içi bir motorun daha olacak Çünkü : Bunlara rağmen gözünü kararttın aldın bi CRF. Malum saydığım durumlardan araziye de çıkamıyorsun. Kızılayın ortasında CRF ile ilerlerken kendimi atla geziyormuş gibi hissederim. Gözüm kaldırıma ilişir sürekli sıkışık trafikte, eğer kaldırımda yaya yoksa. Polis amca da bu durumdan hiç hoşlanmaz emin ol. Otobüse binmekten de nefret ediyorum o yüzden kar kış yağmur çamur demeyip motorla gidip geliyorum. Git gel 28 km. iş ev arasını.

Bu saydığım nedenlerden dolayı çok çok çok istesemde şimdilik benim için hayalden öte değil.

Eline emeğine sağlık. Tekerin düz basmasın. Düz basınca sen sevmiyon
    MrMud ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Kazım TOKMAK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumlarda dahil baştan sona tek nefeste okudum.
    Eline emeğine sağlık.
    Ama ufak tefek eksikleri var. Bu eksikleri çözebilsem şu an Crf ilanlarına bakıyor olurum. Ama yazmayı bitirince yine de bakacam lan

1- Bekar olacaksın (Evde hanım ''bir pazarın var çoluğunla çocuğunla ilgilen yine dağa bayıra çıkıyorsun'' demeyecek) ya da o da motosiklet veya enduro sevecek ama artçılı da enduro olmaz ki kardeşim. (itiraf ediyorum kılıbığım ben kalbi ılık da diyebiliriz )

2- Vaktin olacak. Bu hafta sonu araziye çıkayım dediğinde Ankara gibi bir yerde en yakın arazi 20 30 km mesafede. Oralarda piknik yapanlarla dolu. Atletli bir amcanın mangalının üstünden atlamak zorunda kalabilirsin.

3- Şehir içi bir motorun daha olacak Çünkü : Bunlara rağmen gözünü kararttın aldın bi CRF. Malum saydığım durumlardan araziye de çıkamıyorsun. Kızılayın ortasında CRF ile ilerlerken kendimi atla geziyormuş gibi hissederim. Gözüm kaldırıma ilişir sürekli sıkışık trafikte, eğer kaldırımda yaya yoksa. Polis amca da bu durumdan hiç hoşlanmaz emin ol. Otobüse binmekten de nefret ediyorum o yüzden kar kış yağmur çamur demeyip motorla gidip geliyorum. Git gel 28 km. iş ev arasını.

Bu saydığım nedenlerden dolayı çok çok çok istesemde şimdilik benim için hayalden öte değil.

Eline emeğine sağlık. Tekerin düz basmasın. Düz basınca sen sevmiyon
    1-Bekarlık sultanlık onda hem fikiriz, kaldı ki evli olan her erkek bütün boş vaktini eşiyle çocuklarıyla geçirmiyor, ki arada kendine özel vakit ayırması kadar doğal birşey yok bence.
    Ha hobisine çocukları eşi de uyum sağlayabiliyorsa bu muhteşem hayat için yatıp kalkıp şükür etsin..
    Ayrıca kılıbık değil, kalbi ılık

2-Hafta içi bende gidemiyorum araziye, iş var güç var, yani bu gayet olağan standart bi durum, pek sorun olarak görülecek birşey değil bana göre.
    Kaldi ki evimin 300 metre mesafesinse devasa bir aydos ormanı olmasına rağmen, sirf yol yapmış olmak için 30-40 km uzaklıktaki ormanlara gidiyorum, polonezkoy civarlarına vs.

3-dual purpose aldiktan sonra trafiğe çıkma açısından bk problem yok malum, kaldı ki ben 4 mevsim motor süren, işe güce kar kiyamet motorla giden insanim, ybr125'de var ama gram içimden gelmiyor sürmek, full xtreme ile takılıyorum yollarda, istanbul'da ki yaya ve araç trafiği malum, hiç bir şehirle kıyaslanamaz, buna rağmen yeri geldiğinde kaldırımdan kisa yol yapıp kilit trafikten siyriliyorum hep, sayısız defa kaldırımdan giderken trafik ve yunus ekiplerine denk geldim, ama bu zamana kadar 1 defa bile ne uyarı aldım bu konuda nede ceza.
    Çünkü onlarda farkında kaldırımdan gitmeye çok meraklı olmadığınızın.
    Tabi kaldırımda yaya varsa dalmıyorum kaldırıma, anca boşsa felan.
    Yani bu konuda en ufak bir problem yaşamadım hiç, Istanbul gibi bir şehirde bile

Ayrıca motorun at gibi olmasının eksisi yok artısı var.
    En basit örnekleri, önünüzü daha rahat görürsünüz, oturuş pozisyonunuz daha konforlu olur, yerde ki delik çukur umrunuzda olma ileri bakabilirsini rahat rahat.
    Diğer araçların sizi fark etmesi çok daha kolaydır, özellikle motordan anlamayan arabacı tayfası, polis felan herhalde diyip artistlik yapmaktan önünüze firlamaktan cekinir, "saçmadır ki" motorunuz daha iri durduğu için sizi daha çok araçtan sayarlar vs. vs.

Hani arazisi endurosu bir yana, sadece asfaltta sürsem bile, alçak motor kullanamam bu kadar rahatlığa alıştıktan sonra.
    Bazen sırf benim koyu Enduro delisi olduğumu bildikleri için naked/ss sahibi arkadaşlarım lan bi bin şuna nolur falan yalvarıyorlar sırf makara olsun diye, kırmayıp biniyorum dalga geçiyorum ne bu ya pocket bike mı bu felan diyorum
    Çünkü cidden "fiziksel" olarak attan inip eşeğe binmek gibi oluyor.
    Ben bile kendimi araçtan sayamıyorum, arabacılar takarmı beni diyorum
    Normalde tavanını gördüğüm sedan aracın dikiz aynasıyla göz göze geliyorum, bi mazlum ürkek ruh hali sarıyor beni
    Kazım TOKMAK bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    Hepsinde haklısın.

Ama kendime ayıracak boş vaktim valla yok billa yok. 1 hafta öncesinden pazarlık yapıyorum hafta sonu motorun radyatöründeki havayı alacam bir saat kadar motorla ilgilensem olurmu diye. Motora bi malzeme almam gerekiyo. Örneğin ön fren diski (bugün aldım ) 158 lira. Alırken utanıyorum kusura bakma hanım diyorum. Çoluğun cocuğun rızkından kesip de motora para harcıyomuşum gibi geliyo. Çünkü otobüsle de gidebilirim. Arabada var. Evlilik çok başka bişey hele bide benim gibi kılıbıksan.

Not: Evli arkadaşlar bu yazıları hanımlarınıza okutmayınız....
    MrMud ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar 400
    kurum da ara ara girip okuyorum. hevesliyim param yok kol bacak kırarak öğrenicem senin sayende :D az kaldı
    Kazım TOKMAK bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Kazım TOKMAK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsinde haklısın.

Ama kendime ayıracak boş vaktim valla yok billa yok. 1 hafta öncesinden pazarlık yapıyorum hafta sonu motorun radyatöründeki havayı alacam bir saat kadar motorla ilgilensem olurmu diye. Motora bi malzeme almam gerekiyo. Örneğin ön fren diski (bugün aldım ) 158 lira. Alırken utanıyorum kusura bakma hanım diyorum. Çoluğun cocuğun rızkından kesip de motora para harcıyomuşum gibi geliyo. Çünkü otobüsle de gidebilirim. Arabada var. Evlilik çok başka bişey hele bide benim gibi kılıbıksan.

Not: Evli arkadaşlar bu yazıları hanımlarınıza okutmayınız....
    Valla hocam ne diyim bilemedim, ince güzel düşünen insansın belli ki
    Kendine ait belki tek hobin olan motosikleti bile lüks görüp mahcubiyet hissediyosun yengeye karşı, cidden saygıyı hak eden bir düşünce.

Allah gönlüne göre versin, en dertsizimizin bile var elbet bi derdi
    Dışardan bakılınca bu enduro sevdasına rahatlıkla para yetiştiren ipi kuşağına denk biri olarak görünüyorumdur muhtemelen ama, benimde sayısız feragat ettiğim şeyler var enduro için.
    Hani cidden çoğu insanın duysa "Oğlum sen manyak mısın" diyeceği cinsten şeylerden feragat ettim

Tabi çoluk çocuk, bi aile söz konusu olunca, muntemelen bende sizin gibi düşünürdüm.
    Herşeyi arka plana atsam, çocuklarımı hiç birşeyin gölgesine atamam şahsen.

İnşallah herşey gönlünüzce olur hocam, saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

Alıntı Mlhbl07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kurum da ara ara girip okuyorum. hevesliyim param yok kol bacak kırarak öğrenicem senin sayende :D az kaldı
    Vücudumda en az 1 defa kırılmamış kemik, bi kafadır, o da manevi olarak kırık sayılır doğuştan
    Bizde ki sevgi, acıyı gölgeleyecek durumda malesef
    Kazım TOKMAK, Kural [ Z ] ve bursalıali bunu beğendiler.
    -MrMud

Motosikleti
    DRZ400SM
    Konuyu kaçıncı bumplayışım bilmiyorum ama şimdi de lastik önerisi istiyorum. 20/80 arazi lastiği arıyorum. Var mıdır mud reis bi önerin? Aklımda Mc23 vardı ama pek inceleme bulamadım. Pirelli mt21 de baktım ama çabuk bitiyor diyorlar o yüzden tereddüt ettim. Çamurda vs çok kaymayacak bi lastik arıyorum genel olarak.
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Konuyu kaçıncı bumplayışım bilmiyorum ama şimdi de lastik önerisi istiyorum. 20/80 arazi lastiği arıyorum. Var mıdır mud reis bi önerin? Aklımda Mc23 vardı ama pek inceleme bulamadım. Pirelli mt21 de baktım ama çabuk bitiyor diyorlar o yüzden tereddüt ettim. Çamurda vs çok kaymayacak bi lastik arıyorum genel olarak.
    Konu bumplansın diye açıldı rahat ol

Arazi için mt21 önerirdim ama hızlı bitmesin dersen mc23 bi tık daha uzun ömürlü.

Asfalt ağırlıklı tracker lastik ararsan eğer ya mt60 alıyosun yada sirac ötesi yok
    RoofRoof bunu beğendi.
    -MrMud

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Kitap yaz imza gününe gelelim çamur reis

Adv, enduro farkı; başlangıç endurosu derken sıra special makinelere geldi değil mi?
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu bumplansın diye açıldı rahat ol

Arazi için mt21 önerirdim ama hızlı bitmesin dersen mc23 bi tık daha uzun ömürlü.

Asfalt ağırlıklı tracker lastik ararsan eğer ya mt60 alıyosun yada sirac ötesi yok
    Mc23 mantıklı gibi duruyor. Bi tik daha ucuz zaten. Mt21 biraz zengin işi duruyor ömrü ile
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Lazasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitap yaz imza gününe gelelim çamur reis

Adv, enduro farkı; başlangıç endurosu derken sıra special makinelere geldi değil mi?
    Gelecek speciallerede gelecek, millet bi sindirsin
    Lazasker bunu beğendi.
    -MrMud

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    @Mud okumayacağım artık senin başlıklarını

Yoksa 35 yıl sonra yeniden araziye gireceğim
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Mc23 mantıklı gibi duruyor. Bi tik daha ucuz zaten. Mt21 biraz zengin işi duruyor ömrü ile
    Öyle, mt21 iyi hoş lastik ama tuzlu malesef...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Mud okumayacağım artık senin başlıklarını

Yoksa 35 yıl sonra yeniden araziye gireceğim
    Amacımız o abi
    -MrMud

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler