Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kaza sonrası değer kaybı davası hakkında tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    arkadaşlar selamlar,
    gectiğimiz günlerde scooterim ile ufak bir kaza geçirdim. ışıklarda kırmızı da bekliyordum arkadan bir araç gelip bana çarptı motordan düşmedin motosikletim yere yatmadı ama arkada hasar oluştu çamurluk iç demir hava filtresi kutu vs. tutanak tutuldu motosikletimi servise götürdüm. parçalar belirlendi exper geldi karşı tarafa %100 kusur verdi. işçilik dahil toplamda 2500 lira masraf ve tramer kaydı oluştu neticede.
    şimdi gelelim asıl meseleye beni tanıyanlarınız hatırlayacaktır. motosikletim kymco x-town 125i 3 ay önce sıfır almıştım ve henüz 4bin km rede durduk yere tramer kaydı ve değişen parçalarımız var artık bundan mütevellit değer kaybı için neler yapmalı hangi avukat ile çalışmalı bilmiyorum. istanbulda bu iş ile uğraşan iyi bir avukat tanıdıgınız var ise tavsiyelerinizi bekliyorum. teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    500cc ve altı satın aldığım hiç bir motosiklette tramer kaydına bakmadım. bakan olduğunuda sanmıyorum. varsa bakan kıl birisidir.

sonuçta motosiklet bu düşmede kalkmada olacak. şasede sorun varsa zaten gidişinden belli eder o motoru almazsın. serviste yapıldığı sürece bence değer kaybı falan yok.
    engin_deniz bunu beğendi.

Emrah Düzgit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Bu iş için avukata ihtiyacınız yok. Benim arabama iki kere çarptılar. İkisinde de çarpan kişi %100 kusurlu görüldü. İkisinde de evraklarımı hazırlayıp karşı tarafın sigorta firmasına postalayıp değer kaybı paramı aldım fakat plastik parçalar için tramer oluşsa dahi değer kaybı alamıyorsunuz. Siz yinede evrakları hazırlayıp sigorta firmasına kargolayın. Hangi evraklara ihtiyacınızın olacağı sigorta firmalarının sayfalarında mevcut. Çok basit bir işlem.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Avukatlık, mahkemelik işler ile ilgili bilgim yok ancak hakkınızı aramanız güzel, birçok insan oldu bittiye getiriyor. Umarım umduğunuzu bulursunuz.

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500cc ve altı satın aldığım hiç bir motosiklette tramer kaydına bakmadım. bakan olduğunuda sanmıyorum. varsa bakan kıl birisidir.

sonuçta motosiklet bu düşmede kalkmada olacak. şasede sorun varsa zaten gidişinden belli eder o motoru almazsın. serviste yapıldığı sürece bence değer kaybı falan yok.
    Böyle bir şeyi ilk defa sizden duydum. Herkes bakar hasar kaydına da, kazasına da ve kesinlikle 2. elde değerini düşürür makinenin. Hele bir de daha sıfır alınmış yeni bir motosikletin hatrı sayılır bir değer kaybı olur.
    engin_deniz ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.
    Taklitler Aslını Yüceltir!

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motosikletimi satın almak istermisin kazasına hasar kaydına bakmıyormuşsun maden kaçırmayayım sizin gibi alıcıyı

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

Alıntı Emrah Düzgit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iş için avukata ihtiyacınız yok. Benim arabama iki kere çarptılar. İkisinde de çarpan kişi %100 kusurlu görüldü. İkisinde de evraklarımı hazırlayıp karşı tarafın sigorta firmasına postalayıp değer kaybı paramı aldım fakat plastik parçalar için tramer oluşsa dahi değer kaybı alamıyorsunuz. Siz yinede evrakları hazırlayıp sigorta firmasına kargolayın. Hangi evraklara ihtiyacınızın olacağı sigorta firmalarının sayfalarında mevcut. Çok basit bir işlem.
    avukat süreci kendisi takip ediyor. ben sadece vekalet vereceğim. kendim halledebileceksemde olur aslında ama avukatlar sanırım kendileri değer kaybını hesaplıyıp dava açıyorlar
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avukatlık, mahkemelik işler ile ilgili bilgim yok ancak hakkınızı aramanız güzel, birçok insan oldu bittiye getiriyor. Umarım umduğunuzu bulursunuz.

Böyle bir şeyi ilk defa sizden duydum. Herkes bakar hasar kaydına da, kazasına da ve kesinlikle 2. elde değerini düşürür makinenin. Hele bir de daha sıfır alınmış yeni bir motosikletin hatrı sayılır bir değer kaybı olur.
    Malesef doğrudur. Plastik parçaların değişimi için "değer kaybı" hesaplanmıyor. Hatta bu konu daha önce de tartışılmıştı. Eh motosikletin tüm kaportası plastik diyoruz... ne yapalım diyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:35 ----------

Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletimi satın almak istermisin kazasına hasar kaydına bakmıyormuşsun maden kaçırmayayım sizin gibi alıcıyı

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

avukat süreci kendisi takip ediyor. ben sadece vekalet vereceğim. kendim halledebileceksemde olur aslında ama avukatlar sanırım kendileri değer kaybını hesaplıyıp dava açıyorlar
    Avukatlık bir durum yok. Arkadaşların da dediği gibi, sigorta şirketinin internet sitesine girin. Orada konu ile ilgili doldurmanız gereken evrak ve formlar var. Onları doldurup teslim ediyorsunuz o kadar.
    ...

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef doğrudur. Plastik parçaların değişimi için "değer kaybı" hesaplanmıyor. Hatta bu konu daha önce de tartışılmıştı. Eh motosikletin tüm kaportası plastik diyoruz... ne yapalım diyorlar
    Aynen böyle oluyor. Adamlardaki mantığa göre şase yamulmadan değer kaybı olmaz. E kimse satın almak istemeyince değer düşmüş oluyor tabi. Aslında mahkemeye verince değer kaybının alınabilmesi lazım fakat ülkemizin yargı sistemi malum. Saçma sapan bir karar sonucu bir ton mahkeme avukatlık masrafıyla karşı karşıya kalma riski yüksek.

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Birşey sormak istiyorum motorunun 2. el piyasası nedir ve 2500 tl hasar kaydı olunca ne kadar düşecektir ? Benim bildiğim sigorta aracıları bile küçük meblağlarda uğraşmayabiliyor. Mesela 10 bin tl değer kaybın olursa davayı alır takip ederler komisyonunu alırlar 1000 tl için yapacaklarını sanmıyorum. Hasarlı resimlerini tut satarken lazım olur.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    avukata danışmak bile 375 tl ,davaya bakmasının ücretini takmin bile edemiyorum,senin işi kaale alıp bakmaya tenezzül bile edeceklerini sanmam,,sen yinede linkten bak istersen

ücret tarifesi sayfanın altında

https://www.barobirlik.org.tr/Haberl...tarifesi-80365

Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016

Şimdi evrakları hazırlayıp sigorta firmasına yollarsanız onlar hesaplayıp size parayı yatırıyor. Axa sigorta çalışanı arkadaşım var her iki hesaplamayı kendisine de yolladım tutarı doğru buldu. Zaten hepsi aynı sistem üzerinden hesaplama yapıyormuş. Sonrasında yatan ücreti az bulursanız o zaman avukata gidip dava açtırabilirsiniz. Birde aracı tamire yetkili servise bıraktığınızda eğer isterseniz bu işler ile uğraşan bir acentaya sizi yönlendirebiliyorlar. Yine aynı şekilde acenta sizden gerekli evrakları istiyo ve süreci kendi takip edip yaklaşık %15 komisyon alıyo ama dediğim gibi ortada bir süreç falan yok. 6-7 tane evrağı hazırlayıp kargoya veriyorsunuz olay bitiyor. Yinede siz bilirsiniz tabii.

Motosikleti
    street triple rs
    Şimdi evrakları hazırlayıp sigorta firmasına yollarsanız onlar hesaplayıp size parayı yatırıyor. Axa sigorta çalışanı arkadaşım var her iki hesaplamayı kendisine de yolladım tutarı doğru buldu. Zaten hepsi aynı sistem üzerinden hesaplama yapıyormuş. Sonrasında yatan ücreti az bulursanız o zaman avukata gidip dava açtırabilirsiniz. Birde aracı tamire yetkili servise bıraktığınızda eğer isterseniz bu işler ile uğraşan bir acentaya sizi yönlendirebiliyorlar. Yine aynı şekilde acenta sizden gerekli evrakları istiyo ve süreci kendi takip edip yaklaşık %15 komisyon alıyo ama dediğim gibi ortada bir süreç falan yok. 6-7 tane evrağı hazırlayıp kargoya veriyorsunuz olay bitiyor. Yinede siz bilirsiniz tabii.
    Teşekkürler. axa sigorta ile muhatap olacağım bende. hem kendi aracım hemde bana çarpan araç axa sigorta idi. sizin arkadaşınız bana yardımcı olabilirmi acaba ?

Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Teşekkürler. axa sigorta ile muhatap olacağım bende. hem kendi aracım hemde bana çarpan araç axa sigorta idi. sizin arkadaşınız bana yardımcı olabilirmi acaba ?
    Yardımcı olabileceği bir durum olursa haber verirsiniz iletirim arkadaşıma ama öyle bir şey olmayacak zaten. Siz aşağıdaki sayfadan süreci başlatın. Bir problem çıkarsa bana yazın lütfen. Ben yardımcı olacağım.

https://www.axasigorta.com.tr/DegerKaybi/HasarForm.aspx

Motosikleti
    street triple rs
    Yardımcı olabileceği bir durum olursa haber verirsiniz iletirim arkadaşıma ama öyle bir şey olmayacak zaten. Siz aşağıdaki sayfadan süreci başlatın. Bir problem çıkarsa bana yazın lütfen. Ben yardımcı olacağım.

https://www.axasigorta.com.tr/DegerKaybi/HasarForm.aspx

Tamamdır tekrar teşekkürler. formu yarın doldurup göndereceğim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)