Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask kamera montajı için çift taraflı bant mı hamur gibi yapıştırıcı mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 25
    Aksiyon kamerası aldım (Bir motovloggerin doğuşu.) Kaska yapıştıracağım ama 3m bant ile mi yapıştırsam yoksa bu hamur gibi olanlardan mı ? hamur gibi olan yapıştırıcılar çıkartıken kaskın kaplamasını da beraberinde getiri mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    https://youtu.be/FTIHmb730wY
    (Youtube - Motoron - Alişan Fidan - Kask kamerası montajı)
    Biraz zahmetli ancak tam merkeze yerleştirme şansınız var...

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/FTIHmb730wY
    (Youtube - Motoron - Alişan Fidan - Kask kamerası montajı)
    Biraz zahmetli ancak tam merkeze yerleştirme şansınız var...
    bu videodaki malzemeden aldım bide aşşağıdaki camcıdan çift taraflı bant rica ettim 10 cm kadar bi deniyim dedim çift taraflı bant ile açıkçası tuttu iyi de tuttu. ama benim kask mt revenge bide yana taktım şuan için. bantın tutmadığı çok az alan kaldı. yarın sürüş esnasında deneyip gözlemleyeceğim. İlerleyen dönemde kaliteli bant bulunca bu videodakini yaparım ufak tefek tutmayan boşluklar kaldı tam kavisi vermek lazım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Normal çift taraflı bant biraz güvensiz olabilir, orijinal takma aparatıyla gelen yapışkan bant daha sağlam olacaktır. Bir arkadaş n11 bağlantısı paylaşmıştı, orada o yapışkan banttan vardı.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tek çözüm bu
    3m vhb bant

ne kaska ne motora zarar verir hamuru çok kalitelidir ve yapıştı mı tam yapışır çıkartması da sıcak su ile ayrılır
    ufak parça şeklinde satilmaz fakat ozalitciler yada reklamcılar da varsa 3 4 tl verip bi parça rica edersen verirler

https://urun.n11.com/yapistirici-ve-...0cm-P175893170

yada n11 den al kullanmadığını kötü gün dostu diye saklarsın 😁
    Cyan ve Akias bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal çift taraflı bant biraz güvensiz olabilir, orijinal takma aparatıyla gelen yapışkan bant daha sağlam olacaktır. Bir arkadaş n11 bağlantısı paylaşmıştı, orada o yapışkan banttan vardı.
    bu camlar için kullanılan özel bir bant. 3m bantla çok farkı yoktur diye düşünüyorum çünkü takltım biraz çektim mi 3-10 kg arası yüke dayanıyor gibi geldi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Birçok farklı yapıştırıcıyı birçok farklı kaskta denedim. En başarılı olanı Sista' nın şeffaf silikonu oldu. Kuruması için zaman verin yeter, hem esnek hem sökülebilir hem de aşırı sağlamdır, tavsiye ederim.

Farklı boyutta ambalajlarda farklı amaçlar için satılır ancak içindeki aynı.

Veya yer sorunu olmazsa, daha başka birçok yerde de kullanabilmek için çok az bir fiyat farkı ile bunu da alabilirsiniz, dediğim gibi içindeki aynı şey. Bildiğiniz cam silikonu, ancak işe yaradığını garanti ederim

ufoz, Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Eyvallah bilgiler için, aklımızda olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    konusu açılmışken bide ben soriyim.bu çene altına takılan kameralar hangi tertibatla tutturuluyor.sj4000 sanırım var bende içinden bilumum lego gibi parça çıktı.hangi parçalar hangisine giriyor ben bile bilmiyorum bu parçalardan bu bahsettiğim çene altı sabitleme yapabilirmiyiz.yoksa extra bir aparatmı almamız gerekiyor.3m li kafa üstüne denedim 100 den sonra sakat hem kask kalkıyor hemde kafayı yoruyor düşme tehlikesi de cabası.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek çözüm bu
    3m vhb bant

https://i.imgyukle.com/2019/01/22/2Cs4y.jpg

ne kaska ne motora zarar verir hamuru çok kalitelidir ve yapıştı mı tam yapışır çıkartması da sıcak su ile ayrılır
    ufak parça şeklinde satilmaz fakat ozalitciler yada reklamcılar da varsa 3 4 tl verip bi parça rica edersen verirler

https://urun.n11.com/yapistirici-ve-...0cm-P175893170

yada n11 den al kullanmadığını kötü gün dostu diye saklarsın ��
    En güzel çözüm. Çok para harcamak istemiyorsanız Karaköyde bantçılarda ihtiyacınız kadarını kestirip alabiliyorsunuz. Ben öyle yapmıştım Yapıştırdığın yüzeyin temizliğini sağlayıp fön makinesi eşliğinde yapıştırırsan çok sağlam oluyor. Yağmur çamurda kullandım hiç sıkıntı yaşamadım.

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konusu açılmışken bide ben soriyim.bu çene altına takılan kameralar hangi tertibatla tutturuluyor.sj4000 sanırım var bende içinden bilumum lego gibi parça çıktı.hangi parçalar hangisine giriyor ben bile bilmiyorum bu parçalardan bu bahsettiğim çene altı sabitleme yapabilirmiyiz.yoksa extra bir aparatmı almamız gerekiyor.3m li kafa üstüne denedim 100 den sonra sakat hem kask kalkıyor hemde kafayı yoruyor düşme tehlikesi de cabası.
    eken aldım ben de ama ekstra aparat aldım. zannedersem satın aldığım yer kutu içeriğinden kısmış. yanlış hatırlamıyorsam j hook lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En güzel çözüm. Çok para harcamak istemiyorsanız Karaköyde bantçılarda ihtiyacınız kadarını kestirip alabiliyorsunuz. Ben öyle yapmıştım Yapıştırdığın yüzeyin temizliğini sağlayıp fön makinesi eşliğinde yapıştırırsan çok sağlam oluyor. Yağmur çamurda kullandım hiç sıkıntı yaşamadım.
    Fön makinasını kullanmamak daha iyi olur. Kaskın içerisindeki köpükümsü ya da o alet her ne ise. Isıya karşı duyarlı bir yapıdan yapılır 50-60 derece doğrudan bir ısıyla karşılaştıgında büzülür. güzel bi temizleyip denerim

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aksiyon kamerası aldım (Bir motovloggerin doğuşu.) Kaska yapıştıracağım ama 3m bant ile mi yapıştırsam yoksa bu hamur gibi olanlardan mı ? hamur gibi olan yapıştırıcılar çıkartıken kaskın kaplamasını da beraberinde getiri mi ?
    Hamur dediğin sunfix ise kesinlikle tavsiye ederim. Kurudumu imkanı yok çıkartamazsın

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı Lengeli Fötr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hamur dediğin sunfix ise kesinlikle tavsiye ederim. Kurudumu imkanı yok çıkartamazsın
    muadili birşey buldum kutuda 300kg çekme 800kg basınc 200 derece de ısıya dayanır diyorlar aldımda uygulamadım ama kaska direkt uygulamaktan çekiniyorum ne yapsam acaba. sökerken kaplamayı da yanında getirir miyim ya da sökme ihtiyacı duyar mıyım ki

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Direk sunfix basma kaska ömürlük kalmasın o aparak orda :D

Sunfixle kalıp alıp, 3m band ile sunfixi kaska yapıştırırsın. Ben öyle yaptım.
    Vidos bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kaskın çenesine bundan yapıştır
    oval yada düz hangisi uyarsa

üstüne j hook

bak bu parça kaderini belirliyor çeneye takmak için ve çeneden görüntü almak için
    j hook un ucuna düz pivot bağlantı alıyorsun takıyorsun ucuna (kısa uzun seçersin)

düz pivot ucuna da housing (su geçirmez kamera kabı) kameranı takıyorsun tamam
    çoğu parça universal(evrensel)dir birbirine uyar sorun çıkmaz.
    hoop olay bitiyor
    al bi video bırakayım
    https://youtu.be/XtJwslXb0KE

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    en iyisi 3m bantlar.
    aliexpresten 50 tanesini 30 liraya aldık geçen arkadaşla

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    muadili birşey buldum kutuda 300kg çekme 800kg basınc 200 derece de ısıya dayanır diyorlar aldımda uygulamadım ama kaska direkt uygulamaktan çekiniyorum ne yapsam acaba. sökerken kaplamayı da yanında getirir miyim ya da sökme ihtiyacı duyar mıyım ki
    sunfix veya epoxy kullanırsan bir daha sökemezsin. Doğrudur 200 dereceye hatta fazlasına bile dayanır. Ben eski makinamda debriyaj kapağına içten yama yapmıştım sunfix ile motor ısınınca kızgın yağın içinde 3 sene bir damla sızdırmadan kaldı. Sonrada sattım makineyi alan arkadaş hala o şekil biniyor. Sen kaska uygularsan sökerken ya kask kırılır yada camera

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eken aldım ben de ama ekstra aparat aldım. zannedersem satın aldığım yer kutu içeriğinden kısmış. yanlış hatırlamıyorsam j hook lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

Fön makinasını kullanmamak daha iyi olur. Kaskın içerisindeki köpükümsü ya da o alet her ne ise. Isıya karşı duyarlı bir yapıdan yapılır 50-60 derece doğrudan bir ısıyla karşılaştıgında büzülür. güzel bi temizleyip denerim
    Doğru. Kaska değil zaten, bantın yapışacak yüzeyini ısıtmak yeterli

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Yukarıda izah etmiştim, ne bant ne ısıtma ne sökülme ne esneme... İstendiğinde kolaylıkla sökülüp temizlenebilir de. Cam silikonunu deneyin...

Basitlik güzeldir. Ucuz ve kolay bulunabilir diye en iyi çözümlerden biri olduğu gerçeğini kabul etmekte zorlanmayalım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)