Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Otobüsle motosiklet taşımak. Nasıl yapılır? Nelere dikkat etmeliyim

Motovento
    REKLAM ALANI

İYİ GÜNLER. Arkadaşlar kuba pars motorum ile Diyarbakırdan Muğla'nın Fethiye ilçesine geldim. Şimdi geri dönmem gerekiyor hava şartları kötü. En uygun ve en güvenli nasıl motorum'u götürebilirim? Şimdiden tesekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Diyarbakır otobüs firmalarından birine gideceksin özellikle hafta içi muavine durumu anlatacaksın söylediği rakamın üçte birini teklif edeceksin arada bir yerde anlaşacaksın tabi daha önce gidonu ve çıkıntılı parçaları akü başını sökecek depoyu mümkün olduğunca boşaltacaksın egzozu saracaksın motosiklet sabit bi yere konunca otobüse zincirleyeceksin yanlız o mesafeye çok para isterler, diyarbakırlı nakliye firmaları ile görüşüp boş dönen yada parçalı yük taşıyan kamyonlardan birine yükletebilirsin buda biraz zaman alır ve itimat etmek zor olur. En iyisi havaların ısınmasını bekle geri gelip motorunu kendin götür.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bİr otopark ile anlaş, aylık 100 tl e fln motosiklet tutuyorlar. orada bırak sonra alırsın.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    İyice sarıp sarmala yeter, bagaja da iplerle sabitle ki kıpırdamasın. Başka bir şey yapmana gerek yok. Geçtiğimiz yaz ayında bu şekilde taşıdım moturumu;
    He bir de benzini boşalt öyle götür, diğer türlü almıyorlar.

MotoCG bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Fethiye den adanaya cross motor yoladim sıkıntısız gitti
    Mercedes travego ile çok rahat goturursun.

MotoCG, banno1957 ve espresso bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

3RE3RA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyo250gt - cbf150-mt25
    ben istanbuldan mersine 250 gt hyo getirmiştim. depoyu boşalt. sağlam uzun bir ip bul ve bir tanede büyük battaniye(çizik önlemede birebir) muavinle konuş anlaşırsın genelde ekstra 1 bilet parası istiyorlar. genelde hafta içi daha çok yardımcı oluyorlar genelde otobüs boş diye

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Şoför ya da muavinle görüşün. Yazıhaneye asla durumu çaktırmayın. Motorun depoyu boşaltın. Aynaları sökün. Travegoya cbfi bu şekilde sığdırmıştım. Karton köpük vs ile motoru bagajdaki kolonlara bağlayın. İple sıkıca bağlayın. Mümkünse motoru dik konumda götürün. Ben 150 liraya istanbuldan yozgata getirdim. Kendim+motor 150 tl.
    HONDA

#BZ3082

Alıntı 3RE3RA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben istanbuldan mersine 250 gt hyo getirmiştim. depoyu boşalt. sağlam uzun bir ip bul ve bir tanede büyük battaniye(çizik önlemede birebir) muavinle konuş anlaşırsın genelde ekstra 1 bilet parası istiyorlar. genelde hafta içi daha çok yardımcı oluyorlar genelde otobüs boş diye
    Ne zaman yollamıştınız ve hangi firmayla? Bende mersine götüreceğim yazın. Ne kadara anlaştınız?

TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞLAR. 200 Tl ye anlaştım. Bir ip alacağım. karton bulursam birazda ondan alırım

tugrulbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Karton falan degil, biraz patpat poşet,biraz strafor,biraz ip ve biraz koli bandı yeterli.
    Ben İzmir den Bodrum a böyle taşımıştım Msx 125 imi.

Motosikleti
    YZFR25
    Arkadaş yazane ile görüşülmeyecekse otobüsle nasıl görşüyorsunuz. Hunharca elinizce ip strafor terminalde biri kabul edene kadar dolaşıyormusunuz:D Önceden nasıl planlanacak bu iş

Gökhan hoca (gökhan eren yollarda) oda yazın Sivas'a taşımıştı moturu aynaları falan söktü camı söktü birde güzelce bağladı öyle gitmişti.Yakıt olayını ne yaptı onu hatırlamıyorum.Kurumsal firmalar ile değilde yerel firmaların sorun çıkarma sanşı daha az diye düşünüyorum.

Motosikleti
    CBR600RR
    Ben 2 ay önce hataydan antalyaya satın aldıgım CBR600RR getirdim. 250 liraya getirdiler artı bide benim yolcu param. direk gittim hiç bişi yapmadan ne benzini boşattım ne biyerini söktüm öylee koydum abide kendi bağladı sapasağlam getirdik çok şükür.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı furkansevke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş yazane ile görüşülmeyecekse otobüsle nasıl görşüyorsunuz. Hunharca elinizce ip strafor terminalde biri kabul edene kadar dolaşıyormusunuz:D Önceden nasıl planlanacak bu iş
    Peronların arkada otobüsler bekliyor. Muavinler falan araç etrafında oluyor. Sessizce abi bişey konuşabilir miyiz diyip yanaşıyoruz. Yazıhaneci görürse hoop diye atlıyo. Bana büyük sıkıntı çıkardı. İzmitte indircez dedik de sustu Allahtan.
    HONDA

#BZ3082

evet arkadaşlar. Aynaları söktüm, arkada çanta vardı onu söktüm ve Benzini boş yaptım. Adrese geldim. Biryerinde bişey yok. Sağ salim bitti yolculuk.
    Önce bilet almadan otobüs firmalarını ziyaret ettim. Motosiklet'i taşımatı kabul edenler taşıma ücretini konuştuk. 350 tl 400 tl isteyen oldu. Ben kabul etmedim.
    Hava güzel olduğunda kendim giderim dedim ayrılıyordum otogar'dan. Bir abi bana seslendi. Yardımcı olmaya çalıştı. Sağolsun şöför 300 tl istemesine rağmen 200 e anlaştık. Şöför'e paramın olmadığını söyledi. Şöför sesini çıkarmadı.
    Sizlere ve bana yardım eden firma çalışanına teşekkür ederim
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum metro turizme verdiysen özellikle egzoz deliğini kapat bir şekilde

200 tl iyi anlaşmışsın bu arada.
    espresso bunu beğendi.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Dostlar konuyu biraz hortlatacağım ama Ankara'dan İzmir'e benim motoru götürmeyi düşünüyorum. Yakın arkadaşım motoru oradan verecek ben buradan alacağım. Ancak aştiye motoru sokturmazlar sanmıyorum gidip bankolardan konuşsa oluru yok mu bu işin hiç? Nakliyeciler acayip paralar istiyorlar. Kendim başında olsam bi yolunu bulurum ama şimdi arkadaşa rica ile iş yaptırıyoruz. Nasıl yapsam bilemedim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)