Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 180 Z One S Hakkında Bilgilendirme

Motovento
    REKLAM ALANI
    hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Arkadaşlar son enflasyon indirimi ötv indirimi derken motorun fiyatı 7.658 TL.Günümüz şartlarını düşününce cidden iyi bir rakam fakat ne kadar kötü olabilirki demeden kendimi alamıyorum ve birde bunun 150cc olanı var onunlada kıyaslarsanız mükemmel olur.Bu motor hakkında bilgi ve tavsiyelerinizi benimle paylaşırsanız minnettar olurum.

Bu arada yeni gördüğüm RKS Titanium 220 diye bir motorda var bunuda değerlendirebilirseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Bu modelin genelde 150cc olanı öneriyorlar, isterseniz biraz daha araştırıp ona göre almanızda fayda var.
    hacidayi bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR650R
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu modelin genelde 150cc olanı öneriyorlar, isterseniz biraz daha araştırıp ona göre almanızda fayda var.
    hangisinin 150 cc'si mondial mi rks mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

Aslında Çinli motorlar arasında uygun fiyatlı bir seçim sıralaması yapılabilirse tavsiye anlamında güzel olur.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    O paraya 0 km Tvs Apache 150 alinir..sorunsuz,arizasiz,yillarca binilir..

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı hacidayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangisinin 150 cc'si mondial mi rks mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

Aslında Çinli motorlar arasında uygun fiyatlı bir seçim sıralaması yapılabilirse tavsiye anlamında güzel olur.
    mondial 150 z one var birde 180 z one var, bu iki modelin genelde 150 olanı öneriyorlar.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    İkisinide kullandım. Öyle çok aham şaham bi fark. Ama 180lik olanı ters çatal olduğu içib BENİM gözüme daha güzel gözüküyor. Konfor konusunda ikisinide 30 dakika kadar kullandım 180lik daha rahattı ve titreşimi bariz derecede daha azdı. Eksoz(Egzoz, her neyse ) sesleri harika ikisininde çıtır pıtır patlıyorlar çok hoşuma gidiyor öyle olması. Ayrıca 150lik olanı MHdrift 150 ile aynı motor bloğuna sahip. Blok ile alakalı fazla bilgi bulamadıysan Drift sayfasına bir göz gezdirebilirsin. Ayrıca bende bu sıralar ZONE 180 bakıyorum ama ikinci el. 8000-9000 kmdekilere 5.5-6 bin fiyat söyluyorlar.

Düzenleme: Ekzoz'un yazılı Egzozmuş yav
    http://www.tdk.gov.tr/index.php?opti...s&kelime=EGZOZ

Motosikleti
    ......
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O paraya 0 km Tvs Apache 150 alinir..sorunsuz,arizasiz,yillarca binilir..
    Düzeltme,

150lik Tvs nin 0km fiyati 8.500tl.Yorumumu geri aliyorum.

Z-one 180 alinir,hazir ötv indirimi varken..

Bende z one 150nin daha iyi tuttuğunu duydum ama,

Fazladan Güç her zaman iyidir,30cc olsa bile..

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Motorun deposu çok güzel. Bacaklar tam kavrıyor, orijinal egzozu gayet güzel. Karbüratörlü ama kesicisi var gidişi güzel şekli güzel. Teker yapmayı beceremedim ki zaten beceremiyorum ama ön bile kaldıramadım bu motorda.Ön fren çok iyi. Ayrıca orijinal lastikleri vasat.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Düzeltme,

150lik Tvs nin 0km fiyati 8.500tl.Yorumumu geri aliyorum.

Z-one 180 alinir,hazir ötv indirimi varken..

Bende z one 150nin daha iyi tuttuğunu duydum ama,

Fazladan Güç her zaman iyidir,30cc olsa bile..
    1000 tl farkla tvs alınabilir hem daha yakışıklı hem yakıtı az hemde bana göre daha iyi gidiyor motor 180 lik amortisörler sert zıp zıp gidiyor motor titreşimde var bir türlü beğenemedim one modellerini ama 150 drift güzel mesela
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    ......
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 tl farkla tvs alınabilir hem daha yakışıklı hem yakıtı az hemde bana göre daha iyi gidiyor motor 180 lik amortisörler sert zıp zıp gidiyor motor titreşimde var bir türlü beğenemedim one modellerini ama 150 drift güzel mesela
    1000tl fark vermeye kesinlikle değer.

Motosikleti
    Honda CBR650R
    tvs apachi daha mı iyi?Daha iyi gidipte daha fazla titriyorsa o daha büyük sıkıntı ne kadar az titreşim okadar iyi

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:26 ----------

tvs apachi daha mı iyi?Daha iyi gidipte daha fazla titriyorsa o daha büyük sıkıntı ne kadar az titreşim okadar iyi apachi 150'likmi daha iyi 180'lik mi?

Motosikleti
    tvs apachi daha mı iyi?Daha iyi gidipte daha fazla titriyorsa o daha büyük sıkıntı ne kadar az titreşim okadar iyi

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:26 ----------

tvs apachi daha mı iyi?Daha iyi gidipte daha fazla titriyorsa o daha büyük sıkıntı ne kadar az titreşim okadar iyi apachi 150'likmi daha iyi 180'lik mi?
    One s ler 150-180 olsun bence iyi değil 180 konfor olarak zaten vasat şekil olarak nispeten cezbedebilir ama sürüşü bana göre hiç keyifli değildi titreşim zaten mevcut yakıtıda az değil seçim tabikide kişinin kendisinde test etme imkanı bulunursa test edilip karar verilmesi daha mantıkkı tvs nin 180 likleri daha pahalıdır zaten 150 lik olanıyla 1000 tl gibi fark mevcutsa o fark verilip alınır

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>

Evet, kesinlikle daha iyi. O konuda şüpheniz olmasın.

Z-One 180 kullanan (kendileri hali hazırda hala kenarda durmaktadır) biri olarak söylüyorum ki alınıp kullanılacak bir motosiklet değil. Tam bir kumar, sıkıntılısı denk gelirse orjinal debriyaj balatasını dahi bulamadığınız, basit kaporta parçalarının bulunamadığı, bulunan grenajlarının da japon yedek parçası fiyatına ama bildiğiniz çöp poşeti naylonu eritilerek yapılmış plastik kalitesinde olduğu bir motosiklet.

İkinci el düşünüyorsanız kesinlikle ama kesinlikle önermem. Yeni düşünürseniz de iki kez düşünüp alın derim. Onun yerine kendini kanıtlamış ve kurye arkadaşlarımızın da tercih ettiği TVS Apache' yi öneririm. CBF kalitesi ve dayanıklılığı ile rekabet edecek şekilde yapılmış bir motosiklettir.

Tasarım / Tarz / Görüntü / Renk v.s. konuları ise tamamen zevk meselesi. Ancak kalite ve kullanılabilirlik, biraz daha kaliteli bir alet düşünüyorsanız z-one gözümde oldukça gerilerdedir.
    ...

Motosikleti
    Honda CBR650R
    One s ler 150-180 olsun bence iyi değil 180 konfor olarak zaten vasat şekil olarak nispeten cezbedebilir ama sürüşü bana göre hiç keyifli değildi titreşim zaten mevcut yakıtıda az değil seçim tabikide kişinin kendisinde test etme imkanı bulunursa test edilip karar verilmesi daha mantıkkı tvs nin 180 likleri daha pahalıdır zaten 150 lik olanıyla 1000 tl gibi fark mevcutsa o fark verilip alınır
    Tavsiyen için teşekkür ederim tvs apachi 150cc'ler sıfırı 2016 model mondial 2018 fark olurmu acaba teknoloji bakımından?

Motosikleti
    ......
    Tavsiyen için teşekkür ederim tvs apachi 150cc'ler sıfırı 2016 model mondial 2018 fark olurmu acaba teknoloji bakımından?
    Kardeşim,

Tvs icin

Karburator mikuni(tps)li
    Şasi çift beşik(araştir bak diger çinli modellere)
    Malzeme,metal,plastik kalitesi olarak z one ile mukayese etmek abesle istigaldir.

Tvs dedigimiz firma 2002 yilina kadar hindistan,brezilya,da suzukinin 150cc ye kadar olan motorlarini uretmis bir firmadir.
    Tvs180 olanini kullaniyorum,civatasina,somununa kadar uzerinde tvs yaziyor,döküm teknolojisinde liderdir hindistan,tvs muhendisligide diger japon firmalarla her turlu yarişir.

Ayrica,fren performansi,rakiplerinden(cbf,ybr)daha iyi,bu konuda iddialiyim..o modelleride kullandm

Heee butcen kisitli ise,lifan veya salcano(jianshe) da bakabilrsin..

Sanirim bu resim yeterli olacaktir

hacidayi bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR650R
    Kardeşim,

Tvs icin

Karburator mikuni(tps)li
    Şasi çift beşik(araştir bak diger çinli modellere)
    Malzeme,metal,plastik kalitesi olarak z one ile mukayese etmek abesle istigaldir.

Tvs dedigimiz firma 2002 yilina kadar hindistan,brezilya,da suzukinin 150cc ye kadar olan motorlarini uretmis bir firmadir.
    Tvs180 olanini kullaniyorum,civatasina,somununa kadar uzerinde tvs yaziyor,döküm teknolojisinde liderdir hindistan,tvs muhendisligide diger japon firmalarla her turlu yarişir.

Ayrica,fren performansi,rakiplerinden(cbf,ybr)daha iyi,bu konuda iddialiyim..o modelleride kullandm

Heee butcen kisitli ise,lifan veya salcano(jianshe) da bakabilrsin..

Sanirim bu resim yeterli olacaktir

https://i.hizliresim.com/V95qMj.png
    Bilgilendirme mükemmel sanırım tvs'yi almayı düşünüyorum.Ns 200 düşündüm bi ara hatta alıcaktım bakıyorum japonlarla arasında 2000TL var.Saçma dereceli zamlandı tvs ile iyice tecrübe kazanıp sonra bi mt 07 10 numara 5 yıldız :D
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Teknoloji olarak aman aman bir fark görmezsin zaten basit düzen motorlar tvs de sorun daha az yaşanır titreşim konusunda tvs titriyor mondial titremiyor diye birşey yok oda titriyor zaten doğasında var az bir fark oynar aralarında test edebilme imkanın varsa ikisinide dene ona göre karar ver derim
    hacidayi bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Bilgilendirme mükemmel sanırım tvs'yi almayı düşünüyorum.Ns 200 düşündüm bi ara hatta alıcaktım bakıyorum japonlarla arasında 2000TL var.Saçma dereceli zamlandı tvs ile iyice tecrübe kazanıp sonra bi mt 07 10 numara 5 yıldız :D
    O zaman şimdiden hayirli olsun,

Yanlız,

150-180cc den degilde,

250cc(butce uygunsa,36hp,mt25 ayrica takas olayinda kolay olur) den mt07 ye geçmen daha saglikli olur.min.20bin km tecrube ile.zira mt7 biraz agresif bir makina.

En son çare.

2.el sym wolf250 al tecrube kazan..sağlam makinadir üzmez..

Motosikleti
    Honda CBR650R
    O zaman şimdiden hayirli olsun,

Yanlız,

150-180cc den degilde,

250cc(butce uygunsa,36hp,mt25 ayrica takas olayinda kolay olur) den mt07 ye geçmen daha saglikli olur.min.20bin km tecrube ile.zira mt7 biraz agresif bir makina.

En son çare.

2.el sym wolf250 al tecrube kazan..sağlam makinadir üzmez..
    sen soyledikten sonra biraz göz attım fakat fiyatları yuksek 250cc bu tarz modeller için 15.000TL gözden çıkartmak lazım çin motorlarının kötü oldugunu bende farkındayım ama günümüz şartlarında en mantıklısıda onlar 7000TL sıfır makına alabılıyoruz.Neyse çin motorlarından zaten alıcazda en azından en mantıklı olanı almanın peşindeyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)