Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

'Diz değdirmek' gereklilik midir? Yoksa estetik mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Evet tam olarak bu: Diz deydirmek viraja girilen açıyı motosikletin tolore edebilmesi amacıyla desteklemekmidir? Yoksa aslında diz deydirmedende aynı hız ve açıda dönülebilir ama diz deydirmek estetik kattığı içinmi tercih edilir??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Ros1n2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet tam olarak bu: Diz deydirmek viraja girilen açıyı motosikletin tolore edebilmesi amacıyla desteklemekmidir? Yoksa aslında diz deydirmedende aynı hız ve açıda dönülebilir ama diz deydirmek estetik kattığı içinmi tercih edilir??
    Evet gereklidir. Ama kişiye göre değişir.
    Şöyle anlatayım kimi hız manyağıdır, kimi viraj'a girmek için motor sürer. Bende şahsen motordan en çok zevk aldığım yer virajlar dolayısıyla aslında gerekli değildir ama yapabiliyorsan ne mutlu sana....
    Saygılarımla

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yoksa aslında diz deydirmedende aynı hız ve açıda dönülebilir ama diz deydirmek estetik kattığı içinmi tercih edilir?
    Keith Code un Twist of the wrist videosunu izle. Cevabın orada.
    GT250rAlanya bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Düz degdirmeh neçün bu kadar möhimkine?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düz degdirmeh neçün bu kadar möhimkine?
    Bindiği reyzingin hakkını virmek içun..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülkemizin süper kaliteli asfaltında slidersız normal kıyafetle bir dene sonuçları yaz ben de merak ettim.
    espresso ve tugrulbora bunu beğendiler.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkemizin süper kaliteli asfaltında slidersız normal kıyafetle bir dene sonuçları yaz ben de merak ettim.
    Şu takıntıları geçmeliyiz bence. Diz deydirmeye çalışan birisi akli dengesi yerindeyse ya pist için konuşuyor yada asfalt kalitesine güvendiği yerlerde ekipmanı tam olarak uğraşıyordur. Diz güvenliği olmayan birisi dizini deydirmeye çalışacak değil ya kendine kasti yoksa

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Onun aslı "Düz değdirmek" değil miydi yaaa

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    aynı başlığı dün farklı birisi açtı.
    noluyor anlamıyorum gerçektne.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı başlığı dün farklı birisi açtı.
    noluyor anlamıyorum gerçektne.
    Dünkü gerçek, bu parodi
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu takıntıları geçmeliyiz bence. Diz deydirmeye çalışan birisi akli dengesi yerindeyse ya pist için konuşuyor yada asfalt kalitesine güvendiği yerlerde ekipmanı tam olarak uğraşıyordur. Diz güvenliği olmayan birisi dizini deydirmeye çalışacak değil ya kendine kasti yoksa
    Söylemek istediğim şey bu ülkede hiç bir yerde asfalt kalitesine güvenmeyin.Asfalt iyi olsa bile yolda yağ,kum,toprak ile karşılaşma olasılığınız var.Ben çevre yolunda parçalanmış sebze-meyve kasası ile bile karşılaştım.Günlük kullanımda motosikleti o kadar yatırmak hem riskli,hem de sürekli slider yıpratıp değiştirmek gerekeceğinden pahalı ve gereksiz.Bu şekilde uçlarda sürmek istiyorsanız piste sürmek en mantıklısı.Yabancı videolardan izliyoruz özeniyoruz ama Türkiye gibi ülke o tarz sürüş son derece riskli.Motosiklet sürmek zaten riskli iş,Türkiye'de motosiklet sürmek çok daha riskli,Türkiye de o tarz sürüş yapmak ne derece riskli siz düşünün.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keith Code un Twist of the wrist videosunu izle. Cevabın orada.
    ulan şu videonun başına ne zaman geçsem hep 10 dk sonra sıkılıp kapatıyorum. niye izleyemiyorum ben bu videoyu ya :S

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Ortalama bir sürat ile bir virajı döneceksiniz diyelim, motosikletin üstünde sabit bir şekilde durarak döndüğünüz zaman motosikleti daha fazla yatırmış olursunuz. Diz değdirerek yani sarkarak döndüğünüz zaman motosiklet daha dik bir açıda kalır. Amaç aslında motosikleti daha az yatırarak daha hızlı dönebilmek. Yalnız bu ülkemizdeki asfalt kalitesi ile pek mümkün değil. Pistlerdeki asfalt kalitesi ile yollarımızdaki asfalt kalitesinin uzaktan yakından ilgisi yok. Cadde ve sokaklarda bu işe kalkışmamak gerektiğini düşünüyorum.

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet tam olarak bu: Diz deydirmek (DEĞDİRMEK)viraja girilen açıyı motosikletin tolore(TOLERE) edebilmesi amacıyla desteklemekmidir?(MİDİR ayrı yazılır) Yoksa aslında diz deydirmedende (DE ayrı)aynı hız ve açıda dönülebilir ama diz deydirmek estetik kattığı içinmi (Mİ ayrı) tercih edilir??
    Diz değdirmeyi öğrenmek yerine önce Türkçe öğrenmenizi tavsiye ediyorum.
    tugrulbora bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsanlara türkçe öğretmek yerine sorularına uygun cevaplar vermenizi tavsiye ediyorum.

Dipnot: aga cidden türkçe katliamı yapmışsın

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Gerekli mi gereksiz mi sorusundan önce, dizin yere temas etmesinin sebebi ne diye düşünmek lazım. Böylece gerekliliği konusunda fikir sahibi de olmuş olursunuz.

Yüksek hızlarda motosikletin yatış açısını olabildiğince dik tutmak için motosikletten sarkarak ağırlık merkezinin dönüş yönüne aktarılması ve viraj çıkışında gazı kökleyerek yarışa minimum zaman kaybı ile devam etmek icin izlenen bir tekniktir. Bir nevi 3. tekerlek diyebiliriz.

Caddede motosiklet kullanan insanların boyle bir tekniği kullanmalarının gerekliliği konusunda karar vermeleri çok da zor değildir. Sorunun cevabı kesinlikle " gereksiz " olarak verilebilir.

Günümüz şartlarında sürücüler, motosikletin lastiklerindeki viraj izlerine bakarak daha iyi sürdüklerine inanırlar, yani bu evrensel bir algıdır. Bütün dünyada da böyledir, eğer dönüş izi lastiğin sonunda ise, evet iyi kullanıyorum düşüncesi ağır basar ve kişisel güven tavan yapar, bu durumda tehlike sinyallerinin çalması demektir. Neden? Motosikletin tekerleğindeki dönüş izi, sürücünün iyi motosiklet kullandığını değil, viraja yüksek hızlarda girip, o virajdan çıktığını işaret eder, ve biz de bu durumu usta sürücü olarak nitelendiririz, ve örnek alırız. Aslında doğru olan motosikletin olabildiğince az yatış açısı ile viraj'a girip, güvenli bir şekilde çıkmasıdır.

Ama biz insanoğlu için estetik her haltın önünde olduğu için, maalesef güvenli olan yerine estetik alternatifi tercih eder, ve pek çok kez maalesef korkunç sonuçlar ile son bulur.

Konunun özeti, sokakta motosiklet kullanan birisinin dizlerini yere sürtmek gibi bir ihtiyacı olmaz, olmamalıda.
    Gönenç, tugrulbora, Ros1n2 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    yanlış konu mu oldu ne?

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Kardeşim takıyorsun kafana kameranı virajada bi arkadaşını koyuyorsun sonra dizini değdirirken bi foto kralsın tamammı
    Tengri ve uzay gemisi bunu beğendiler.

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlara türkçe öğretmek yerine sorularına uygun cevaplar vermenizi tavsiye ediyorum.

Dipnot: aga cidden türkçe katliamı yapmışsın
    Bu mesajınızda başlığa verdiğiniz uygun cevap nerede acaba?

Burası yazılı iletişim yoluyla insanların anlaştıkları bir yer. Benim amacım internet tabiriyle "Grammer Nazi"lik yapmak değil. Kendi ana dilinde kurduğu 2 cümle içinde 10 tane yanlış yapan birinin de beni rahatsız etmesi size neden dokundu bunu anlamış değilim.
    espresso bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Anfibi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim takıyorsun kafana kameranı virajada bi arkadaşını koyuyorsun sonra dizini değdirirken bi foto kralsın tamammı
    Ondan sonra gelsin like`lar..favoriler..

14-16 yaş gurubundan ``Abii büyüyünce sen gibi olacam``Keşke gerçek abim olsan``yorumlari...

Vs.vs
    Anfibi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)