Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Neden Birbirimize Bunu Yapıyoruz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Arkadaşlar bu aralar herkes kimse 0 motosiklet almasın bak nasıl fiyatı indirecekler diyor ve abi aman sakın almayın aldırmayın filan...Gelelim asıl konuya 2. el piyasasına bakıyorsun eeeee paşamın sattığı motorla 0'ı arasında 2 bilemedin 3.000TL fark var,lan sana inat gider 0 alırım bakıyor 0 fiyatı yükseliyor 2. el fiyatınıda yükseltiyor,Amaç???Ondan sonra birlik olalım 0 motosiklet almayalım fiyat indirsinler.Yanlış anlamayında hepimiz aç gözlüyüz,hepimiz kendi başımıza gelene kadar anlamıyoruz kısaca empati nedir haberimiz bile yok.Bu arada 2. el araçlardaki yalan dolanı sanırım anlatmamam gerek bile yok.Eskiden galericiler bu yola baş vururdu şimdi hemen hemen herkes aracını satarken hem yalanın dibine vuruyo hem fiyatı yükseltiyo.NS 200 2017 düşük km adam 13 istiyo 2018 0(sıfır)15.750 niye 2. el aliyim ne oldugu belli bile değil.Neyse illa böyle yapmayan insanlarda vardır ama çoğunluğu böyle.Birşeylerin değişmesini istiyorsak önce kendimizden başlamalıyız...Okuyan Herkese Teşekkür Ederim.
    Göksel_Eren, YERUÇAĞI ve lifegoeson13 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar 400
    bayi 14.900 e pcx satıyo abim gelmiş liste fiyatı üzerinden 2.500 km deki motoru 15.500 TL'ye koyuyor
    hacidayi ve sarilack bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-25 & Honda XL 185S
    merhaba
    verdiğiniz örnekte 2,750TL sıfırı ile fark var birde bir yıl model farkı. Birde plaka çıkarma masrafları eklenecek. ikinci el motosikletin %20 si yapıyor. motor temizse km düşükse ikinci el de alınabilir 3 bin tl de az değil bence.

sonuç olarak herkes kendi kararını verme konusunda özgür zaten. kimi sıfır alır kimi ikinci el. bende sıfırı 21bin iken 18600 e aldım mesela motorumu aynı model yılıydı ikiside . 350 km de aldım.

tugrulbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Dayı haklı

Alıntı hacidayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu aralar herkes kimse 0 motosiklet almasın bak nasıl fiyatı indirecekler diyor ve abi aman sakın almayın aldırmayın filan...Gelelim asıl konuya 2. el piyasasına bakıyorsun eeeee paşamın sattığı motorla 0'ı arasında 2 bilemedin 3.000TL fark var,lan sana inat gider 0 alırım bakıyor 0 fiyatı yükseliyor 2. el fiyatınıda yükseltiyor,Amaç???Ondan sonra birlik olalım 0 motosiklet almayalım fiyat indirsinler.Yanlış anlamayında hepimiz aç gözlüyüz,hepimiz kendi başımıza gelene kadar anlamıyoruz kısaca empati nedir haberimiz bile yok.Bu arada 2. el araçlardaki yalan dolanı sanırım anlatmamam gerek bile yok.Eskiden galericiler bu yola baş vururdu şimdi hemen hemen herkes aracını satarken hem yalanın dibine vuruyo hem fiyatı yükseltiyo.NS 200 2017 düşük km adam 13 istiyo 2018 0(sıfır)15.750 niye 2. el aliyim ne oldugu belli bile değil.Neyse illa böyle yapmayan insanlarda vardır ama çoğunluğu böyle.Birşeylerin değişmesini istiyorsak önce kendimizden başlamalıyız...Okuyan Herkese Teşekkür Ederim.
    Kesinlikle doğru.
    Sırf bu yüzden gittim 0 R25 aldım.
    adam 2016 ya R25'e 22000 istiyor. Eee 0 hemde 1 yıl daha modellisi 2017 si 22250.
    bencede babuş paran varsa 0 mal candır.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    2. el motora aksesuar ekleyip sıfırdan pahalı satanlara ne demeli? (daha doğrusu satmak için fiyat koyanlara diyelim) Bir şu zihniyeti bir bırakın "kimse sıfır almasın mecbur düşecekler." Yok yaa görülmüş şey değildir. Bir malın fiyatını alıcı sayısı belirlemez ki.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı mehmetk12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba
    verdiğiniz örnekte 2,750TL sıfırı ile fark var birde bir yıl model farkı. Birde plaka çıkarma masrafları eklenecek. ikinci el motosikletin %20 si yapıyor. motor temizse km düşükse ikinci el de alınabilir 3 bin tl de az değil bence.

sonuç olarak herkes kendi kararını verme konusunda özgür zaten. kimi sıfır alır kimi ikinci el. bende sıfırı 21bin iken 18600 e aldım mesela motorumu aynı model yılıydı ikiside . 350 km de aldım.

arkadaşın söylediği motor 1 yaş ihtiyar ve 3-4 bin km de,,senin aldığın motosiklet 350 km deymiş sıfır gibi,aynı yıl modeli olduğuna göre fiyat olarak güzel, yani alınabilir ama 1 yaş ihtiyar vede 3-4 binde olursa siz alırmıydınız birde böyle düşünün

3 tane sıfır motosiklet aldım,,plaka masrafı dediğin adını etmeye bile değmez 17 tl sadece,sıfır motosikletin evraklarıyla ruhsat çıkarmak için notere gidiyorsun,noterin verdiği küçük bir kağıtla plaka basım yerine gidip 5 dakikada plakayı alıp takıyosun,,17 tl tek plaka fiyatı 36 tl de arabalar için çift plaka fiyatı,parayı verip alıyosun,çok basit bişey,,millette 700-800 tl gibi bir fiyat zannediyor

ruhsat çıkarma masrafını zaten sıfırda alsan ikinci elde alsan fiyatı aynı zaten veriyorsun,bunu yazmaya gerek yok
    lifegoeson13 bunu beğendi.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Valla ilk motor için çoğunluğun önerisi olan ikinci el al şeklindeydi. Kafamda bir model belirledim. Bir süre bakındım ama mantıklı bir motor bulamadım. İyi durumda az km de olanlar sıfıra yakın para istiyordu.

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el motora aksesuar ekleyip sıfırdan pahalı satanlara ne demeli? (daha doğrusu satmak için fiyat koyanlara diyelim) Bir şu zihniyeti bir bırakın "kimse sıfır almasın mecbur düşecekler." Yok yaa görülmüş şey değildir. Bir malın fiyatını alıcı sayısı belirlemez ki.
    Adam tank pedi var diyor tank pedi... Stomp grip var diyor. Bunu da fiyata ekliyor. Hey yavrum heyy beee

Motosikleti
    Artık Yok...
    sıfır alma fiyatı düşücek olayı saçmalığın daniskası öyle bir dünya yok.. Adam gider rusya pazarına yollatır motorları orda satar yada yunana yollatır orda satar satıcak bir pazar bulur.. ben daha şu yaşıma geldim motor sektörünün çok dara girdiğini satışların durma noktasına geldiği zamanlarıda bilirim 2001 krizinde büyük dev markaların ellerinde 3-4 yaşında sıfır motorlar kalmışdı hatta bazı markalar türkiyeden çıktılar çekildiler ona rağmen sıfır fiyatlarda gram düşüş olmadı..

Motosikleti
    xv250
    ben sıfırından pahalı satan gördüm çürük motoru
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı allegromod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gördüm ne demek,,hala varki ,malum siteyi incelersen bi dünya görürsün bu tok satıcılardan

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı allegromod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstüne bi tane givi topcase ekleyip plaka masrafını çekiyorlar ama.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Aldatma vs yoksa, bir mal alınıp satıldığında, fiyat oluşmuş demektir... Alana satana hayırlı olsun ... Ve 2. elde özellikle herkesin risk algısı, beğenisi, kabul edebilecekleri farklı...

Tekel değil ya, çok da şeetmemek lazım, serbest piyasanın dengesini ...

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Mlhbl07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayi 14.900 e pcx satıyo abim gelmiş liste fiyatı üzerinden 2.500 km deki motoru 15.500 TL'ye koyuyor
    Rodaj yapmış ya ondan pahalıdır. (!)

Motosikleti
    Yoqhtır...
    20000tl'ye sıfır MT-25 aldım 2017 model. Adam 2016 modeline 18500tl istiyordu. Neredeyse 20000km de fark vardı. Neden gidip sıfır almayayım? Rodajınıda kendim yaptım. Bana göre çiçhek makine. Yok garantiden parçaları değiştimi, yok acaba full red line gittimi, yok acaba çıtır pıtır hasarı var mı? Sonuçta parada karar da senin. Kendin karar vereceksin. Benim eski Dominar'ı daha pahalıya satıyor bayiler. Aldığım motor çeyrek altın değerinde. Nereye verirsem takasa girer.

Bu etkenlerin hepsini düşününce bide millete ama bu japon diyince iş bitiyor
    YZFR25 bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Bizde ucuz hocam, sıfırı 63.700 TL iken 1 yıllık motor 47.900 TL.
    Kelepir fiyat, kaçırma vatandaş!

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...4930237/detay/

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Şu pazarlık kültürümüz olmasa direk mala değerini yazsa herkes sorun çözülecek. Bugün 12 bin tl motor satmak istesem ilanı 13-14 'ten koymam gerekiyor. Çevremde gördüğüm herkes böyle yapıyor. Sonra pazarlık yalvar yakar 12 12.500 'e satıyorsun karşıdaki adam pazarlıktan kar etti sanıyor. Satan adam da iyi limitimin üstünde sattım diyor. Hem vakit kaybı hem de gereksiz stres çat diye koy eksiklerini düş milleti de kendini de uğraştırma. Tabi bu bi kültür olayı orası ayrı konu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Konu dışı ama, sahibinden de ilan açan arkadaşlar "Rodajını çok dikkat ederek uzun yolda yaptım" yazmayın. rodaj uzun yolda yapılmaz. Ben direk bu adam bu işi bilmiyor zaten deyip geçiyorum öyle ilanları
    espresso ve maktama bunu beğendiler.

Fırsatçılara prim vermeye gerek yok pazar geniş. Mesela 40.000 de cbr650 var 48.000 de. İkiside 2017. 2018 modeli 43000 e vardı. Motorum olmasaydı alabilirdim. Sıfırına 58000 vermeye gerek yok

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Satış rakamlarına bakılırsa ya siz haksızsınız ya da millet enayi
    Çünkü bu yıl şu zamana kadar 114bin civarı sıfır motosiklet satılmışken, 2. el satışları 350bin civarında.
    Yani millet çatır çatır satıyor motorlarını.
    Üstelik yıllardır bu böyle.
    Fakat yıllardır aynı konu tekrar tekrar açılıyor forumda.
    2.el sıfırdan pahalı konulu topicler herhalde yüzden fazladır.
    Ama bu arada millet 2. el almaya da devam ediyor.
    Dünyanın neresinde böyle ilginçlik var bilemiyorum ama sebep az çok belli.
    Motosiklet ya da başka bir şey olsun.
    Bu yıl 10 liraya aldığınız bir mal seneye 15 lira olursa 2. el de otomatik olarak artar.
    Enflasyon olan bir ülkede bu gayet doğal bir durumdur.
    Sıfırı 10 lirayken kullanılmışı 9 liraya mal satılabiliyorsa birinci sebep enflasyon, ikinci sebep alım gücüdür.
    Aradaki 1 lira fark az gibi görünse de alım gücü düşük olan için büyük paradır ve tercihini ondan yana kullanır.

Buradan örnek vereyim.
    Benim motorun sıfırı 17.990 euro
    Şu an ilan sitelerinde 3000-5000 kmde 2018 modeller 13.500-14.000 euro civarı.
    yani sene başından bu yana motosikletin değeri 4000 euro kadar düşmüş.
    Bir ay sonra o 14 isteyenler fiyatı 13'e çekecekler.
    14binde kalabilir o da 2019 modeller 19bin euro ve üstü fiyata gelir ve yeni modelde değişiklik olmazsa.
    Yeni model teknoloji ya da güç yönünden artıyla gelirse 2. el fiyatları bu kez 12 civarına düşer.
    Başka bir topiğe de yazmıştım.
    Ülke ekonomisi yerlerde sürünmese ve euro ile lira birbirine eşit olsaydı şu an 1000'lik spor motosikletleri 20bin lira civarına alabiliyor olacaktınız.
    Ama öyle değil.
    Ve beğenmediğiniz bin liraya millet 20 gün çalışıyor ve verirken kırk defa düşünüyor.
    maktama ve Cloud bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)