Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

BMW alana karayolları tapusu bedava !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasmet, sen de amerigadayım, bana bir şey olmaz diye ellerini ovuşturup sevinme. Araştırdım, sizde doblonun ismi değişmiş "dodge ram promaster city" olmuş ama isimler değişse de kötülük baki kalır. Birkaç bin tane de tuğralı sticker de yolladık mı amerigaya bu iş tamam, gerisini amerigalılar düşünsün artık
    Sorma, tek tük görüyorum. Üstelik hepsi beyaz renk! Çünkü ticari araçtı hepsi. Şahıs olarak kullanan görmedim hiç. Zaten ticari araç olarak pazarlıyorlar.

Bu arada aldın mı sen Doblo? Makul çözüm oysa al bence, takma onun bunun lafına. Malum, marka saplantılı milletiz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tugrulbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Vurun beyler, daha ölmediler

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorma, tek tük görüyorum. Üstelik hepsi beyaz renk! Çünkü ticari araçtı hepsi. Şahıs olarak kullanan görmedim hiç. Zaten ticari araç olarak pazarlıyorlar.

Bu arada aldın mı sen Doblo? Makul çözüm oysa al bence, takma onun bunun lafına. Malum, marka saplantılı milletiz.
    Doblo işi yattı hocam. Bir ara gerçekten büyük bunalıma girdim, o ara niyetlendim dobloya, hatta motoru da satmıştım. Arabayı da satmak üzereydim. Ama aile ve arkadaşlar doblo fikrinden vazgeçirdiler sağolsunlar Bir süre motorsuz kalınca aklım başıma geldi, motorsuzluk çok kötü bişiymiş

Hiçbir araba motosikletin verdiği keyfi ve huzuru sağlamadı.

Gittim bende Honda Nc700 integra aldım, trafiği de olduğu şekliyle kabul ettim. İnsan kalitemiz bu, olduğu haliyle kabul edip katlanmaktan başka çare yok, zor da olsa sonunda kabullendim, şimdi kafam rahat

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Doblo - Bölünmüş yolda trafik yavaş akıyor diye karşı şeride geçip kavşağa kadar giden araç türüdür kendileri. Haftada 2-3 kez görürüm kendilerini. Neden ? Çünkü sanayii bölgesinin yakınından geçiyorum Ha tam da o kavşakta trafik kamerası var iyi mi !!

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki hafta falan oluyor bir Doblo da bana denk geldi, tuğrasız ama bu.

Kendi şeridi tıkalı. Benim şeride önüme daldı. Biraz gitti durdu tabii trafik kilit. Yanaştım sağına, o arada camı açarken bi bağırdı Ne var diye.

Dedim ki; aynayı bi kontrol et şerit değiştirmeden önce, neredeyse çarpacaktım.

Cevaplar bilindik tabii.Özetle, ben seni gördüm ona göre ayarladım çarpmazsın dedi. Ne alakası var ben durmasam çarpıyordum dedim. Arkanda otobüs, minibüs olsa şerit değiştirmezdin dedim. Korkuyorsan binme o zaman motosiklete dedi.

Eyvallah dedim gittim.
    tavır karşısındaki sakinliğini ayakta alkışlıyorum

ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    Hocam kaç model canavar?
    yazik ettin bendeki sana. bahsi gecen marka arac sahibi degilim, ne yazik ki hayal kirikligi oldu bu senin icin. sadece empati ;)

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Hep de BMW'ye vuruyorsunuz

Adamları haklı konuma getirmeyelim ama işin bir de bu boyutu var.

Ahh BMW, gerçekten çok iyi kullanılıyor aletler, insan kendini durduramıyor.

Kullanım karakteri insanla ilgili olduğu kadar araçla da çok ilgili. 2000 model Mercedes E serisi kullandığım hiç bir dakika gaza abanayım, viraja şöyle böyle gireyim demedim. Sadece kasislere gireyim de hiç sallanmasın araba yavaş yavaş dalgalansın gitsin istedim.

BMW 3 geldi sonra, arkadaş adamlar asshole gibi kullanasın diye yapmışlar aleti. O virajları, o makas atma esnasındaki kontrol hissi, o freni, o gazlaması gerçekten insanı sakin kullanmamaya teşvik ediyor. BMW'ler yasaklansın

Şimdi Hyundai Sonata aldım, aile babası tadında sakin sakin takılıyorum, hiç öyle gazlayasın ve aksiyona giresin gelmiyor.

Motorda da böyle arkadaşlar, yüksek hacimli racing makine ile yüksek hacimli enduro makineye aynı insanı koyuyorsun, iki başka tip insana dönüşüyorlar.

Yukarıda yazdıklarıma bakmayarak yine de böyle kullanan insanları kınıyoruz. Her ne kadar makinelere göre kullanım tarzımız değişse de yine de limitleri ve durmamız gereken yeri bilmeliyiz.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsviçreli bilim adamlarının yaptığı son araştırmalara göre Türkiye'deki beyaz BMW sahiplerinde ciddi kişilik bozukluklarına sahip olduğu tespit edilmiştir.Yine yapılan araştırmaya göre ortalama bir BMW kullanıcısının sinyal kolunun yerini bilmediği ve hayatında hiç kullanmadığı tespit edilmiştir.
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyaz bmw 3 serisi için haklısınız ;)

Hocam kaç model canavar?
    Üzerime almamak için çok direndim ama beceremedim.. Yani arabam Bmw 3 Serisi Sedefli beyaz, 2015 mode, Dürüst olmak gerekirse yazılan bütün mesajları okuyup kendime sordum acaba böyle mi yapıyorum diye? Hiç alakası yok.

Hele ki şu ifade ; " Türkiye'deki beyaz BMW sahiplerinde ciddi kişilik bozukluklarına sahip olduğu tespit edilmiştir " Bu bilimsel açıklamanın dayanağını ve kaynağını bekliyorum.

Çok saçma genellemeler; Arabamın beyaz olması tamamen benim kontrolüm dışında gelişen bir olay iken, sahibi olduğumda aldığım ünvan " ciddi kişilik bozukluğu " sebep ? eee Araban beyaz..

Böyle genelleme olabilir mi yahu, Saçmalıktan da öte.
    ilkeronat ve Furkan_venus bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerime almamak için çok direndim ama beceremedim.. Yani arabam Bmw 3 Serisi Sedefli beyaz, 2015 mode, Dürüst olmak gerekirse yazılan bütün mesajları okuyup kendime sordum acaba böyle mi yapıyorum diye? Hiç alakası yok.
    Mutlaka oyledir, de kendi kendimizi degerlendirmemiz cok dogru sonuclara ulastirmayabilir bizi. Ucuncu bir gozun nasil kullandigimizi gozlemleyip yorumlamasi sart.

Bana kalsa Superduke'u cok makul ve dikkatli kullaniyorum, ama trafikteki ucuncu sahisler ayni fikirde olmayabilir.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Mutlaka oyledir, de kendi kendimizi degerlendirmemiz cok dogru sonuclara ulastirmayabilir bizi. Ucuncu bir gozun nasil kullandigimizi gozlemleyip yorumlamasi sart.

Bana kalsa Superduke'u cok makul ve dikkatli kullaniyorum, ama trafikteki ucuncu sahisler ayni fikirde olmayabilir.
    Yahu evet, anlayabiliyorum da. Ama ben arabayı Bmw, ya da Porsche diye kullanan bi tip değilim bi kere, işe gidip geliyorum, son 1 aydır hiç yıkatmadım bile.. O derece umurumda yani, hayatım içerisinde aklımın ucuna gelmeyen bir ARAÇ benim için, Amaç değil ki..

Motosiklet genel olarak bizler için amaç halini almış durumda, dolayısı ile ego da ortaya çıkabilir, agresyon da çıkar, oda çıkar buda.. Bu söylemler " Kuryeciler ve paket serviscileri (işini düzgün yapanlara saygım sonsuz, sözüm meclisten dışarı) " baz alıp bütün Motorcular serseri gibi kullanıyor genellemesi gibi bir şeyden öte değil.. Bilimsel araştırmalara göre Türkiye'de şöyle böyle kişilik bozukluğuna sahipler gibi söylemleri dayanaksız ve cahilce buluyorum.

Neyse.
    ilkeronat bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı basto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BMW 3 geldi sonra, arkadaş adamlar asshole gibi kullanasın diye yapmışlar aleti. O virajları, o makas atma esnasındaki kontrol hissi, o freni, o gazlaması gerçekten insanı sakin kullanmamaya teşvik ediyor. BMW'ler yasaklansın
    Tesla'lar havasini aliyo onlarin burda...

Tesla sessizce ilerlemekte... Arkada bi BMW'nin motoru avazi ciktigi kadar bagirmasina ragmen yetismek bir yana, daha da geride kalmakta... iyi de yol tutuyolar. Piller tabanda. Motor zaten yok gibi bisey. Agirlik merkezi ve dagilimi ortadan motorlu super arabalardan hallice... Kirmizi isiktan kalkisa Ferrari ve Lambo'nun ust modelleri bile yetisemiyo...
    viper17 bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hele ki şu ifade ; " Türkiye'deki beyaz BMW sahiplerinde ciddi kişilik bozukluklarına sahip olduğu tespit edilmiştir " Bu bilimsel açıklamanın dayanağını ve kaynağını bekliyorum.

Çok saçma genellemeler; Arabamın beyaz olması tamamen benim kontrolüm dışında gelişen bir olay iken, sahibi olduğumda aldığım ünvan " ciddi kişilik bozukluğu " sebep ? eee Araban beyaz..

Böyle genelleme olabilir mi yahu, Saçmalıktan da öte.
    Tabii ki de genelleme mutlaka bir yerlerde düzgün süren kurallara saygılı bir beyaz BMW 3 sürücüsü vardır ama ben henüz denk gelemedim.O yüzden kişisel olarak üstünüze alınmayın.Çok ciddi söylüyorum şimdiye kadar rastladığım bütün beyaz 3 serileri ruh hastası gibi kullanıyordu.

-Araba ile 130-140 ile sollamaya çıkıyorum daha 500 metre mesafeden uzun kısa yaparak birisi geliyor.Hanıma diyorum bak beyaz 3 serisi geliyor.Nereden biliyorsun diyor.Zaten o gelene kadar ben sollamayı tamamlıyorum sağ şeride geçiyorum.Araba bir geçiyor Beyaz 3 serisi

-Sol şeridi tır kapatmış tırın arkasından sollama için bekliyorum.Zifiri karanlıkta yine bir dengesiz uzunları yakmış tampona yanaşmış.Evet yine beyaz 3 serisi.

-Motosiklet ile sollama yapmışım sağ şeride geçeceğim zırt diye sağımdan birisi geçiyor.Eski dostumuz beyaz 3 serisi.

-Şehir içinde hız limitlerinde gidiyorum daracık yolda okul bölgesinde beni sollayıp tabakhane yetişmeye çalışan bir arkadaş var.Hangi araç olduğunu sanırım söylemeye gerek yok.

-AVM otoparkına gidiyorum bütün park alanları dolu bir bakıyorum beyaz bir araba 2 arabalık yere park etmiş.Evet 3 serisi.

-Arkadan birisi makas ata ata geliyor neredeyse bana sürtüp geçiyor.Beyaz 3 serisi.

Dediğim gibi olayı kişisel algılamayın ama şu yukarıda yazdıklarımı ve çok daha fazlasını yaşadım.Artık beyaz 3 gördüm mü şehir içinde yolumu değiştiriyorum.Hele hele yere basılmış M paket beyaz 3 serisi gördüm mü....Beyaz 3 serisi ve Beyaz Mercedes CLA nın ülkemizdeki şansızlığı bunlar bir dönem yoğunlukla sonradan görme zenginler tarafından 0 km olarak alınmış olması.Siz 2.el aldığınız için renk sizin seçiminiz değil.Ama beyaz 3 serisinin adı çıkmış bi kere.Yoksa BMW 1 ve 3 serisi benim de son derece hoşuma giden araçlar.Tabii bir gün alacak olursam özellikle estoril mavisi ararım.
    SuleymanE ve siyanoz bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    bu memlekette , BMW suv aracında kemer takmayan bir bağyan " bu arabada ne gerek var kii " diyeli bir yıl oldu , bunlara fizik kanunları işlemiyor trafik kanunu ne ki

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii ki de genelleme mutlaka bir yerlerde düzgün süren kurallara saygılı bir beyaz BMW 3 sürücüsü vardır ama ben henüz denk gelemedim.O yüzden kişisel olarak üstünüze alınmayın.Çok ciddi söylüyorum şimdiye kadar rastladığım bütün beyaz 3 serileri ruh hastası gibi kullanıyordu.

-Araba ile 130-140 ile sollamaya çıkıyorum daha 500 metre mesafeden uzun kısa yaparak birisi geliyor.Hanıma diyorum bak beyaz 3 serisi geliyor.Nereden biliyorsun diyor.Zaten o gelene kadar ben sollamayı tamamlıyorum sağ şeride geçiyorum.Araba bir geçiyor Beyaz 3 serisi

-Sol şeridi tır kapatmış tırın arkasından sollama için bekliyorum.Zifiri karanlıkta yine bir dengesiz uzunları yakmış tampona yanaşmış.Evet yine beyaz 3 serisi.

-Motosiklet ile sollama yapmışım sağ şeride geçeceğim zırt diye sağımdan birisi geçiyor.Eski dostumuz beyaz 3 serisi.

-Şehir içinde hız limitlerinde gidiyorum daracık yolda okul bölgesinde beni sollayıp tabakhane yetişmeye çalışan bir arkadaş var.Hangi araç olduğunu sanırım söylemeye gerek yok.

-AVM otoparkına gidiyorum bütün park alanları dolu bir bakıyorum beyaz bir araba 2 arabalık yere park etmiş.Evet 3 serisi.

-Arkadan birisi makas ata ata geliyor neredeyse bana sürtüp geçiyor.Beyaz 3 serisi.

Dediğim gibi olayı kişisel algılamayın ama şu yukarıda yazdıklarımı ve çok daha fazlasını yaşadım.Artık beyaz 3 gördüm mü şehir içinde yolumu değiştiriyorum.Hele hele yere basılmış M paket beyaz 3 serisi gördüm mü....Beyaz 3 serisi ve Beyaz Mercedes CLA nın ülkemizdeki şansızlığı bunlar bir dönem yoğunlukla sonradan görme zenginler tarafından 0 km olarak alınmış olması.Siz 2.el aldığınız için renk sizin seçiminiz değil.Ama beyaz 3 serisinin adı çıkmış bi kere.Yoksa BMW 1 ve 3 serisi benim de son derece hoşuma giden araçlar.Tabii bir gün alacak olursam özellikle estoril mavisi ararım.
    Hocam o beyaz 3 serisi araçların plakasına baktınız mı? Aynı araba olmasın sakın? Sizi sürekli takip edip taciz etmeyi kendine vazife edinmiş bir sapığınız falan vardır belki?

Şaka bir yana Bursada camları filmli beyaz 3 serisi görünce yanında veya yakınında gitmemeye gayret ediyorum. Özellikle keskin dönüş varsa hayatta yanaşmıyorum çünkü yüzde 90ı arkayı kaydırarak (yanlayarak) dönüyor

Beyaz 3 serisine sahip arkadaşlar alınmasın lütfen, ama gerçekler bunlar. Belki siz dünya üzerinde az sayıda (çok nadir) bulunan o yavaş ve efendi bmw süren kesimdensiniz. Ama diğer bmw sürücülerini de kendiniz gibi görüp aklamaya çalışmayın lütfen. Nasıl ki forumda toplum eleştirisi yaparken birisi çıkıpta "halkımız okumuyor, çok cahiliz" dediğinde ben de çıkıp "olur mu öyle şey, ben yüksek lisans mezunu mühendisim, biz cahil değiliz!!" diye savunma yapmam toplumumuzun cahil olduğu gerçeğini değiştirmeyecekse, düzgün şekilde araç süren bmw veya doblo sürücüleri de diğer psikopatçasına süren çoğunluğun varlığını değiştirmeyecek.

Genellemeler her zaman yapılır, eğer o bahsedilen topluluğa ait olduğunuzu hissetmiyorsanız söylenenleri üzerinize alınmazsınız olur biter. Araba muhabbeti yüzünden canınızı sıkmayın, nihayetinde hepimiz motosiklete gönül vermiş insanlarız.
    Thracian bunu beğendi.

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Aklıma gelmişken... Otobanda da VW Transporter cinsi minibüslerden uzak durun. Emniyet şeridinden 170'le sağlanmışlığım vardır. Bunlar özellikle otobanlarda psikopata bağlıyor.

(İstisnalar vardır mutlaka ama gözlemlerim bunlar ve işime de yarıyor.)

Motosikleti
    SD 1290R
    Şaka bir yana BMW güzel araba yapıyo ama. Dayanıksız, sorunlu vs. ama araçların çoğunun kullanımı acaip zevkli. Cüssesine göre güzel viraj alıyordu denediğim modeller (3,5,Z4) hep.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün hedefimizde bmw kullanıcıları var, 'bmw'si varsa zengindir basın küfürü' tayfaya kolay gelsin

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı tugrulbora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BMW' nin anahtarı, i-phone ve Marlboro paketi üçlüsünü, gittikleri ortamlarda masaya koymaktan keyif alırlar.Tesbih de eklenebilir bu itemlere.
    Ezikliğin tanımı bu olsa gerek.
    Yazılanları yapanları hayatta hiçbir s.kime sap olamamış, aile kökeni olarak zengin, hiçbir yeteneği olmayan, vizyonsuz insanların yaptığı şeyler olarak görüyorum. galiba bu olay sadece Türk milletinde var. Millet olarak insanımızda özgüven eksikliği var

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün hedefimizde bmw kullanıcıları var, 'bmw'si varsa zengindir basın küfürü' tayfaya kolay gelsin
    Siz olayı yanlış anlamışsınız.Beyaz 3 serisi kullananlara parası oldukları için değil saygısızca ve düşüncesizce kullandıkları için millet söyleniyor.Daha önce de dediğim gibi bütün BMW sürücüleri böyle değil ama çoğunluğu bu şekilde sürüyor.O yüzden siz bu şekilde saygısızca sürmediğiniz sürece üstünüze alınmanıza gerek yok.Kendi cebimdeki nakit para ile alabileceğim arabaya sahip olanları neden kıskanıp küfür edeyim?Zengin olduğu için küfür etsek gider Porsche,Aston Martin,Ferrari kullananlara ederdik.Trafikte bir kaç kere rastladım bu araçlara.Mesela çevre yolunda bir Aston Martin DB9 e rastlamıştım.Adam sollarken dikkatimi dağıtmamak,rahatsızlık vermemek için arada neredeyse 2 araba boşluk bırakıp yavaş yavaş geçti yanımda.Beyaz BMW olsa önce gelir arkama yapışır,uzun kısa yapar sonra silme geçer ego tatmini yapardı.Çok pahalı ve hızlı araç kullananlar neden sakin kullanıyor?Çünkü adamda zaten para var arabası bir çok araçtan hızlı özellikle saçma sapana hareketlerle kendini kanıtlama ihtiyacı hissetmiyor.Olay arabada değil kullananda.Egosu arabanın fiyatından daha büyük olunca ortaya konunun başında bari bahsettiğimiz beyaz BMW 3 lü arkadaşlar çıkıyor.Daha öncede dediğim gibi trafikte makas ata ilerlemiyorsanız,zaten hız limitlerinin üstüne sollama yapan araca bir kilometre öteden son gaz uzun kısa yapa yapa yaklaşıp taciz etmiyorsanız,dönüşlerde sinyal kolunu kullanırsanız,karşınızdaki tehlikeye atacak hareketler yapmıyorsanız üstünüze alınmanıza gerek yok.Tabii bunlardan birini ve bir kaçı yapmayı alışkanlık haline getirdiyseniz sonuna kadar üstünüze alınabilirsiniz.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyazsa sıkıntı tabi ama melbourne kırmızı ve estoril mavililer için iyi insanlar diyorlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)