Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Innova 125 Projesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Tekrardan merhabalar;

Malumunuz Honda CBF 150 Cafe Racer Project kısa süre önce bitti. Boş durmak olmaz diyerekten daha o proje bitmeden yeni proje için araştırmalara başlamış ve 2006 model Honda innova (ANF) 125 modelini sahibinden çekme belgeli olarak alıp dükkana koymuş, beklemeye almıştım. Kısa süre önce üzerinde yavaştan da olsa çalışmaya başladım. Aşağıda ilgili videoyu ve video altındaki metni görebilirsiniz. İzleyen ve ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Bu yeni projede çalıntı buluntu bir innova 125'i gerçek sahibinden çekme belgeli olarak aldıktan sonra durumunu kabaca inceleyip çalışmayan motosikleti çalıştırıyor ve bakım/onarımına başlıyorum. Çalışmama sorunu buji + marş düğmesi + akü + kontak anahtarı + karbüratör ayar sorunu idi. Videoda belirtmeyi unutmuşum. Çalıştırmak için bujiyi değiştirip kontak anahtarı ve marş düğmesini by-pass edip karbüratör ayarı yapmam gerekti. Artık soğuk motor tek marşta kolaylıkla çalışmakta. Motosikleti yıkadıktan sonra oksitli ve paslı kısımları kabaca temizleyip sonrasında şase ve depoyu mat siyah sprey ile boyadım. Proje "motosiklet yenileme" şeklinde devam edecek gibi görünüyor. İyi seyirler.
    logaritma bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Proje hızla ilerliyor. Bu bölümde innovayı iyiden iyiye toplamaya başlıyorum. Grenajların tamiri ve boya hazırlıkları yapılıyor ve tubeless lastikler takılıyor. İyi seyirler.

logaritma bunu beğendi.

afat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125-->MT-25
    Elinize sağlık ilk çalışmanızda çok güzel olmuş izlerken keşke benimde yerim olsa kendi çabımda yapabilsem birşeyler dedim içimden.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Çok iyi, eline sağlık. Böyle projelerin artması dileğiyle.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı afat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık ilk çalışmanızda çok güzel olmuş izlerken keşke benimde yerim olsa kendi çabımda yapabilsem birşeyler dedim içimden.
    Çok teşekkür ederim. CBF Cafe Racer Project gerçekten de benim için çok zahmetli ve zaman alan bir proje oldu, bitmesi bir seneden fazla sürdü ve gerçek masrafı şu andaki emsalinin yenisinden daha fazla tuttu.

Umarım ki siz de bu tip çalışmalar için bir yer imkanına tez zamanda kavuşursunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi, eline sağlık. Böyle projelerin artması dileğiyle.
    Teşekkür ederim, bir önceki projenin ardından bu oldukça basit ve kolay geldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:38 ----------

Bu bölümde kırık ve hatta kayıp parçası olan grenajın çok basit, hızlı ve kolay onarım şeklini gösteriyorum. Devir ekonomi devri, mümkün olduğunca az masraf ile motosikleti tekrar toparlamaya çalışıyorum. Orjinal grenaj seti +4000TL gibi bir rakkam çıktığı için mantıklı bir seçim. Yan sanayisi dahi +1000TL olan grenaj setini onarmak en doğru seçenekti. Bu bölümde tamamen kırılıp parçalanan bir grenaj parçasının koli bantı, japon yapıştırıcı ve karbonat ile nasıl tamir edildiğini göreceksiniz. İyi seyirler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

Honda Innova125 #4 [Son Hali ve Bagaj Demiri]

Bu bölümde yenileme/tamir projesi bitiyor ve motosiklet son halini alıyor. Bitirdikten sonra, bir önceki projem olan Honda CBF Cafe Racer' dan kalma eski bagaj demirini modifiye ederek ınnova 125' de kullanılacak duruma getiriyor ve arka bagajı da monte ederek son dokunuş ile çalışmayı tamamlıyorum. İyi seyirler ve izleyen herkese teşekkürler.

pea, logaritma ve exlem bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler