Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çinli cross tercihi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Allah 'ın selamı üzerinize olsun forum ahalisi..

Bir süredir gezmekten foruma girecek vakit bulamıyordum Angara' ya kış gelince yaza hazırlık yapalım 2. motor olarak bi crosslanalım dedim.

Mondial xtreme max200
    Mondial xtreme max150
    Yuki izci
    Küba black cat
    Rks rk200r

Bunlardan şimdilik aklıma yatan mondial xtreme max200, ama 150 si daha çok piyasada 150de olabilir..

Aslında amacım wr250r almaktı, sırf bu yüzden motosikletimi de sattım ama 80km kadar yol yaptıktan sonra vaz geçtim. Hazır motosikleti de satmışken gidip fazer8 aldım 😊
    Şimdi bi eküri lazım motosikletime köyde dağda bayırda gezmeye.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    D şıkkı hiçbiri.
    Honda XL 200 bakardım ben olsam.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Listende yok ama,

2011-2012 wr125 kovala.

olmadı,

Lifan gy200 0km

Lifan explore 200 m al.net.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Listende yok ama,

2011-2012 wr125 kovala.

olmadı,

Lifan gy200 0km
    Şu 125 WR'ler benim de ilgimi çekiyor.X versiyonunu almayı planlıyorum ama bi tura çıkmak istersem yolda beni ne kadar kanser eder onu merak ediyorum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    burda cross cu bir arkadaş var extreme vardı canını aldım banamısın demiyor diyordu görürse yazar.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Ben de vardı lifan x-plore 200 m modeli. Aralarında en iyisi diye bilinir gerçekten çok sorunsuz motosikletti şu videoda motor hakkında az bişeyler anlatmaya çalıştım umarım yardımcı olur ;

freelancer bunu beğendi.
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu 125 WR'ler benim de ilgimi çekiyor.X versiyonunu almayı planlıyorum ama bi tura çıkmak istersem yolda beni ne kadar kanser eder onu merak ediyorum.
    Hemen soyliyim blok mt 125 ile ayni 110 sabit yorulmadan gidebiliyor ama biraz benzin sever amortisorler ters olanda konfor amaçlanmamis ama iyi yol tutar sele D A Ş
    RoofRoof bunu beğendi.

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    çinli cross dedin mi apachi derim,17 ve 27 beygirlik iki versiyonu var,27 beygirlik iyidir hoştur,bu amacınıza hizmet edecek en iyi çinlidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html
    bu konuyu bi inceleyin faydalı olabilir sizin için

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı ftkrblt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çinli cross dedin mi apachi derim,17 ve 27 beygirlik iki versiyonu var,27 beygirlik iyidir hoştur,bu amacınıza hizmet edecek en iyi çinlidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html
    bu konuyu bi inceleyin faydalı olabilir sizin için
    Not: bu araclara plaka takilamiyor.
    Guzel makinalar ama.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    ..........

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Not: bu araclara plaka takilamiyor.
    Guzel makinalar ama.
    dur bakalım 1 tane var satılık az daha kış gelsin bi teklif patlatacağım nasip...

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    resimag.com/p1/2717053fbf.png

Linke çevrilmedi iyimi. Yeni ilan vermiş vatandaş değerlendirmeni tavsiye ederim.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    valla şöyle bir tavsiyem olabilir benim.bu modellerin yurtdışındaki adlarını öğrenin bulabilirseniz asıl çindeki isimlerini fabrikaları öğrenin.sağlam şirketlerse o modelleri tercih etmekte fayda var.çinde bir kaç tane fabrika çoğu motosiklet şirketinden daha fazla motor satıyor,dolayısıyla daha sorunsuz olacaktır.ayrıca bir ara ben de düşünmüştüm çinli cross motoru işini,mondial videolarında yüksek cc olanında bile titreşimden vidaların düşme derecesine geldiğinden bahsediliyordu,aklınızda bulunsun.

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Açılın kıros mağduru benim. Cross alacağım diye motoru sattım, hala bir şey alamadım :D

Boy-kilo önemli bildiğiniz ya da tahmin ettiğiniz üzere. Black Cat biraz minik bunların arasında, 177 küsur cm ve altı boya daha iyi gider diyebilirim herhalde.

Bunun dışında Çinli krosta yedek parça bulunabilirliği çok önemli, motoru zorlamaya başladığınızda ya da düşüp kalktığınızda fellik fellik parça arıyor olacaksınız. Parça fiyatları da önemli bir etken. Atıyorum her düşüşte kırılabilecek çamurluk, kuyruk, yan karenaj veya elcik koruması gibi parçalar yüzlerce liraysa gidip Japon almak daha mantıklı, nasılsa aynı para; hem daha az kırılır.

X-treme Max serisi üzerine yemin edebilecek forumdaşlarımız var bildiğiniz üzere, ki bu adamların bu motorlar konusunda oldukça tecrübeli olduğu gerçeğini de gözardı etmemek lazım, dolayısıyla bu seri düşünülebilir. Sıfır alınacaksa aradaki fiyat farkına değmez, 200cc alın. Bunun dışında biraz şehiriçi motoru, sele filan kocaman hep, bir de niye yapmışlarsa selenin sürücü kısmı çukur.

X-plore 200M (LF200GY-2) fena bir motora benzemiyor lakin birini deneme şansım oldu, kütük gibiydi alet. Hani kros sertliği değil, amortisörler bile gıcırdıyordu çalışırken. Beni biraz hayal kırıklığına uğrattı, bu motoru istiyordum da. Umarım sadece bana öyle denk gelmiştir.

Bir adet İzci de deneme şansım olmuştu, o fena değildi. Malzeme kalitesi biraz daha iyiydi, lakin onun da yedek parçacısı biraz sıkıntılı; Regnum getiriyordu yanlış hatırlamıyorsam, birçok şey bulunmasına rağmen mesela gaz telini bulamıyordunuz. Bu da biraz kütük bir araç ama boyu uzun, bana fena gelmemişti.

Son olarak da, madem WR250R dediniz, ben de size 125R'ı tavsiye edeyim. Gözüme kestirdiğim motor buydu ama ekonomi çökünce alamadık :D Birinin üstüne binme şansım olmadı ancak uzun boylu bir motor, sıvı soğutma, 6 vites vb. avantajlarını biliyorsunuzdur zaten. Ha, motoru kırıp dökmeye alıyorsanız pahalı kaçabilir.

Durumlar böyle hacılar. N'eyleyim ben şimdi, ben de kararsızım motor almak konusunda. Bir yanım "lan ekonomi iyice çökmeden al bir şeyler" derken bir diğer yanım "nasılsa bu paralara satamayınca kışın ortasına doğru fiyat düşecekler, bu aletlere hak etmediği paraları vermene gerek yok" diyor. Bilemiyorum Altan, bilemiyorum. Siz ne diyorsunuz ahali?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:35 ----------

Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de vardı lifan x-plore 200 m modeli. Aralarında en iyisi diye bilinir gerçekten çok sorunsuz motosikletti şu videoda motor hakkında az bişeyler anlatmaya çalıştım umarım yardımcı olur ;

https://www.youtube.com/watch?v=02_9vfYa5n4
    Bu video sizin miydi, vakt-ü zamanında izlemiştim 200M bakarken, güzel olmuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    D şıkkı hiçbiri.
    Honda XL 200 bakardım ben olsam.
    XL200 konusunda da, uzunca bir süre bakmış biri olarak cesaret edememiştim almaya. Birkaç arkadaş bana yedek parçalarını bulabildiklerini söyleseler de cesaret edememiştim; küçük şehirde olmamın da etkisi var tabii, ha deyince bilmem ne çarşısına gidip dükkan dükkan gezemem. Ama XL200 hala güzel bir motosiklet, meraklısı varsa gayet alınabilir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    cross motor olayında bu işi nirvanası skyteam dir ama gelmiyor artık.. eskiden espri yapardık skyteam alan havadan inmiyor aşağı diye..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Herkese teşekkürler arkadaşlar, tercihim japondan yana oldu.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...53189471/detay

Kısmetse Perşembe günü satışı alıyorum. En büyük dezavantajı Karenajları çok pahalı ve bulunmuyor motosikletin sanırım. Ben tatsumo endurocusu olacağım için çok takılmadım bu konuya 😊

90-100 stabil gitsin, soft arazide üzmesin kafi, böylede dolusunu bulmuşken iyi bi indirimle anlaştık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)