Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kask kararsızlığı - Hangi kaskı alırdınız ve neden?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, bütçem 2000 tl. Piyasa incelemesi yaptığımda fiyat performansa göre aşağıdaki kasklar arasında kararsız kaldım. Sizce hangi kaskı neden almalıyım? 1.30 kg ile 1.50 kg arasında hissedilir derece de fark olur mu? 700 tl fiyat farkı vermeye değer mi? Snell sertifikası olmak şartı ile önerdiğiniz 2000tl civarı başka kask var mıdır? Sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim.

Scorpion Exo 710 Air
    HJC RPHA 10 PLUS
    HJC FG17

https://motorisk.net/karsilastir/sonuc/4QwTNVvfw0/

Üç kaskı karşılaştırdığımda bana en mantıklı gelen Scorpion Exo ancak FG17 fiyat ve tasarımı ile dikkatimi çekerken 200 gr ağırlığı düşünürüyor. RPHA 10 plus'ın da istediğim desenlisi olan 2500 tl. Çok kararsızım :/ Siz olsanız hangisini, neden alırdınız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    afat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125-->MT-25
    scorpion kaliteye neden denmez

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Merhaba, Snell sertifikalı Kabuto markayı tavsiye edebilirim. Benim kendi kullandığım markada Kabuto. FF5V veya Aeroblade 3 modelini önerebilirim sürüş tarzınıza göre.

Kaskın ağırlığını kafanızda çok uzun süreli seyahatlerde farkedersiniz. Ancak Snell sertifikası olupta 1450-1500 gram altı kask bulamazsınız, Snell malzeme tokluğuna önem veriyor. Arai, Shoei vs gibi Snell sertifikalı kasklara bakarsanız hep ağırlıklar 1500 ve üzeridir.
    oialdemir, Kural [ Z ], levend84 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Alıntı mrcbrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bütçem 2000 tl. Piyasa incelemesi yaptığımda fiyat performansa göre aşağıdaki kasklar arasında kararsız kaldım. Sizce hangi kaskı neden almalıyım? 1.30 kg ile 1.50 kg arasında hissedilir derece de fark olur mu? 700 tl fiyat farkı vermeye değer mi? Snell sertifikası olmak şartı ile önerdiğiniz 2000tl civarı başka kask var mıdır? Sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim.

Scorpion Exo 710 Air
    HJC RPHA 10 PLUS
    HJC FG17

https://motorisk.net/karsilastir/sonuc/4QwTNVvfw0/

Üç kaskı karşılaştırdığımda bana en mantıklı gelen Scorpion Exo ancak FG17 fiyat ve tasarımı ile dikkatimi çekerken 200 gr ağırlığı düşünürüyor. RPHA 10 plus'ın da istediğim desenlisi olan 2500 tl. Çok kararsızım :/ Siz olsanız hangisini, neden alırdınız?
    Ben olsam HJC RPHA 10 PLUS tercih ederdim

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    shoei qwest al hacı başarılı kasktır

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Daha öncede belirttim..

Kabuto kasklar ciddi anlamda yeterli

Önümuzdeki ay hesapli denk getirirsem(1.600-1800 arasi)5V works alacağım

Kamui stinger modelinde ciddi indirim var,800tl
    Green Arrow bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Her kaskı bilmemize imkan yok ama siz araştırmışsınız anladığım kadarıyla.Şunun artısı eksisi şu diye bulduğunuz farklılıkları yazarsanız şu önemli, şu önemsiz diye geribildirim daha verimli olur aslında.

army - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    HJC menşei USA dır. Ben olsam HJC yi tercih ederdim, renk olark ta plus olanını.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

HJC menşei USA dır. Ben olsam HJC yi tercih ederdim, renk olark ta plus olanını.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben qwest kullanıyorum 2 senedir fiberglass snell+dot sertifika rüzgar 150kmh den sonra başlıyor vs vs vs

Gürkan05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW 250 INAZUMA
    Fg17’ nin snell sertifikası var bilginize.
    oialdemir bunu beğendi.

ozomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200-Daelim Daystar250-Dominar
    Shoei qwest kullanıyorum ağırlık konusunda gerçekten iyi , öncesinde mt blade kullanıyordum ve bahsettiğiniz 300gr ağırlık gerçekten kendini belli ediyor. Ayrıca shoei yi taktığınız anda bile içerisindeki konfor u hissedebilirsiniz(benim öyle olmuştu tabi mt den sonra) Kullandığınız motosiklet de kask seçimi konusunda önemli bir ayrıntıdır onu da belirtirseniz daha iyi olabilir.

Motosikleti
    xv250
    1.nin tipi daha güzel

Forumdan Uzaklaştırıldı
    3 ünün arasından fg17 yi terchi ederdim. Güçlendirilmiş polikarbon malzeme ve snell sertifikası var !

hjc ne ya kabuko ne ya? o paralara alınacak tek bir kask var. shoei qwest. sharp dot snell ece ne ararsan her sertifika var. konforlu yalıtımı çok iyi. fiberglass malzeme. ben olsam başka hiçbirine dönüp bakmam bile. parana yazık.

Motosikleti
    MT-07
    Yalnız o küçümsediğin kasklarda çok iyi kasklar. Sadece Türkiye'de yeterince reklam çalışması yapıp halka yönelmediler. Kabuto'ların kasklarıda efsanedir...

Shoei Qwest'i bende kullandım lakin Kabuto'ya da kalkıp laf söylemek biraz şey gibi oluyor hani...

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız o küçümsediğin kasklarda çok iyi kasklar. Sadece Türkiye'de yeterince reklam çalışması yapıp halka yönelmediler. Kabuto'ların kasklarıda efsanedir...

Shoei Qwest'i bende kullandım lakin Kabuto'ya da kalkıp laf söylemek biraz şey gibi oluyor hani...
    ben tecrübelerimi söyledim hocam. senin kazanda qwest işini layıkı ile yaptı mı? yaptı.

Motosikleti
    Artık Yok...
    HJC RPHA10 Plus hjc nin en üst seri kasklarından biridir ses yalıtımı çok başırılıdır scorpion bilmiyorum diğer hjc modelide rpha nın altında kalır alt modelidir yani..

Eğer bunlar arasında kaldıysan scorpion bilmiyorum ama rpha zaten çok eski bir modeldir yeni değil sanırım yeniden plus diye yeni versiyonunu çıkarmışlar güzel kaskdır ..

bu arada konu dışı ama kabutonun lafı geçmiş kabuto da çok iyi kaskdır.. alırmıyım almam o ayrı ama türkiyede bilinmiyor diye böyle 4 marka dışında bütün markaları yaramaz demekde yanlış.. çok iyi markalar var ama piarı iyi yapılmamış türkiye distirübitörü olmamış bazen firmalar bir çekmiş bir çekmemiş ..

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı coderadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben tecrübelerimi söyledim hocam. senin kazanda qwest işini layıkı ile yaptı mı? yaptı.
    Tmm benim kazamda işini layıkı ile yaptı ama Kabuto ile HJC'de iyi kasklar. Shoei olmasam direk suratım dağılırdı demekte yanlış onlur die düşünüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    listendeki en iyi kask açık ara rhpa 10.ama üretimi bitti artık rpha 11 üretiliyor o yüzden alıcaksan üretim tarihine bakmanı tavsiye ederim.öbür kasklar onun dengi değil o yüzden kıyaslamak saçma olur.

Motosikleti
    Artık Yok...
    ece ve dot standartı varsa yanında garnitür snell yada sharp testleride varsa her tür kask alınır hepside korur iş görür..

geri kalan aradaki fiyat farkı marka brand name denilen markanın yıllanmış tecrübesinden doğan bir parasal fark , konfor farkı, ek bazı teknolojilik pratik farklar ve kaskın içindeki bizde köpük deniyor avrupalılar macun diyor ve darbe anında kafayı esas koruyan madde o madde ..

o madde de 3 kalite var . tersden gidersek üçüncü kalite olanı en adi kasklarda kullanılıyor.. ikinci kalite olanı orta sınıf markalar kullanıyor işini güzel görüyor birinci kalite kadar ama birinci sınıfa göre ömrü daha kısa birinci sınıfın ömrü 8-9 yılsa bunun 4-5 sene..

birinci sınıf ise pahalı bir madde dünyada o macunu yada köpüğü diyelim yapan sanırım bir fabrika varmış ve yapımıda çok zormuş onuda en kaliteli kask firmaları kullanıyor..

Fiyat farkları bunlardan doğuyor başka bir şey değil..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    listendeki en iyi kask açık ara rhpa 10.ama üretimi bitti artık rpha 11 üretiliyor o yüzden alıcaksan üretim tarihine bakmanı tavsiye ederim.öbür kasklar onun dengi değil o yüzden kıyaslamak saçma olur.
    Bende üretimden kalktı diye biliyordum arkadaş yazınca dedim herhalde plus adı altında yeni bir modelini çıkarmışlar.. yoksa çok eski bir model yanlışım olmasın ben 2006 dan falan bilirim...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)