Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İlk motor sıkıntısı tecrübesizliği

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese iyi akşamlar uzun zamandır istediğim motoru sonunda buldum bajaj ns150 allah'ın izniyle borçsuz önümüzdeki hafta alıyorum arkadaşımda beğendiği için oda alacak kask konusunda bir türlü anlaşamadık ben ls2 ff396 hadi bira daha paraya kıyıp marushin 777 almak istiyorum fakat arkadaşım shoi nolan shrak gibi fahiş ffiyatlı kaskların onu daha çok koruyacağından yana diğer ekipmanlar omuzda ortak paydadayız ama kaskta anlaşamıyoruz benim yanlış düşünüyorum değerli yorumlarınızı bekliylorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    FF396 güzel kasktır ben kullanıyorum. Shoei bütçe meselesi tabiki. LS2 FF396 dan 3 kat pahalı kask bir çok modeli. Yani çok yorum yapılacak bir konu değil. İkiniz de aynı ekipmanı alacaksınız diye bir şey yok. Bunun disk kilidi var, trafik sigortası var. Bunları da hesaba katın.

Dxsec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Alıntı Heinsing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar uzun zamandır istediğim motoru sonunda buldum bajaj ns150 allah'ın izniyle borçsuz önümüzdeki hafta alıyorum arkadaşımda beğendiği için oda alacak kask konusunda bir türlü anlaşamadık ben ls2 ff396 hadi bira daha paraya kıyıp marushin 777 almak istiyorum fakat arkadaşım shoi nolan shrak gibi fahiş ffiyatlı kaskların onu daha çok koruyacağından yana diğer ekipmanlar omuzda ortak paydadayız ama kaskta anlaşamıyoruz benim yanlış düşünüyorum değerli yorumlarınızı bekliylorum
    https://www.youtube.com/watch?v=W0hfP6-y2yE Bu videoyu izle vaktin yoksa ileri sarıp LS 2 ye bir test yapıyor onu izle.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    https://sharp.dft.gov.uk

Kask alırken Sharp testine bakmanızda fayda var.

Motosikleti
    MT-07
    Pazartesi çok güzel bir kaza geçirdim. Shoei Qwest vardı kafamda ve kafamı korudu. Benim kazanın 1/4'ünü geçiren arkadaşın kafasında LS2 FF352 vardı ve kask, karpuz gibi yarıldı. Kaskı kafanı korumak için alıyorsun, aksesuar olarak almıyorsun.

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazartesi çok güzel bir kaza geçirdim. Shoei Qwest vardı kafamda ve kafamı korudu. Benim kazanın 1/4'ünü geçiren arkadaşın kafasında LS2 FF352 vardı ve kask, karpuz gibi yarıldı. Kaskı kafanı korumak için alıyorsun, aksesuar olarak almıyorsun.
    Geçmiş olsun noldu hocam?

Motosikleti
    MT-07
    Ayrıntılar çok karışıkta kazanın özü, araç tam önüme kırdı. Motor ile çarpmak zorunda kaldım. Motordan fırlayıp 5-10metre uçtum. Sonuç olarak o kask hayatımı kurtardı ve saygının en büyüğünü haketti. Burnum bile kanamadı. Bu benim için yeterli bir gerekçe.

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    bende marushin var ve çok memnunum. aşırı hafif ve rüzgarı az veriyor içeriye. ama araştırmakta fayda var

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayrıntılar çok karışıkta kazanın özü, araç tam önüme kırdı. Motor ile çarpmak zorunda kaldım. Motordan fırlayıp 5-10metre uçtum. Sonuç olarak o kask hayatımı kurtardı ve saygının en büyüğünü haketti. Burnum bile kanamadı. Bu benim için yeterli bir gerekçe.
    geçmiş olsun kanka.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kanka.
    Eyw. Çok saolasın. Kimseler benim gibi uçmasın, uçarkende normal insin die herşey

Motorda çift kanal abs de vardı ama onu o lamere saklıyorum

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Dün OktayMotor'da tam önden kaza yapmış bir dominar gördüm. Sizin dominar vardı yanlış hatırlamıyorsam, yoksa sizin motoru mu gördüm?

Motosikleti
    honda cb500f
    Sharp helmet testine bak. Bende tam kapali kask almistim bi ara icinde bunaliyisin bence cene acilir al ls2 ff370 var bende onerrim
    . Trafige girdin mi aciysn kaski nefesleniysn

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Onur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sharp helmet testine bak. Bende tam kapali kask almistim bi ara icinde bunaliyisin bence cene acilir al ls2 ff370 var bende onerrim
    Sen kendin nefeslen, diğerlerinin hayatını riske sokacak öneriler sunma.
    peyloride, coderadam, kulspruta ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ya abi anlamadığım birşey var. bu kask dediğin nane zaten bir kere işine yarayacak. onda da tek şansın var. niye diretirsiniz ki?

Ls ne abi? Şimdi dallamanın biri çıkıp diyecek ki herkes senin gibi zengin olmayabilir. Hiç alakası yok. Canını koruyacak birşey bu ya ötesi mi var? 500-600 liralık bidondan yapılmış birşeye vücudunun en önemli organını, kafanı nasıl emanet edebilirsin? Durumun yoksa da sabret biriktir kredi çek borç al taksitle al ama gözünü seveyim düzgününü al ya.

Kask işte Ls2 de Shoei de Arai de aynı değil mi kafa yapısı çok yanlış. Biri 300 500 lira biri 3000 lira ise az buçuk kafası çalışan adam demek ki var bir hikmeti diye düşünebilir. Zaten bunu düşünemeyen de bi zahmet motosiklet sürmesin..

Ayrıca kask alırken Sharp testlerine sadık kalmayın. Daha önemli olan DOT ve SNELL sertifikalarını da pas geçmeyin. Özetle ekipmanda vereceğiniz para sizin hayatta kalma biletiniz.

Günde bi paket sigara içen bir adam ayda 400 lira civarı sigaraya veriyor. Yahu kanser olmaya o kadar para veriyorsun da kaska vereceğin 2.5-3 bin lira mı çok geliyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

Alıntı Onur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düştüğünde asfaltı yalaman da daha kolay olur tabi. ferah ferah yalarsın
    pintus, Angrypower ve SRDR KTM 390 bunu beğendiler.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Şahsen LS2'nin üst modelleri ile Shoei arasında koruma olarak çok fark olacağını düşünmüyorum. LS2 Shoei'den farklı olarak daha ucuz seçenekler de sunduğundan, "LS2 ucuz, dandik bir marka" izlenimi oluşturuyor kimi insanlarda.

Markadan ziyade modele bak kask seçerken. Markada iş bitseydi MotoGP'de LS2 kask taktırmazlardı.

Çene açılır kask alma gafletine de düşme sakın.

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen LS2'nin üst modelleri ile Shoei arasında koruma olarak çok fark olacağını düşünmüyorum. LS2 Shoei'den farklı olarak daha ucuz seçenekler de sunduğundan, "LS2 ucuz, dandik bir marka" izlenimi oluşturuyor kimi insanlarda.

Markadan ziyade modele bak kask seçerken. Markada iş bitseydi MotoGP'de LS2 kask taktırmazlardı.

Çene açılır kask alma gafletine de düşme sakın.
    motogp de takılan kaskların bizim motosiklet mağazalarında satılan kasklarla aynı olduğunu düşünüyorsan sen bu işi bırak. ayrıca istediği kadar iyi kask üretsin Ls2 yi motorun üzerine süs niyetine bile koymam.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Alıntı coderadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motogp de takılan kaskların bizim motosiklet mağazalarında satılan kasklarla aynı olduğunu düşünüyorsan sen bu işi bırak. ayrıca istediği kadar iyi kask üretsin Ls2 yi motorun üzerine süs niyetine bile koymam.
    kendi düşüncen koyan koyuyor, çok sağlam ls2ler de var, düz mantık seninki, o zaman cbr 125 almayım gitmiyor, o zaman 1000 rr da gitmez sonuçta honda. Senin mantık tamamen bu yani

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Marka fanatikligi yapmaya gelmedim şu cumleyi soyliyeyim gideyim.
    Kaliteli ve kalitesiz kasklar var biraz arastirma ile bunu ogrenmeniz cok kolaydir saygilar

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı coderadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben aynı kask nerde demişim? markadan bahsediyorum.

gözünüzle okuyun yahu!

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bütçen var ise FF323'e bak derim. Fiyatının çok üstünde bir kask. Konfor ve materyal olarak.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler