Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2. Egsoz cezası

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrım yapıyor gibi duruyorsunuz. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün ne dediğini umursamıyor, ekipteki polisin ne dediğini umursuyorsunuz. Ve bütün kolluk kuvvetlerinde hiyerarşi vardır. Hatta devlet kurumlarında da vardır. Bir şeyin yanlış olduğunu düşünüyorsanız üst makama sorarsınız, dikkat edin, şikayet edersiniz demiyorum. Üst makamın dediği geçerli sayılır. Devlet işleyişi budur.

Ehliyetimi yenilerken sınıfım eksik yazılmıştı, emniyetteki memur sistem ne diyorsa odur demişti. Emniyet Genel Müdürlüğü'ne konuyu sorduğumda sistemde yanlış gözüktüğünü, ama öyle olmaması gerektiğini, müdürlüğe gidip düzelttirebileceğimi söylediler. Yazıyı aldım ve düzelttirdim. Şimdi sizin mantığınızla eksik bilen memurun dediğini doğru kabul edip hak kaybına uğrayacaktım. Memuru şikayet ettim mi peki? Hayır. Eksik bilebilir, yanlış bilebilir. Polis memurları bizim için çalışıyor da Allah değiller, peygamber değiller, onlar da herşeyi tam bilemeyebilir. Bunun memuru karalamakla ilgisi yok.
    benim seninle muhabbetim burada bitmiştir. bu saatten sonra ağzınla kuş tutsan dönüp yüzüne bakmam vesselam. Şayet belli ki aynı kalibrede aynı kafa yapısında değiliz. Yolun açık olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Çok ihtiyacım vardı, lütfen beni kaale almamazlık etmeyiniz, mahvoldum ben, bittim

Gitmeden şu soruya cevap verseydiniz keşke. Yukarıda yazdım ama görmediniz herhalde. Ekipteki polis ne derse doğrudur, peki. Başlığı açan arkadaşa gürültüden ceza yazmış. Ama siz dediniz ki polis gürültüden ceza yazmaz. Nasıl oluyor?
    ufoz bunu beğendi.

Çok ihtiyacım vardı, lütfen beni kaale almamazlık etmeyiniz, mahvoldum ben, bittim

Gitmeden şu soruya cevap verseydiniz keşke. Yukarıda yazdım ama görmediniz herhalde. Ekipteki polis ne derse doğrudur, peki. Başlığı açan arkadaşa gürültüden ceza yazmış. Ama siz dediniz ki polis gürültüden ceza yazmaz. Nasıl oluyor?
    Hala çırpınıyorsun benimle konuşmak için be kardeşim..

Motosikleti
    speederbike
    Soruya tek kelime cevap yok, ama bana var, puhahahaha.
    Bu da benim için yeterli cevap oldu. Hadi Allah'a emanet olunuz.

Soruya tek kelime cevap yok, ama bana var, puhahahaha.
    Bu da benim için yeterli cevap oldu. Hadi Allah'a emanet olunuz.
    Devam et arkadaşım hadi bekleme yapma.

Motosikleti
    speederbike
    Kalın sağlıcakla :D

Source53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Honda Forza
    Egsoz'dan ceza alındığında bir hafta sonra trafikten men olmuyormuydu? Ben arabayla yakalanmıştım bir hafta süre vermişlerdi söktürmem için

Neden ceza yemişim diye soruyorsan 1. kasada para yok 2. polis ceza kotasını doldurmak zorunda. Başka da bir şeye gerek yok bu ara ceza yemek için.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı kilicli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden ceza yemişim diye soruyorsan 1. kasada para yok 2. polis ceza kotasını doldurmak zorunda. Başka da bir şeye gerek yok bu ara ceza yemek için.
    trafik cezalık bir durum yok memlekette diyorsun yani

Alıntı kilicli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yani biz suç işlemiyoruz devletimiz kasada para yok diye havadan sudan bize ceza yazıyor öyle mi? hadi oradan! bırakın bu kafaları. muhalif olacağız diye düştüğünüz şu komik durumlara bak..

DisturbedXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25, Yamaha R6
    Alıntı coderadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah sana hidayet versin kardeşim. Hala laf yetiştirme derdindesin. Ben polisimin dediğine inanırım. Allah onları ve devletimizi başımızdan eksik etmesin. Bana buraya binlerce döküman da koysan yok. Dediğim gibi hükümetimize devletimize karşı boynumuz kıldan ince. Onlar ne derse odur. Ceza yazılıyorsa da emin ol benim de senin de iyiliğin için. Allah kolluk kuvvetlerimize ve devletimize hükümetimize zeval vermesin. Amin.
    Hocam kusura bakmayında bizde Polisimizin, Askerimizin, Devletimizin kılına zarar gelsin istemeyiz ve sonsuz borcumuz var bu konunun bu forum sitesi dahil hiçbir yerde tartışılmasına gerek bile yok ama sizde illa konuyu siyasete çekip, hükümeti vs. savunucam diye "hata yapsalarda dedikleri olur" mantığındasınız lütfen biraz insaflı olun, insanları eleştirmek onlardan nefret ediyormuş gibi algılanmamalı.

Bakın size en basitinden örnek vereyim kendine CG'ci diye hitap edilen o tayfanın %95'inde muayene, ehliyet, vergi ödeme alışkanlığı yoktur üstüne insanların canına ve kendi canlarına kastederek şuursuzca motorsiklerlerini kullanırlar ve benim ceza yediğim sokak ne yazık ki şimdi şu saatte bile gitseniz bu tarz insanlarla kaynıyor. Peki soruyorum ben bir insanın hayatına kastetmeden normal bir şekilde sürüş yaptığım sırada ceza yiyorum olay men edilmeye kadar gidebiliyorken o polis o sırada önünden neden geçip giden bu insanlara birşey yapmadıda direkt "kasıtlı" olarak bana ceza yazdı? Şimdi bu trafik memurunun görevini doğru yaptığına siz inanabiliyormusunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafik cezalık bir durum yok memlekette diyorsun yani
    Şahsen ülkemizde her saniye trafik cezası içeren olaylar oluyor, buna inanıyorum ancak cezai işlemlerin uygulanma şekli malesef genellikle insiyatiflerine göre olmakta memurlarımızın. Bakın hepsi öyledir demiyorum yanlış anlaşılıp lütfen tartışmaya gitmesin olay ama çoğu zaman şu yaşıma kadar gördüğüm duyduğum olaylar nedense çoğu zaman bu şekilde oluyor.
    ufoz ve twisten bunu beğendiler.

Alıntı DisturbedXL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kusura bakmayında bizde Polisimizin, Askerimizin, Devletimizin kılına zarar gelsin istemeyiz ve sonsuz borcumuz var bu konunun bu forum sitesi dahil hiçbir yerde tartışılmasına gerek bile yok ama sizde illa konuyu siyasete çekip, hükümeti vs. savunucam diye "hata yapsalarda dedikleri olur" mantığındasınız lütfen biraz insaflı olun, insanları eleştirmek onlardan nefret ediyormuş gibi algılanmamalı.

Bakın size en basitinden örnek vereyim kendine CG'ci diye hitap edilen o tayfanın %95'inde muayene, ehliyet, vergi ödeme alışkanlığı yoktur üstüne insanların canına ve kendi canlarına kastederek şuursuzca motorsiklerlerini kullanırlar ve benim ceza yediğim sokak ne yazık ki şimdi şu saatte bile gitseniz bu tarz insanlarla kaynıyor. Peki soruyorum ben bir insanın hayatına kastetmeden normal bir şekilde sürüş yaptığım sırada ceza yiyorum olay men edilmeye kadar gidebiliyorken o polis o sırada önünden neden geçip giden bu insanlara birşey yapmadıda direkt "kasıtlı" olarak bana ceza yazdı? Şimdi bu trafik memurunun görevini doğru yaptığına siz inanabiliyormusunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Şahsen ülkemizde her saniye trafik cezası içeren olaylar oluyor, buna inanıyorum ancak cezai işlemlerin uygulanma şekli malesef genellikle insiyatiflerine göre olmakta memurlarımızın. Bakın hepsi öyledir demiyorum yanlış anlaşılıp lütfen tartışmaya gitmesin olay ama çoğu zaman şu yaşıma kadar gördüğüm duyduğum olaylar nedense çoğu zaman bu şekilde oluyor.
    öyle birşey mümkün değil. bu söylediğin iftiraya girer dikkat et. hiçbir memur önünden geçen o cg'cileri görmezden gelmez. daha dün gördüm bi tane trafik çekicisinin arkasında yaklaşık 20 tane cg yi bağlamışlar. Dediğim gibi rabbim polisimize askerimize HÜKÜMETİMİZE zeval vermesin onları başımızdan eksik etmesin. Şu an böyle rahat bu makinalara binebiliyorsak onların payı da çok büyük bunda..

Motosikleti
    Yamaha R25, Yamaha R6
    öyle birşey mümkün değil. bu söylediğin iftiraya girer dikkat et. hiçbir memur önünden geçen o cg'cileri görmezden gelmez. daha dün gördüm bi tane trafik çekicisinin arkasında yaklaşık 20 tane cg yi bağlamışlar. Dediğim gibi rabbim polisimize askerimize HÜKÜMETİMİZE zeval vermesin onları başımızdan eksik etmesin. Şu an böyle rahat bu makinalara binebiliyorsak onların payı da çok büyük bunda..
    Dikkat ediyorum hocam o konuda şüpheniz olmasın. Adanaya yolunuz düşerse buyurun misafirim olun o bölgeyide beraber görelim bakalım nasılmış. Motorsiklet toplama konusunda da evet bende denk geliyorum çekicilerin arkasında sıralanan motorsikletlere ara sıra ama lafımında arkasındayım.

Dediğim gibi rabbim polisimize askerimize HÜKÜMETİMİZE zeval vermesin onları başımızdan eksik etmesin. Şu an böyle rahat bu makinalara binebiliyorsak onların payı da çok büyük bunda..
    Amin..

Motosikleti
    speederbike
    Yüz bin kere amin.

Her zevkin bir bedeli vardır. Bu cezalarda sizin zevkinizin bedeli...

omerta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    We_R1
    Dostum son bi kaç aydır Adana'da motora binmek büyük sıkıntı çok dikkat etmek lazım. ilk cezanda trafikten men olmuş olması lazım motorun zaten, yoldan geçen bir polise bile kaldırtabiliyorsun o önemli değil bu aralar tek çare motora binmemek yada orjinal egzoza dönmek olacak.2 aydır kontak açmıyorum bben de. Geçmiş olsun.

ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    Yazar engelleme keşke her yerde olsa...

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Koca bir forumun egzozla olan imtihanı;

egzos, eksoz, egsoz

Motosikleti
    Yamaha R25, Yamaha R6
    Alıntı omerta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum son bi kaç aydır Adana'da motora binmek büyük sıkıntı çok dikkat etmek lazım. ilk cezanda trafikten men olmuş olması lazım motorun zaten, yoldan geçen bir polise bile kaldırtabiliyorsun o önemli değil bu aralar tek çare motora binmemek yada orjinal egzoza dönmek olacak.2 aydır kontak açmıyorum bben de. Geçmiş olsun.
    Sağolun hocam. Gerçekten büyük sıkıntı oldu.. T.Özal taraflarında özellikle millet arabasını-motorunu can çekiştirerek sürüyor adeta birşey olduğu yok. Hatta yıllardır SS motorsiklet süren kişilerden bu konuda bilgi almaya kalktığımda onlarda bile yeterli bilgiye sahip değil zaten (benim şansıma olan oluyor galiba artık.). Motorun bağlanma ya da trafikten men olayı ile alakalıda şunu söylüyeyim dün ASBİS'i arayıp bilgi aldım, aramızdaki konuşmayı aktarayım;

+ Polis memuru Ahmet Mehmet buyurun?

- Merhaba, bir trafik cezası hakkında bilgi edinmek istiyordum.

+ Buyurun.

- Motorsikletimle seyir halinde iken 2 kez durdurulmadan ceza yedim, yani ceza evime yollandı ve ceza puanım halen 0. Bu durumda 3. cezayı yersem aracım bağlanır ya da trafikten men edilirmi?

+ Hayır, trafikten men edilmeye giden ceza tiplerinde durdurulup adınıza işlem yapılması gerekirdi.

Tabiki biraz daha detaylı bir konuşma oldu ancak özetle konuşma bu şekilde geçti. Başıma gelen olay bir başka arkadaşımızın başına gelirde "önceden 2 kez ceza yemişsin zaten men edilmen gerekir" tarzında zorluk çıkartılırsa umarım bu bilgiler işe yarar. Israrla iş yokuşa sürülmesi halinde ASBİS'i polisin önünde arayıp durumu izah etmek gerek.. ne günlere kaldık..
    omerta bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Yani yolda polis durdursa, aracı bağlasa inanmayacak mısınız? Az polisimize, hükümetimize güvenin. Hepsi bizim iyiliğimiz için çalışıyor.
    DisturbedXL bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)