Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motul zincir yağı hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Kalitelidir dedik paraya kıydım aldım ve aldığıma bin pişmanım.

Her yere sıçrıyo jantımı mahvetti hep sıçrama izleri var yapıştı mı çıkmıyor zor temizleniyor tövbe bidaha alırsam.

Vallahi 20 liraya şirinevler den aldığım zincir yağı daha mutlu etmişti beni.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Kusura bakma ama kullanmayı beceremediysen ürünü suçlama bende kullandım janta ne sıçradı nede ortalığı berbat etti.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Çok fazla uygulamışsınızdır. Veya uygular uygulamaz yola çıkıp gazlamış da olabilirsiniz. Aksi halde bu denli sıçrama yapmaması gerekirdi. Zincir yağında en memnun kaldığım iki marka MOTUL ve IPONE. Abartıp kullanınca diğer herşeyde olduğu gibi sağa sola sıçradığı oluyor haliyle.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Castrol kullanıyorum. Abartmadan yeteri kadar yağlıyorum. Yağladıktan sonra ya birkaç saat tam olarak yapışmasını bekliyorum ya da akşamdan yağlayıp sabah kullanım için yapışmaya bırakıyorum.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Lastikle zincir arasına karton koyuyorum tertemiz kalıyor.
    Vidos bunu beğendi.

Çıkma motor yağına sünger parçasını bandırıp yavaşca dönen zincire sürterim yıllardır problem yok sıçramada yok ve zincir yağları gibi 250 km gitmeden kurumuyor sürekli ıslak görünümünde yağlı
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalitelidir dedik paraya kıydım aldım ve aldığıma bin pişmanım.

Her yere sıçrıyo jantımı mahvetti hep sıçrama izleri var yapıştı mı çıkmıyor zor temizleniyor tövbe bidaha alırsam.

Vallahi 20 liraya şirinevler den aldığım zincir yağı daha mutlu etmişti beni.
    Motul C4 mü kullandın? Çünkü onları kullanmak baya ustalık ister. C2 yada C2+ sıçratmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:27 ----------

Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol kullanıyorum. Abartmadan yeteri kadar yağlıyorum. Yağladıktan sonra ya birkaç saat tam olarak yapışmasını bekliyorum ya da akşamdan yağlayıp sabah kullanım için yapışmaya bırakıyorum.
    En güzelini yapıyorsun, akşamdan yağlamak özellikle de sürüş sonrası zincir sıcakken yağlamak en iyisidir. Yağ daha iyi yapışır

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

Motul ipone gibi yağlar pahalı geliyorsa 90 numara şanzıman yağı da iş görür. Aşırı yağlama yapılmadığı sürece janta sıçratmaz. Tabi akşamdan yağlama yapılması daha iyi

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Zinciri yagladiktan sonra En az 15dk kurumaya bırakmaniz gerekiyor

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkma motor yağına sünger parçasını bandırıp yavaşca dönen zincire sürterim yıllardır problem yok sıçramada yok ve zincir yağları gibi 250 km gitmeden kurumuyor sürekli ıslak görünümünde yağlı
    Yaptığın şey tamamen etkisiz. O motor yağı ısındığında akıp gider. Ayrıca koruyuculuğu cok azdır.

Diğer zincir yağları(motul c4) kuru gibi dursa da, zincir dişli harekete geçip ısınınca korumasını sağlıyor ve hareket bitince soğuyup kuruyor ki yere akmasın diye. 3 kuruştan kaçarken 5 kuruşluk olan insanımıza gülüyorum hep.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptığın şey tamamen etkisiz. O motor yağı ısındığında akıp gider. Ayrıca koruyuculuğu cok azdır.

Diğer zincir yağları(motul c4) kuru gibi dursa da, zincir dişli harekete geçip ısınınca korumasını sağlıyor ve hareket bitince soğuyup kuruyor ki yere akmasın diye. 3 kuruştan kaçarken 5 kuruşluk olan insanımıza gülüyorum hep.
    İyi de vatandaş yıllardır sorun yok demiş. Demek ki oluyormuş. Para verip aldığımız ürünleri kullanırken ona özel ürün olduğu için rahat edebilirsiniz, ancak CBF1000' in zincirini senelerdir çıkma motosiklet yağı ile yağlayan arkadaşım da herhangi bir sorun yaşamış değil. Belki bazı motosikletlerde çok farkediyordur bilemem. Benim yaptığım şey; yemizlik ve yağlamayı aynı anda yapmak adına önce fırçası ile zinciri eski ama temiz sayılabilecek çıkma motosiklet yağı ile yağlar, biraz bekleyip üzerine zincir spreyi uygular, o şekilde bırakır, ertesi gün kullanmaya başlarım. Yaklaşık 350-500 km' de bir yağlasam yetiyor (kuru havalarda). Şimdiye kadar hiçbir zincirim kopmadı, hiçbiri zamanında önce değiştirilmedi.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de vatandaş yıllardır sorun yok demiş. Demek ki oluyor.
    Kısa vadede belli olur mu ki?
    Biri 20k kullanırken diğeri 10k 'de zincir değiştirirse zararlı olmaz mı?

Bende yıllardır motul c4 kullanıyorum çokta memnunum.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    C4 kullanıyorum. Bende de janta ve lastiğe sıçrıyor hem de çok fazla. Sonradan öğrendim ki yağlarken abartıyormuşum. 1-2 tur yeterliymiş. Ben de iyice yağlansın diye içten dıştan sıkıp duruyordum 5-6 tur.

xbl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fazla sıkınca sıçrar uygulaman hatalı
    C1 sıkınca çok kolay çıkıyor kardeşim

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yapıştı mı çıkmıyor dediğin bir zincir yağına aynı anda janta sıçratıyor diyorsan; ya zincirini temizledikten sonra üstündeki çözücüyü tamamen temizlemiyorsun, ya üstünde hali hazırda yağ olan zinciri yağlıyorsun, ya da miktar olarak fazla yağlıyorsun.

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Zincir yağlama konusunda ben de yıllarca spray ürünler kullandım!

Kullanırken de hiç sorun yaşamadım.
    Tabi ama kullanmadan önce iyice temizlemek gerekiyor.
    Temizledikten hemen sonra değil de zincir üzerindeki temizlik maddesinin iyice kurumasından sonra zincir yağlanır.
    Ardından da yağlama işlemi yapılır. Yağlama tamamlandıktan sonra da zincire iyice yapışması için belli bir süre beklenir.
    Daha sonra yola çıkıldığında sıçrama sorunu kalmayacaktır. (Tabi doğru yağlama malzemesini seçmek önemli.)

Peki ben ne kullanıyorum. 3 yıldan fazla bir süre oldu SCOTTOİLER markasının V-System ürününü kullanıyorum.
    Ve ne sıçrama ne de kirlenme yaşamadım.
    Zincirim her zaman temiz ve yağlı. Ayrıca ömrü uzattığı için de öyle sürekli gerdirmeye de gerek kalmıyor.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısa vadede belli olur mu ki?
    Biri 20k kullanırken diğeri 10k 'de zincir değiştirirse zararlı olmaz mı?

Bende yıllardır motul c4 kullanıyorum çokta memnunum.
    Kısmi alıntı yapmışsınız ancak yazımın tamamında sorunuzun cevabı mevcut
    ...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

zinciri şehir içi sürekli likit yağ ile yağlarım , 50.000 km de sadece zincir değiştirdim motor 83.000 de dişliler orj , otomatik yağlama sistemleride sıvı yağ kullanıyor ve 70-80bin km zincir değişimi gerekmiyor , en güzel yağlama sıvı yağ ile olur üstelik temizlikde gerekmez , zincir sıcakmış soğukmuş dert değil istediğin zaman arka dişlinin üzerine 4-5 damla sık , yürüdükçe bütün baklalara yayılır..

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Motul C5'e bi göz at derdinin çözümü o.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Würth Dry Lube. Daha yere damlamadan donar. Jantlar pırıl pırıl kalır. Kir toplamaz. Daha hiçzincir temizlemedim. Zincirde yağ yokmuş gibi durur ama çok iyi yağlar. Zincirim 30 binde.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Aşırı sıkarsanız sıçrar. Sonuçta yağ zincirdeki baklaların arasına giriyor ve yapışıp mum gibi bir tabaka oluşturuyor. Bende ki sprey öyle.
    Fazla sıkınca da fazlası sıçratıyor sen 1 bardağa 2 bardaklık su doldurabilir misin?
    Vidos bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)