Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Virajı alamıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar virajı alamıyorum ya bunun püf noktaları var mı napmalıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Konu hakkında bolca teorik bilgi edin, oku, videolarını izle, öncelikle...

Derya bir konu ...

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    "Twist of the wrist 2" derim baska da bisey demem...
    (Hem kitabı hem videosu var)

Motosikleti
    henüz yok
    Usta sana bi tavsiye viraja girerken evet evet evet diyerek gir... Dogru hizda dogru açı ile gir viraj icerisinde ani gaz acmalardan kaplamalardan kaçın...

Motosikleti
    MT-07
    Altın elbiseli adam viraj yaz. Kabrinden gelip sana yardım edecek.
    alies99 bunu beğendi.

travel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altın elbiseli adam viraj yaz. Kabrinden gelip sana yardım edecek.
    Onun videosu sayesinde korkmadan viraja girebiliyorum artik. Defalarca izledim. Inanilmaz basit ve pratik anlatiyor.
    Bu arada sadece 2000km deneyimim var. Yillardir motosiklet kullanan hal virajlarda yatamayan arkadaslarim var

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı travel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onun videosu sayesinde korkmadan viraja girebiliyorum artik. Defalarca izledim. Inanilmaz basit ve pratik anlatiyor.
    Bu arada sadece 2000km deneyimim var. Yillardir motosiklet kullanan hal virajlarda yatamayan arkadaslarim var
    İyi yapıyorlar,en doğrusunu yapıyorlar. Virajlarda yatabilmek, dizleri değdirebilmek vs görsel olarak hoş gözükmekte olup güvenli değildir.
    levend84, Metela ve twisten bunu beğendiler.

travel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi yapıyorlar,en doğrusunu yapıyorlar. Virajlarda yatabilmek, dizleri değdirebilmek vs görsel olarak hoş gözükmekte olup güvenli değildir.
    Heryerde bos bir muhalefet cikiyor. Dizleri degdirmek nedir? Kullandigim motosiklete baktiniz mi? SS kullanicisi gibi cevap veriyorsunuz.

Dinamik olarak yatarak viraj almak duz almaktan daha guvenli! Bos yapmayalim rica ediyorum

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı virajı aynı hızda en az yatırarak dönen daha güvenli dönüyor. Yani viraj çizgisi daha fazla yatırandan daha doğru.

Ne kadar çok yatırdım o kadar iyi dönüyorum diye bir mantık yok. Pist dışında bir yerde diz yere değiyorsa zaten çok ciddi sorunlar vardır.
    khaledome bunu beğendi.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    8 yıldır 30 bin+ km tecrübe ve 4. motorumu kullanıyorum 4 motorumda da viraj yaparken yoldan çıktım. Bir türlü beceremiyorum. Her an motor altımdan gidecekmiş gibi hissediyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    -elcik iteklemeye çalıştığında aşağıya kaçar. ikitekerli o yana yatar, döner (kontra kafanı karıştırmasın)
    -arka fren, motor(kompresyon) freni ikitekerliyi yatırır. virajın içine taşır
    -ön fren, gaz ikitekerliyi kaldırır. virajın dışına taşır

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8 yıldır 30 bin+ km tecrübe ve 4. motorumu kullanıyorum 4 motorumda da viraj yaparken yoldan çıktım. Bir türlü beceremiyorum. Her an motor altımdan gidecekmiş gibi hissediyorum.
    Gazı yanlış açıyorsun büyük ihtimal

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Dinamik olarak yatarak viraj almak duz almaktan daha guvenli! Bos yapmayalim rica ediyorum
    Virajı düz almak mümkün değil zaten. Eli mahkum yatıracaksınız.

Viraj alamayan kimse de büyük ihtimalle kafasında yaşadığı çelişki yüzünden alamıyor.

Keith Code, Twist of the wrist te çok güzel anlatıyor durumu.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Heryerde bos bir muhalefet cikiyor. Dizleri degdirmek nedir? Kullandigim motosiklete baktiniz mi? SS kullanicisi gibi cevap veriyorsunuz.

Travel hayırdır boş yapmayalım derken askerlik arkadaşınla mı konuşuyorsun? Yıllardır motor kullanıp da hala yatamayan arkadaşlarının olduğunu söyleyen sen değil misin? Dinamik olarak yatarak viraj almayı anlat da hepimiz öğrenelim. Son olarak madem alınıyorsun, her yorumu kaldıramıyorsun, biz de ona göre yorumlarız ya da fikir beyan etmeyiz.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Yatırmadan dönmek diye birşey de var sanırım, ya da yatırıp motorun üzerinde dik durabilmek. Çünkü yağmurlu havada, tutuşun düşük olduğu yerde tutuş yüksekmiş gibi yatırırsanız muhtemelen asfaltı okşarsınız.

Motosikleti
    MT-07
    Motoru yatırıp dönmekten ziyade dizini ve kalçanı dışarı çıkarıp, motoru daha dik ve kendinin dışarıda olduğu SS kullanım şekline yakın biçimde viraj almak daha güvenlidir. Sebebi ise amortisörler yere daha dik basar ve yol tutuşunu daha iyi sağlar. Bunu yapmakta motosikletten motosiklete değişir kanımca. SS ve Naked makineler için dediğim bu şekilde. Diğer motosikletlerin dizaynından kaynaklı sağa sola oynanmıyor fazla selede...

NOT: Ben amatör bir kullanıcıyım. Daha iyisini bilen bana örneklerle gelip anlatsın. Alıntılar kabulümdür ama polemik yaratmak için gelmeyin...
    tommygun bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Üzerinde,motosikleti ve sürücüyü taşiyan o asfalt,motogp kalitesinde değil,aynı satıh ve terazide de değil..

Zira,bakış ile kontrollu dönmek ve limitleri zorlamadan kontra vermek en sağlıklısı.

Yok abi,ben ilk duzlukten sonraki,balık sırtı virajı +2sn fark ile döneceğim denilirse o zaman mevzu ayrı..

Enjoy..
    tommygun bunu beğendi.

Alıntı (ツ) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -elcik iteklemeye çalıştığında aşağıya kaçar. ikitekerli o yana yatar, döner (kontra kafanı karıştırmasın)
    -arka fren, motor(kompresyon) freni ikitekerliyi yatırır. virajın içine taşır
    -ön fren, gaz ikitekerliyi kaldırır. virajın dışına taşır

bilmiyorsan milleti yanlış yönlendirme! virajda ön fren kullanılmaz!! Arka fren de motoru yatırmaz tam tersine dikleştirir. Burada işkembeden sallayıp söylüyorsunuz sonra o söylediklerinizi millet yapıp telef oluyor. Böyle ciddi konularda bilgin yoksa fikrin de olmasın.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Yaziyla Anlatılabilecek kadar kısa bir konu değil. Keith code' un YouTube da Türkçe altyazılı belgesel tadında videosu var onu izlemenizi öneririm.
    Birde yarış videolarina bakabilirsiniz. Yarış videoları izleyerek Türkiye de şampiyon olmuş birisi vardı adını hatırlayamadim. Belki birşeyler kaparsiniz.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burayı okusak herkes Rossi. Yarışlara bakıyoruz çoğunda Türk yok. Bordo klavyeli sanırım arkadaşlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)