Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklette artçı iken kaza geçirdim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki gsx 250r
    Merhaba dostlar hepinize iyi forumlar ve huzurlu günler diliyorum,dün arkadaşın motorunda artçı iken kaza geçirdik kaskım vardı lakin mont eldiven dizlik yoktu hızımız da düşüktü haliyle yatınca sürtünme etkisi ile motorun yattığı yön yani sol omuz ve kolumda yaralar oldu çok acı veren yaralar değil lakin ben yinede bir röntgen vesaire gözükmek istiyorum yarın hastaneye gitsem bir gözüksem ve motorda artçı iken kaza geçirdiğimi bildirsem doktora hastane polisi ile sorun yaşarmıyım veya muhatap olur muyum?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    Eğer onlarla muhatap olmak istemiyorsan bisikletle kaza yaptığını söyle yoksa her türlü adli vaka olur ve özellikle sürücünün başı ağrıyabilir
    dawned20 bunu beğendi.

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Motosiklet dersen kayitlara gecer ve birsurü prosedur gerekir baya sıkıntı olur.
    Kovboy03 un dediği gibi bisikletle düstüm dersen polis gerekmez.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Polis gelicek adli vaka kaydi acacak arac plakasi nerede olsugu ifade vereceksin

Sakin bulasma

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Geçmiş olsun, ihmal edilmemeli.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    O doktora kalmış bence sen yürüyerek gidiyorsun ambulansla gelsen tamam da neyin adli vakası olay olmuş bitmiş arazide yada pistte duştum desen kim aksini ispat edebilir.
    kovboy03 bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Hastahanede "peki nasıl oldu" sorusuna "-motosikletle düştüm" dahi deseniz "TK(Trafik Kazası)" olarak işleme girer. Siz şikayetçi olmasanız da adli vaka olarak değerlendirilir ve soruşturma açılır. Eğer ki artçı olduğunuzu söylerseniz sizin ve sürücünün ifadeleri alınmak üzere bir sene sonra dahi olsa, öncesinde açılmış kamu davası için karakoldan gelen ihbarname veya doğrudan bir polis memurunun telefonu ile bilgilendirilerek bağlı bulunduğunuz ilçedeki emniyet müdürlüğüne ifade vermeniz için çağırılırsınız. Gitmediğiniz taktirde ikinci kez ikaz edilir, yine gitmezseniz polis eşliğinde(!) gitmek koşulu ile alınır götürülür ifade verirsiniz.

Ardından herhangi bir taraf şikayetçi olmuş ise dava o yönde ilerler ve tazminat davasına dönüşür. Mahkeme masrafları dahil tüm masraf ve maddi manevi tazminat bedeli suçlu bulunan şahıs tarafından tazmin edilmek üzere karara bağlanır.

Siz arkadaşların da dediği gibi ya kaykaydan ya da bisikletten düştim diyerek daha basit bir kaza tipine dönüştürebilirsiniz. Kaza mahalli olarak park derseniz de sorun yaşamanız zor.

Geçmiş olsun.

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Kendim kaza yaptım motorla. Hastaneye gittik motorla kaza yaptığımı belirttim. Orda motorum plakası kaçta yaptığım şikayetçimisin gibi sorular hastanenin güvenliği tarafından tutuldu. Aradan bir kaç gün geçti bir telefon galiba polisti. Kaza geçirmişsiniz bir şeyiniz var mı iyimisiniz dedi bende evet dedim tamam dedi. Belki ileride adli vaka olarak bir dava çıkar karşıma ama ne benden ehliyet istedi nede birşey ki ben daha ehliyetimi almadım. TK larda hastane senden para alamaz buda bir dipnot olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler