Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ybr 125 lastik seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Merhabalar arkadaşlar,

Öncelikle motosiklet camiasına girdiğim için bayağı keyifliyim ve siz değerli, tecrübeli motosiklet kullanıcılarından da ufak tefek bilgiler alabilmek için bu sayfaya üye oldum.

Rahmetli dedemin sıfır aldığı 2007 model ybr 125'i Hakkın Rahmetine kavuşunca ben aldım ve kullanıyorum. Ama lastikleri bayağı yıpranmış gibi hissediyorum virajlarda falan motorun arkası savruluyor üç beş defa yapınca virajlara çok dikkatli girmeye başladım ve savrulup uçacağım diye korkmaya başladım.

bu motosiklete en iyi lastik modeli yada markası önerebilirmisiniz antalya'da ikamet ediyorum, genelde 3-4 ay soğuk olur gerisi hem ılıman yazları da sıcak geçer. Fikirlerinizi bekliyorum. Herkese selamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Selamlar hoşgeldin aramiza . Ybr için önerim metzeller veya anlas olucaktir. Ikisinide arkadaşlarımın motorlarinda test ettim yere tutuşu, fren mesafesi güzel. Virajlarda savrulma veya kayma yapmıyor. Ama islak zeminde ikiside çok üstün bir performans göstermiyor. Iki markayada bakıp gönlünden geçeni alabilirsin. Zaten çoğu satıcı takim halinde satar ön arka lastik şeklinde.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Michelin Pilot Stret kullandım viraj yol tutuşu guzel,uzun yolculuklarda yüklülse pek dayanamadı,anlas aldım birde bunu deneyeceğim

Motosikleti
    MT-07
    Michelin Pilot Street der geçerim. Metzeller de iyi olsada michelin'e ulaşmak çok kolay ve yaz kış güzel performans gösteriyor. Pulsar'ımda vardı çok memnundum ve 2.seti takmıştım satmadan hemen önce...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    bende ybr kullanıyorum anlas capra takım aldım çok çok memnunum

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hem uygun hem orta kalite pirelli

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Benim motorda çakma YBR lastik ölçüleri orijinal YBR ile bire bir aynı. Sana tavsiyem Michelin Pilot Street'ten uzak dur. Ha kötü olduğu için mi söylüyorum kesinlikle hayır. Hatta çok çok güzel tutuyor. Yağmur ve ya kuru zemin farketmeden tutuyor ama arkadaş daha 1700 km'dir kullanıyorum arka ön ikisi de patladı. Patlamaktan kastım da çivi girmesi falan değil, görsel olarak hiç bir problem yok ama arka her gün 1 PSI iniyordu. Neyse onu sprey ile bir şekilde halletim bu sefer ön başladı. O hepten 1 günde 15 PSI düşüyor. Hiç güvenim kalmadığı için yeniden lastik alacağım. Dediğim gibi lastiğin yol tutuşuna hiç bir lafım yok ama bu patlama olayı çok canımı sıktı, onun için önermem. Ben ANLAS Çapra modelini bir deneyeceğim bakalım. Umarım iyi çıkarlar.

Anlas capra diyorum çok güzel lastik tavsiye ederim. Ayrıca görüntüsü de motora ayrı bir hava katıyor.
    furkan2632 ve ÇELİKKAYA bunu beğendiler.

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Alıntı Aydoxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlas capra diyorum çok güzel lastik tavsiye ederim. Ayrıca görüntüsü de motora ayrı bir hava katıyor.
    Az önce 360 TL'Ye ANLAŞ Çapra 2018 modelin ön arka siparişini verdim. Müsaade ederseniz size bir iki soru sormak istiyorum.
    Öncelikle lastiğin ıslak ve kuru zemindeki performansı nasıl? Sınırları zorlamadığımız sürece iş görür mü?
    Lastiğin ömrü kaç km bilginiz var mı?
    Son olarak da ön ve arkaya kaç PSI hava basıyorsunuz? Benim motorun kendi sitesinde 32-36 PSI arası basın diyor da bilemedim.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı furkan2632 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce 360 TL'Ye ANLAŞ Çapra 2018 modelin ön arka siparişini verdim. Müsaade ederseniz size bir iki soru sormak istiyorum.
    Öncelikle lastiğin ıslak ve kuru zemindeki performansı nasıl? Sınırları zorlamadığımız sürece iş görür mü?
    Son olarak da ön ve arkaya kaç PSI hava basıyorsunuz? Benim motorun kendi sitesinde 32-36 PSI arası basın diyor da bilemedim.
    Aldığın lastik orjinal boyutlarda ise kullanım kılavuzunda belirtilen basınçlarla devam edebilirsin.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Arkadaşlar, bilgiler için teşekkür ederim. Mail bildirimleri gelmeyince msjları farketmedim. Epeyidir motosiklete binmiyordum ama garajdan çıkardım. Öneriniz üzerine anlas alıp kullanıp edindiğim tecrübeyi sizlerle paylaşacağım.
    Kazasız sürüşler ve esenlikler üzeriniz de olsun. Selamlar ;)

Motosikleti
    HONDA NC750S DCT
    Alıntı furkan2632 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaz ortasinda Anlas capra aldim,islak.zeminde ozellikle tutusu hosuma gitti ani frenlemede kesinlikle kaymadi,beklentimin ustunde,bu arada motorum NC750s dct,gonul rahatligiyla alabilirsiniz

Alıntı adnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar,

Öncelikle motosiklet camiasına girdiğim için bayağı keyifliyim ve siz değerli, tecrübeli motosiklet kullanıcılarından da ufak tefek bilgiler alabilmek için bu sayfaya üye oldum.

Rahmetli dedemin sıfır aldığı 2007 model ybr 125'i Hakkın Rahmetine kavuşunca ben aldım ve kullanıyorum. Ama lastikleri bayağı yıpranmış gibi hissediyorum virajlarda falan motorun arkası savruluyor üç beş defa yapınca virajlara çok dikkatli girmeye başladım ve savrulup uçacağım diye korkmaya başladım.

bu motosiklete en iyi lastik modeli yada markası önerebilirmisiniz antalya'da ikamet ediyorum, genelde 3-4 ay soğuk olur gerisi hem ılıman yazları da sıcak geçer. Fikirlerinizi bekliyorum. Herkese selamlar.
    bende ybr 125 varken kullandığım lastik ME22 idi 28-31 lastik basıncı kullanıyordum. 30-32 psi basınca tutmaz o lastik dikakt et.
    iyi sürüşler dilerim saygılarımla...

Ben de anlas aldım. Çok memnunum. Yol tutuşu kuru olsun islak olsun çok iyi

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Pilot derdim ama çapra siparişi vermişsiniz. Anlas nr47 arka, ön pilot kullanıyorum. Pilotun yumuşaklığı frende, anlasın da viraj ve frende etkisi çok iyi. Ama pilotun ömrü yumuşak olduğundan az. Güle güle kullanın.

Motosikleti
    MT-07
    Bence pilotlar o kadar kolay bitmiyor. Bilemedim. Ben 17000km kullanmıştım pulsar'ımda.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    iki ybr ile dünya turu yapan ride2world ekibi şimdi tekrar kış günü ybr'ler ile İtalya'da motosiklet festivaline doğru tura çıkmadan önce motorlarına anlas taktırmışlardı. geçen ay karda kışta İtalya'ya sürdüler. Bir sorun olsa instagramda yazarlardı.

Motosikleti
    Kawasaki ZX-6R 636 2006, Ducati Scrambler
    Roadtec Street. Islak performansı da çok yüksek.Şu anda motolastik'te kampanya da var. Kargo ücretsizmiş.

https://www.motolastik.com/metzeler-roadtec-street-80-100-18-47p-ve-300-18-52p-rf-pmu31701

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)