Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zincir dişli seti önerisi var mı? Pulsar 200NS

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba. Motosikletimin zinciri ve dişlilerinin iyice aşındığını söyledi ustam, hatta şöyle söyleyim 2000km uzun yol yaptım iki günde zinciri gerdirmek için ustanın yanına giderken zincir attı durum o derece.
    Motosikletim pulsar ns200 bütçem de 400-500tl ben buna orijinal zincir dişli seti mi takayım yoksa şu markanın dişlisini şu markanın zincirini al mı dersiniz.
    (N.11 de 295 tl ye orijinal olduğunu söyleyen 39t-14t zincir dişli seti var onu mu alayım)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Walla ben Dominar'a SFR zincir taktım 1000km olmadan kilittenn kırılıp attı, çöpe gitti para, başka bir Dominar'da daha aynısını yaptı. Pulsar'ımı da orjinal zinciri ile kullandım. Orjinal iyidir mantığına döndüm son olaylardan sonra. DiD takmanda gereksiz. O yüzden benim şahsi fikrim orjinalden devam et.

sfr

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:14 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla ben Dominar'a SFR zincir taktım 1000km olmadan kilittenn kırılıp attı, çöpe gitti para, başka bir Dominar'da daha aynısını yaptı. Pulsar'ımı da orjinal zinciri ile kullandım. Orjinal iyidir mantığına döndüm son olaylardan sonra. DiD takmanda gereksiz. O yüzden benim şahsi fikrim orjinalden devam et.
    hadiya koptu mu o, bende ondan kullanıyorum, peki ne yaparken koptu
    insta: veli_montana_

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi ya peki bu https://m.n11.com/bajaj-pulsar-200ns...B&gclsrc=aw.ds ürün nasıldır orjinal mi acaba

Motosikleti
    Yamaha xmax 250,Bajaj Dominar 400,Mt07 Tracer
    Dişlilerini imkanın varsa orijinal kullan. Zincir için ise İRİS marka öneririm hem x-ring'li hem de DID ye göre daha ucuz ve kaliteli.

Bu zincir atması,dişli aşınması nedir anlamadım.Daha önce tepe tepe 15 sene kullandığım motorumda hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.Üstelik o zamanlar şimdiki zincir yağlarıda yoktu. Gresle yağlar ve kullanırdık.Acaba malzemelerin çelik kalitesindemi bir sorun var.Benim aklıma başka bir şey gelmiyor. Biraz paraya kıy,en iyisini al ama arka ve ön dişli için bir şey söyleyemem....

Alıntı ysnka83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dişlilerini imkanın varsa orijinal kullan. Zincir için ise İRİS marka öneririm hem x-ring'li hem de DID ye göre daha ucuz ve kaliteli.
    Maalesef bütçe yeterli değil 409 tl sadece zincir zaten Maximum bütçem 500tl

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Alıntı noz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu zincir atması,dişli aşınması nedir anlamadım.Daha önce tepe tepe 15 sene kullandığım motorumda hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.Üstelik o zamanlar şimdiki zincir yağlarıda yoktu. Gresle yağlar ve kullanırdık.Acaba malzemelerin çelik kalitesindemi bir sorun var.Benim aklıma başka bir şey gelmiyor. Biraz paraya kıy,en iyisini al ama arka ve ön dişli için bir şey söyleyemem....
    İşte artık daha kalitesiz yapıyorlar bir zincir dişli setinin bence 50.000 km ye kadar götürmesi lazım 15 bini biraz geçtim zincir dişli seti pert oldu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)