Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İlk Kamp İçin Tavsiye istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    travel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok.
    Selamlar,

Onerilerinizden yola cikarak hazirligimi yaptim ve yarin sabah esimle birlikte Bolu Yedi Goller’e yola cikiyoruz.

Civarda olan, katilmak isteyen varsa bekleriz

Fikirlerini paylasan herkese tesekkurler
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    İyi eğlenceler.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi eğlenceler.
    Tesekkur ederim

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Ağırlar yan çantalara ve sağ-sol eşit ağırlıkta olmalı. Arka çantaya biraz daha hafifler. Lastik tamir kiti almayı unutmayın. Ben de 29 Ekim'de gitmeyi planlıyorum tecrübelerinizi bekliyorum.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çadır almadıysan kesinlikle;

https://www.decathlon.com.tr/arpenaz...d_8357355.html bunu almanı öneririm. içi geniş ferak. eşkanı kaskını falan kolaycak yer çok var. iki kişi kalıyorsan hele..

ama yok daha ucuz olsun diyorsan

https://www.decathlon.com.tr/arpenaz...d_8357354.html
    2 kişilik olanı al. ama yinede 3 kişiliği tavsiye ederim..

kaç kişilik olursa olsun fresh and black teknolojisi olan dechatlondaki çadırlardan almanı şiddetle tavsiye ederim. diğer pahalı çadırlar bile sabah 6 da fırın gibi olurken bunlarla saat 10 a kadar uyuyabilirisn. güneş geçirmiyor. içi karanlık.

tamam içi 20 derece olmuyor ama fırın kadar da sıcak değil...

bu çadırları alırsan eğer kazıkları ile iyicene gerdirmen laım. böylece hava akışı güzel oluyor. ama çadırı gerdirmeden kurarsan hava akışı olmadığı için biraz bunaltıcı olabilir

2 saniyede kurulan çadırlardan sakın alma. motorda taşıyamazsın. standart tip al.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çadır almadıysan kesinlikle;

https://www.decathlon.com.tr/arpenaz...d_8357355.html bunu almanı öneririm. içi geniş ferak. eşkanı kaskını falan kolaycak yer çok var. iki kişi kalıyorsan hele..

ama yok daha ucuz olsun diyorsan

https://www.decathlon.com.tr/arpenaz...d_8357354.html
    2 kişilik olanı al. ama yinede 3 kişiliği tavsiye ederim..

kaç kişilik olursa olsun fresh and black teknolojisi olan dechatlondaki çadırlardan almanı şiddetle tavsiye ederim. diğer pahalı çadırlar bile sabah 6 da fırın gibi olurken bunlarla saat 10 a kadar uyuyabilirisn. güneş geçirmiyor. içi karanlık.

tamam içi 20 derece olmuyor ama fırın kadar da sıcak değil...

bu çadırları alırsan eğer kazıkları ile iyicene gerdirmen laım. böylece hava akışı güzel oluyor. ama çadırı gerdirmeden kurarsan hava akışı olmadığı için biraz bunaltıcı olabilir

2 saniyede kurulan çadırlardan sakın alma. motorda taşıyamazsın. standart tip al.
    8 senedir Decathlon’da calisiyorum 😂😂
    Ama tesekkurler tavsiyeleriniz icin 🙏🏼
    bursalıali bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kamp nasıl geçti
    travel bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı travel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....8 senedir Decathlon’da calisiyorum....
    hazır yakalamışken sorayım , hep merak etmişimdir Decathlon motosiklet giyim kuşam işine neden girmiyor acaba ? ürünlerin fiyat/kalite oranı gayet makul , iletiver mesajımı ��
    travel ve Peripella bunu beğendiler.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kamp nasıl geçti
    Motosikleti yuklemek sorun olmadi. Sadece sandalyeleri alamadim. Guvenli hissetmedim o yuzden yuklemekten vazgectim.

Yedi Goller muhtesem. Cuma saat 14:00 civari nazli gole cadirimizi kurduk. Cumartesi oglene kadar harika vakit gecirdik. Gece dusundugumuzden soguktu bu arada.

Cumartesi oglenden itibaren Pazar aksama kadar gunubirlikcilerin ve haftasonu kampuna gelenlerin akinina ugruyor. Inanin kalabaligi tarif etmeye imkan yok. Biraz video ve fotograf cektim. Kisa zamanda paylasacagim.

Motosikletle seyajat etmeye bayildim. Virajli yollar inanilmaz keyifli. Otoban boyinca ortalama hizin 110-120’ydi. Daha yavas gitmeyi planlayarak yola ciktim ancak bu hizin altinda surmek ciddi tehlike. Bu hizlarda motosikletim de ciddi titresim oluyor. Konforlu seyahat hizi 90-100 bence. Onunuzdeki haftalarda haftasonu Bulgaristana mi gidip gelsem diyorum
    Kamp konusunda cok deneyimli olsam da motosiklet konusunda henuz 1700 km tecrubesi olan bir acemiyim.

Yine de sorulariniz varsa yanitlarim memnuniyetle.

Tabsiyelere her zaman acigim.

Tesekkurler ✋🏼

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hazır yakalamışken sorayım , hep merak etmişimdir Decathlon motosiklet giyim kuşam işine neden girmiyor acaba ? ürünlerin fiyat/kalite oranı gayet makul , iletiver mesajımı ��
    Vital sporlar diye adlandirdigimiz bedensel sporlarla sinirli kalacak urun gami. Motor sporlarina girmeyecek hicbirzaman yani
    Ama yine de iletirim
    bursalıali bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı travel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti yuklemek sorun olmadi. Sadece sandalyeleri alamadim. Guvenli hissetmedim o yuzden yuklemekten vazgectim.

Yedi Goller muhtesem. Cuma saat 14:00 civari nazli gole cadirimizi kurduk. Cumartesi oglene kadar harika vakit gecirdik. Gece dusundugumuzden soguktu bu arada.

Cumartesi oglenden itibaren Pazar aksama kadar gunubirlikcilerin ve haftasonu kampuna gelenlerin akinina ugruyor. Inanin kalabaligi tarif etmeye imkan yok. Biraz video ve fotograf cektim. Kisa zamanda paylasacagim.

Motosikletle seyajat etmeye bayildim. Virajli yollar inanilmaz keyifli. Otoban boyinca ortalama hizin 110-120’ydi. Daha yavas gitmeyi planlayarak yola ciktim ancak bu hizin altinda surmek ciddi tehlike. Bu hizlarda motosikletim de ciddi titresim oluyor. Konforlu seyahat hizi 90-100 bence. Onunuzdeki haftalarda haftasonu Bulgaristana mi gidip gelsem diyorum
    Kamp konusunda cok deneyimli olsam da motosiklet konusunda henuz 1700 km tecrubesi olan bir acemiyim.

Yine de sorulariniz varsa yanitlarim memnuniyetle.

Tabsiyelere her zaman acigim.

Tesekkurler ✋��

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

Vital sporlar diye adlandirdigimiz bedensel sporlarla sinirli kalacak urun gami. Motor sporlarina girmeyecek hicbirzaman yani
    Ama yine de iletirim
    Hocam,

Tribord´un wind stoper kumasli yeni pantolonlari geldi mi?Montunu kullaniyorum memnunum.
    bursalıali ve travel bunu beğendiler.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sizin motosikletiniz sağlıklı seyahat hızına çıkmakta zorlanan bi motor o yüzden artçı ile pek keyif vermez hele hele kamp yükü ile o yol tam bi eziyete dönüşür
    travel bunu beğendi.

dün karagölde kamp yaptım bende.en ucuz olan çadırdan var, rüzgar geçirmedi o yüzden pek üşümedik ama motor montuyla uyudum onun harici gayet güzel geçti.
    madem decathlonda çalışıyorsunuz bir soru da ben sorayım
    motosiklet montunun içine rüzgar geçirmeyen hangi hırkayı tavsiye edersiniz, neopren kumaş mı yoksa polar mı veya bilmediğimiz ürün var mıdır?

kampın fotoğraflarını merakla bekliyorum.
    travel bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı scrafea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün karagölde kamp yaptım bende.en ucuz olan çadırdan var, rüzgar geçirmedi o yüzden pek üşümedik ama motor montuyla uyudum onun harici gayet güzel geçti.
    madem decathlonda çalışıyorsunuz bir soru da ben sorayım
    motosiklet montunun içine rüzgar geçirmeyen hangi hırkayı tavsiye edersiniz, neopren kumaş mı yoksa polar mı veya bilmediğimiz ürün var mıdır?

kampın fotoğraflarını merakla bekliyorum.
    Selamlar

Quechua ve Tribord marka softshell ürünleri ruzgar geçirmez özellikteler. Ancak motosiklet üzerinde yüksek hızlarda test edildiğini sanmıyorum

Fotoğrafları buraya tek tek ekleyemedim şu an. Fırsat bulursam ekleyeceğim.

Şimdilik link paylaşayım.

http://erayeldek.blogspot.com/2018/0...VfVFSktH7H5Vsn

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:51 ----------

sizin motosikletiniz sağlıklı seyahat hızına çıkmakta zorlanan bi motor o yüzden artçı ile pek keyif vermez hele hele kamp yükü ile o yol tam bi eziyete dönüşür
    Gerçekten 120km de titreşimsiz enduro motosiklet bulmam lazım sanırım. 90 km de sorun yok. Ama otobanda bu hızla giderken sıkıştıran kamyonlardan kurtulmak için orta şeritte sabit 110-120 hızla gitmek durumunda kaldım. Bu hzılarda da çok ciddi titreşim var.
    bursalıali bunu beğendi.

Hocam ben de bu işlere yeni başlayan biri olarak fazla bilmem anlamam ama benelli trk 502 yi incelemeni öneririm gerçekten güzel kaliteli motor fiyatina göre muadillerinden daha uygun ve çantalari da aşırı büyük onunla kamp işleri daha kolay olur birde 500 cc olmasi titreşimsiz olur diye dusunuyorum. Tekeriniz düz basssın
    travel bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Titreşimden kurtulmanın yolu devri düşürmekten geçer devri düşürmek ise vites aralığını uzatmaktan geçer bunları yapabilmek ise arka dişliyi küçültmekten geçer hem 40 diş hemde 42 diş kullanmış biri olarak uzun yolda titreşimi 140 gibi hızlarda bile çok az hissediyorsunuz.
    Diğer mevzu kamp için yükleme ise çadır yatak tulum ocak lamba temel ihtiyaçlar filan denildimi hem yetersiz kalıyor hemde motoru iyice ağırlaştırıyor. Ben ciddi ciddi römork düşünmeye başladım. birde gece yolculuğu için lambalarla oynamadan son derece yetersiz ve riskli yok xenon yok led işe yaramıyor merceksiz olmuyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşimden kurtulmanın yolu devri düşürmekten geçer devri düşürmek ise vites aralığını uzatmaktan geçer bunları yapabilmek ise arka dişliyi küçültmekten geçer hem 40 diş hemde 42 diş kullanmış biri olarak uzun yolda titreşimi 140 gibi hızlarda bile çok az hissediyorsunuz.
    Diğer mevzu kamp için yükleme ise çadır yatak tulum ocak lamba temel ihtiyaçlar filan denildimi hem yetersiz kalıyor hemde motoru iyice ağırlaştırıyor. Ben ciddi ciddi römork düşünmeye başladım. birde gece yolculuğu için lambalarla oynamadan son derece yetersiz ve riskli yok xenon yok led işe yaramıyor merceksiz olmuyor.
    Gece için hem öne hem arkaya ışık takviyesi yaptırdım. Ancak bu dişli olayını çok anlamıyorum. Aslında biraz deneyim kazandıktan sonra NC700X almak istiyorum. Sanırım daha konforlu olacaktır.

Teşekkürler bilgilendirme için

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:44 ----------

Alıntı Başlayamayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben de bu işlere yeni başlayan biri olarak fazla bilmem anlamam ama benelli trk 502 yi incelemeni öneririm gerçekten güzel kaliteli motor fiyatina göre muadillerinden daha uygun ve çantalari da aşırı büyük onunla kamp işleri daha kolay olur birde 500 cc olmasi titreşimsiz olur diye dusunuyorum. Tekeriniz düz basssın
    Fiyatları bana çok yüksek geldi. O fiyatlara çıkmadan NC700X bakabilirim diye düşünüyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    nc den uzak dur milet enduro diye alıyor ama amortisörleri pek dandik
    sana tavsiyem v strom olur
    çok stabil ve rahat motosiklettir
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    nc den uzak dur milet enduro diye alıyor ama amortisörleri pek dandik
    sana tavsiyem v strom olur
    çok stabil ve rahat motosiklettir
    Evet bu sikayetleri ben de okudum ama cozulebiliyor sanirim. Vstrom benim de hosuma gidiyor ama hem yakit tuketimi cok fazla hem de butceme uygun olanlar en az 10 yasinda. Daha arastiracak cok zamanim var. Ekonominin durumunu, krizin boyutlarini anlamadan yatirim yapmak istemiyorum Sonrasinda belki butcemi zorlarim ya da evo’mla yola devam ederim

Tesekkurler uyarin icin
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Eray kamp için çadır aldığım iki sene oldu. Amma bir kamp nasip olmadı. Ümidimi kaybetmeden beklemedeyim. Tez vakitte gerçekleşir işşşalllllah.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eray kamp için çadır aldığım iki sene oldu. Amma bir kamp nasip olmadı. Ümidimi kaybetmeden beklemedeyim. Tez vakitte gerçekleşir işşşalllllah.
    Ali abi insallah seneye Evo sahipleti bir organizasyon yapariz bu yil kis geldi artik

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)