Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha neden sessiz!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    İnsan korkuyor böyle sessizliğe, tamam zam yapıyorlar ama mt07 abs nin 41000 TL görünmesi, bir zaman honda cb650f ile neredeyse kafa kafaya giderken insanı düşündürmüyor değil, 49000 TL olmuş cb650f, mt-09 54000 tl, devi uynadırmasam diyorum, tamam şu anki fiyatlar bile uçuk ve zam istemiyorum ama azar azar, yavaş yavaş yapınca ya da sessiz sedasız kalınca altında hep bir yeniği arıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sessiz olandan korkacaksın

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Fırtına öncesi sessizlik

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Kuzuların sessizliği sıkıntılı olur.
    Fena acıtacaklar belli.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Tüm modellere 2000 tl cik zam geldi eylül ayında.bu ay 2. Zam bekleniyor mt07 almaya gittim hüsran oldu 35500 den 40500 e çıktı göz göre göre almam alamam.34 de 2017 modelini verdiler ama olmayınca olmuyor

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    ısıracak it havlamaz :D

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Beklemeyin artık elinizde para varsa.Direk basın alın.Dahada çıkar bu fiyatlar bu lar birşey değil daha.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250cc 30bin TL oldu.Ona göre hesap yapın işte bu ay sonu Honda yine güncelleme yapar.
    Bu böyle nereye kadar gidicek bakalım.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Yamahanın bazı bazı bayilerinde 2016 modeller bile yeni bitti stokları tam bitince gerçek fiyatlar ortaya çıkar şuanki

2018 tracer yamaha listesinde : 11.343 € güncel kurla 88.000 TL yapıyor stoklar bittikçe ve sübvanse azaldıkça etkiyi daha rahat göreceksiniz.Aldınız aldınız yoksa uzunca süre bakılır arkalarından.

Örn : Ducati,Kawasak,Ktm € 'lu listeleri hesaplayın.

yamaha eldeki avuçtakini satıp çekilecek bence

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    XMAX 300 ABS 2018 18.743 ₺ 6.935 ₺ 4.622 ₺ 30.300 ₺ 7.014 €

Diyor. 7.000 € şuan ki 7,73 den çarparsak 54.000 tl yapar ki böyle bir zam yaparlarsa kimse alamaz geçen ay 30 aldığım motor 50 olursa direk satarım ki :D

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    bence ana bayiler, ikinci el satışına ağırlık verecek, yoksa sıfır motor satmaya kalkarlarsa batarlar, sıfır düşük cc veya ikinci el eski model büyük cc'leri satmak daha mantıklı olmaya başladı, yani artık yeni motor ülkeye tadımlık gibi girecek, fuardan fuara göreceğiz, sipariş etmek isteyen bile haftalar belki de aylarca bekleyecek, eldeki motorlarla ülkece idare edeceğiz, tabi asıl sorun yedek parça ve yüksek servis ücretleri olacak hatta olmaya da başladı, ben kıçı kırık debriyaj teline 140tl vermek durumunda kaldım hem de 2 hafta bekledim o da yurt dışından hızlı geldi,normalde 1 ayı da bulabilirdi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    asgari ücretin an itibari ile;
    240 usd
    206 avro

olduğu memlekette.

tası tarağı toplayıp tükkanın camına "devren satılık" yazmalarından dolayıdır henüz seslerinin çıkmaması.
    yamahanın matkap takımı muhtemelen yazanede "kendi donumuzu da getirmiştik, neden böyle oldu ? " diye düşünüyorlardır.

xmax 250 fiyatının açıklanması yetkililerce endişe ile bekleniyor.
    bakınız endişeli yetkililer endişelerini ejder kulağı meyvesi eşliğinde gidermeye çalışıyorlar.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan korkuyor böyle sessizliğe, tamam zam yapıyorlar ama mt07 abs nin 41000 TL görünmesi, bir zaman honda cb650f ile neredeyse kafa kafaya giderken insanı düşündürmüyor değil, 49000 TL olmuş cb650f, mt-09 54000 tl, devi uynadırmasam diyorum, tamam şu anki fiyatlar bile uçuk ve zam istemiyorum ama azar azar, yavaş yavaş yapınca ya da sessiz sedasız kalınca altında hep bir yeniği arıyorum.
    Şunu açıkca belirtmek gerekir. Büyük hacimli bir yamaha alan veya kısa sürede alacak olan inanılmaz kar yapacaktır. Yamaha mt 07 yi bayiye giden peşin alan adama efsane fiyatlara verdiği söyleniyor.. Yamahanın bu taktiği elindeki stoğu eritmek ve türkiye pazarında küçülmek istemesinden kaynaklanıyor olabilir. Euro kurunu 4.18 gibi birşey çektiklerini söyleyip kampanyalar yaptılar.

Nmax şu an euro bazlı liste fiyatı 4.500 euro olduğunu yine bazı arkadaşlardan duydum. Bu doğrumudur değilmidir bilmiyorum. 4.500 euro şu anki kurla hesaplandığında insancıl fiyatlar değil. Yıllardır türkiye pazarında en yüksek adetleri yakalayan honda bile 2018 yılında 4 5 kez zam yaptı.

Korkmakta haklısınız. Muhtemelen 2018 stokları bittiğinde ve 2019 fiyatlarını listelediklerinde sayfasına bmw gibi 2 3 yılda bir girip bakabilecek duruma geleceğiz. Söylediğim rakamlar doğru olmayabilir fakat tüm markaların türkiye pazarında küçülmeye gideceği kesin. Distiribitörler tarafından getirilen kawasaki, suzuki, ducati thriump gibi markalarsa 2019 yılında tamamen silinebilir..

Yıllarca güzel ve büyük makinalara bindik fakat artık büyük motosikletler otomobillerde olduğu gibi bi ferrari bi lamborghini gibi hayallerimizde kalabilir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:34 ----------

Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence ana bayiler, ikinci el satışına ağırlık verecek, yoksa sıfır motor satmaya kalkarlarsa batarlar, sıfır düşük cc veya ikinci el eski model büyük cc'leri satmak daha mantıklı olmaya başladı, yani artık yeni motor ülkeye tadımlık gibi girecek, fuardan fuara göreceğiz, sipariş etmek isteyen bile haftalar belki de aylarca bekleyecek, eldeki motorlarla ülkece idare edeceğiz, tabi asıl sorun yedek parça ve yüksek servis ücretleri olacak hatta olmaya da başladı, ben kıçı kırık debriyaj teline 140tl vermek durumunda kaldım hem de 2 hafta bekledim o da yurt dışından hızlı geldi,normalde 1 ayı da bulabilirdi.
    2. el motosiklet servise çok girmez hatta sokak ustalarına götürülür. Bu nedenle 2. el satmak çok büyük bayilerde tercih edilmeyen bir yöntem. 2. el satış yapılan bayilerin aldıkları 2. el motorlar genelde 0 motor verdikleri müşterilerinin eski motorları oluyor.. Bayilerin asıl amacının satıştan çok servis olduğunu unutmayalım. Herzaman sermaye serviste döner servis yoksa satış olsada 300 500 tl ile kimse işini döndüremez.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha ya arka kirişi kıracak yada çok sağlam biliyor .

montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    https://www.youtube.com/watch?v=Rtk08QA94Vw

..........
    Son Ütücü bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Sivazliyor buyuk kazik buyuk kalkar

10 bin tl pulsarq verilmezciler istima vaktii

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    @Mahmutbiner´e katiliyorum..

Nakite ciddi indirimler var yeterki ciddi müşteri olun.

10.000 tl motorda %10 indirim az olabilir ama
    45-50.000tl motorda %10-%12 indirim ciddi rakamdir.

Bizzat 30.000 tl lik bir modelde 3.700 tl indirim yaptigina şahitim.

2.el olayida,kendi sattigi ve servis bakimlari aksamamiş motorlari takasa alir,paha degeri yuksek ise piyasa degerinde satişa koyar.

cb 650f düşünüyordum ama bu fiyatları görünce duraksadım, ortalığın ne olacağıda belki değil kötüye gidiyoruz maddi durum çok çok iyi olmadığı sürece almak mantıklı değil 250 cc 30 bine gelecek neredeyse neyse hakettiğimiz gibi yönetiliriz hakettik demekki bunları.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Mahmutbiner´e katiliyorum..

Nakite ciddi indirimler var yeterki ciddi müşteri olun.

10.000 tl motorda %10 indirim az olabilir ama
    45-50.000tl motorda %10-%12 indirim ciddi rakamdir.

Bizzat 30.000 tl lik bir modelde 3.700 tl indirim yaptigina şahitim.

2.el olayida,kendi sattigi ve servis bakimlari aksamamiş motorlari takasa alir,paha degeri yuksek ise piyasa degerinde satişa koyar.
    bayi ismi söylemiycem bir dostum iki hafta önce 2018 mt 07 aldı oğluna 36.500 tl net satış. Böyle bir fiyat yok. piyasada şu an başka motor satmaması normal motoru büyütmek isteyen herkes mt07 alıyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)