Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Başlangıç Motoru Stresi

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba. Bir süre önce motor tutkusuna kapılmış biri olarak, bu tutkuyla içli dışlı insanlardan bilgi ve yardım almak amaçlı bu konuyu açıyorum. Aklımdaki bir çok soruyu araştırdım fakat kullanıcılardan yorum almanın daha doğru olduğunu düşündüm. Tabi ki en çok kafamı karıştıran konu başlangıç motoru oldu. Öncelikle üniversite öğrencisiyim ve okul harici çalışıyorum da. Yani çok yüksek rakamlı bir bütçeye sahip değilim. Başlangıç motorumdan çok yüksek bir kalite yada güç beklemiyorum. Trafiği ve kullanmayı iyice öğrenene dek düşük bir motorla vakit geçirmek istiyorum. Ayrıca ikinci el almamı öneriyorlar, mutlaka o motor devrilecek, başına bir şey gelecek diyorlar ama ben de ikinci el motora güvenemediğim için sıcak bakmıyorum. Başlangıç motoru konusunda önerilerinizi bekliyorum. Sadece 1.63 boyunda ufak bir kız olarak dev sele yüksekliği olan motorlar önermemenizi rica ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Yebere ya da cebefe

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Skuter olur diyorsan bütçene uyan herhangi bir skuter trafiği öğrenmen için çok güzel olur hem boy problemini de ortadan kaldırır.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2. el aldığında sanayi sanayi, usta usta gezme riskiniz de var. Hele sizi 1.63 boyunda bu işlerden anlamayan ufak bir kız olarak gören dürüst olmayan ustalar cebinizdeki tüm parayı almak isteyecek ve de motosiklet serüveniniz başlamadan bitecektir. Tek silindir, karbüratörlü, hafif, basit bir motorla başlayıp kapalı alan hakimiyet ve yol eğitimleriyle de becerilerinizi arttırmanız iyi olur. Bütçenizi bilmiyorum, ekipman harici bütçenizi bilirsek daha sağlıklı fikirler veririz.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    zafer bayramın kutlu olsun
    zekeriyaimam ve Deadly Sto(R)m bunu beğendiler.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ilginç bi şekilde hergün ufak kızlar birbirinin kopyası motosiklet tavsiyesi istiyor.

Ehliyet alırken kursta fikriniz oluşur.Önce ehliyet yani;)

İkişi de minik, zaptedebileceginiz, göze de hitap eden, kaliteli,alçak seleli kullanımı kolay motorlardir inceleyin sarı siteden. Bilhassa ikinci el olsun.
    -yamaha delight 2015-2016 eski kasa scooter.(öncelikli tercih)
    -Honda msx125 vitesli.

basketbol oyna

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yebere ya da cebefe
    CBF görüntü olarak hiç hoş gelmiyor ama YBR'yi düşünebilirim teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Alıntı Son Ütücü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Skuter olur diyorsan bütçene uyan herhangi bir skuter trafiği öğrenmen için çok güzel olur hem boy problemini de ortadan kaldırır.
    Vitesliye alışırken kafamın karışmasını istemediğim için scooter düşünmüyorum, teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el aldığında sanayi sanayi, usta usta gezme riskiniz de var. Hele sizi 1.63 boyunda bu işlerden anlamayan ufak bir kız olarak gören dürüst olmayan ustalar cebinizdeki tüm parayı almak isteyecek ve de motosiklet serüveniniz başlamadan bitecektir. Tek silindir, karbüratörlü, hafif, basit bir motorla başlayıp kapalı alan hakimiyet ve yol eğitimleriyle de becerilerinizi arttırmanız iyi olur. Bütçenizi bilmiyorum, ekipman harici bütçenizi bilirsek daha sağlıklı fikirler veririz.
    Doğrusu ben de tam olarak bundan korkuyorum. Bütçe olarak ekipman hariç sekiz bini zorlarım fakat ne kadar düşük fiyat o kadar çabuk kavuşmama yardımcı olur tabi ki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilginç bi şekilde hergün ufak kızlar birbirinin kopyası motosiklet tavsiyesi istiyor.

Ehliyet alırken kursta fikriniz oluşur.Önce ehliyet yani;)

İkişi de minik, zaptedebileceginiz, göze de hitap eden, kaliteli,alçak seleli kullanımı kolay motorlardir inceleyin sarı siteden. Bilhassa ikinci el olsun.
    -yamaha delight 2015-2016 eski kasa scooter.(öncelikli tercih)
    -Honda msx125 vitesli.
    Diğer kızlardan haberim yok.
    Kursa önümüzdeki ay başlıyorum tabi ki öncelik ehliyet
    Scooter düşünmüyorum ama msx125 de ikinci el olmadığı sürece bütçemi fazla zorlayan cinsten malesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    basketbol oyna
    19 yaşından sonra çok da bir şey değişmez :d

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Merhaba. Konu başlığınız zaten cevabı içeriyor. Başlangıç motoru stresi. Başlangıç motoru öyle bir motor olmalı ki size hiçbir konuda stres yaratmamalı.

- Alım satımda
    - Kullanımda
    - Bakımda
    - Kazada

Piyasası oturmuş bir model bakın. Sarı sayfada ilan miktarı buna yol gösterebilir. CBF 150 ve YBR 125 iyi modellerdir. Sizin için boy sorunu pek teşkil etmez. Kullanımda bu iki motor rahattır. CBF biraz daha konforlu, oturuşu daha motosiklet gibidir. YBR biraz daha taburede oturur gibidir. Ama kick-start ve motorunun dayanıklılığından ötürü tavsiyem YBR olurdu. İkisi de alım satımda hızlıdır. Parçası orijinal ve yan sanayi olarak boldur. Ucuzdur. Bakımları kolaylıkla kendiniz internetten bilgi alarak yapabilirsiniz. Eski teknoloji oldukları için çözülemeyecek veya özel servis gerektiren sorunlar çıkarmazlar. Bütçeyi biraz daha zorlarsanız CB125F geldi Honda'ya. Güncel fiyat 11,100.00 TL olmuş ama bence 10000 altına pazarlık ile alabilirsiniz. Bu motor gösterge olarak zengin ve enjeksiyonlu. Büyük depolu ve az yakar. Sizi güzel güzel gezdirir. MSX'e göre lastikleri de daha büyük olduğu için sürüşü konforlu ve güvenli olur. asal olarak kask zorunlu ama yanında olmazsa olmaz mont ve eldiveni unutmayın. Bütçeniz varsa pantolon ve bot ilave edin. Zincir, disk kilidi, zincir yağı gibi ek masrafları unutmayın. Ve son olarak mutlaka Honda GS1 ve GS2 eğitimlerini alın. Özellikle GS2'yi.
    sdt bunu beğendi.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    hangi şehirde yaşıyorsun motosiklet alırken yakınında hangi yetkili servisler var onuda araştırmanı tavsiye ederim

eran_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üstat Barkın Abi yeni başlayanlara skuter önerirdi hep.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Bayanları motosiklet kullanıcısı olarak görmek beni mutlu çok ediyor. Afferim kızlar korkmayın sürün.

Hemen her markanın 125'lik ufak tefek kullanması, zaptetmesi kolay, az yakan fena gitmeyen ''monkey'' olarak tabir edilen motosikletleri var. Onlardan bütçenize ve zevkinize uygun olanı alın bir güzel öğrenin. Misal tnt 125, msx 125...

Ben yerinizde olsam bütçemi azcık zorlar 2014-2015 temiz bir msx 125 alırdım, çok da sevimli duruyor kerata.

Başlangıç motorları basittir , hava soğutmalı öyle sanayiden çıkamazsın gibi durumu olmaz komple motor yaptıran 700-1000 jagıt tutar komple motor diyorum bak tamir demiyorum .
    Başlangıç motoru olarak su soğutmalı , enjeksiyonlu, ABS li vs alacak olsan o zaman ikinci al demezdim.

Ne alırsan al ikinci ellere mutlaka bak.

125 lik 150 lilik hava sogutmalı motor için sanayiden çıkamazsın diyen yanından tam gaz ayakların kıçına vuracak şekilde kaç.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    slm istersen cbf ile motosiklet kullanmayı öğretebilirim

Alıntı Machair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Konu başlığınız zaten cevabı içeriyor. Başlangıç motoru stresi. Başlangıç motoru öyle bir motor olmalı ki size hiçbir konuda stres yaratmamalı.

- Alım satımda
    - Kullanımda
    - Bakımda
    - Kazada

Piyasası oturmuş bir model bakın. Sarı sayfada ilan miktarı buna yol gösterebilir. CBF 150 ve YBR 125 iyi modellerdir. Sizin için boy sorunu pek teşkil etmez. Kullanımda bu iki motor rahattır. CBF biraz daha konforlu, oturuşu daha motosiklet gibidir. YBR biraz daha taburede oturur gibidir. Ama kick-start ve motorunun dayanıklılığından ötürü tavsiyem YBR olurdu. İkisi de alım satımda hızlıdır. Parçası orijinal ve yan sanayi olarak boldur. Ucuzdur. Bakımları kolaylıkla kendiniz internetten bilgi alarak yapabilirsiniz. Eski teknoloji oldukları için çözülemeyecek veya özel servis gerektiren sorunlar çıkarmazlar. Bütçeyi biraz daha zorlarsanız CB125F geldi Honda'ya. Güncel fiyat 11,100.00 TL olmuş ama bence 10000 altına pazarlık ile alabilirsiniz. Bu motor gösterge olarak zengin ve enjeksiyonlu. Büyük depolu ve az yakar. Sizi güzel güzel gezdirir. MSX'e göre lastikleri de daha büyük olduğu için sürüşü konforlu ve güvenli olur. asal olarak kask zorunlu ama yanında olmazsa olmaz mont ve eldiveni unutmayın. Bütçeniz varsa pantolon ve bot ilave edin. Zincir, disk kilidi, zincir yağı gibi ek masrafları unutmayın. Ve son olarak mutlaka Honda GS1 ve GS2 eğitimlerini alın. Özellikle GS2'yi.
    Ekipman ve geri kalanı için ayrıca bir bütçe ayırdım. Önceliğim tabi ki güvenliğim. Motor önerilerini ve eğitim konusunu dikkate alacağım, çok teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi şehirde yaşıyorsun motosiklet alırken yakınında hangi yetkili servisler var onuda araştırmanı tavsiye ederim
    Yetkili servis konusunda sıkıntısı olmayan bir şehirdeyim, teşekkür ederim

Sağlam, uygun bütçeli, az yakan, yola uzayan, Honda Activa S

Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayanları motosiklet kullanıcısı olarak görmek beni mutlu çok ediyor. Afferim kızlar korkmayın sürün.

Hemen her markanın 125'lik ufak tefek kullanması, zaptetmesi kolay, az yakan fena gitmeyen ''monkey'' olarak tabir edilen motosikletleri var. Onlardan bütçenize ve zevkinize uygun olanı alın bir güzel öğrenin. Misal tnt 125, msx 125...

Ben yerinizde olsam bütçemi azcık zorlar 2014-2015 temiz bir msx 125 alırdım, çok da sevimli duruyor kerata.
    Çok da korkulacak bir şey yok ya, hevesi olduktan sonra her kız sürebilir bence
    MSX125 aklımdaki modellerden biri fakat bütçeyi biraz aşıyor. TNT125 ona göre daha uygun gibi, onu da düşüneceğim teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:27 ----------

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlangıç motorları basittir , hava soğutmalı öyle sanayiden çıkamazsın gibi durumu olmaz komple motor yaptıran 700-1000 jagıt tutar komple motor diyorum bak tamir demiyorum .
    Başlangıç motoru olarak su soğutmalı , enjeksiyonlu, ABS li vs alacak olsan o zaman ikinci al demezdim.

125 lik 150 lilik hava sogutmalı motor için sanayiden çıkamazsın diyen yanından tam gaz ayakların kıçına vuracak şekilde kaç.
    Ya başlarda hiç bir sıkıntıyla uğraşmak istemediğim için ikinci elden korkuyorum. Eğer problem çıkarmayacağından emin olduğum bir ikinci el olursa tabi ki düşünürüm. Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

Alıntı eran_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat Barkın Abi yeni başlayanlara skuter önerirdi hep.
    Scooter trafiği öğrenmek için gerçekten mantıklı bir başlangıç fakat scooter alıp satıp tekrar vitesli motor almak hem beni uğraştıracak hem de kafamı karıştıracak. O yüzden düşünmüyorum. Yine de teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

Alıntı baranos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlam, uygun bütçeli, az yakan, yola uzayan, Honda Activa S
    Scooter düşünmüyorum, teşekkür ederim

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

O lafı söyleyen benim. Sana 1 ay içinde 150'lik hava soğutmalı motorda krank dağıtan 2 kişi, marş rublesi,rotor arayan 1 kişi daha sayabilirim. Her 3 motor da 10.000 km ve altı. Komple motor yaptırıp da yağ kaçağını çözemeyen bir sürü arkadaş var forumda. Kaldı ki 6000-7000 TL.ye aldığın 2. el motora 1000 TL masraf yaparak motorunu yenilemek ister miydin?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hoş geldin
    ehliyet, eğitim almalısın
    bu sürede piyasa ne olur...

Alıntı (ツ) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoş geldin
    ehliyet, eğitim almalısın
    bu sürede piyasa ne olur...
    Merhaba, hoşbulduk. Ehliyet ve eğitim önümüzdeki ay halledilecek. Piyasanın bir ayda çok değişeceğini sanmıyorum sadece dolar biraz oynayabilir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)