Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Şimdilik bu sevdadan vazgeçiyorum .

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Arkadaşlar bildiğiniz üzere fiyatlar aldı başını gitti bunun yanı sıra, para tuzağı servislerden 7 lira olan benzinden parasını verdiğimiz halde işini yarım yamalak yapan ustalardan maaşımın 4 de 1 i olan sigortadan mtv den bıktım. 4-5 bin liralık 150 cc commuter kullanıcısıyım ve inanın bir yılda kendi fiyatı kadar harcama yaptırıyor, Allahtan sağlam masrafsız motor birde bikaç arıza çıkarsa delirirdim heralde, işin özü yıllarca bekledim heves ettim para biriktirdim geçen sene almak nasip oldu, gezdim eğlendim yeni motorcu arkadaşlar edindim hep beraber gezdik eğlendik motorun tadına vardım ama tadı damağımda kalarak satıyorum, siyaset de umrumda değil a partiside b partiside ben bu ülkede motora binmeyi artık lüks görüyorum, bidaha alır mıyım almaz mıyım yada alabilir miyim onuda bilmiyorum, ne bilim küstüm bu piyasaya, piyasayı bu hale getirenlerin burnu b*ktan çıkmasın aga

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Motor alıpta binmek artık cidden lüks olmaya başladı.
    Shrieker bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Motoru garaja çek. Bir ay kullanma. Sonra kararını tekrar düşünürsün. benzin 7 lira olmuşken kullanıcak taşıt otomobil değil 150 cc motosiklettir. Satarsan sen zararlı çıkarsın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Motosiklet kullanmaya 1 yıl önce başladım, az önce xmax400 motosikletimin ön fren balataları, yağ, yağ filtresi, şanzıman yağı, Hava filtreleri, varyatör filtresi, bujisini değiştirdim.Varyatörünü temizledim , arka fren balatasını söküp temizleyip tekrar taktım.. 5-6 ay öncesine kadar elime anahtar değmemişti. Motosikleti alalı 10 gün olmuştur ilk scooter tecrübem motosikleti çokta tanımıyorum açıkçası.

Servislere verilen paralara acıyorum, cbr250r egzozunu söküp takmaya 100tl almışlar 1 civata söküp 1 kelepçe gevşetip egzozu sağa sola çevirerek söküp ters işlemle takıyorsunuz 😃

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

Ayrıca şöylede birşey var, bahsettiğim cbrcı arkadaş sigara alacak parası olmadığından bahsedip motosikleti için motul7100 yağ aldı.
    Vfr800 owners gurubundayım, önceki motosikletim vfr800 ün global facebook gurubu, yağ tavsiyesi isteyene genelde shell hx, castrol felan öneriyorlar bizde yüzüne bakan yok bu yağların..

Şartlar ülkemizde haddinden fazla zor ama halen ayranımız yok içmeye f16 ile gidiyoruz fıçmaya.
    jackonbir ve kovboy03 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru garaja çek. Bir ay kullanma. Sonra kararını tekrar düşünürsün. benzin 7 lira olmuşken kullanıcak taşıt otomobil değil 150 cc motosiklettir. Satarsan sen zararlı çıkarsın.
    benim 250 cc 1.2 güncel araba ile aynı yakıyor araç gerçekten çok daha ucuz maliyetli 15 binde bir bakım
    kovboy03 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Rakamları alt alta üst üste koyduğunda ve benim gibi psikopatça kayıt tuttuğunda şoka giriyorsun. Sana katılıyorum. 250 cc tek silindir bir makine kullanıyorum. Nisan ortası 367 km.de 10.500 TL.ye satın aldım, bugün 10.000 km.yi geçtim. Nisan'dan bugüne 2067 TL.lik benzin almışım. 765 TL periyodik bakımlara harcamışım. 567 TL takım lastik, 70 TL lastik takma ve balans, 365 TL trafik sigortası, 200 TL koruma demirleri derken (Hgs.leri saymıyorum) toplam 4034 TL.lik masraf yapmışım. Ha gezdik ettik, eğlendik orası ayrı. Daha 900 TL.ye kış lastiği alacağım, kask ve yazlık ekipmanı da yenilemek lazım.
    127 bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rakamları alt alta üst üste koyduğunda ve benim gibi psikopatça kayıt tuttuğunda şoka giriyorsun. Sana katılıyorum. 250 cc tek silindir bir makine kullanıyorum. Nisan ortası 367 km.de 10.500 TL.ye satın aldım, bugün 10.000 km.yi geçtim. Nisan'dan bugüne 2067 TL.lik benzin almışım. 765 TL periyodik bakımlara harcamışım. 567 TL takım lastik, 70 TL lastik takma ve balans, 365 TL trafik sigortası, 200 TL koruma demirleri derken (Hgs.leri saymıyorum) toplam 4034 TL.lik masraf yapmışım. Ha gezdik ettik, eğlendik orası ayrı. Daha 900 TL.ye kış lastiği alacağım, kask ve yazlık ekipmanı da yenilemek lazım.
    Vergisi bir arabadan az. HGS köprü ve otoyal geçişlerinde biz yarısını ödüyoruz. İkisininde kendine göre avantajları var. Ama eli yüzü düzgün bir araba 2. elde bile ortalama 40-50 bin tl.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergisi bir arabadan az. HGS köprü ve otoyal geçişlerinde biz yarısını ödüyoruz. İkisininde kendine göre avantajları var. Ama eli yüzü düzgün bir araba 2. elde bile ortalama 40-50 bin tl.
    Zamanında eşimin arabasını pert ettim diye utancımdan kızcağıza sıfır araba aldım 3 sene krediyle. O zamanlar arabanın sıfırı 52.000 TL.id. Bu sene Ocak ayında kredim bitti ama yakıtıydı, bakımıydı,kredisiydi mahvetmişti beni araba 3 sene boyunca.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında eşimin arabasını pert ettim diye utancımdan kızcağıza sıfır araba aldım 3 sene krediyle. O zamanlar arabanın sıfırı 52.000 TL.id. Bu sene Ocak ayında kredim bitti ama yakıtıydı, bakımıydı,kredisiydi mahvetmişti beni araba 3 sene boyunca.
    Kendi SYM Wolf a binip eşine Araba alan adam gibi adam. Kalbimizdesin Tommy Reis
    tommygun bunu beğendi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    at besliyorsan yemini düşünme, hem konfor olacak hem bedava yok işte.. o zaman al 50cc ne sigorta ne vergii yakıtıda gayet makul... ağlamayın bu kadar, siz yolda giderken arkanızdan keşke benim olsa diyen çok adam var.. onlardan olmayın motoru satıp... millet ne ağlamış ya... kuruş kuruş hesap tutan var bende hem araba hemde motosiklet var... ben öleyim o zaman... yarın triger seti değiştiricem 1000 tl dün akşam motorun yağını değiştirdim 30tl...ne yapayım? vazgeçeyim mi yani ?

motosiklet az anahtar tutup azda nasıl yaparım videolarını izlersen gayet masrafsız bi makine... Sök bak çalışmayan bişleyi korkma! uğraşınca toplarsın ya
    kovboy03 ve MrMud bunu beğendiler.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    at besliyorsan yemini düşünme, hem konfor olacak hem bedava yok işte.. o zaman al 50cc ne sigorta ne vergii yakıtıda gayet makul... ağlamayın bu kadar, siz yolda giderken arkanızdan keşke benim olsa diyen çok adam var.. onlardan olmayın motoru satıp... millet ne ağlamış ya... kuruş kuruş hesap tutan var bende hem araba hemde motosiklet var... ben öleyim o zaman... yarın triger seti değiştiricem 1000 tl dün akşam motorun yağını değiştirdim 30tl...ne yapayım? vazgeçeyim mi yani ?

motosiklet az anahtar tutup azda nasıl yaparım videolarını izlersen gayet masrafsız bi makine... Sök bak çalışmayan bişleyi korkma! uğraşınca toplarsın ya
    Ben ne edeyim? 3 motosiklet (4. yolda) bir araba (2. yolda). Yakında tuvalete kasa koyucam.
    tarikcapar bunu beğendi.
    ...

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ne edeyim? 3 motosiklet (4. yolda) bir araba (2. yolda). Yakında tuvalete kasa koyucam.
    Senin ağlayanın yok, vay haline :D
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kullanmaya 1 yıl önce başladım, az önce xmax400 motosikletimin ön fren balataları, yağ, yağ filtresi, şanzıman yağı, Hava filtreleri, varyatör filtresi, bujisini değiştirdim.Varyatörünü temizledim , arka fren balatasını söküp temizleyip tekrar taktım.. 5-6 ay öncesine kadar elime anahtar değmemişti. Motosikleti alalı 10 gün olmuştur ilk scooter tecrübem motosikleti çokta tanımıyorum açıkçası.

Servislere verilen paralara acıyorum, cbr250r egzozunu söküp takmaya 100tl almışlar 1 civata söküp 1 kelepçe gevşetip egzozu sağa sola çevirerek söküp ters işlemle takıyorsunuz ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

Ayrıca şöylede birşey var, bahsettiğim cbrcı arkadaş sigara alacak parası olmadığından bahsedip motosikleti için motul7100 yağ aldı.
    Vfr800 owners gurubundayım, önceki motosikletim vfr800 ün global facebook gurubu, yağ tavsiyesi isteyene genelde shell hx, castrol felan öneriyorlar bizde yüzüne bakan yok bu yağların..

Şartlar ülkemizde haddinden fazla zor ama halen ayranımız yok içmeye f16 ile gidiyoruz fıçmaya.
    Castrol'u motora kattığımdan beri vibratöre dönüştü

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Motorsikleti tam kullanma vakti bir arabanın yaktığından daha az yakıyor ve oldukça verimli yakıyor,vergisi kasko bakım maliyetleri bile bir arabaya göre daha ucuz bunu yazan arkadaş hangi kafayla yazmış hala anlamış değilim

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kuruş kuruş hesap tutan benim, ister hobi de buna ister rakamları seviyorum diye düşün. Eski 150'lik motorumda da 17.000 km boyunca ne harcadığımın hesabı yazılıdır. Herkes motor mekaniğine hakim olmayabilir ya da eli anahtar tutmayabilir. Motor bakımını da sadece yağ değişimi olarak düşünmemeni tavsiye ederim.
    tarikcapar bunu beğendi.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    valla ne yalan söyliyeyim, ben bu sevdaya daha da bağlanıyorum

köprü geçiyorum her işi günü: 3,5 ödüyorum. araba ile geçince: 8,75
    ayda 115 lira fark ediyor.
    arabanın yıllık bakım masrafı en az 1000 lira, daha geçenlerde klima gazı bitti diye doldurttum, meğer kaçak varmış, tekrar doldurttum bulamadılar, başka yere gittim, komple söktü 0.5 kalem ucu akdar bi delik budlu paraç değiştirdi, toplam günah 1000 liraya yakın tuttu. motosikletin gözünü seveyim, en iddialı ceket yenilerim o paraya. al sana klima.

daha bunun park problemi var, motosiklet için park cüreti ödemedim henüz. üstelik cafe önüne bile çekiyorum. taksim'e gideyim dedim arabayla, en ucuz park yeri olmuş 15 lira.

araba dizel olmasına rağmen 100km de ortalama 6.5 litre yakıyor. motosiklet 3.5..50 liralık alınca depo doluyor lan ben bu hissi arabada en son 2003 yılında yaşamıştım

çok örnek veririm de, ilk aklıma gelenler bunlar.

kış gelecek, yağmur kar başlayacak diye ödüm kopuyor
    kovboy03 ve tarikcapar bunu beğendiler.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    fakirlik zor .
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Ben arabayla karşılaştırmıyorum arkadaşlar ayrıca ağlamayın derken neyden bahsediyorsunuz anlamıyorum belki araç için ayırdığınız kullanım bütçesi sizi sarsmıyor olabilir herkesin maddi durumu ayrı bilip bilmeden boş beleş sallayacaksanız hiç yazmayın, motorumun garantisi var kendim bakım yapıp yakmak istemiyorum mecbur servise yaptırıyorum, biz diyoruz ankara siz diyosunuz.... ailemin aracı var albea 1.3 kilometrede 20 kuruş yakıyor, motorumda aynı madem karşılaştıracaksınız, arabanın bakımı 280 lira tutuyor 10 bin km de bir motorumun 150 tutuyor 3000 km de bir, arabanın debriyaj balata değişimi 300 tl motorumun 550 tl tutuyor daha yazayım mı ? Benim isyanım eskisinden iki kat pahalanan yedek parça, yakıt, ekipman, sigorta vs fiyatları

MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    Bu Zamlar Adami Sevdadanda Vazgecirir Youjoee

Motosikleti
    Alıntı MaryJane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Zamlar Adami Sevdadanda Vazgecirir Youjoee
    Çek bi duman bana dön mary jane

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)