Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya AS125T arka fren sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Abiler merhaba, ben 17 yaşında bir kardeşinizim geçen sene sizden çok tavsiye aldım başlangıç motoru ne almalıyım diye. Tavsiyelerinizle scootera yöneldim ve öğrenmek için, çokta bütçe olmadığı için nostalji scooter aldım. Kendisi 2005 model bir emektar. Km'si 7732 km ye geldi ben aldığımda 4387'ydi. Motora genel bakımını ilk aldığımızda yaptırdık fren hidroliğini iyisinden koyduk, motor yağını motul kullandık, aynı şekilde şanzıman yağınıda koyduk. Balataları değiştirdik filtreleri değiştirdik ama bir sorunum var. Ön fren kumandasını sıktığım zaman gayet jilet gibi durduruyor ama arka freni sıktığım zaman böyle sanki kesik sıkıyor ve bıraktığım zaman salmıyor kendini. 2-3 saniye sıkılı kalıyor ve bundan dolayı bir kaç kez düşme tehlikesi atlattım. Balatayı değitirdik ama sorunu anlayamadım ön fren merkezi değişti arka fren merkezidemi değişmeli acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    peugeot kisbe 50 cc
    Kardesim bendede ayni sorun vardi arka kampananin balatasini degistirdim duzeldi sorun

Abi bende değiştirdim ama hala sorun devam ediyor birde değiştirdiğim için bu sefer tekeri kitleyebiliyor.

Motosikleti
    peugeot kisbe 50 cc
    Dostum kampanayi siktiginda geri iten bir tel var o tel dusmus cikmis falan olmasin bi oraya dikkat et eger tel yerindeyse oraya takviye bi tel daha koydurt ustaya belki o sekilde hallolabilir tam olarak duzelmesede bi sure idare eder seni. Baska bi sorun varsa bilemiyorum sen yine guvendigin bi ustayada sor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)