Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Chopper dan Anlayan İçeri

Motovento
    REKLAM ALANI

En az 3-4 aydır motor tiplerini inceleyip kendime en uygun olanı bulmaya çalışıyorum. Son olarak Enduro tipinde R3xi Evo ya karar kıldım gibi ama hiç denemediğim bilgimin sıfır olduğu Chopper modellerini denemeden almak istemiyorum. Bana 125-250cc parça sıkıntısı olmayan ve saniyedeki ustalarla akraba yapmacak bir marka model önerir misiniz. Şimdiden teşekkür ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:35 ----------

Alıntı compliant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En az 3-4 aydır motor tiplerini inceleyip kendime en uygun olanı bulmaya çalışıyorum. Son olarak Enduro tipinde R3xi Evo ya karar kıldım gibi ama hiç denemediğim bilgimin sıfır olduğu Chopper modellerini denemeden almak istemiyorum. Bana 125-250cc parça sıkıntısı olmayan ve saniyedeki ustalarla akraba yapmacak bir marka model önerir misiniz. Şimdiden teşekkür ediyorum.
    140 görüntüleme 0 yorum galiba herkes ben gibi chopperdan anlamıyor:D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Lifan lf250-b

Hayırlı günler bu makinayı kullanıyor musunuz

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Türkiye düşük bütçede choopera uygun bir ülke değil. Kaliteli markaların düşük cc chopperları yok 20 yaşında motorlara dünya para isteniyor haliyle. Bajaj olsun japonlar olsun (iyi servis ağına sahip belli bir güven seviyesini aşmış markalar) chooper getirmiyorlar. Dolayısıyla kaliteli chooper sayılabilecek iki motor var şuan düşük cc'de gv250 ve daelim daystar. Bunlarda servis ve parça ağı ile sorunlar yaşatıyor. Bence ilk başta chooper düşünmeyip normal motosikletlerle belli bir tecrübeden sonra imkan varsa harley ya da japonların yüksek cc chooperlarından devam etmek en doğrusu.

Alıntı alp010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye düşük bütçede choopera uygun bir ülke değil. Kaliteli markaların düşük cc chopperları yok 20 yaşında motorlara dünya para isteniyor haliyle. Bajaj olsun japonlar olsun (iyi servis ağına sahip belli bir güven seviyesini aşmış markalar) chooper getirmiyorlar. Dolayısıyla kaliteli chooper sayılabilecek iki motor var şuan düşük cc'de gv250 ve daelim daystar. Bunlarda servis ve parça ağı ile sorunlar yaşatıyor. Bence ilk başta chooper düşünmeyip normal motosikletlerle belli bir tecrübeden sonra imkan varsa harley ya da japonların yüksek cc chooperlarından devam etmek en doğrusu.
    yaklaşık 3 yıldır motor kullanıcısıyım sadece cup kullandığım için artık tarz değiştirmek istedim ilk SS lere baktım olmadı sonra naked denedim yok oda olmadı enduro denedim işte bu dedim ama chopper denemeden almak istemiyorum o yüzden bu başlığı açtım.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    kullandığım motor olan superlight 200 ü öneririm. sürüşü zevkli sorunsuz bir makinadır kendisi.

sash_009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2016)
    Chopper yapmakla uğraşmayın cruiser alın.
    schizo bunu beğendi.
    Respect

Alıntı sash_009 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chopper yapmakla uğraşmayın cruiser alın.
    Chopper yapmak derken birde cruiser nedir? başka bir tip motor mu

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Chopper, kisisellestirilmis cruiser motordur. Fabrika çıkışı hiçbir motor chopper değildir.

Örneğin siz 0 bir motor aldınız. Bu motor cruiser olur. Ama sagini solunu kesip bictiniz, kendinize göre ozellestirdiniz o zaman chopper olur.

Motosikleti
    CBR 125
    Hocam Cruiser arıyor anlaşılan

Motosikleti
    Honda Shadow VT750C - RR Daytona 250
    Hyosung GV 250, Lifan Lf 250, Bisan Roadster 250 ve Borelli Ledow 250 seni üzmez. Bu makinaların ortak özelliği ise V motor olmasıdır. Genelde sırali tip motoru olan Regal ve MCT tipi makinalarda iki silindirin yan yana olmasından olayı hararet sorunu oluyor. Tip olarak Regal ve MCT'de iyidir tabiki ancak, yaklaşık 1,5 sene regal kullandım. Şimdiki tecrübem olsa ilk motorum Hyosung GV 250 olurdu. Her makinayı farklı gözde tanıyan arkadaşlar mevcuttur ancak 3 senedir cruiser makine kullanan biri olarak tavsiyem kesinlikle V motor dur. Maddi durumuna göre bir japonada geçiş yapabilirsin. Japon olursa sanayi ile çok haşır neşirde olmazsın.

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    anlaşılan bütçeniz kısıtlı her motoru deneyip size en uygun tarzı seçim bütçenize uygun bi motor arıyosunuz.

bütçeniz tahminimce 10 15 bin tl arası olduğunu varsayıyorum.

alınabilecek cruiser - gv 250 (sorunsuzluğu herkes tarafından bilinir, bastığınızda gider, ara hızlanmaları iyidir, ince yapısı kullanış kolaylığı sağlar)
    alınmaması gereken cruiser - bisan, pionner vs. ( bu familyayı almamanızı tavsiye ediyorum, bugüne kadar kullanıp satmış ve memnun olan kimseyi tanımadım. bilerek satmış ibaresi kullandım çünkü hali hazırda kullananlar memnunum diyecektir.)

enduro - crf 250l (bence alabileceğiniz en uygun motosiklet budur. ülkemizin yollarını hepimiz biliyoruz, çukurlar kumlar çakıllar. bu motosiklet ile o yollardan zevk alırsınız.
    alınmaması gereken enduro - mondial evo ( alınmaması gereken derken kimse yanlış anlamasın, bu motoru 500 km kadar kullandım rahat ancak ara hızlanması kötü, titreşim bence var, parça kalitesi alt sınıf. mondial evo tabiki alınır ancak crf varsa alınmaz)

ss veya naked konusuna hiç girmiyorum çünkü bana hep 125-250cc naked ya da ss saçma gelmiştir. hız yapamıyosun boşuna dünyanın rüzgarına dayak yiyosun. tabiki zevkler tartışılmaz, mt 10 olsa da teker yapsak ama mt25 bence gereksizdir. kullanıcıları bana kızmasın, gelsinler bira ısmarlıyım onlara :D

Zato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 dragstar
    Merhaba, bence gerçekten cruiser nasıl bir şeydir diye merak içerisindeysen 250 cc motosikletlerden ziyade daha yaşlı başlı 500-750 cc arası japonlara bakman daha yerinde olur. Yukarıda sayılan bütçeye uyan seçenekler çok cruiser tadı vermeyeceği için merakını giderememiş olursun. Örnek vermek gerekirse yine 10-13 bin civarı bütçe olduğunu varsayarak virago 535, kawasaki en500 önerebilirim. Amacın sırf deneyip görmekse satın almak yerine bulunduğun bölgede kullanan birilerini bulup deneyebilirsin.
    schizo bunu beğendi.

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Hocam ben de çok uzun süre kore ve çin malı cruiser araştırma ve incelemelerimden sonra eski model de olsa japon almaya karar verdim. Sonrasın da virago 535 te karar kıldım. Bütçeni bilmemekle birlikte eğer 14-15 civarına çıkarsan 2002-2003 yılı temiz kurcalanmamış bir motor bulabilirsin. Ben hiç bir parça bakım sıkıntısı çekmedim. Kendini kanıtlamış kronik sıkıntıları olmayan seni üzmeyecek bir motor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)