Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Scooter mı yoksa vitesli mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı MuratKeskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan arabam yok, heryere toplu taşımayla gitmeye çalışıyoruz ve uzaklara gitmeye gözüm yemiyor, yoruluyorum. Tek ulaşım aracım motor olacak. İlerde cocuk filan olursa illaki ayağımızı yerden kesecek bir araba bakacağız gibi duruyor ama...
    O zaman benden size abi tavsiyesi paranızı bu merete çok çarçur harcamayın zaten tehlikeli bir şey, hadi heves ettin toplu taşımadan illallah dedin al bir tane 2.el ayağını yerden kessin yeter. Ucuz olsun ama; bütçeni düşür 15000TL ye, motor + 2 kişilik tüm ekipmanı takım taklavatı sığdır. Araştırınca bunun mümkün olduğunu göreceksin. Yakında çocuk olur zaten masraflarınız ve ihtiyaçlarınız artacak, geleceğe yatırım yapın ve para biriktirin. Kirada oturuyorsanız ev sahibi olmaya çalışın. Bu motosiklet mereti hastalık gibi bir şey sizin ümüğünüzü sömürür. Bir kere alayım sıfır olsun evladiyelik kullanırım diye bir şey yok. Yeni motor, yeni ekipman derken elde avuçta bir şey bırakmaz. Ben 1 yılda 6 motosiklet değiştiren biliyorum. Ben ehliyeti aldım gittim sıfır scooter aldım 2 yıl sonra sattım daha büyüğünü aldım. 4 yılda 4 kask 3 mont 5 eldiven aldım ve artçım yok. Bilmem anlatabildim mi? Şu an senin gözün ehliyeti alıp sıfır motorunun üzerine oturmaktan başka bir şey görmez eminim. Ama sor bu camiada istediğin kişiye şu yakın 3-5 senede kaç tane motor değiştirmiş kaç tane kask almışlar acaba. Benzer şeyleri söyleyeceklerdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CB250R
    Vitesli arabayi sadece ehliyet sinavinda kullanmis ve gunluk hayatta otomatik arabadan baska bi sey kullanamayan birisi olarak vitesli motosiklet tercih ettim.

Scooter hic surmedim, elbette kolayligi vardir ama vitesli motor gercekten arabaya kiyasla cok daha kolay geldi bana. Arabada sol ayagi indirip kaldirmak, motosiklette sol eli kullanmaktan daha zor bence. 1500km'dir motosiklet suruyorum ve vitesli olmasinin ekstra hic bir yorgunlugunu yasamadim (yada scooter hic surmedigim icin farki bilmiyorum).

Kisisel olarak en buyuk farkettigim sey, motorda vites degistirirken gidonu hala tutuyor olmak guven veriyor.

Tabi bunlar ben motoru aldiktan sonra farkettiklerim. Asil vitesli alma sebebim, olur da otomatige alisirsam (arabada oldugu gibi) ilerde istedigim motosikletin otomatik versiyonunu bulamama ihtimalim. Neyse ki simdiye kadar keske su alet otomatik olsaydi dedigim olmadi.

Şuan Scootermi yoksa viteslimi sorusunu aşıp Vitesli almaya karar verdim. Bu şekilde düşünmem scooterlerin fiyatlarını haketmediği düşüncem. 2 kişi rahat rahat bineyim dersem güzel birşey xmax olacak gibi duruyor. Xmaxlar fiyatları almış başını gidiyor. Madem ucuza konfora sahip olamıyoruz bari zevkini alalım konforu 2.plana atalım diye düşündüm. MT25 yada cb250r modellerinde de seleler xmax kadar olmasada sonuçta var. Yarım saat yol var bi şekilde götürür sanırım diye düşüncem var.

Motosiklet motosiklettir, scooter scooterdir. İnanmıyorsanız yamahanın sitesine bakınız.

XMAX e binen binmeyen

OKUYUN MESAJIIIIIIIIIIIIII

XMAX DIYE DIYEEEE
    FIYATLARI SIZ YUKSELTINIZ SONRADA VAY FIYATLAR YUKSEK yOK PAHALI

Bi urun tanitilmadan daha iki uc foto sizintilari bikac bilgi verilio yorumlar aynen su sekilde
    "" LAA BU DEHSET BISE VAY FIYATIDA SOYLE OLURSA KESIN ALIRIM VAY ANASINIIII""
    "" MAKINEYE BAK SEN BU TAFINDAN YENMEZZZZ OFFFFF GEMEN SATAYIM ALTIMDAKI MOTOSIKLETI BUNU KESIN ALACAGIM""

DIYEEEEEEEEE

yorum yapa yapa piyasanin anasini duduklediniz.

Piyasa deyince maddi anlamfa anlamayin sadece.
    Okuyan herkes vay a a a q q XMAX harbi kaliteymis xmax 10 uzerinden 10mus diolar.

Yorumunuza bosalayim

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Kavuklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    XMAX e binen binmeyen

OKUYUN MESAJIIIIIIIIIIIIII

XMAX DIYE DIYEEEE
    FIYATLARI SIZ YUKSELTINIZ SONRADA VAY FIYATLAR YUKSEK yOK PAHALI

Bi urun tanitilmadan daha iki uc foto sizintilari bikac bilgi verilio yorumlar aynen su sekilde
    "" LAA BU DEHSET BISE VAY FIYATIDA SOYLE OLURSA KESIN ALIRIM VAY ANASINIIII""
    "" MAKINEYE BAK SEN BU TAFINDAN YENMEZZZZ OFFFFF GEMEN SATAYIM ALTIMDAKI MOTOSIKLETI BUNU KESIN ALACAGIM""

DIYEEEEEEEEE

yorum yapa yapa piyasanin anasini duduklediniz.

Piyasa deyince maddi anlamfa anlamayin sadece.
    Okuyan herkes vay a a a q q XMAX harbi kaliteymis xmax 10 uzerinden 10mus diolar.

Yorumunuza bosalayim
    Yamaha da gayri ciddi bir firma ya burdaki "vay anam şu kadar olursa alırım lan" diyen kekonun lafına bakıp fiyat belirliyor di mi? Bu nasıl bir düşüncedir. Sanki fiyatları müşterisi arttırıyor gibi. Ek vergiler + döviz kurları karşısında değer kaybeden bir paramız varken fiyatların düşmesini beklemiyorsunuz herhalde.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)