Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorum belli bir hızdan sonra gaz almıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar arkadaşlar. Bende 2000 model marauder 250cc(gz250 diye de geçiyor)var. Motorumun bütün bakımlarını yaptırdım, buji bdeğiştini elektrik kontrolü yapıldı 0 karbüratör takıldı, yağı filtresi değişti manifolt değişti contalar değişti, ama gel gelelim geçenlerde ıspartadan yola çıktım izmire gelirken motora yükleniyorum, 80 den sonra sanki motor duruyo çalışıyo gibi kafa sallıyor. Kalkışta hiçbir problem yok, bana mısın demiyor ama 80 le giderken yüklenince ciddi bir motor gaz yememe sorunu oluyor ve motorum 80 hızı geçmiyor. Şu an motorcuya verdim ve kontrol ediyor motorcu arkadaş hergün başka bir şeyler deniyor ve sorun hala devam etmekte. Şu an eski karbüratörünü deneyelim dedi ve onu deniyoruz, onda da bir sonuç alamadık, elektrik aksamı ve bujiden olmadığını söyledi. Ben de hava filtresini değiştirip deneyelim dedim ve şu an hava filtresini değiştiriceğiz. Yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Peugeot 103
    Supap ayarı veya karbüratör ayarına benziyor. Onlar da işe yaramazsa karbüratörün hava kaçırıp kaçırmadığından emin olun çünkü çok performans ve son hız düşürüyor tecrübem ile sabittir. Egzozdan da hava kaçırmadığından emin olun. En son bakabileceğiniz şey de avans ayarıdır.

Tamamdır hocam teşekkür ederim onları deneyelim bakalım

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Subap ayarı gibi.
    +
    Katkılı benzin kullanıyorsanız..
    yapmayın 😊

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)