Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik değişiminden sonra frenler?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Arkadaşlar dün lastiği değiştirdim ırz yerine rosso 2 taktırdım ama ön fren taktirdiktan sonra çok sertleşti bu normal mi ? Acaba servise götürsem mi adamlar biraz baştan savma yaptılar ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı faruk9505 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün lastiği değiştirdim ırz yerine rosso 2 taktırdım ama ön fren taktirdiktan sonra çok sertleşti bu normal mi ? Acaba servise götürsem mi adamlar biraz baştan savma yaptılar ?
    hocam ön lastik çıkıyor balatalarda boşa çıkıyor haliyle normaldir.2 3 gün içinde max düzelmesi lazım ama.bende r25 sürüyorum bende yeni değiştirdim eve gidene kadar düzeldi diyebilirim.lastikler çıktıkdan sonra frene bastıysanız şişmiş olabilir.pulsarda da göbekten ses geliyordu ön teker söküldü oda 1 haftada falan anca düzelmişti mesela.neye göre şişiyor dersen oda biraz şüpheli

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lastik değişimlerinde bazen fren pistonları milimetrik olarak ileri kayabiliyor.Bir kaç gez,biraz fren sık yine düzelmezse fren pistonlarını geri itip tekrar merkezleme yapmak gerekebilir.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    naylon ircler yerine silika rosso 2 taktırdığınız için, lastikler yolu tutmaya başlayor, fren iyileşmiş oluyor.

Montaj hatası yoksa yaşadıklarınız normal.

Motosikleti
    R25
    O zaman bir kaç gün kullanayım olmazsa öyle göstereyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Yorum yapan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler