Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egzoz sorunsalı S1000RR

Motovento
    REKLAM ALANI
    gezginmanda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Merhaba arkadaşlar, isviçre'de yaşıyorum ve burada çoğu egzoz yasak. Çok fazla secenek yok ve öyle egzoz için uğraşan garajlarda yok.

Bir kaç firmaya iyi ses veren yasak olmayan bi egzoz önermesini istedim ve bana S1000RR 2010 model için ARROW WORK modelini önerdiler
    (full değil )

Egzoz bu. 550 EURO para verdim bu egzoza ve hiç memnun değilim. orjinal egzozun sesi bile daha torklu, güçlü geliyordu.

Ben henüz bi video çekmedim ama youtubeda şunu buldum aynen bu şekilde sinek vızırtısı gibi bi sesi var.

Full headers almadan bu egzoza yapılabilecek bir şey var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ilk olarak motorun sesi 125 cclik gibi çıkıyor çok kötü olmuş ama bence yapabileceğin birşey yok bence yasak olmayan başka bir egzoz bak

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Merhaba dostum öncelikle motorunda eksozunda çok güzel. Arow da baya desibelli bir eksozdur bence katalizörü iptal et (bir ara boru kullanarak) bak o zaman sese.

Motosikleti
    S1000RR
    Alıntı fireblade e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostum öncelikle motorunda eksozunda çok güzel. Arow da baya desibelli bir eksozdur bence katalizörü iptal et (bir ara boru kullanarak) bak o zaman sese.
    Merhaba hocam, teşekkür ederim. Ben de katalizörü iptal etmeyi düşündüm ama burada yüksek cezası var onun. Ama tek çare o gözüküyor, başka yapılacak bir şey olmazsa, artık ya herro ya merro iptal ediceğim

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    TUV e bağlıysa Akrapovic belgeleri mevcut(muayene standartları için). Bu tip yarış motorlarında iki tipte satılıyor biri "street legal".

Alttaki linkte bulunan egzoz susturucu takılı ise TUV den geçiyor. Ülkemizde bulunan TUVTURK konudan çok haberdar değil fakat Kızıltoprak ta uygulanıyor, yani E tip onayı varsa geçiyor.

https://www.revzilla.com/motorcycle/...bmw-s1000rr--1
    This is an EC Approved Exhaust System.

Belge
    http://docplayer.net/16216428-Cennik...011-10-10.html

Motosikleti
    Tracer700
    Akrapovic takabilirsin Danimarkada serbest olduguna gøre isvicrede de serbesttir sanirim sonucta Ab ulkesi..

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Bakınız ; tapa egzost...

muhtemelen ordaki polislerede orjinal desen anlamazlar tak ciğerli bişey

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Hafta sonu sc project egzozlu s1000rr ile turladım onunda sesi hoşuma gitmedi. Fazer 600 lerin sesi daha tatlı geliyordu.
    Herscel bunu beğendi.

Motosikleti
    S1000RR
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakınız ; tapa egzost...
    Tapa egzozda katalizör iptal olmuyor değil mi?, katalizörden sonraki yerden delik açılıyor sanırım. pek bir bilgim yok ama zararlı, zararsız tartışmaları çok oluyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

Alıntı Danmark16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akrapovic takabilirsin Danimarkada serbest olduguna gøre isvicrede de serbesttir sanirim sonucta Ab ulkesi..
    isviçre AB ülkesi değil. Kendi kuralları var. Akrapovic burada da yasal fakat sadece slip-on 900 EURO ve işin komik tarafı onu taktığında orjinal sesinden 3 desibel daha az o sebeten dolayı yasal.

yasal olan bir tane bile full headers akrapovic yok sadece slip on.

Katalizör iptali olmadan gür bir ses çıkması imkansız. İsterseniz en kaliteli en pahalısını takın ses değişmeyecektir. Kat. iptali de yasaksa boşa para harcamaya gerek yok bence.

isviçrede kanunların sıkı olduğunu duymuşluğum var. İsviçrede yaşasam 3 gün izin ayarlarım slovenya ya giderim taktırır gelirim akropovic in kendi atölyesinde

bugs buny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000RR.... Kawasaki H2
    motorumda aynı egzoz var.katalizör iptal etmiştim.gayet güzel ve gür sesi var.hatta katalizör iptali ile orjinal egzozu ile de bu egzoza yakın güzel ses oluyor. katalizör iptal edip ORJİNAL EGZOZ ile dener misin

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı gezginmanda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tapa egzozda katalizör iptal olmuyor değil mi?, katalizörden sonraki yerden delik açılıyor sanırım. pek bir bilgim yok ama zararlı, zararsız tartışmaları çok oluyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

isviçre AB ülkesi değil. Kendi kuralları var. Akrapovic burada da yasal fakat sadece slip-on 900 EURO ve işin komik tarafı onu taktığında orjinal sesinden 3 desibel daha az o sebeten dolayı yasal.

Yamaha xj6 tapa egzost yazın yutuba orda görebilirsiniz.Şimdi yazacapım şeyi 5 10 defa yazdım çoö yoruldum bu yüzden yine yazayım; orjinal susturucu çıkarılırsa ve katalizörle egzost komple vs. hava yakıt ayarları değişir fakir karışım olur alt devirde tork düşer üstlerde güç artışı olur, normalde a/f yani hava/yakıt ayarının bir oranı var bunu tutturmak için enjektörlerin arasına power commander , bazaz vs gibi elektronik parça eklenip dynoda tekrar ayarlanır.Fabrikada susturuculu ve katalizörlü ve ses seviyeli egzost konulduğundan ona göre ayar yapılmıştır.Buna göre aslında egzost sistemindeki değişiklik ses için değil performans için yapılır ki yapılan değişiklikte ses seviyesi aranmadığından kısıtlama olmadığından çıkış sesi anormal olur.En makulu tapa egzosttur sizin ucuzca ses olsun diye yaptıracağınız şey.Yeni nesil kutu tip kompakt yer kaplamayan güzel görünümlü susturucu katalizör altta tutturulur.Katalizörden hemen sonraki bir yere delik açılır burdan bir miktar ses kaçar ve karalizör veya geniş çıkışlı egzost olmadığından 1 tl büyüklüğündeki delik herhangüii bir şeye performans kaybı yakıt yakma vs. gibi şeylere etki etmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:04 ----------

Xj6 egzost susturucunun içi sarı okla başlayan yer katalizör diğerleri ses kusma duvarları yani boruları;

Buda aynı egzosta farklı bir yerden delik açma, bundada açık susturucu tüpün agzına takılan buffle yani susturucu boru takılmış gibi ses almışlar buda var youtubeda;

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:12 ----------

Aslında sizde biraz bizim gibi rahatsız motor tamircisiyle veya rahatsız motorcu arkadaşınızla orada istişare yapıp uygun bir yerden delik açıp beğenmezseniz geri kapat şeklinde yaptırabilirsiniz.Rahatsız dedim çünkü normal birinden yardım alırsanız yapma etme diyecektir

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:15 ----------

Ayar yapılmazsa normal açık tüple veya katalizör iptalinde bahsettiğim zarar uzun ömürde çıkabilecek zarardır bi ustamız sübapları eğeceğini söylemişti ama çoğu kimse alıp takıp kullanıyor.Lambda oksijen sensörü minimal değişiklikler yapar enjektörde.

O eklediğiniz videoda da gaz vermemişler ne anladık bu işten...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)