Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Kenan Sofuoğlu, Milletvekili oldu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ordunun, milletin iradesini hiçe sayıp, seçilmiş başbakanı görevden almasını dile getiriyorsunuz.

Erdoğan'ın, milletin iradesini hiçe sayıp, seçilmiş başbakanı görevden almasını görmek istemiyorsunuz.

Öyle mi?

Tavsiyem, kendinizi taassuptan, körü körüne bağlanmaktan, bağnazlıktan korumak için, desteklediğiniz insanın kötü yönlerini de görmeniz, üstünü örtmemeniz.

Mesela Türkiye'nin bulunduğu konuma bakarken ülkemizin her geçen gün eriyip giden ekonomik gücünü de göz önüne alın mesela...
    Haşmet bey Davutoğlu olsa Ak Parti'ye oy mü verecektim yoksa . Eğer böyle ise iyi ki görevden almışlar da senin oyla benim oy aynı yere gitmemiş...

İşin şakası bir yana Hala aynı yerdesin hiç oynamayacaksin. Hala ekonomi kötü, adalet yok....vs devem böyle olması muhalefet dışında herkesin işine geliyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Tartışma zemini sağlam olmadığı için tartışmanın anlamı yok. A diyorsunuz B diyorlar, o zaman şu da B diyorsunuz A diyorlar.
    hasmet ve kalidor bunu beğendiler.

Ordunun, milletin iradesini hiçe sayıp, seçilmiş başbakanı görevden almasını dile getiriyorsunuz.

Erdoğan'ın, milletin iradesini hiçe sayıp, seçilmiş başbakanı görevden almasını görmek istemiyorsunuz.

Öyle mi?

Tavsiyem, kendinizi taassuptan, körü körüne bağlanmaktan, bağnazlıktan korumak için, desteklediğiniz insanın kötü yönlerini de görmeniz, üstünü örtmemeniz.

Mesela Türkiye'nin bulunduğu konuma bakarken ülkemizin her geçen gün eriyip giden ekonomik gücünü de göz önüne alın mesela...
    Hiç bir partiye taassupluğum veyahut üyeliğim yoktur. Seçilmiş insanların arasında da bir çekişme olabilir bu gayet normaldir siyaset ... Ahmet Davutoğlu gökten zembille inmedi sonuçta bu adam Akparti bünyesinden çıktı.Akpartide 300 küsür millet vekili seçildi ,Cumhurbaşkanı dahi Akpartiden çıktı. Sonuçta burada milletin seçtiği bir parti var bir oluşum var içerde bir çekişme varsa ki demekki olmuş, kim haklı kim haksız ben olaya vakıf değilim ,fakat dışardan askeri darbeyle ne alaka olduğunu anlamadım.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Soylenecek cok sey var ama anlamaya niyeti olan icin yazilanlar yeterli.

Eninde sonunda aklimiz basimiza gelecek. Ama bu surecte bayagi kaybimiz olacak. Eriyen sadece cebimizdeki para degil, ulkemizin itibari, cocuklarimizin gelecegi, onemseyenler icin de dindarlik...

Yapacak bir sey yok. Hep beraber izleyip gorecegiz. Cok oynadi bu film etrafimizdaki cografyada. Sonucu belli. Bazi seyler okunarak, konusarak, izleyerek degil, yasanarak ogreniliyor demek ki. Umarim mumkun oldugunca hafif atlatiriz.
    kalidor bunu beğendi.

Motosikleti
    nc750x

Eninde sonunda aklimiz basimiza gelecek. Ama bu surecte bayagi kaybimiz olacak. Eriyen sadece cebimizdeki para degil, ulkemizin itibari, cocuklarimizin gelecegi, onemseyenler icin de dindarlik...

Yapacak bir sey yok. Hep beraber izleyip gorecegiz. Cok oynadi bu film etrafimizdaki cografyada. Sonucu belli. Bazi seyler okunarak, konusarak, izleyerek degil, yasanarak ogreniliyor demek ki. Umarim mumkun oldugunca hafif atlatiriz.
    Haşmet bey yanlış anlamayın ama,

Ben Amerikada yaşasam hiç işim olmaz Türkiyedeki seçimlerle sonuçlarla.

Dünyanın en gelişmiş ülkesinde çayımı yudumlar, motorumla gazlar keyfime bakarım.

Hatta oy bile vermem.

Amerika gibi bir ülkede yaşayıp hala bu stresi çekmek için çaba göstermek;

Ya gerçekten siyaset yapmayı, eleştirel ve felsefi düşünmeyi sevdiğinizi, ya da farklı duygular içerisinde olduğunuzu gösterir.

Düşünmeyi seven bir insanın orada yaşayıp buradaki gelişmeler karşısında tırnaklarını kemirmesi; bence hayret edilecek bir çabadır.

Konu fazlası ile saptı, ben bu devlete katkı sağlayan her kişiye teşekkürümü ederim, saygı duyarım. Kenan Sofuoğlunun da bulunduğu mevkiiyi milletin yararına kullanmasını ümit ediyorum. Hasmet bey anlaşabildiğimiz,anlaşamadığımız benim farklı algıladığım, veyahut sizin farklı algıladığınız noktalar olabilir. Sonuçta bu ülke hepimizin herkesin fikirlerine ve farklı fikir alışverişlerine ihtiyaç var... sadece pireye kızıp yorgan yakmanın doğru olmadığını düşünüyorum iyi günler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dünyanın en gelişmiş ülkesinde çayımı yudumlar, motorumla gazlar keyfime bakarım.

Hatta oy bile vermem.

Ya gerçekten siyaset yapmayı, eleştirel ve felsefi düşünmeyi sevdiğinizi, ya da farklı duygular içerisinde olduğunuzu gösterir.

Düşünmeyi seven bir insanın orada yaşayıp buradaki gelişmeler karşısında tırnaklarını kemirmesi; bence hayret edilecek bir çabadır.
    ben de sizin gibi düşünüyorum. amerika'da yaşasam, anne-baba ziyareti dışında bir hadiseyle meşgul olmam.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S

Eninde sonunda aklimiz basimiza gelecek. ...
    ben ne yazık ki umutlu değilim.
    körü körüne futbol takımı tutar gibi parti tutan insanlardan umutlu olamıyorum. konu ülkenin gelceği olduğundan, doğru dürüst ahlaklı ve eğtimli insan seçmemiz gerek dediğimde ise; fakirlik sınırında yaşayıp ülkenin geleceğini ilgilendiren bir konuda sanki futbol maçından galibiyet ile ayrılmış gibi koyduk mu diyen bir ezik anlayıştan umutlu olamıyorum..

gerek burda gerekse bulunduğum ortamlarda elimden geldiğince onların anlayabilecğei dilden konuşuyordum, daha önce de yazdım, artık derdim bu insanların doğruyu bulması değil, artık derdim "sussam gönül razı değil" içimdekileri anlatmak...zira umtulu değilim hem de hiç değilim.

daha 2 gün önce bi öğle yemeği esnasında seçimleri konuştuk, anlattım, yolsuzlukları, dinin istismar edilişini, çalınan paraları, adaletsizliği, hukusuzluğu, diyorum 'senin cebinden çıkıyor bu paralar'...subjektif olması gereken yargının ve askerin nasıl rahatça parti propagandası yapabilidğini anlattım...her birinden en az üçer tane örnek verdim...

dinledi dinledi...'e o da apoletlerini sökücem onun demeseymiş' dedi, 'çok ayıp' dedi.

o an dank etti bana da.
    anladım ki, ahaber'den başka birşey izlemiyor. sözlediklerimim çoğundan, anlattığım vakaların çoğundan haberi bile yok, ama o apoletlerini sökücem onun lafını her gün tv'de azn 24 defa duymuş görmüş....

bi de mitinglerdne birinde bi çocuk çıkmış yukarı sarılmış ince'ye, bu adam terslemiş mi napmış, 'bir dakikamı çaldın' demiş, sürekli onu anlattılar. anladım ki 100 miting içinde brikaç saniyelik bu anı yine ahaber döndüdüp dödürüp günlerce vermiş.

bakın geçen gün ekşi'den arkadaş anlattı, mecidiyeköy'de ahaber kamera ile röportaj yapıyor. bu elemanın kız arkadaşına da mikrofon uzatmışlar. kızcağız en az 5 dakika mevcut iktidarın yanlışlarını sıralamış, yolsuzluklarını anlatmış, hukuksuzluğu, ekonomideki çöküşü anlatmış...eve gelmiş, sanırım beni hiç vermezler demiş elemana. akşam bi bakmışlar, aaa, bu kızımız ahaber'de röportajlarda. ama nasıl biliyor musun, o beş dakikadan akp iktidarının işine gelen 20 saniyeyi kesip onları vermişler...mesela kız, "eskiden gaz kuyrukları var mıydı yok muydu bilmiyorum ama şimdi elektrik üretmek için gaza ihiyaç var ve bu gaz için komple dışarıya bağlıyız, enerji üretiminde dışarı bağlıyız, bizim enerjimizi barajlardan güneşten rüzgardan üretmemiz lazım" demiş...kanalda yayınlanan ise şu: "eskiden gaz kuyrukları var"

şimdi sürekli bu tip propagandaları izleyen ya da maruz kalan adama ne desek boş.

yalan öyle bir şeydir ki, 40 kez anlatırsan artık sen bile inanacak hale gelirsin.
    kalidor ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    marabalar ağalarının malı ile övünmeye devam ettiğine göre ...
    doğu cephesinde değişen bir şey yok ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Biraz da Barış Atay hakkında konuşursanız samimiyetinize inanıcam , hep Kenan hep Kenan olmuyor.
    darkmotor bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    maraba televole.
    açık konuşalım; türkiye'de vekillik istisnası çok az ve bu istisnanın büyük kısmı hdp bünyesinde olmak üzere, kalın adam meşgalesidir.
    kenan da, mütefekkir olarak değil, cüzdanı ve popülaritesi kalın adamlar kontenjanından listeye girmiştir.
    pek çokları gibi el kaldırır, el indirir.
    kalidor bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz da Barış Atay hakkında konuşursanız samimiyetinize inanıcam , hep Kenan hep Kenan olmuyor.
    Barış atay napmis? Selahattin çok yaşa diye kariyerinin başından beri mi dolanıyor yoksa o da?

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R

Hatta oy bile vermem.

Fettoş da Amerika’da şatosunda tuzu kuru yaşıyor. Köşesinde gebermeyi beklemek yerine ülkemizde bulunan sadık köpekleriyle fırsatını bulsa yine darbe yapacak. Biz buna misyon diyoruz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    url=https://resimyukle.xyz/resim/V4NTB7][/url]

Süleyman Çakır İstanbul'un sefiridir, biat edin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barış atay napmis? Selahattin çok yaşa diye kariyerinin başından beri mi dolanıyor yoksa o da?
    O nunda asıl işi siyaset değil, Biri Tayyip çok yaşa diye dolanıyorsa öbürü Tayyip tez geber diye dolanıyor.
    Üstelik Katil dediği devletin meclisinde vekillik yapacak.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    url=https://resimyukle.xyz/resim/V4NTB7]https://i.resimyukle.xyz/V4NTB7.jpg[/url]

Süleyman Çakır İstanbul'un sefiridir, biat edin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

O nunda asıl işi siyaset değil, Biri Tayyip çok yaşa diye dolanıyorsa öbürü Tayyip tez geber diye dolanıyor.
    Üstelik Katil dediği devletin meclisinde vekillik yapacak.
    5 sayfa tartışılan ile hiç bir alakası yok ki.

Motosikleti
    SD 1290R

Hatta oy bile vermem.

Ne yalan soyleyeyim, maddi olarak keyfim bayagi rahat. Daha yeni esyalari yeniledim, sukur aklimda olup ta alamadigim sey olmadi.

Ancak gurbet farkli insanlari farkli sekillendiriyor. Universitedeyken pek niyetliydim Amerika'ya. Sonradan donmeye niyetlendim, ulkemi ozledim. Esim Turkiye'deyken tereddutluydu Amerika'ye gelmeye, istemiyordu hatta. Simdi geri donelim desem donmez.

Turk kimligim benim onemli bir parcam. Ulkemin, insaninin basarili olmasini istiyorum. Belki "Bu yaz Turkiye'de her sey cok ucuzdu" deyip sevinmem lazim ama ben ciddi olarak uzuluyorum sahsen. Cok ciddi bir firsat ele gecirmistik. Uluslararasi sermayenin gelismis ulkelere gitme firsatini adamakilli degerlendirebilseydik dogru duzgun tek musluman cogunluklu ulke olabilirdik, fakirlik bariyerini kirabilirdik, vs. Ulke olarak buyuk firsat kacirdik. Dolarin her sene ikiye katlandigi, enflasyonun %70'lerde gezdigi 90'li yillara geri donmemize az kaldi gibi gorunuyor su an.

Burada Korelilere imreniyorum... Samsung telefon ve bilgisayar kullanip Hyundai Genesis'e biniyorlar... Kendi vatandaslarinin urettikleri urunler... Ne kadar gurur duyuyorlardir kim bilir? Tubitak bi ara Pardus diye bir Linux surumu cikarmisti da nasil hevesle kurduydum. Coktan gume gitti tabi. Hala wallpaper'ini kullaniyorum. Begenip soran olunca anlatiyorum...

oyle iste...

Motosikleti
    DRZ400SM
    Valla benim hala umrumda olmazdı. Bu ülkede olan bitenle tek ilgilenmemin sebebi burada yaşıyor olmam. Yarın şansım olsa dönüp arkamı bakmam. Bu ülke istediği kadar büyüsün mentalite hala aynı. Hiç bi bok olacağına da inanmıyorum. Ülkenin gidişine rağmen hala çıkan seçim sonuçlarından belli

Motosikleti
    SD 1290R
    Duzgun islemeyen ulkeler buyuyemez, vatandasi genel olarak refaha eremez. Istisnasi yok. Yer alti zenginlikleri bile nimet degil basina bela olur. Afrika cok kotu orneklerle dolu.

Buyumemize en buyuk engel biziz. Gercekci olmasa da oyle olmayacagini umuyordum, ama fena sekilde kendimize takildik. Kendimiz degismeden ulke olarak degisebilecegimizi ummak hata olur. O yuzden bu yolu sonuna kadar gidip ulkece hatamizi anlamamiz gerekecek. Ahmet Turan Peker, darkmotor gibi arkadaslarin "dis gucler ve icimizdeki uzantilari kaynakli basit sorunlar" olarak yorumladiklari gunumuz sorunlarinin vehametini gormeleri mumkun gozukmuyor baska turlu.

Sonucta Avrupa da belese elde etmemis bugunlerini. Ciddi kan dokulmus. Amerika'da da populist adaylar hukum surmus bi ara. Zamanla...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)