Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbr 250 vites geçmeme sorunu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

2017 model 3bin km de motor yoldayken veya dururken boştan veya 2 den 1 e geçmiyor istediğin kadar aban tekmele geçmiyor anca debriyajı hafif bırakılacak yada bırakıp tekrar sıkarken vites geçiyor.

Sahibinin ilk motoru sağa sola yatması vardır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Motor durmuş haldeyken vitese geçmemesi veya zor geçmesi normal. Seyir halindeyken zor geçiyorsa ya kullandığınız motor yağı yaşadığınız yere/motora uygun değil veya debriyaj teli ayariniz bozuk

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor durmuş haldeyken vitese geçmemesi veya zor geçmesi normal. Seyir halindeyken zor geçiyorsa ya kullandığınız motor yağı yaşadığınız yere/motora uygun değil veya debriyaj teli ayariniz bozuk
    Durmaktan kastım motor çalışıyor boşta kalkmak için vitese atıyosun geçmiyor.

Yoldayken yapmıyor mesela 2 ile gidiyorum ışıkta durdum kalkış için 1 basıtorum geçmiyor ama yolda hareket halinde iken şak diye geçiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

Yağı honda servisi koymuş periyodik bakımda hangi yağ kullanıyolar bilmiyorum.

Daha önce vites yamulmuş ustaya düzelttirmiş.

dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    normal durum

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Hareket etmediğiniz durumda motor çalışsa bile dediğiniz durum yaşanabiliyor. Bunu kaliteli motor yağı kullanarak ve zincir bollaşmış ise onu normal sıkılığına ulaştırarak azaltabilirsiniz ama yine bazen yapacaktır. En güzeli durmaya yakınken veya hızınızı yavaşlattığınızda sırasıyla vites düşürmek. Diğer bir ihtimal debriyaj ayarının yapılması gerekiyor olabilir tel çok bol olabilir yeterince ayırmıyordur belki. Bende 2017 model vardı onda da bazen oluyordu.
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Hafif gaz verirsen ara gaz gibi geçer. Teknik sebebini bilmemekle beraber çoğu motorda var normal ciddi birşey değil.

O sebepten hilali bozmuslugum var olduğu yerde geçmemesi normaldir genelde yavaslarken düşürün

Route16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Debriyaji sık gaz ver bırak düzelecektir

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    genelde motul, castrol falan kullanırdım yinede öyle bir sorunum olmadı. Şimdi ipone koydum hayvan kendine geldi. Yıllardır bu günü bekliyomuş. Denemeni tavsiye ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)