Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

(Ybr) Benzin Tahliye Borusunu Tıkamak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Bir türlü tahliye hortumundan benzin sızdırma sorununu çözemedim.
    Ya eski bi karbüratör bulmam gerek parça almak için, ya da yenisini almak gerek ki sapasağlam daha israf olcak.
    Ben de tahliye hortumunu tıkadım. Bunun bi zararı olur mu?
    2006 ybr 125

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir türlü tahliye hortumundan benzin sızdırma sorununu çözemedim.
    Ya eski bi karbüratör bulmam gerek parça almak için, ya da yenisini almak gerek ki sapasağlam daha israf olcak.
    Ben de tahliye hortumunu tıkadım. Bunun bi zararı olur mu?
    2006 ybr 125
    Benzin musluğunu kapat tahliye vidasını çıkart.Tahliye vidasına göre oring bul bi tane tak vidaya öyle sık.sorunun %80 ihtimalle çözülür başka bişey değilse

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı TheGokay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin musluğunu kapat tahliye vidasını çıkart.Tahliye vidasına göre oring bul bi tane tak vidaya öyle sık.sorunun %80 ihtimalle çözülür başka bişey değilse
    Onu denedim olmadı. O vida contasız sıkıyo.
    İçerde bi çubuk var fazla benzini tahliye için, sanırım ordan sızdırıyo.

TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu denedim olmadı. O vida contasız sıkıyo.
    İçerde bi çubuk var fazla benzini tahliye için, sanırım ordan sızdırıyo.
    Motosiklet tamircilerine gidersen ellerinde kullanmadıkları karbüratör vardır.uyan bi tane bulursan yedek parça olarak alabilirsiniz.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Zararı olmaz.Zaten tamircilerin nerdeyse hepsi ordan benzin tahliyesi yapmaz.

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Somun kaçırmıyorsa sizin şamandira ayariniz fazla oyuzden benzin taşıyor.Şamandıra ayarını biraz kısarsanız tahliye borusundan atmaz.

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı ahmet.58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Somun kaçırmıyorsa sizin şamandira ayariniz fazla oyuzden benzin taşıyor.Şamandıra ayarını biraz kısarsanız tahliye borusundan atmaz.
    Ben de sizin gibi düşündüm, belki 10 kez söküp şamandranın ayaklarına eğim verdim olmadı.
    Altta ince sarı bi çubuk var tahliye için, sanırım o çubuğun bağlantı yerinden sızdırıyo.

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Anladim ozaman bağlantı yerinde catlak vs varsa nasil bulursunuz bilmiyorum ama o cubuğun dibine saglam ikiz yapiştiricilardan dolgu yaparsan cozum olur diye dusunuyorum.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Benzin en alttaki borudanmı kaçırıyor yoksa karbüratörün alt kısmı yan kısmı mı benzinli gibi?Alt kısmın şamandırayla alakası yok çünkü motor boğulur şamandıra kapanmazsa sorunu tam anlatırsanız daha kolay çözüm bulunur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:06 ----------

Şamandıranın yükseklik ayarı var tamir klavuzunda yazar onla oynamamak gerekir motor boğulur veya fakir karışıma etki eder.Belirli bir miktar ana jete yani memeye benzin iletir o şamandıra sayesinde yani çok açılmıycak kapış anında boğmayacak ve kapış anında yani emiş anında memeden az yakıtta vermeyecek şeklinde.

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin en alttaki borudanmı kaçırıyor yoksa karbüratörün alt kısmı yan kısmı mı benzinli gibi?Alt kısmın şamandırayla alakası yok çünkü motor boğulur şamandıra kapanmazsa sorunu tam anlatırsanız daha kolay çözüm bulunur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:06 ----------

Şamandıranın yükseklik ayarı var tamir klavuzunda yazar onla oynamamak gerekir motor boğulur veya fakir karışıma etki eder.Belirli bir miktar ana jete yani memeye benzin iletir o şamandıra sayesinde yani çok açılmıycak kapış anında boğmayacak ve kapış anında yani emiş anında memeden az yakıtta vermeyecek şeklinde.
    Benzin en alttaki borudan kaçırıyor.
    Kaçırma da sızdırma şeklinde. Şamandranın ayarını baya bi rasgele oynadım. Karbüratötü temizledim, motor şimdi rolantide gaz verince tekler oldu yalnız üst devirlerde atikleşti. Sanırım hava ayar sorunu da oldu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)