Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Direksiyon sınavı ciddiyetsizliği!

Motovento
    REKLAM ALANI
    talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta sonu bazı illerde direksiyon sınavı yapıldı.Benim sınav alanında rastladığım bazı ilginç durumlar var sizlerle paylaşmak istediğim.Eşim B ehliyeti alacağı için sınav alanına birlikte gittik ve sınavı yapacak şahısları beklemeye başladık.Karşıdan motosikletli bi tip göründü,gözünde sadece güneş gözlüğü olan.Ve bu kişinin A2 sınav sorumlusu olduğunu öğrendik.Adamın geldiği yol 40 km,şehirlerarası yol ve kask veya başka koruma yok.Şimdi sınavdaki hocayı ve arkadaşın diyaloğunu görelim:
    hoca:motosiklet kullanmayı bilmeyen var mı?
    aday:ben bilmiyorum hocam
    hoca:o zaman neden geldin buraya
    aday:kursta öğretmiyolar ki ne motor var ne öğretmen
    hoca:geç bi tur at o zaman,bisiklet kullanmayı biliyosan.
    Hoca sol taraftaki(arka) freni göstererek"bak bu ön fren sakın bunu kullanma hep sağdakini sıkacaksın"der ve ben olaya müdahale edene kadar eleman yola çıkar ve tam dönerken hocanın dediği freni sıktığı için düşer.Allahtan elemanın bir şeyi yoktur ama eleman hışımla kalkıp hocaya bi bakış fırlatır hoca elemanın kağıdını alır ve "kusura bakma tamam sen geçtin"der...Daha sonra diğer adaylar
    da beş tane taşın arasından geçip sınavı başarıyla tamamlar...
    Sorarım size motorun ön-arka frenini bilmeyen;40 km yolu ki bu yol şehirlerarası(bağlı olduğumuz ilden ilçeye gelen)kasksız,korumasız gelen bir kişi nasıl bu göreve atanabilir
    Satılık Asya125t-Spidi mont

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    appleworm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 125 t (ZEYTİN)
    Alıntı talkie adlı üyeden alıntı
    Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta sonu bazı illerde direksiyon sınavı yapıldı.Benim sınav alanında rastladığım bazı ilginç durumlar var sizlerle paylaşmak istediğim.Eşim B ehliyeti alacağı için sınav alanına birlikte gittik ve sınavı yapacak şahısları beklemeye başladık.Karşıdan motosikletli bi tip göründü,gözünde sadece güneş gözlüğü olan.Ve bu kişinin A2 sınav sorumlusu olduğunu öğrendik.Adamın geldiği yol 40 km,şehirlerarası yol ve kask veya başka koruma yok.Şimdi sınavdaki hocayı ve arkadaşın diyaloğunu görelim:
    hoca:motosiklet kullanmayı bilmeyen var mı?
    aday:ben bilmiyorum hocam
    hoca:o zaman neden geldin buraya
    aday:kursta öğretmiyolar ki ne motor var ne öğretmen
    hoca:geç bi tur at o zaman,bisiklet kullanmayı biliyosan.
    Hoca sol taraftaki(arka) freni göstererek"bak bu ön fren sakın bunu kullanma hep sağdakini sıkacaksın"der ve ben olaya müdahale edene kadar eleman yola çıkar ve tam dönerken hocanın dediği freni sıktığı için düşer.Allahtan elemanın bir şeyi yoktur ama eleman hışımla kalkıp hocaya bi bakış fırlatır hoca elemanın kağıdını alır ve "kusura bakma tamam sen geçtin"der...Daha sonra diğer adaylar
    da beş tane taşın arasından geçip sınavı başarıyla tamamlar...
    Sorarım size motorun ön-arka frenini bilmeyen;40 km yolu ki bu yol şehirlerarası(bağlı olduğumuz ilden ilçeye gelen)kasksız,korumasız gelen bir kişi nasıl bu göreve atanabilir
    haklısın gerçekten bende bu pazar günü girdim direksiyon sınavını ama biraz garip geldi yanii tarlanın kenarında korumasız bi sekildee sağ tarafında sokaklar olan bir yolda motoru çalıstırıp gidiyosun gelen görvliler zaten sana hiç bisekild ebakmıyorlar (benim sıram geldiğinde aynadan baktımm 2 görevliin arkasını döndün sohbet ediyodu ) böylee isteee
    ben, ceytin ve ZEYTİN dağ bayır tepe gezer dolaşırız hiç sıkılmadan:D

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Motosikleti ehliyet sürmüyor zaten. Siz süreceksiniz. Sınavda zorlasalar bu seferde ondan şikayet ediliyor. Bunlar motorculara düşman deniyor bizi ehliyetsiz kullanmak zorunda bırakıyolar deniyor.
    Ehliyetleriniz hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanmanızı dilerim.

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı
    Motosikleti ehliyet sürmüyor zaten. Siz süreceksiniz. Sınavda zorlasalar bu seferde ondan şikayet ediliyor. Bunlar motorculara düşman deniyor bizi ehliyetsiz kullanmak zorunda bırakıyolar deniyor.
    Babacan doğru söylüyorsunda adam direksiyon sınavına giriyor (bende girdim geçtiğimiz cumartesi kendi motorumla ve full koruma) sürücü kursunun motoruyla ne kask var başında nede başka koruması öylece direksiyon sınavına giriyor bence çok saçma ama burası türkiye canım memleketim...
    Benim girdiğim sürücü kursunda A2 den bir kişi kaldı oda motoru çalıştıramadı adam frene basıp el marşına basmayı bilmiyor yani sadece marşa basıp çalıştırmak için uğraştı ben vitesli motor kullanıyorum ben bile biliyorum sınavın sonunda motorla tur atıyor hocam kullanıyorum bak diyor adam dediki kullanmak önemli değil sen daha motoru çalıştıramıyorsun...
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı
    Tamam motoru ehliyet sürmez ama sınava gelen görevlinin sadece güneş gözlüğiyle gelip,motorun ön-arka frenini bilmemesi ve bir kişinin düşmesine sebep olması benim takıldığım husus.
    Satılık Asya125t-Spidi mont

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Alıntı ZealsunChopperSanlı adlı üyeden alıntı
    Babacan doğru söylüyorsunda adam direksiyon sınavına giriyor (bende girdim geçtiğimiz cumartesi kendi motorumla ve full koruma) sürücü kursunun motoruyla ne kask var başında nede başka koruması öylece direksiyon sınavına giriyor bence çok saçma ama burası türkiye canım memleketim...
    Napalım bizde her iş böyle. Türkiye'de neyin usulüne uygun yapıldığını gördünüz ki. Trafik muayenesi, askerlik muayenesi, bu gibi şeyler hep kağıt üstünde oluyor. Benim söylemek istediğim ehliyetin alınış biçimi önemli değil trafikte ne yaptığın önemli.

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    niye şikayet etmiyorsunuz. gördüğünüz aksaklıkları bildiren bir dilekçe yazıp il ya da ilçe milli eğitim müdürlüğüne verin. bak bi daha oluyor mu?

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dostlarim bazi seylere sasirmamak lazim. Burda sinav gorevlisi kim ? TCMB gorevlisi ogretmenlerimiz ek gelir olarak aliyorlar bu gorevi. Ne surus teknigi ne baska bir bilgiye sahipler. Sinava giren %90 kisi ehliyet cantada keklik diyerek giriyor. Kimin umrunda.

Sinavda bende vardim bir kez vites degistirdigini gorecem diyor. Ne olacak giderken gazi keser ayagim ile aptalca asagi yukari yaparim yine gaz veririm adam anlamaz bile.Iki kuka arasindan gec A2 ehliyeti ol sonra git 1000cc makina el ne teknik ne bir sey hemen gaza asil zaten ehliyet var diye sonra aksam haberlerine malzeme ol.Hiz oldurdu diye. Peki suclu kim sizce????

Benim yurt disi ehliyetim de var.Gelen gorevli Trafik sube mudurlugunden 1 saat yani basimda oturdu beni her yola soktu, sonunda beni gecirmedi cunku serit degistirirken arabayi sarsmisim. Anlayin orda nasil araba kullaniliyor ve burda nasil kullaniliyor.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

krank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende sınavımı bundan 1 sene evvel aynı ortamda vermiştim.a2 ehliyeti sınavında verdiler altımıza bir honda today şu direkten dönün gelin dediler.saçma sapan işler..
    cahil doluymuş burası bee..

DERPRINZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANGDA KD125
    Arkadaşlar malesef böyle abuk sabuk vakalar gerçekten de oluyor. Bizim de sürücü kursumuz var Malesef sık sık şahit oluyorum bu gibi durumlara. Gerçi A2 vermeye yeni başladık ama kim bilir nelerle karşılaşacağız. İşin güzel yanı ne biliyor musunuz siz motosikletteyken sizi izleyen Milli Eğitim tarafından görevlendirilen komisyon motosiklet kullanmayı bilmez genelde Hah bu adam dengeyi sağlıyo diyip geçiriyolar. İtiraf edeyim ben de aynen bu şekilde aldım ehliyetimi Benim eğitimim yarım saat sürmedi bile. İyi otomobil kullandığım için zorlanmadım. Ama ben olsam kendimi geçirmezdim o sınavdan
    KARANLIGA KUFREDECEGINE BIR MUM YAK!!!

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Hoca: Bir tur at gel.
    Bayan: Nerden döneyim.
    Hoca: En kısa yerden dön işte.
    Ben: Ben de hazırlanayım mı.
    Hoca: Evet, evet. Sen de at turunu... bir dakka. Bu motor senin mi?
    Ben: Evet.
    Hoca: Neyse... Turunu at, buraya uğramana gerek yok, gidebilirsin.

Sonra turumu attım, çıkabilecek aksilikleri tahmin edebildiğim için yine de uğradım hocanın yanına

Ben: Tamam mıdır hocam, gideyim mi ben?
    Hoca: Attın mı sen turunu?
    Ben: Evet.
    Hoca: Hayırlı olsun.

Budur!..

Valla arkadaşlar bu bence tamamen bir trafik kültürü ve trafik bilinci meselesi. Sonuçta sadece A2 değil B ehliyeti de bu şekilde alınıyor. Ben B ehliyetimi alırken direksiyon sınavında kavşağa girdiğimde motoru stop ettirmiştim ve buna rağmen geçtim sınavdan. Ehliyeti verdiler. Böyle ehliyet alıpta acemiliğini trafik içinde atan sürücü sayısı azımsanmayacak kadar çok ve nihayetinde belki araba kullanıcıları için sadece ufak tampon ezilmeleri ile sonuçlanabilecek kazalar da bizlerin en iyi ihtimalle bir yerimizin kırılma ihtimali var. Bence bu mesele çok önemli bir mesele ve eğer şu anda bu kültür toplumda yerleşmiş değilse, işi şansa bırakmamak için ehliyetlerin verilmesinin daha zorlaştırılması gerekir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Alıntı mystelee adlı üyeden alıntı
    Valla arkadaşlar bu bence tamamen bir trafik kültürü ve trafik bilinci meselesi. Sonuçta sadece A2 değil B ehliyeti de bu şekilde alınıyor. Ben B ehliyetimi alırken direksiyon sınavında kavşağa girdiğimde motoru stop ettirmiştim ve buna rağmen geçtim sınavdan. Ehliyeti verdiler. Böyle ehliyet alıpta acemiliğini trafik içinde atan sürücü sayısı azımsanmayacak kadar çok ve nihayetinde belki araba kullanıcıları için sadece ufak tampon ezilmeleri ile sonuçlanabilecek kazalar da bizlerin en iyi ihtimalle bir yerimizin kırılma ihtimali var. Bence bu mesele çok önemli bir mesele ve eğer şu anda bu kültür toplumda yerleşmiş değilse, işi şansa bırakmamak için ehliyetlerin verilmesinin daha zorlaştırılması gerekir diye düşünüyorum.
    Katılıyorum sana olan sonra arkadaşlarımıza oluyor üzülen gene biz oluyoruz...

Spatula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100KM siyah
    Arkadaşlar benimde aklıma takılan birşey war hep ehliyet sınavlarındaki motorlar Tam otomatik motorlar hiç acaba vitesli eğitimi gören warmı?????
    Çünkü sitedeki çoğu kişi manuel motor kullanıyor....merak ettimde
    İyi kötü kazanırım para ama kaltptir asıl kumabara bi sevgilim yoksa kollarımda napiim Mondiali altımda :P

öğrenci:hocam kendi motorumla sınava girmek istiyorum
    hoca:tabi girebilirsin
    öğrenci:motoru alıp geliyorum
    hoca:bekliyorum
    öğrenci:kaskı takmaya çalışırken
    hoca:kaskı yere bırak 2dkka nolcak hemen tur at gel
    [COLOR="Red"][B]CBR 600F[/B][/COLOR]

Kadim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar sınav sonuçları alındı ve açıklandı ben geçmişim.Yalnız bişi diyeceğim.Bizim Ankarada sınavda hocalar öyle her gelene geç demediler.Bizim kursun motoru gaz yemiyordu ben bir kez stop etim ve puanım kırıldı.Geri kalan bölümleri kusursuz geçtim.Hocalar bizim ince eleyip sık dokudular mesela bir kaç kez yeniden başlattılar.Puanlamaya çok dikkat ettiler.Hatta sürücü kursunun salak bir motoru vardı bu motorla sınava girilmez dediler.Çünkü motor gaz yemiyordu.Bu motorla sınava gireceklerse çok puanları gider dediler ve benim gaz yemediği için başlangıçta olan aksaklıktan puanım gitti ama geçtim.Kalan çok kişi oldu sanırım.Düşenler, motorun üzerinde zor duranlar hep diskalifiye oldular.Bu hafta sonu telafisi varmış.Bir de kasksız yarışan zaten baştan kayıp etti bizde.Gerçi hocalar kaskı takmayanları uyardı hep.

Herneyse hem B hem A2 ehliyetimi alıyorum şimdi.Bir önceki sınavda B yi geçim şimdi A2 yi masraf olmasın diye ikisini birden alıyorum.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    şimdi trafik polislerinin neden motorcuları bukadar denetledigini anlıyoruz degil mi????

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Abiler doğru söylüyorsunuz da sınav zor olsa bu sefer bu sınav niye zor, niye bu kadar dolaştırdılar bizi diye şikayet edecez. Burada yazılanların hepsi doğru, hepsine katılıyorum ama şikayet etsek bile bişey çıkacağını zannetmiyorum. Ama olsun bu ülkeyi ve insanlarını seviyorum
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

freeman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    arkadaşlar sınav tam bir muamma
    kursun arkasında ki sokak arasında 5 tane kuka koydular
    aralarından geç sonra sokağın sonuna git gel dediler.
    yaptık geçtik.
    amma
    1.kımse kask var mı yok mu niye takmıyon demedi
    2.normalde raptor kullanıyorum daha önce hiç görmediğim muhtemelen kursun olmayan sağdan soldan sınav için temin edilmiş bianchi mach 3 ile sınavı girdim.sinyaller ve farlar çalışmıyordu.
    scooter kullanmadığım için aslında çok kolay gibi görünen ama aslında o kadar kolay olmadığını anladağım scooterla sınava girdim.tekerlek çok küçük olduğunda dönmekte cok zorlandım.
    anlamadığım ben vitesli kullanıuyorum bunlar beni otomatik vitesle sınava soktular bana bi hızlan gel dedi.hızlanınca ne olcak ki vites zaten otomatik verince gazı gidiyo.bi olayı yoktu hehalde dostlar alış verişte görsün diye öyle bi olay yaptılar.
    komik olan bişey var bi arkadaşım başka bi yerde sınava giridi komisyon kıyafeti yüzünden 69 la arkadaşı bıraktı.
    ne cins adamlar.

Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Alıntı Spatula adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar benimde aklıma takılan birşey war hep ehliyet sınavlarındaki motorlar Tam otomatik motorlar hiç acaba vitesli eğitimi gören warmı?????
    Çünkü sitedeki çoğu kişi manuel motor kullanıyor....merak ettimde
    Ben sınava kendi motorumla girdim vitesli motorum. Sınava sürücü kursunun otomoatik vitesli motoruyla girseydim belki panikleyebilirdim ama genede gecerdim çünkü daha önce ben hiç motor kullanmadım ilk motoru 2 ay önce aldım ve vitesli öle öğrendim herhalde otomatik çok kolaydır hiç kullanmadım...Çogu kursta hiç eğitim yok kendi kendime öğrendim şuan 2.500 km deyim ehliyeti alınca sen düşün gerisini

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler