Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Direksiyon sınavı ciddiyetsizliği!

Motovento
    REKLAM ALANI
    FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    ben pazar günü girdim sınava.Bi tane honda titan verdiler ama ilk titan dı heralde.Kütük gibiydi.4 kukanın arasından geçtim.Hadi hayırlı olsun dediler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Krom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Marauder Elegance
    ya bu pratik sınavlarına hoca olarak alınmak en büyük dileğim. işin kötü tarafı girenlerin %80'ini elerim. elemek o kadar kolayki... 1. sözlü yapar gibi frenaj kullanımını sor. pratik puanına ekle. 2. kazık fren arkası kontra iki viraj bulunan parkur yap. yokuş yukarı kalkış ve manevra ekle vs. düzeltiyorum %95'ini elerim. çoğunluğunuda düşmesin başıma bela olmasınlar diye bu parkura sokmadan git gel hadi ikile şeklinde elerim.
    [COLOR="DarkGreen"][B]- Usta sorun varsa çözer. Deneyimli nasıl sorun çıkmayacağını bilir. Çömez sorunun kendisidir. Yaratır.[/B][/COLOR]

ninya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax 250 z plus
    Ankarada bu iş ciddiye alındı benim sınava girdigim yerdeki komisyon da baya bir ciddiye aldı işi. yapamayanı tekrar gönderdi 2.ci şans verdi motor belki kötüdür diyerek yeniden tur attırdıklarını gördüm. Kalanların oldugunu sanıyorum inanın komisyondan 1 kişi hiç gözünü ayırmadan takip etti gidip gelenleri. adam sohbet bile etmedi diğer komisyondakilerle gözümden kacar diye. baya bir ciddiydi milleti terletti diyebilirim.

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    burası türkiye işte sorumsuzlukk... bu arada hayırlı ugurlu olsun ehliyetin...kazasız belasız...

bir hocanın sag ve sol freni karıstırması gulunecek bir vaka... bide kasksızzzz korumasızzzz gelmişş utanmadann....

wiseguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM850
    Benim de USA ehliyetim vardı. Bildiğiniz gibi bazı bölgelerde ehliyet süreli. Süresi dolunca tekrar girip almak zorundasınız. Malum, artık Türkiye'de olduğumdan gitme şansım yoktu. Yabancı ehliyeti de Türk ehliyetine çevirmek 4-5 ay alabildiğinden sıfırdan sınava girdim...

Sınavda adım okundu. Kendi motorumla gireceğim dedim. Peki, motorunu getir buraya dediler...Getirdim...ve gidebilirsin, sınavı geçtin dediler .... :S

melihkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vespa et_4
    aynen her yerde bu böledir herhalde kimsenin umrunda degil...
    Ne olursa olsun yaşamaya mecbursun...

Spatula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100KM siyah

:d:d:d:d:

Alıntı wiseguy adlı üyeden alıntı
    Sınavda adım okundu. Kendi motorumla gireceğim dedim. Peki, motorunu getir buraya dediler...Getirdim...ve gidebilirsin, sınavı geçtin dediler .... :S
    e adamlar hayatında ilk kez GS modeli görüolar normaldir bende olsam aynı şeyi yaparım vitesli motoru kullanan adama şuraya git dön gel denirmi yaw hoca dayak yer çıkar walla
    İyi kötü kazanırım para ama kaltptir asıl kumabara bi sevgilim yoksa kollarımda napiim Mondiali altımda :P

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Ben alırkende hoca bana baktı nasıl yapacaz bu sınavı filan dedi. Bende hocam şöyle gidip gelelim hem siz yoruldunuz zaten dedim Ok. Dedi

a.c.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    economical obstacles,you know...
    herkesin anlattıgı olaylar gercekten Trajıkomık turkıyenın halını ortaya koyuyo.Sonra sacma sapan ınsanlar gidio ehliyet alıo ertesi gun acılı bir aile.

Tanınmıs Surucu kurslardan baska bı yere gıdılmemesı gerekıo bence.

Motosikleti
    Henüz yok
    Alıntı ninya adlı üyeden alıntı
    Ankarada bu iş ciddiye alındı benim sınava girdigim yerdeki komisyon da baya bir ciddiye aldı işi. yapamayanı tekrar gönderdi 2.ci şans verdi motor belki kötüdür diyerek yeniden tur attırdıklarını gördüm. Kalanların oldugunu sanıyorum inanın komisyondan 1 kişi hiç gözünü ayırmadan takip etti gidip gelenleri. adam sohbet bile etmedi diğer komisyondakilerle gözümden kacar diye. baya bir ciddiydi milleti terletti diyebilirim.
    Benim dikkat ettiğim başka birşey de bütün kursların sınavda kullandığı motorlar vitesliydi. Kendi motorunu getirenlerden vitessiz olanlar sınava kabul edilmedi. Ben de 2 tur atmak zorunda kalanlardandım. Sonunda da 80 almışım. Ankrada'da gerçekten ciddiye alındı bu iş diyebilirim. Daha önceden motor kullandığı belli, büyük makinalara rahat hakim olabilenlere bile herkese yapıldığı gibi sınav yapıldı. Bu sırada bizim de gözlerimiz TA'yla, shadow'larla bayram etti

fuser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD 250E-9
    Alıntı freeman adlı üyeden alıntı
    komik olan bişey var bi arkadaşım başka bi yerde sınava giridi komisyon kıyafeti yüzünden 69 la arkadaşı bıraktı.
    ne cins adamlar.
    Evet o kıyafeti yüzünden 69 alarak kalan benim
    isterseniz olayı anlatayımda gülelim ağlanacak halimize:

Pazar günü gireceğimiz sınav için cumartesiden motorumu gıcır gıcır yıkadım
    sınav alanı evime 5 dakika olmasına rağmen sırf korumasız gitmeyeyim diye normalde motor kullanırken giydiğim deri montumu giydim altımda normal kot pantolon ve üstümde arkasında pitbull resmi olan bir t-shirt vardı. başımda ise full face olan kaskım vardı.
    Sınav yerine gittim A2 ve b sınıfı ehliyet alacaklar aynı ortamda yaklaşık 20 kurs bulunuyor ortalık anababa günü. Kursun sahibini buldum onlarda sınav yapacak yer arıyorlardı. Sonunda daracık garip bir ara yol buldular ve sınav
    komedisi başladı. Sürücü kursu kendi scooterını getirmediği için sınava girmek için gelenlerden birinin scooterını yaklaşık 10 kişi kullandıktan sonra geriye kalan kendi scooterı olan 3-5 kişi daha sınava girdi daha sonra kendisinde Mondial 250 MCT olan ancak pek kullanamayan bir amca (dikkat amca diyorum)
    Oradan birinin scooterı ile sınava girmeye çalıştı ancak kullanamadı.
    kuruldakiler kendi motorunu kullanmasını istediler adam kendi motorunu da kullanamadı ve en sonunda motorunu yatırdı.
    Sıra bana geldi (ben çok deneyimli olmasamda şehir içi ve dışı yaklaşık 500 km yol yapmışlığım var fren debriyaj gaz kontrolünde iyi sayılırım. kontra tekniği falanda iyi.) Neyse kullanmaya başladım kukaların arasından geçtim tabi bende 250 cc lik cruser olduğu için daracık u dönüşünde biraz zorlandım ve sadece 1 kez ayağımı yere koydum oda çok kısa bir an için. Sonra güzelce devam ettim ve bitirdim.
    Eve dönünce 80-90 gelir diye düşündüğüm sınav sonucunun 69 olduğunu kursu arayarak öğrendim. Önce şaka yapıyorlar sandım ve kursa gittim.
    Kurs sahibi beni kapıda karşıladı 69 la bırakmışlar dediğimde olayı inanç
    meselesine getirdi sınava giren kurulun dindar insanlar olduğunu ve
    benim kılık kıyafetimi beğenmedikleri için bıraktıklarını söyledi. Şimdi önümüzdeki pazar tekrar sınav varmış ona gireceğim.
    Arkadaşlar motor kullanmanın kılık kıyafetle ilişkisi olamaz hatta inançla ilişkisi de olamaz. Ben doktorum gerektiğinde beyaz önlüğümü giyer hasta bakarım gerektiğinde kaskımı takar motor kullanırım buna kimse karışamaz. İnaç kısmına gelince Parayla imanın kimde olduğu bilinmez diye bir söz vardır Allaha iman etmek için İllaki takkeyle mi dolaşmamız gerekiyor bilmiyorum.
    Herneyse ben bu iki dindar geçinen imansızı Allaha havale ediyorum ve beni haksız yere bıraktıkları içinde onlara hakkımı helal etmiyorum...

Motosikleti
    Tabanvay
    Alıntı novamax adlı üyeden alıntı
    öğrenci:hocam kendi motorumla sınava girmek istiyorum
    hoca:tabi girebilirsin
    öğrenci:motoru alıp geliyorum
    hoca:bekliyorum
    öğrenci:kaskı takmaya çalışırken
    hoca:kaskı yere bırak 2dkka nolcak hemen tur at gel
    koptum ya olmadı bi daha kopacağım
    walla ne diyelim sınav yapanlar böle diyorlarsa diyeceğim ama birazda hoş görmek lazım denizlide polisler bile kask takmıyo

bende 6 ağustosda sınava gireceğim sürücü kursunu aradım 8:30 da orda ol yedek bi motor olacak sıra beklerken tur atar o zaman öğrenirsiniz dedi

öğrenecek pek bişi yokda en azından bi motor binmiş olurduk ya 1,5 aydır motor sürdüğümüz yok

fatoşşş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 RT
    anlatılan olaylar beni tedirgin etti şimdi.. trajikomik olaylar..

fuser. hakketen sinir bozucu bişey yaşamışsın arkadaşım....69 la kaldığınıza göre kesin altında bişi aramak lazım..
    neyse bu sefer geçersiniz .. bakalım ben de bu pazar giricem...
    herkese başarılar diliyorum .. hakkımız yenmez umarım..

kivanctf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda Silverwing 600 ABS
    benım kayınço da aynıydı. Motor kullnmasını bilmeden motor ehliyeti aldı ben girdim yerine . Simdi adam gibi ogrendi kullanıyor. Benım yaptıgımda yanlıs ama napıcan .
    Kıvanç Tüfekçioğlu - İzmir Dikili

ustaoglu4840 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YbR 125 :)
    yemin ederimki adam 5 m bakıyo sonra arkasını döküyo formalite ya valla bende oraya gidene kadar çok kasılmıştım gerek yokmuş
    İnsanlara ne söylerseniz söyleyin karşı tarafın alabileceği kadarıyla sınırlıdır !

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı
    Motosikleti ehliyet sürmüyor zaten. Siz süreceksiniz. Sınavda zorlasalar bu seferde ondan şikayet ediliyor. Bunlar motorculara düşman deniyor bizi ehliyetsiz kullanmak zorunda bırakıyolar deniyor.
    Aynen katılıyorum.
    Bu memlekette diplomalar bile dışarıdan alınmıyor mu gerektiğinde arkadaşlar. Ne bekliyordunuz ki. İsterseniz AB standartlarındaki gibi yapsınlar, bakalım kaçımız ehliyet alabilicez o zaman. Bu işler hep böyle bu ülkede sorun hoca da kursta değil, çook daha başka yerlerde. Artık anlayın bunu lütfen!

Alıntı fuser adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar motor kullanmanın kılık kıyafetle ilişkisi olamaz hatta inançla ilişkisi de olamaz. Ben doktorum gerektiğinde beyaz önlüğümü giyer hasta bakarım gerektiğinde kaskımı takar motor kullanırım buna kimse karışamaz. İnaç kısmına gelince Parayla imanın kimde olduğu bilinmez diye bir söz vardır Allaha iman etmek için İllaki takkeyle mi dolaşmamız gerekiyor bilmiyorum.
    Herneyse ben bu iki dindar geçinen imansızı Allaha havale ediyorum ve beni haksız yere bıraktıkları içinde onlara hakkımı helal etmiyorum...
    Yazdıklarının tamamını okudum ve dehşete düştüm. İşte buna OHAAA!!! demekten kendimi alamıyorum. Bizim memlekette densiz boldur da, A2 ehliyet sınavında hacı hoca olayına girenini ilk kez duydum. Bu adamların inancının samimi müslüman inancı olduğundan şüphe ederim. Böyle iş mi var yahu. Rezalet.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler