Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

200cc'den 700cc'ye geçmek?

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle Hater tavırlarınızdan uzak durursanız sevinirim sadece bilgi almak için geldim.

Şuan ki motorum bajaj pulsar 200ns bir sonraki motorumu yamaha mt07 almayı planlıyorum 400 390 250 gibi cclere bakmamamın sebebi fiyat mt07yle aralarında pek bir fark olmadığı için al sat sat al olayından kurtulup direk olarak mt 07 ye geçiş yapmak istiyorum bunun öncesinde 3 5 yıllık motor tecrübesi var ama scooter oda belirli aralıklarla 200ns motorumu ocakta aldım 5 6 aydir kullanıyorum 3500 4000km yol yapmışımdır trafikte artık motorumu değiştirmek istiyorum kısacası tavsiyeleriniz nelerdir 200cc den 700cc ye geçmek nasıldır tecrübe edinmiş insanlar yardımcı olursa sevirinim.

İyi Forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    motorun cc si önemli değil,senin kafa yapın karakterin bilincin önemli
    kendini bilip yerine göre trafiği okuyarak akıllı kullandıktan sonra 2000cc de kullanırsın hiç sorun olmaz,,ancak apaçi karakterin varsa ve bana bişey olmaz deyip her yerde gazlarsan,sana 50cc bile fazla gelir,,önemli olan bilinçli sürücü olmak gerisi boş

bu sorduğun sorunun cevabını kafanda çözeceksin
    KaanAyyildiz ve umutss bunu beğendiler.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    bende katılıyorum kendini bilirsen hiç bişey olmaz

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Eğitim almışsan rahatlıkla sürersin yalnız tek yapman gereken hız tutkuna dikkat etmek.

Motosikleti
    MT-07
    Ben katılmıyorum ama hayat senin hayatın. Sen kendine ne kadar değer verirsen o kadar değerlisindir. 4000km tecrübenle başarılar diliyorum.

Eğitimim yok ama eğitim almayı planlıyorum apaçi tavırlarım da sanırım yok yoğun trafikte var bir tek o da aralardan kaçmak buna apaçilik denilirse tabi bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:50 ----------

Motor fiyatlarına baktığımda pek bir fark yok aralarında 2. ellerin dominar 400 olsun duke 390 olsun aralarında 5 6 k fiyat oynuyor 5 6k içinde uğraşmak istemiyorum direk mt 07 almak istiyorum o yüzden

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

ve şöyle bir olayda var yaşım 18 ehliyetim yetmiyor ama bunun sorun olacağını düşünmüyorum kendimce o yüzden söylemek istemedim

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Bence sen bi sene daha 390-500 bandında takıl,hem ehliyetin yetmiyor rahat rahat gezemedikten sonra 700 cc olsa ne olacak polis görünce kaçacak delik ararsın ceza yememek için. Ya bir de Yunus falan denk gelir kaçayım dersen? Kaçarken kötü şeyler yaşamak istemezsin bence.

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zeusezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaşım 18 ehliyetim yetmiyor ama bunun sorun olacağını düşünmüyorum kendimce o yüzden söylemek istemedim
    Ehliyetinin yetmemesi senin için tam olarak nasıl bir sorun olmuyor genç?

para cezasından çekinmiyorum demek

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Gt250r up to r1, sıfır sıkıntı

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Yani kardeşim nefret dolu yorumlarınızı uzak tutun diyorsun ama kusura bakma çok toy düşünüyorsun. Tamam gençsin kanın kaynıyor para cezası umrunda değil. Bu şartlar altında kimse sana 700 cc ye geç demez.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

ben aklımda ki düşünceleri söyledim sadece mt07 zaten geçeceğim %90 sadece tavsiye almak içn burdayım[COLOR="Silver"]

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    para cezasından çekinmiyorum demek
    Herşey para değil.
    Kuralların ne olduğunu biliyorsunuz.
    Bu tarz konular fazlasıyla var, okusanız muhtemel cevapları öngörebilirsiniz.
    18 yaşında bu ne cesaret yarabbi.

Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gt250r up to r1, sıfır sıkıntı
    sen direk uçmussun 1000cc yemiyor daha :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:13 ----------

Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşey para değil.
    Kuralların ne olduğunu biliyorsunuz.
    Bu tarz konular fazlasıyla var, okusanız muhtemel cevapları öngörebilirsiniz.
    18 yaşında bu ne cesaret yarabbi.
    kuralları biliyorum ama bilinçli sürücü olduğumu düşünüyorum ehliyet konusunu geçebilir miyiz? söylediğime pişman olmak istemiyorum sorduğum soru yukarda onun cevabını verirseniz daha iyi olur
    54RR bunu beğendi.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    sen direk uçmussun 1000cc yemiyor daha :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:13 ----------

kuralları biliyorum ama bilinçli sürücü olduğumu düşünüyorum ehliyet konusunu geçebilir miyiz? söylediğime pişman olmak istemiyorum sorduğum soru yukarda onun cevabını verirseniz daha iyi olur
    4bin km çok ama çok yetersiz.

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Para cezasının yanında aracının da bağlanabileceğini biliyorsundur elbette öyleyse. Eskiden hapis cezası da vardı lakin kaldırmışlar sanırım; son bilgilerde öyle bir şeye denk gelmedim. Neyse, yasalara uyarsın, uymazsın senin bileceğin konu. Lakin giderayak haterlık yapmadan da duramadım; çünkü sen buraya tavsiye almaya değil, kararını onaylatmaya gelmişsin. Bu durumda dediğimiz şeyin bir önemi yok; MT-07'ni al, kazasız belasız kullan. Zeus ezerken de yavaş ez, kafa yapmasın.
    bursalıali ve KaanAyyildiz bunu beğendiler.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ekonominin insanlara yaptırdıklarını görüyorsunuz değil mi!Eğer bu motor fiyatlarının arasındaki fark korunsayfı yani 250 cc ile 700 hatta 1000 cc makineler aynı paralara denk gelmeseydi ikinci el piyasası böyle saçma olmasaydı bu arkadaş böyke al satla uğraşmamak istemiyorum demeyip kademeli yükseltecekti motorunu.Tabi bu birazda bilinç meselesi öyle olsaydı da böyle bir karar verebilirdi.Motoru hava atmak için alacaksanız alın benim buna lafım yok çünlü burda yanlış bişey yanlış olsaydı çaşitlilik olmazdı.Ama şunun bilincinde olmak gerek hava atmaya çalıştığın makinenin cc'si önemli değil konuyu sadece motorun cc'si olarak düşünme sadece şunu düşün almak istediğin motorun gücünü daha önce hiç kendin tatmamışsın.Gücü tahmin edebileceğini düşünüyorsun ama daha önce tatmadığın nasıl olduğunu bilmediğin gücü dizginlemeyide bilemezsin.Onun için 200cc'de yaptıklarının 10da 1ini yap.

Kararımı vermedim %90 alacağım diyorum bu %10luk kısımda dominar 400 var hater olduğunu zaten ilk yorumunda anlamıştım önemli değil dostum

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı manofsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani kardeşim nefret dolu yorumlarınızı uzak tutun diyorsun ama kusura bakma çok toy düşünüyorsun. Tamam gençsin kanın kaynıyor para cezası umrunda değil. Bu şartlar altında kimse sana 700 cc ye geç demez.

sana katılıyorum ben yukarda problem olmaz senin kafan karakterin ve ruhunla alakalı,kendini kontrol edebiliyorsan al kullan dedim ama yaşının tutmayıp kaçak kullanacağından haberim yoktu,,bu durumda sadece ehliyetsiz kullanmak istemesinden bile kafa yapısı belli oldu,,sözümü geri aldım

ehliyetim 500cc ye yetiyor malesef ki..

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:47 ----------

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekonominin insanlara yaptırdıklarını görüyorsunuz değil mi!Eğer bu motor fiyatlarının arasındaki fark korunsayfı yani 250 cc ile 700 hatta 1000 cc makineler aynı paralara denk gelmeseydi ikinci el piyasası böyle saçma olmasaydı bu arkadaş böyke al satla uğraşmamak istemiyorum demeyip kademeli yükseltecekti motorunu.Tabi bu birazda bilinç meselesi öyle olsaydı da böyle bir karar verebilirdi.Motoru hava atmak için alacaksanız alın benim buna lafım yok çünlü burda yanlış bişey yanlış olsaydı çaşitlilik olmazdı.Ama şunun bilincinde olmak gerek hava atmaya çalıştığın makinenin cc'si önemli değil konuyu sadece motorun cc'si olarak düşünme sadece şunu düşün almak istediğin motorun gücünü daha önce hiç kendin tatmamışsın.Gücü tahmin edebileceğini düşünüyorsun ama daha önce tatmadığın nasıl olduğunu bilmediğin gücü dizginlemeyide bilemezsin.Onun için 200cc'de yaptıklarının 10da 1ini yap.
    zaten apaçi bir sürücü değilim dediğin gibi hava konusu da var motor yüksek görünüm güzel bunlarda bir etken bunlardan dolayı istiyorum zaten almadan önce test edeceğim motoru eğer benlik değilse almayı düşünmüyorum duke 390 veya dominar 400 düşünüyorum mt07 olmazsa

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:02 ----------

Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana katılıyorum ben yukarda problem olmaz senin kafan karakterin ve ruhunla alakalı,kendini kontrol edebiliyorsan al kullan dedim ama yaşının tutmayıp kaçak kullanacağından haberim yoktu,,bu durumda sadece ehliyetsiz kullanmak istemesinden bile kafa yapısı belli oldu,,sözümü geri aldım
    ehliyetim yetmiyor diye direk apaçi belledin beni bundan 2 sene öncesi direk a ehliyeti bile alabiliyordun? sen o zamanlar direk a aldıysan ben şuan neden 2 yıl beklemek zorundayım kı bunu saçma buluyorum bu yuzden de devlet düşüncemi bu yönde değiştirdi apaçi değilim ön kaldırmayı bile bilmem :D sadece tutku

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:04 ----------

Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyetim yetmiyor diye direk apaçi belledin beni bundan 2 sene öncesi direk a ehliyeti bile alabiliyordun? sen o zamanlar direk a aldıysan ben şuan neden 2 yıl beklemek zorundayım kı bunu saçma buluyorum bu yuzden de devlet düşüncemi bu yönde değiştirdi apaçi değilim ön kaldırmayı bile bilmem :D sadece tutku

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)