Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafikten men olma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Arkadaşlar muayene günü geçtiğinde araca muayene yapılsa bile araç trafikten men olarak mı görünüyor?
    Nasıl kaldırıcaz? Cezası falan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Her geciktiği gün faiz biner yaptirirken faiziyle odersin.Yakalanırsanda cevirmede 100 tl civarı bi cezası var 2 kere yakalandıktan sonra 3.sefere bağlıyorlar eger değısmediyse bısey.

Motosikleti
    Alıntı ahmet.58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her geciktiği gün faiz biner yaptirirken faiziyle odersin.Yakalanırsanda cevirmede 100 tl civarı bi cezası var 2 kere yakalandıktan sonra 3.sefere bağlıyorlar eger değısmediyse bısey.
    Ben aracın muayenesi yapılmadı demedim dikkat ettiysen.
    Muayeneyi yaptırdım ocak ayında ancak yaptırdığımda 26 gün geçmişti muayenesi.

Bu gün arabayla giderken polis çevirdi böyle bi durum vardı arkadaşın arabasında da ama halledildi. O yüzden şüpheye düştüm.

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu gün arabayla giderken polis çevirdi böyle bi durum vardı arkadaşın arabasında da ama halledildi. O yüzden şüpheye düştüm.
    arkaaşım sen gönül rahatlığıyla bin aracına merak etme bişey olmaz.
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşınızın arabasında başka bir durum daha olmadığından emin misiniz, daha önce muayene eksikliğinden men gibi? Muayeneyi yaptırdıysanız sizde böyle olması için bir neden görmüyorum; benim de bildiğim ilk çevirmede herhangi bir men durumu yok.

Motosikleti
    Alıntı freelancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşınızın arabasında başka bir durum daha olmadığından emin misiniz, daha önce muayene eksikliğinden men gibi? Muayeneyi yaptırdıysanız sizde böyle olması için bir neden görmüyorum; benim de bildiğim ilk çevirmede herhangi bir men durumu yok.
    Ama yaptırdığımda 26 gün geçmişti muayenesi.
    Ama ayı geçmedi yani aynı ay içinde yaptırdım.

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ama yaptırdığımda 26 gün geçmişti muayenesi.
    Ama ayı geçmedi yani aynı ay içinde yaptırdım.
    Geçmiş olsun, bunu trafikten men olarak ödemezsiniz ki; TÜV'e aylık %5 nakit faiz olarak ödersiniz. TÜV sisteme "bu araç randevuya gelmedi, yakalandığı yerde men edin" tarzı bir giriş yapmıyor. Yani polise muayenesiz yakalanıp herhangi bir uyarı almadıysanız endişe etmenizi gerektirecek bir şey yok. Hatta yakalandıysanız da yok sanırım; dediğim gibi, ilk seferinde "15 gün içinde muayeneni yaptır" deyip uyarıyla bırakıyorlar diye biliyorum.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Daha dün şirket aracını muayene yaptırdım 2.5 yıl kadar gecikme vardı sadece 2 katı kadar ücret ödedim yani gecikme faizi 1 yıllık ücret kadar tuttu. Her yıl muayene zorunlu dolayısıyla geç yaptırmaktan dolayı zararımız olmadı. Tabi bu süre içinde hiç çevirmeye yakalanmamışız.

KILINC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet
    Muayenesi 3-4 ay geçmişken çevirmeye girdim. Muayeneden dolayı polis ceza kesti, 15 gün içerisinde muayeneni yaptır ve en yakın trafik şubeden "trafikten men" ibaresini kaldırt dedi. 15 gün içinde muayeneyi yaptırıp trafik şubeden trafikten meni kaldırtmazsan aracın ilk çevirmede bağlanır dedi. Sizin olay buna benzer olabilir.

Motosikleti
    Alıntı KILINC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muayenesi 3-4 ay geçmişken çevirmeye girdim. Muayeneden dolayı polis ceza kesti, 15 gün içerisinde muayeneni yaptır ve en yakın trafik şubeden "trafikten men" ibaresini kaldırt dedi. 15 gün içinde muayeneyi yaptırıp trafik şubeden trafikten meni kaldırtmazsan aracın ilk çevirmede bağlanır dedi. Sizin olay buna benzer olabilir.
    Acaba bu men olayı muayenesizkejn çevirmeye girdiğinde kesilen cezadan dolayı mı?
    15 gün 1 hafta artık neyse müsade veriyorlar o müsade bitince muayene olsa bile mene düşüyor gidip kaldırman gerekiyor felan olabilir mi?

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Arkadaşlar muayene günü geçtiğinde araca muayene yapılsa bile araç trafikten men olarak mı görünüyor?
    Nasıl kaldırıcaz? Cezası falan var mı?
    Bu konuyu net öğrenmek için Vergi dairesi icra müdürlüğüne bir başvurun. Orada aracınızın neden men edildiğini anlarsınız.
    Muhtemelen elinize ödemek üzere bir ceza makbuzu veya faiz tahakkuk eden bir makbuz verirler.
    Siz de ödemenizi yaparsınız ve men kalkmış olur.
    Ha bir de trafikten men iken araç kullanmak da ayrıca sıkıntılı.
    Erken davranmakta fayda var.

Motosikleti
    Alıntı sdt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu net öğrenmek için Vergi dairesi icra müdürlüğüne bir başvurun. Orada aracınızın neden men edildiğini anlarsınız.
    Muhtemelen elinize ödemek üzere bir ceza makbuzu veya faiz tahakkuk eden bir makbuz verirler.
    Siz de ödemenizi yaparsınız ve men kalkmış olur.
    Ha bir de trafikten men iken araç kullanmak da ayrıca sıkıntılı.
    Erken davranmakta fayda var.
    Men oldu da demedim ben okumadan yorum yapıyosunuz ama. Dikkatli okumuyorsanız yorum yapmayın. Men oldu demedim ceza yedim demedim.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Muayenesini yaptırdığınıza göre ruhsatla herhangi bir trafik şubesine gidip men kaydını kaldırabilirsiniz.

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Benim eski motoru satarken başıma geldi. Muayeneyi geç yaptırdığım için noterden satış yapılamadı. Trafiğe gidip durumu anlattım. Onlar bilgisayardan birşeyler yaptılar. Sonra satabildim.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Trafik Şubeye gidip kaldırtman lazım. Cezası yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)