Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 390 Mı? YAMAHA Yzf R25 Mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt konusuna çok takılmayın düzgün sürdüğünüz zaman ki hergün işe git gel kullanıyorum (MT-25 kullanıyorum bu arada) ara ara bol gazlamalı bazen sakin 4,4 4,6 litre arası değişiyor. Milletin 7 8 litre yakıyo 6,5 litre yakıyo dediğine ben inanmayın kullanmayı bilmeyen adamın eline veriyolar motoru daha ilk motor adam tabi hayvan gibi yaktırıcak düzgün ve bilinçli kullanıldığı zaman yakmıyor. Ben mt25 aldım param olsaydı duke390 alırdım ama bütçeyi aştığı için alamadım. Eğer imkan varsa bence çok fazla düşünmeyin.. Ama sizin için söyle bir eksisi olabilir mt bile göbek hızamdan üzeri rüzgar alıyor dukelerde direk kemer hizasına yakın buda daha fazla rüzgar demek ve uzun yolda yorması demek şimdi herkes kabul etsin belli bir km sonra özellikle ilk 100km den sonra rüzgar yormaya başlıyor eğer bir uzun yol planınız varsa bence düşünün şimdi diceksiniz ya nolcak gidemicek mi duke 390 o kadar yolu adamlar karadeniz turu yapıyo izmir-istanbul yapıyo diceksiniz ama şöyle bir şey var her motor yapar 125'lik CG bile alsanız gidersiniz ama sizin nasıl gidiceğiniz konusu... Bence bunları bir düşünün ondan sonra karar verin kulaktan duyma bilgilere inanmayın rahmetli barkın abi duke 390 videosunda motosiklet konusunda babanız bile atıp sıkabilir kimseye inanmayın kendiniz araştırın bulun öğrenin demişti....

R25 in uzun yolda artısı daha konforlu olması olur. Şehir içi içinde çokta dertli değil yani öyle milletin abarttığı kadar 125cc kadar değil ama bir duke 390 kadarda şehir için performansı beklemen yanlış olur.

Aynı şekilde uzun yolda duke 390 sabit r25 veya mt-25 gibi sabit 130 - 150 arası gidebilicekmisin.Bunları hep tecrübe etmek lazım
    O kadar yakmıyor derken ben hayvan gibi abanmadım ilk motorumda değildi ilk motorum rc200 sonra duke 250 daha sonra r25 aldım. Hepsinde sürüş tarzım aynıydı rc200 ortalama 2.3 litre yakıyordu. duke250 ortalama 3.5 litre yakıyordu. r25 6.6 litre yakıyordu.
    tabiki 4.6 seviyelerine iner fakat alt devirler acayip ölü zaten motor gücünü 7 bin devirden sonra veriyor devamlı 7 bin devirin altında kullanacaksak ne anlamı var bu motoru almanın.

Barkın abinin mt25 videosuda var orayıda izlemeni tavsiye ederim yakıtı konusunda ne demiş barkın abi.

Ben bu arada ikisi arasında soruyor diye duke 390 dedim. yoksa 25 üstü verilecekse gider honda cbr500r alırım miss gibi yeni kasa veya cb500f
    MotoRR ve oialdemir bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Kesinlikle Duke 390 bu arada top speed olayına takılma R25 190 görene kadar ben o yolu Duke 390 ile 2 kez giderim emin ol. R25 in yaktığı yakıt Mt 07 nin yaktığı yakıt tüketimi ile aynı haberin olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:12 ----------

Hatta o fiyatlara en güzeli 2. el yeni kasa CBR 500R veya CB500F

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar yakmıyor derken ben hayvan gibi abanmadım ilk motorumda değildi ilk motorum rc200 sonra duke 250 daha sonra r25 aldım. Hepsinde sürüş tarzım aynıydı rc200 ortalama 2.3 litre yakıyordu. duke250 ortalama 3.5 litre yakıyordu. r25 6.6 litre yakıyordu.
    tabiki 4.6 seviyelerine iner fakat alt devirler acayip ölü zaten motor gücünü 7 bin devirden sonra veriyor devamlı 7 bin devirin altında kullanacaksak ne anlamı var bu motoru almanın.

Barkın abinin mt25 videosuda var orayıda izlemeni tavsiye ederim yakıtı konusunda ne demiş barkın abi.

Ben bu arada ikisi arasında soruyor diye duke 390 dedim. yoksa 25 üstü verilecekse gider honda cbr500r alırım miss gibi yeni kasa veya cb500f
    Kullandığımız motorları mı yazıcaz şimdi ilk başta böyle havalı mı oluyodu 2012 den beri motor sürüyorum hacı ayrıca yaktırmak istedikten sonra 6,6 da az 1.vites son 2.vites son gidersen yakar ama normal şehir içi kullanımda ara hızlanmalarda ki benim işim ile evim arası 22km ve yarısı şehir içi yarısı otoban ve çok nadir 90 nın altına düşüyorum otobanda,ort seyir hızım 120-150 arası daha hiç 6litre olmadı :D Eğer sen hızanmak için 5 viteste devirsizken gazı sonuna kadar açıp hızlanması bekliyorsan çok yakması çok normal. Uzun yolda da sabit geçen gün ödemiş bozdağ-gölcük-izmir yaptık 120den aşşağı nadir düştük 4,4ü geçmedi
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    r25 6 litre benzin yakması için heralde 3. vitesten yukarı çıkmıyorsnuz derim.her ışıklarda drag her viteside 13bin devirde atıyorsunuz galiba.bu şekilde sizde zaten çok yaşamazsınız motorda elinizde patlar hangi model marka olursa olsun bu şekilde motor sürülmez.65tl lik benzin ile şehir içinde 235km deyken ışık yanıyor.4.4 4.6 arasında karma kullanımı var.abanırsan 5 litredir.5litreyi geçen varsa yani söylenicek pek bir şey yok5 litre ortalama desek mt07 ile aynı değerde tabi oda başka bir konu.250cc ye göre 1 buçuk litre daha çok yakıyor buda başka bir gerçektir.
    ahe bunu beğendi.

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25 6 litre benzin yakması için heralde 3. vitesten yukarı çıkmıyorsnuz derim.her ışıklarda drag her viteside 13bin devirde atıyorsunuz galiba.bu şekilde sizde zaten çok yaşamazsınız motorda elinizde patlar hangi model marka olursa olsun bu şekilde motor sürülmez.65tl lik benzin ile şehir içinde 235km deyken ışık yanıyor.4.4 4.6 arasında karma kullanımı var.abanırsan 5 litredir.5litreyi geçen varsa yani söylenicek pek bir şey yok5 litre ortalama desek mt07 ile aynı değerde tabi oda başka bir konu.250cc ye göre 1 buçuk litre daha çok yakıyor buda başka bir gerçektir.
    Sonunda beni anlayan birileri çıktı

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    yahu biri naked (hoştır) biri ss (max gücü 10000 devirde veren motosiklet ss değildir orası ayrı) adam da sormuş sorusunu hangisini alayım diye. ikisine de bin beğendiğini al. ktm deli gibi kaçar, süzülür yolda, frenler gaz tepkisi, torku, parça kalitesi fazlasıyla güzel ve gösterişli motor. r25 bana göre geçiş motoru bile değil ama bizde çok şekilci olduğu için peynir ekmek gibi satıyor türkiyede o ayrı.
    SRDR KTM 390 bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Siteye hit lazım galiba admin abiler

Yapay zekalı program mı açıyo bu başlıkları ?
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şaka yapıyorsun herhalde şu forumda 1000 kişi r25 kullanıyorsa 800 kişi 5 litrenin üstünde yaktığını söylüyor devamlı drag yapacak halim yok benzin parası benden çıkıyor aynı kullanımda aynı güzergahta rc200 2.3 litre duke250 3.5 litre yakıyor.

Bide aptal aptal çok yaşamazsın diyor ne biliyosun da konuşuyosun ne kadar kolay demi ölüm midemi bulandırıyor sizin gibi kişiler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

Barkın abinin videosunu izlediniz mi mt25 ile ilgili kaç litre yakıyormuş bakın ne diyor. O da sürmeyi bilmiyor herhalde yakıtından o da şikayetçiydi. Gerçi o da diyor videolarda şimdi bana kızacaklar o kadar yakmıyor diye ona kızan bana ne tepki gösterir belli oluyor

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Merhaba duke 200 üm vardı ve 250-390 hepsini kullandım,tek silindir olayını ben ktm de sevemedim ama çok kaliteli malzemeden üretilmiş motorlar gerçekten...r25 ve mt25 çok daha konforlu motor bloğundan ötürü. Mt ve r25 in malzeme kalitesi bence fiyatına göre kötü o paraları etmez. Bence 20bin tl bandını geçiyorsanız cb500f bakın.

Hocam şaka yapıyorsun herhalde şu forumda 1000 kişi r25 kullanıyorsa 800 kişi 5 litrenin üstünde yaktığını söylüyor devamlı drag yapacak halim yok benzin parası benden çıkıyor aynı kullanımda aynı güzergahta rc200 2.3 litre duke250 3.5 litre yakıyor.

Bide aptal aptal çok yaşamazsın diyor ne biliyosun da konuşuyosun ne kadar kolay demi ölüm midemi bulandırıyor sizin gibi kişiler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

Barkın abinin videosunu izlediniz mi mt25 ile ilgili kaç litre yakıyormuş bakın ne diyor. O da sürmeyi bilmiyor herhalde yakıtından o da şikayetçiydi. Gerçi o da diyor videolarda şimdi bana kızacaklar o kadar yakmıyor diye ona kızan bana ne tepki gösterir belli oluyor
    Sizinde anlamadığınız aynı motoru bizde kullanıyoruz. Biz 6,6 litre yakamaz falan demiyoruz ama siz nasıl 4,4 litre yakıcak diyorsunuz yakıyor işte fotoğralarınıda atabilirim isterseniz. Yani tek sorun aslında bu Evet yakabilir doğrudur veya ona benzer cevaplar yerine 7 bin devirin altında kullanıcaksanız neden kullanıyorsunuz tarzında cevaplar veriyorsunuz sonrada milleten sağlıklı bir şekilde cevap vermesini bekliyorsunuz ilk önce aynı motoru kullanan kişilerin verdiği değerleri bir düşünün sonra 1000 kişinin verdiği değerleri ölçersiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı MotoRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle Duke 390 bu arada top speed olayına takılma R25 190 görene kadar ben o yolu Duke 390 ile 2 kez giderim emin ol. R25 in yaktığı yakıt Mt 07 nin yaktığı yakıt tüketimi ile aynı haberin olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:12 ----------

Ben 6 aydır kullanıyorum mt07 daha 6 litreyi geçmedim 200-200 gitsem bile 5.8 5.9 görüyor 😊

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 6 aydır kullanıyorum mt07 daha 6 litreyi geçmedim 200-200 gitsem bile 5.8 5.9 görüyor ��
    ya hocam millet binmediği sürmediği veya bi arka mahalleden döndüğü motor hakkında yorum yapıyor boşver

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Demiyor musunuz ?

siz yazdıklarınızı okumuyorsunuz galiba bana laf atan sizsiniz yok o kadar yakmaz hep redline gidilmiştir.

Asıl siz anlamıyorsunuz ben ortalama tüketimde oralarda ben dolaşamıyorum dedim ve sürekli redline de gitmiyorum öyle sürsem bile diğer motosikletlerimde daha düşük yaktım.

Dediğiniz gibi 4.6 litrelerde gezilebilir fakat 7 bin devirin altında sürekli yavaş kalmak gerekir. Bende bi kere 45km yolu sıkılmadan sabit devirde gittim 90 civarı 4 litrelere indi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya hocam millet binmediği sürmediği veya bi arka mahalleden döndüğü motor hakkında yorum yapıyor boşver
    Valla ülkemiz insanının en büyük sıkıntısı 1 kullandığı aracın sıkıntılarını gizlemek
    2 kullanmadıkları hakkında eşden dosttan duyulanla yorum yapmak

Ben burda ktmnin kötü yanlarından bahsedince terörist ilan ediliyorum , duke 390 alıp 3 yıldan fazla kullancaksanız yetkili servisinden başka yere elletmicekseniz (yetkili servisde sizi iyi ellicek) kullanılır.
    Malzeme kalitesi malzeme kalitesi diyor herkes , bajajın motorlarından pek bi fark göremedim ben şekil olarak güzel olmaları hariç.Elektronik aksamda sıkıntı çıkabiliyor , yabancı forumlara girin çoğu kişi yağ basınç uyarısı alıyor , 1-2 tanede hata kodu var onlarlada çok karşılaşan olmuş , bende karşılaştım sargı ve konjektör değişti vs..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Demiyor musunuz ?

siz yazdıklarınızı okumuyorsunuz galiba bana laf atan sizsiniz yok o kadar yakmaz hep redline gidilmiştir.

Asıl siz anlamıyorsunuz ben ortalama tüketimde oralarda ben dolaşamıyorum dedim ve sürekli redline de gitmiyorum öyle sürsem bile diğer motosikletlerimde daha düşük yaktım.

Dediğiniz gibi 4.6 litrelerde gezilebilir fakat 7 bin devirin altında sürekli yavaş kalmak gerekir. Bende bi kere 45km yolu sıkılmadan sabit devirde gittim 90 civarı 4 litrelere indi.
    Sana yorum yapan arkadaş r25in devir çevirmeden yürümediğini bilmiyor sanırım çok takma .90 la gidince hepsi az yakıyor ama kaçımız 90 la yol yapıyoruz ben ybr 125le bile 110 110 gidiyordum.
    Huseyin9595 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yahu R25´e uygun yazilim vb.harita uyarlamasi yokmudur?En azindan hp ve Nm´yi alt devirlerde verecek ve yakit tuketimini azaltacak uygulamalar.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu R25´e uygun yazilim vb.harita uyarlamasi yokmudur?En azindan hp ve Nm´yi alt devirlerde verecek ve yakit tuketimini azaltacak uygulamalar.
    Strok kısa çap büyük,egzantrik ona göre.Yazılımla olsaydı mt25'e çekerlerdi ayarı.
    R3 te çap daha büyük daha torklu

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben deneyimledim düz yolda hafif rüzgar olunca 150 yi bile görmedi. 190 125-130kg biriyim. Duke390 ile 140-150 rüzgar yokuş demeden gidiyor.

İkisinin de sahibi değilim. 250cc motor ile 160 üzeri hikaye yokuş aşağı rüzgar olmayacak anca o zaman görürsünüz o hızları. Onda da hafif insan olacaksın.
    Sizin kullandığınız motorda ya da sizde bir sıkıntı olabilir, r25'e yaslamayın boşuna. Taraftar gibi r25 i övmeye çalıştığım için değil. Teknik olarak söyledikleriniz birebir tecrübelerimle uyuşmuyor. En ölü r25 düz yolda 160 rahat görür, ölüsü...

Demiyor musunuz ?

Ben direk sizin sahsinıza söylemedim redline gittiniz diye sadece gidilirse yakar dedim sizde benim yazdıklarımı okumuyorsunuz 90nın altına zor düştüğümü 130-150 arası gitiiğimi ayrıca uzun yol yapıp 120nın de altına düşmediğimi ve 4,4 geçmediğini söylemiştim.Şimdi bakınız adam 4 ltre yakmış mt 07 ile bir arada forumda mt 07 8 litre yakıyo 9 litre yakıyo diyenler vardı bu kullanımla alakalı ama biris böyle 4 litre yakan fotoğraf atınca montaj diyenler bile olmuştu yani 2013 den beri bu forumdayım bu gözler neler gördü neler okudu

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı MotoRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kaplumbağa-koşucu paradoksu sizin kisi. Reelde öyle bir dünya yok.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Bence duke 390 ama o kadar para Bayılacak olsam cb500f alırdım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)